Kıl Dönmesi Hastalığı Riski

Buradan Sağlıkla ilgili problemlerinizi; Yeşillili doktor ve ya Tıp öğrencisi üyelerimize sorabilirsiniz...

Kıl Dönmesi Hastalığı Riski

Mesajgönderen dryolcu » 27-10-2011 16:31:07

Kıl Dönmesi (Plonidal Sinüs)

Kıl dönmesi hastalığı maalesef tedavisi konusunda hep geç kalınan hastalık dayanılmaz bir hal alana kadar utanma sorunu ile doktordan uzak kalınan vakalardan birisidir. Hasta doktora geldiğinde hastalık oldukça ilerlemiş evrelere gelmektedir.

Kıl Dönmesi

Hastalık herkeste görülebilecek bir hastalık diyebilirimki özellikle gün boyu oturanlar ve araç kullananlar daha çok dikkat etmeleri gerekmekte. Kıl dönmesi insanın oturma şekline bağlı olarak uzun oturuşlarda geriye yaslanık kaykırık oturmalardan dolayı ense ve saç tüğlerinin kuyruk sokumuna dökülmesi ve kaba et olarak tasvir edilen kuyruk sokumu bölgesindeki cildin çok hassas olması ve vücutta bulunan milyonlarca gözle görülmeyen deliklerden cilt altına girerek toplanmasıdır.

Kıl Dönmesi Tedavi

Hastalığı anladık sanırım dökülen kıllar cilt altında toplanması sonucu makatta kızarıklık, şişlik ve kaşıntı ile kendini gösterir peki ilaçla tedavi edilirmi sizce bir düşünün ve sakın üç kağıtçılara aldanmayın arkadaşlar.

İlaç orda biriken kıllara ne yapabilir hiç birşey yapmanız gereken bir tedavi merkezinde bir çok tedavi yöntemi bulunan kıl dönmesi hastalığının cilt altında toplanan kılların çıkarılmasıdır.
dryolcu
 
Mesajlar: 2
Kayıt: 27-10-2011 15:56:03

Dön Sağlık Köşesi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

cron