Mardin Valisi Değişti....

Mardin'deki haberleri,gelişmeleri ve konuşulası konuları yazabilir ve yorumlayabilirsiniz!...

Mardin Valisi Değişti....

Mesajgönderen yesillili » 18-01-2006 12:40:33

Geçtiğimiz günlerde cumhurbaşkanlığınca onaylanan vali atamalrı karanamesi
gereğince; Mardin Valisi M Temel Koçaklar, Muğla Valiliği'ne
atandı. Mardin'e büyük emekleri geçen, ve Mardin için çok çalışan Sayın valimize yeni görev
yerinde başarılar diliyoruz....

Atama sebebiyle boşalan Mardin Valiliği'ne de, Mülkiye
Başmüfettişi Mehmet KILIÇLAR atandı... Yeni atanan
valimize de; görevlerinde başarılar diliyor; Mardin'e hoşgeldiniz diyoruz....
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin
 
Mesajlar: 864
Kayıt: 04-09-2005 00:00:00

Güle güle sayın valim

Mesajgönderen marsel_47 » 18-01-2006 19:45:00

Merhaba sevgili dostlar güzel Mardin'imizin çok değerli çalışkan vebir okadarda başarılı olan
sayın valisi
Mustafa Temel Koçaklar'ın tayininin çıkması bizleri üzmüştür.Onun gibi bir valinin
şuana kadar Mardin'e geldiğini hatırlamıyorum Mardin halkı onu çok sevmiş ve bizden biri gibi
olmuştu;ama ne yazık ki görev süresi doldu ve tayini Muğla'ya çıktı. Muğla'lılar böyle bir valiye
sahip olacakları için çok şanslı. Umarım yeni gelen valimizde onun gibi olur ama şu kadarını
söyleyeyim M.Temel Koçaklar'ın yeri herzaman ayrı olacaktır.Onu unutmayacağız.yaptıkları
hizmetlerinden dolayıda kendisine teşekürlerimi sunar ve yeni görevinde kendisine başarılar
dilerim...Güle güle sayın valim.
Kullanıcı avatarı
marsel_47
 
Mesajlar: 100
Kayıt: 07-09-2005 00:00:00
Konum: Mardin

MUĞLA VALİSİNİN BAŞINA GELENLER

Mesajgönderen creasy06 » 16-07-2007 11:34:07

Muğla Valisi Koçaklar'ı "Güneş" çarptı
Valinin görevden alınması Muğla'da bomba etkisi yarattı. Sabah Gazetesi yazarı Aydın Ayayadın'ın köşesi..

08.07.2007 10:35
Muğla Valisi Temel Koçaklar'ın, İçişleri Bakanı Osman Güneş'in hukuka aykırı garip bir uygulaması ile merkeze alınması Muğla'da bomba etkisi yarattı.


Muğla'nın eski valisi Lütfi Yiğenoğlu, 18.01.2001 tarih ve 2001/3166 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile merkez valiliğine atanınca, bu işlemin iptali ve yürütmenin durdurulması için Danıştay'da dava açmıştır. Danıştay süreci aradan 6 yıl geçtikten sonra sonuçlanmış ve Vali Yiğenoğlu'nun Merkez Valiliği'ne atanması ile ilgili yürütmenin durdurulması ve işlemin iptali davası kabul edilmiştir.
18.01.2001 tarih ve 2001/3166 sayılı kararnamenin iptal davası Vali Lütfi Yiğenoğlu'ndan sonra göreve başlayan Vali Hüseyin Aksoy'un Muğla'ya atanması kararının aleyhine açılmıştır. Vali Hüseyin Aksoy bu kararname ile Muğla'da 28.01.2006 tarihine kadar Valilik yapmış ve daha sonrada Mersin Valiliği'ne atanmış ve halen Mersin Valiliği görevini deruhte ediyor.
Muğla Valiliği'ne 29.01.2006'da ise Hüseyin Aksoy'dan sonra Vali Temel Koçaklar göreve başlamıştır. Bu durumda Danıştay kararı Hüseyin Aksoy'un Muğla Valiliği'ne atanma işlemi ile Vali Yiğenoğlu'nun merkeze alınması kararını işlemden kaldırır. Hüseyin Aksoy Mersin Valiliği'ne atandığı için bu kararın Muğla'da uygulama olanağı ortadan kalkmıştır.
Danıştay'ın bu kararı " Vali Lütfi Yiğenoğlu'nu Muğla Valiliği'ne atayın" demiyor. Karar diyor ki, "Vali Yiğenoğlu'nun merkez valiliğine atanması yanlıştır." Muğla Valiliği de şu anda dolu olduğuna göre, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 6. maddesine göre boş bulunan ve eşdeğer görev olan 3 ilimizden birine atanması daha gerçekçi olurdu. Ancak
İçişleri Bakanı Osman Güneş, hukuk kuralları ve devlet teamüllerini yok sayarak bu yönü ile uygulama alanı bulunmayan kararı, 6 yıl sonra göreve yeni başlayan Vali Temel Koçaklar aleyhine ve 5442 sayılı kanunun 6. maddesine aykırı olarak Bakanlar Kurulu kararı ve Cumhurbaşkanlığı onayı yerine, sadece Bakan onayı ile hukuka aykırı biçimde uygulamıştır.
Bakan Osman Güneş'in amacı Danıştay kararının uygulanması olsaydı, Halen boş bulunan 3 ilden biri Vali Yiğenoğlu'na teklif edilir ve 5442 sayılı Kanun'a göre atanması yapılırdı. Bakan Güneş bu yolu seçmek yerine Cumhurbaşkanı onayı ve Bakanlar Kurulu kararı gerektiren bir kararname yerine, hukuka aykırı biçimde Bakan onayı ile Vali Koçaklar'ı Merkez Valiliği'ne atayarak sorunu çözme yoluna gitmiştir. Bakan'ın bu uygulamasındaki amaç 'üzüm yemek değil, bağcı dövmektir.'
Valilerin tayin usullerini düzenleyen 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 6. maddesi bakın ne diyor: " Valiler, İçişleri Bakanlığı'nın inhası, Bakanlar Kurulu Kararı ve Cumhurbaşkanı'nın tasdiki ile tayin olunurlar . Vali tayininde 3656 sayılı kanun hükümleri cari değildir.
Valiler, lüzumunda tayinlerindeki usule göre, kadro aylığı ile Merkez emrine alınarak İçişleri Bakanlığının tensip edeceği işlerde görevlendirilebilirler."
Çalışkanlığı ve dürüstlüğü ile bilinen Muğla Valisi Temel Koçaklar'ın, Bakan Güneş'in kanunun hükümlerine göre değil, yasalara aykırı biçimde sadece kendi onayı ile Merkez Valiliği'ne atama kararı Muğla'da şok etkisi yaratmış durumda. Dün akşamdan bu yana Muğla ve ilçelerindeki sivil toplum örgütleri ayağı kalkmış ve Başbakan Erdoğan'ın 12 Temmuz'da Muğla'daki mitinginde konuyu Başbakan Erdoğan'a taşıma hazırlığı yapıyorlar.
Kullanıcı avatarı
creasy06
 
Mesajlar: 38
Kayıt: 11-07-2007 00:00:00

Mesajgönderen Kadri » 16-07-2007 12:01:02

haberde 8-10 gün geçmiş. acaba bir düzeltme veya değişiklik oldu mu? bilen var mı?

şu anki içişleri bakanı zaten geçici olarak o görevde durmaktadır. malm seçimlere 3 ay kala içişleri, adalet ve savunma bakanları istifa eder ve yerlerine dışardan isimler atanır. bakalım işin sonrası ne olacak...

_________________
Düzeltme=>>>
mesajımda ulaştırma bakanlığı yerine yanlışlıkla savunma bakanlığı yazmışım. Sürç-i lisanımdan dolayı sizlerden özür dilerim.
Kullanıcı avatarı
Kadri
Editör
Editör
 
Mesajlar: 71
Kayıt: 09-10-2005 00:00:00

kadri'ye

Mesajgönderen creasy06 » 19-07-2007 13:59:54

kadriciğim olan oldu zaten. bu iş geriye yürümeyecek ki çünkü öteki vali de haklı . bizimki inşaallah başka bir memlekete atanır da böyle kaliteli bir vali merkezde fazla tutulmaz! ayrıca yanlış biliyorsun değişenler iç işleri adalet ve ulaştırma .binali yıldırım inşaallah yeniden seçilir de böyle kaliteli bir adam kaybolmaz . oğlu gönüllü asker ve yemeyen ender kabine üyelerinden diyebilirim.
Kullanıcı avatarı
creasy06
 
Mesajlar: 38
Kayıt: 11-07-2007 00:00:00

Re: kadri'ye

Mesajgönderen Kadri » 20-07-2007 01:40:42

creasy06 yazdı:kadriciğim olan oldu zaten. bu iş geriye yürümeyecek ki çünkü öteki vali de haklı . bizimki inşaallah başka bir memlekete atanır da böyle kaliteli bir vali merkezde fazla tutulmaz! ayrıca yanlış biliyorsun değişenler iç işleri adalet ve ulaştırma .binali yıldırım inşaallah yeniden seçilir de böyle kaliteli bir adam kaybolmaz . oğlu gönüllü asker ve yemeyen ender kabine üyelerinden diyebilirim.

ya sorun şu ki; yargı sürecinin 6 yıl sürmüş olması. öyle anlar oluorki 6 yılda 3 kere vali değişebiliyor. bu tür şeylerin yaşanması insan trajıkomik geliyor.


Sayın Vali Temel Koçaklar'ın iyi bir göreve gelmesini temnni ederiz.
Kullanıcı avatarı
Kadri
Editör
Editör
 
Mesajlar: 71
Kayıt: 09-10-2005 00:00:00

Mesajgönderen yesillili » 15-08-2007 23:16:15

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=99623

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada,
''Cumhurbaşkanı Sezer, Danıştay üyeliğine, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 155. ve 2575 sayılı Danıştay Yasası'nın 8. ve 9. maddeleri gereğince, Merkez Valisi Mustafa Temel Koçaklar'ı seçmişlerdir'' denildi.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin
 
Mesajlar: 864
Kayıt: 04-09-2005 00:00:00

Mesajgönderen yesillili » 23-12-2008 00:42:33

Mardin Valisi mehmet Kılıçlar, valiler kararnamesi ile Eskişehir valiliği'ne atandı.12 ilin valiliğine yeni atamaların gerçekleştiği ve resmi gazetenin bugünkü sayısında yayımlanan atamalara göre Mardin valiliğine İstanbul Avcılar ilçesi kaymakamı Hakan Duruer getirildi.

Resim


Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan valiler kararnamesine göre 12 ilin valisi merkeze alındı. İstanbul, Ankara ve İzmir'de durum ne? 12 ilin valisi değişti. İstanbul, Ankara ve İzmir valileri yerini korudu.

Bazı illerin valilerinde değişiklik öngören valiler kararnamesi Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.


Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararına göre, 12 ilin valisi merkeze alındı. Kararnameye göre, Bitlis Valisi Mevlüt Atbaş, Çanakkale Valisi Orhan Kırlı, Elazığ Valisi Muammer Muşmal, Erzincan Valisi Ali Güngör, Eskişehir Valisi Kadir Çalışıcı, Hakkari Valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu, Rize Valisi Kasım Esen, Sinop Valisi Zeki Şanal, Aksaray Valisi Sebati Buyuran, Bartın Valisi İsa Küçük, Yalova Valisi Doç. Dr. Yusuf Erbay, Kilis Valisi Nevzat Turhan, merkeze alındı.

Karara göre Yıldırım Kaymakamı Turhan Ayvaz Kilis'e, Avcılar Kaymakamı Hasan Duruer Mardin’e ve Karatay Kaymakamı M. Hakan Güvençer Sinop'a Vali olarak atandı. Ayrıca Sakarya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Alimoğlu Aksaray'a, Hukuk Müşaviri Nurettin Yılmaz Bitlis'e, Sarıyer Kaymakamı Mehmet Ersoy Yalova'ya ve Mülkiye Başmüfettişi Muammer Erol ise Elazığ’a atandı.

Öte yandan Isparta Valisi Şemsettin Uzun Çankırı'ya, Çankırı Valisi Ali Haydar Öner Isparta'ya, Merkez Valisi Halil Işık Bartın'a, Mardin Valisi Mehmet Kılıçlar Eskişehir'e, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zekeriya Şarbak Rize'ye, Başbakanlık Güvenlik İşleri Genel Müdürü Muammer Türker Hakkari’ye, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Abdülkadir Atalık Çanakkale'ye, Gaziantep, İl Özer İdaresi Genel Sekreteri Abdülkadir Demir Erzincan'a atandı.


İlimize atanan yeni valimiz Hasan Duruer


Resim


Öz geçmişi:
1959 Yozgat doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Yozgat' ta yaptı. 1981 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Avukatlık stajından sonra 9 ay SSK da avukatlık yaptı. 1984 yılında Kaymakamlığa girişi ile Balıkesir Burhaniye Kaymakam Vekilliği, Sivas-Kangal ve Diyarbakır-Çelmik Kaymakamlığı, Şanlıurfa Vali Yardımcılığı, Bursa-Karacabey Kaymakamlığı, Sapanca Kaymakamlığı 09/11/2005 tarihinden itibaren Avcılar Kaymakamlığı yapan Hasan Duruer evli ve 2 çocuk babasıdır.


Kaynak: Mardin iletişim gazetesi:
http://www.mardinlife.com/haberler/habe ... 0Haberleri
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin
 
Mesajlar: 864
Kayıt: 04-09-2005 00:00:00

Re: Mardin Valisi Değişti....

Mesajgönderen yesillili » 13-03-2011 11:17:33

Mardin Valisi Hasan Duruer Merkez valiliğine alındı.

Mardin'e yeni vali olarak Kilis Valisi Turhan Ayvaz atandı.

yeni valimize görevlerinde başarılar diler; ilimize hayırlı hizmetlerde bulunmasını temenni ederiz.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin
 
Mesajlar: 864
Kayıt: 04-09-2005 00:00:00

Re: Mardin Valisi Değişti....

Mesajgönderen yesillili » 13-03-2011 11:43:46

Turhan AYVAZ

Resim

1960 yılında Denizli İli Baklan ilçesinde dünyaya geldi ilk ve orta öğrenimini Çivril'de tamamlayan Ayvaz, 1982 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyasi ve İdari bölümden mezun oldu.

Turhan Ayvaz, 1997 yılında Ankara Üniversitesi Avrupa Birliği Uluslararası İlişkiler Bölümünde uzmanlık yaptı. 1985 yılında Çankırı'da Kaymakamlık adayı, 1987'de İzmir Bornova ve Torbalı ilçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerinde bulundu.1988 yılında ise Çankırı Şabanözü Kaymakamlığına asaleten atandı. 1990 yılında Amerika'da İnceleme Araştırma ve Dil Eğitimini tamamladı. 1992'de Erzurum Tortum, 1994'de İzmir Kiraz Kaymakamlıkları görevinde bulundu.

Turhan Ayvaz, 1996-1999 yılları arasında İçişleri Bakanlığında Şube Müdürlüğü, Daire Başkanlıkları ve Hukuk Müşavirliğinde bulundu. 2000 yılında Kocaeli Afet bölge Koordinatör Vali Yardımcılığı görevini yürüttü. Malatya ve Çanakkale Vali Yardımcılığı görevinde de bulunan Turhan Ayvaz 2003-2008 yılları arasında İstanbul Bahçelievler Kaymakamlığı görevini yürüttü. 2008 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakamlar Kararnamesiyle Bursa İli Yıldırım ilçesi Kaymakamlığı görevine atanan Turhan Ayvaz 21 Aralık 2008 tarihinde İçişleri Bakanlığı Valiler kararnamesi ile Kilis Valisi olarak atandı.
Evli ve iki Çocuk babası olan Turhan Ayvaz'ın sırasıyla Amerika'da İngilizce Dil Eğitimi, İçişleri Bakanlığından Bilgisayar Eğitim Başarı Belgesi, Çağdaş Personel Yönetimi Belgesi, Yönetimde Önderlik Belgesi aldı. İçişleri Bakanlığından Teşekkür Belgesi alan Ayvaz, NATO Nüfusun Korunması Türkiye Uzmanlığı, Başbakanlık Afet Koordinasyon Başmüşavirliğinde Uzman Müşavirlik, üst düzey Liderlik Başarı Belgesi, İnsan Hakları Eğitim Sertifikası, Avusturya'da Avrupa Ombudsmanlığı Eğitimi ile Başbakanlıktan Altın Madalya Beratı alan Ayvaz'ın daha birçok dalda teşekkür ve sertifikaları bulunmaktadır.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin
 
Mesajlar: 864
Kayıt: 04-09-2005 00:00:00


Dön Mardin'den Haberler & Konuşulası-Tartışılası Konular...

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron