Mardin ve Mardin Milletvekilleri(!)...

Mardin'deki haberleri,gelişmeleri ve konuşulası konuları yazabilir ve yorumlayabilirsiniz!...

Mardin ve Mardin Milletvekilleri(!)...

Mesajgönderen Kadri » 19-06-2007 16:19:42

Arkadaşlar hazır seçim arefesindeyken ben de Mardin Milletvekillerinin şimdiye kadar göstermiş oldukları üstün performans ve gayrete(!) değinmek istiyorum...

Yıllardır Mardin'den 6 tane milletvekili seçilir; meclise giderler ve bir sonraki seçim yılına kadar asli görevleri olarak "milleti temsil etmek ve halkın sorunlarına çözüm getirme"ya sözüm ona çalışırlar...

Tabi bizler de koyun sürüsü gibi onları sçeim zamanında poh pohlar bir umut belki memlekete faydalı bir iş yaparlar diye umutla bekleriz...

Üzülerek belirtmek istiyorum ki; şimdiye kadar mecliste varlığı hissedilen; bakanlığıyla, önergeleriyle, girişimleriyle ve diğer çalışmlarıyla kendini gösteren ve "bu adam gerçekten milleti için çalışıyor..." dedirten bir Mardin milletvekili göremedim, hatırlamıyorum.

Oysa özellikle batı illerindeki milletvekilleri böyle değil... gerek ideolojik ve gerekse siyasi çalışmalarıyla varlıklarını göstermekteler. Bizim miskin milletvekilleri de sadece üyesi olduğu partinin kararlarına parti yönetiminin aldığı karar doğrultusunda "evet" veya "hayır" oyu atmakla mükellefler... zira kendilerinin temsil ettikleri halkın iradesinden çok; üyesi bulundukları partinin genel başkanın düşüncesi daha önemlidir.

Ben Buradan bütün bilinçli seçmen hemşerilerime seslenmek istiyorum: bizim diğer illerden eksik olan tarafımız ne? neden Mardinli bir bakan yok. neden mardin için bir hizmet getirtebilecek söze sahip bir milletvekilimiz yok...

Yıllarca bir Mardin Üniversitesini getirmeyi başaramadılar. çok aykırı örnekler aramaya hacet yok. bu sene üniversite kuruluyor ama bu da ilmizin değerli vvekilleri sayesinde değil; hükümetin almış olduğu toplu üniversite açımı kararıyla gerçekleşiyor..

Milletvekilliliği ankarada oturup tanıdığına veya arkası sağlam olana torpil yapmakla veya kendine çevre edinmekle olmaz. Milletvekili dedğin halkının refahı için atılımcı, girişken ve atik olamlı. Hazır seçim yaklaşmışken ve Mardinin neredeyse bütün milletvekilleri tasfiye ediliyorken; yeni seçilecek milletvekilelrine duyarlı ve görevini hakkıyle yerine getirenlerden olmaya davet ediyorum...

Siz değerli heşerilerimi de; geçmişte ve günümzde Mardin Milletvekillerinin yaptıkları ve yapamadıkları hakkında fikir alışverişi yapmaya ve gelecek dönem milletvekillerimizden beklentilerinizi sıralamaya davet ediyorum....

Selametle....
Kullanıcı avatarı
Kadri
Editör
Editör

Mesajgönderen murad » 19-06-2007 22:28:36

Arkadaslar Kadri kardesin dedikleri gercekten cok dogru, su ana kadar Ankaraya gidenler, sanki evet hayir demek icin gitmisler. cok azi haric, zaten adi üzerinde milletinvekili, yane benim senin vekilin, biraz daha acarsak ben bir vatandas olarak birisine, bir isi yapmak icin vekalet veriyorum,ve o isi yapmak icin vekil ne yapiyor kendi kafasinin estigini yapmaya basliyor. dilerim bundan böyle vatandasta niye oy verdigini bilecek Ankaraya giden vekilde bilecek.Kalin saglicakla.
Kullanıcı avatarı
murad

Mardin milletvekilleri

Mesajgönderen marsel_47 » 20-06-2007 18:12:31

Mardin'den seçilecek milletvekillerine şunu söylemek istiyorum:Sizleri seçen ve sizlere temsil hakkını veren halkınıza karşı duyarlı olun ve memleketinize yararlı olmak için birbirinizle yarışın imkanlar sizin elinizde sizden artık icraat bekliyoruz...Bir insan geride bıraktığı eserlerle ölümsüzleşir.Sizlerde halkınızın gönlünde ölümsüzleşebilirsiniz.Sizleride Güzel Mardinimizin problemlerine karşı duyarlı olmaya ddavet ediyorum...
Kullanıcı avatarı
marsel_47

SLM

Mesajgönderen vuslat » 09-07-2007 17:59:29

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde eski senatörlerden CHP'li Cemil Çeçen aşireti ile beraber AK Parti saflarına katıldı.

ANAVATAN'lı Kızıltepe eski Belediye Başkanı Ali Ertaş'ın ardından CHP'li eski senatör ve Aşiti aşireti lideri Cemil Çeçen'de aşiret üyeleri ile birlikte M. Halit Demir'in seçim bürosuna gelerek AK Parti saflarına katıldığını açıkladı.

AK Parti seçim bürosuna gelişi sırasında aşiret üyeleri ile birlikte alkışlarla karşılanan Çeçen'i AK Parti Mardin 2. sıra adayı Mehmet Halit Demir karşıladı.

Çeçen, CHP lideri Deniz Baykal'ın Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde izlediği politikayı eleştirdi.

Bugüne kadar siyasi yaşamında CHP'nin çeşitli kademelerinde görev aldığını ve parti'den 1979 yılında Mardin'den senatör seçildiğini hatırlatan Çeçen, "Sivil hayatımda da senatör olduğum dönemde de halkıma dürüstçe hizmet etmeyi amaç edindim. Ancak bugün gelinen noktada CHP'nin Baykal ile eski CHP olmadığını görüyoruz. Eskiden CHP, fakirin, yoksulun partisi iken, bugün üst sınıf ve elit kesimin partisi olmuştur. Deniz Baykal ise, hizipçi, kavgacı, politikası ile bu güzelim ülkeye hizmet etmekten uzaklaşmıştır." dedi.

Baykal'ın 'küçük olsun benim olsun' mantığıyla koltuğa adeta yapıştığını belirten Çeçen, "Biz hizipçi, politikalarla ülkeyi kavgaya sürükleyen parti istemiyoruz. Bizler vatandaş olarak toplumda barışı, sevgiyi, adaleti ve bütün Türkiye vatandaşlarını kucaklayacak bir parti istiyoruz. İşte o parti bugün saflarına katıldığımız AK Partidir. Bundan önceki seçimlerde kerhen desteklediğim CHP'den AK Parti'ye bir nefer edası ile hizmet edeceğimden kimsenin kuşkusu olmasın." dedi.

ZAMAN GAZETESİ
Kullanıcı avatarı
vuslat

Dön Mardin'den Haberler & Konuşulası-Tartışılası Konular...

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir