Bilgisayarda İstenmeyen Reklamlar

Bilgisyar Ve İnternet Dünyasındaki gelişmeleri buraya yazabilirsiniz!...

Bilgisayarda İstenmeyen Reklamlar

Mesajgönderen hanifiakbulut » 28-11-2006 15:35:32

on gündür bilgisayarımı açıp internete tam gireceğim derken inanılmaz şekilde çeşitli reklam sayfaları çıkıp çalışmamı engelliyor belki bilgisayardandır deyip bilgisayarımı formatladım yine aynı değişen bişey yok çeşitli anti spwayre ve antivirüs programlarını denedim malesef bu reklamları engelleyemedim bu konu hakkında bilgisi olan lütfen mail adresime yazsın bilgisayar konusunda kendimi çok geliştirdiğimi sanıyordum malesef istenmeyen reklamları malesef bilgisayarımdan engelleyemedim mersinli2691@hotmail.com
Kullanıcı avatarı
hanifiakbulut

Mesajgönderen Kadri » 28-11-2006 17:22:03

eğer antivirüs ve antispyware bir faydaa etmediyse ve format dahi kar etmediyse sorun içerde demektir. yani internetten değil; bilgisayarın içinde kurduğumuz bazı programlardandır.

mesela bazı korsan programların yanı sıra adware (ad aware değil) veya malware türü yazılımlar çokça reklam içermekte olup kurduğumuz anda bilgisayarımıza reklam açarlar...

Size önerim bu tür programlardan kaçınmanız; bir firewall(Güvenlik duvarı) programı kurmanız ve antivirüsününzün iyi bir ntivirüs olmasına dikkat etmenizdir.

ad aware->antispyware olarak
zone alarm-> firewall olarak
kaspersky, avg, nod32 ->bunlardan birini de anti virüs olarak kullanabilirsiniz...

unutmayın malware programlar varsa silmek lazım...

Selametle
Kullanıcı avatarı
Kadri
Editör
Editör

arkadasim

Mesajgönderen murat1 » 14-07-2007 15:55:53

tojanlara dikkat et freewal yukle
Kullanıcı avatarı
murat1

Bilgisayar ve Güvenlik

Mesajgönderen Geylani » 10-09-2008 16:22:00

Nasıl format attığını tam net açıklamamışsın ...Bir bilgisayara xp cdsi atıp onunla format atıyorsan ve hele bunu manuel modda değilde auto modda yapıyorsan zaten yeteri kadar yıpranmış ve içinde şişme yaratmış olan HDD'nin daha kötü olmasını sağlarsın..sana tavisyem eğer imkanın varsa Win 98 ile önce bir fdisk çek ardından eğer vaktin varsa bir de aynı systemle bir scandisk ...bu şekilde en azından HDD'yi % 70 oranında sıfıramış olursun fabrika ayarlarına geri dönmüş olur... XP kuruyorsan şimdi XP_SP3 cdsi ile kurulum en uyguunu olacaktır....

Ayrıca ;

Spyware ve antivirüs için bulabilirsen Trend Micro İnternet Securty Kullan... ve Micrsoft Defender.... Kolay gelsin (Not) Antivirüs ve defenderi yüklemneden explorer açıp gezinme nette)
Kullanıcı avatarı
Geylani

Dön Bilgisayar-İnternet

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir