Mardin Artuklu Üniversitesi

Mardin'deki haberleri,gelişmeleri ve konuşulası konuları yazabilir ve yorumlayabilirsiniz!...

Mardin Artuklu Üniversitesi

Mesajgönderen Halit » 19-03-2007 05:41:46

Sevgili heşmerilerim;

evvela mesajlarımın uzun olacağını bildirmek istiyor; fakat önemle zaman ayırıp okumanız ve mümkünse cevap vermenizi istirham ediyorum:

bir gazetede okuduğum habere göre geçen sene 15 yeni üniversite açan hükümet 15 ile daha yeni üniversite kurmayı planlıyormuş.
haberin linki şu: http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/haber ... rno=515432
Zaman Gazetesi yazdı:17 ile üniversite müjdesi
15 ilde yeni üniversite açan hükümet, bunlara 17 tane daha ilave edecek. Böylece üniversitesi olmayan il sayısı 9'a düşecek. Milli Eğitim Bakanlığı, konuyla ilgili düzenlemeyi son aşamaya getirdi. Başbakanlık'a sunulması beklenen tasarının yeni yasama döneminden önce Meclis'ten geçmesi planlanıyor.
Hüseyin Çelik, yeni üniversitelerle ilgili tasarıyı Başbakanlık'a gönderecek.

Türkiye'de üniversitesiz il bırakmamayı hedefleyen hükümet, bu konuda önemli bir adım daha atıyor. 15 yeni üniversitenin ardından geçen yıl 10 üniversite daha açmak için çalışma başlatan hükümet, sürpriz bir kararla kapsamı genişletti. Bu yıl Karaman, Ağrı, Sinop, Siirt, Nevşehir, Karabük, Kilis, Çankırı, Artvin, Bilecik, Bitlis, Kırklareli, Osmaniye, Bingöl, Muş, Mardin ve Batman'da da üniversite kurulacak. Yasal düzenlemeler için gerekli çalışmalar yapıldı. Tasarının yaz aylarında yasalaşması planlanıyor. Edinilen bilgilere göre, konuyla ilgili kararın ardından Milli Eğitim Bakanlığı, YÖK'e bir yazıyla başvurdu.

Bakanlığın geçen yıl 10 üniversite daha kurulması konusundaki görüş isteğine cevap vermeyen ve bu konuda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tepkisini çeken YÖK, bu kez de 'İnceledikten sonra görüşümüzü ileteceğiz.' cevabıyla yetindi. Bakanlık bürokratları da kanun taslağını hazırlayarak Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'e sundu. Çelik'in bu hafta taslağı imzalayarak Başbakanlık'a göndereceği öğrenildi. Yükseköğretim Kanunu'na göre bir üniversite kurulabilmesi için YÖK'ün görüşünün alınması gerekiyor; ancak bu görüşün 'olumlu' olma zorunluluğu bulunmuyor. Görüş geldikten sonra düzenlemeye Meclis sürecinde gerekli ilavelerin yapılabileceği kaydediliyor.

Yeni kurulacak üniversitelere 'çekirdek üniversite' gözüyle bakılırken, 17'sine birden ilk günden öğrenci alınmasının söz konusu olmayacağı vurgulanıyor. Yeni üniversiteler belirlenirken illerin gelişmişlik düzeyi, ildeki fakülte ve yüksekokul durumu, potansiyel öğrenci sayısı gibi kriterlere göre yapılan puanlamanın dikkate alındığı aktarılıyor. Yaz aylarında 17 üniversiteyle ilgili kanunu Meclis'ten geçirmeyi öngören hükümetin, üniversitesi olmayan 9 il için ise 'bir sonraki dönemde' gerekli adımı atmayı hedeflediği belirtiliyor. Türkiye'de halen 68'i devlet, 24'ü vakıf olmak üzere 92 üniversite bulunuyor.

Yıllardır üniversite bekleyen 15 il, geçen sene bu hayaline kavuşmuştu. Ancak rektörlerin nasıl atanacağı konusu YÖK'le hükümet arasında sıkıntıya yol açmıştı. Sorun hâlâ köklü bir çözüm bekliyor. Geçen sene söz konusu çalışmalar sırasında üniversitesi olmayan 26 il de bu konudaki taleplerini Meclis'e iletmişti. Milletvekilleri kanun teklifi vererek konuyu gündeme getirmişti.

Hükümetin yeni kuracağı 17 üniversiteye eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Mehmet Sağlam'dan da destek geldi. Dünyada gelişmiş ülke statüsüne girebilmek için 'her yarım milyon nüfusa bir üniversitenin düşmesi, nüfusun da yüzde 30'unun yükseköğretim görmüş olması' gerektiğini anlatan Mehmet Sağlam, bu oranın ise Türkiye'de yüzde 19 olduğunu anlattı. Prof. Dr. Mehmet Sağlam, "Nüfusu 72 milyonu bulan Türkiye'de 144 üniversitenin olması gerekiyor. Yeni üniversite kurulması her zaman Türkiye'ye yarar getirir. Bunda geç bile kalındı." açıklamasında bulundu. Yeni kurulacak üniversitelerin 'bir günde Harvard olamayacağını' vurgulayan Sağlam, "Bir yerden başlayacaksınız. Bir yerden başlamadan üniversitelerin gelişmesi mümkün değil. Yeteri kadar öğretim üyesi ve imkan bulunduğunda bu üniversitelere öğrenci alınır. Kaliteden yine ödün verilmez." diye konuştu. [/Zaman]
Kullanıcı avatarı
Halit

Mesajgönderen Halit » 19-03-2007 06:07:57

bu haberi okuyunca; her zamanki gibi şunları düşünmeye başladım:
*Üniversite Yeşilli sınırlarında veya Yeşilli'ye yakın olabilir mi?
*Üniversitenin Mardin'e veya Yeşilli'ye faydaları neler olabilir? zararları neler olabilir?
*Mardin veya Yeşilli bir üniversiteyi barındırmaya hazırlıklı mı? (Altyapı, kültür, ekonomi...)
*Yerel Yöneticilerimiz ve halkımız buna hazırmı?

açıkçası ben bu soruların nerdeyse tümünde olumsuz cevaplar verdim kendime. şöyleki:

-Mardin'e bir üniversite gelebilir belki. Ama Yeşilli'ye gelebileceğini pek sanmıyorum. aslında Yeşilli'de olmaması için de bir neden yok. Mardin'e çok yakın. Müsait arazisi de yok değil... ama iş siyasi iradeye kalacak büyük ihtimal. ve hızlı davranan göz geçirebilen siyasetçiler kapacak üniversiteyi bize de büyük ihtimal seyretmek kalacak...

Dilerdim ki şu anda Yeşilli'de iş bitirebilecek yöneticiler olsa da hizmetin gelmesini beklemek yerine hizmeti kovalayan yönetciler olsaydı...

-Üniversitenin mardine veya Yeşilli'ye gelmesinin avantajları ve dezavantajları var tabi ki... aslında avantajlar öne çıkmakla birlikte dezavantajlar da önemli bu noktada... ama bilinçli bir çalışma ve bilinçlenme çalışmaları yapılırsa bu dezavantajlar mininmuma inebilir sanırım. örnekler vereyim:

üniversitenin olduğu yerlerde genellikle ekonomik canlılık olur. şehirleşme daha da hızlanır. kültürel aktiviteler daha çok yapılmaya başlanır. ayrıca çeşitli iş alanlarında öğretim görevlileirnin de fikrine başvurularak daha bilinçli iş girişimleri yapılabilir.

bir diğeri şuanda yeni yetişen nesilde okulsuzluk oranının minimum olduğunu düşünüyorum. bunun %100e yaklaşabileceğini bekleyebilirz. ama bundan daha önemlisi eğitimdeki kalitenin artmasına sebep oabilir belki...

dezavantajlara gelince: ilk önce altyapı sorunları ve konut yetersizliği.. gerek Yeşilli'de olsun gerekse Mardin'de olsun konut ve altyapı yetersizliği hat safhada.. hatta son zamanlarda internetten takip edebildiğim kadarıyla mardin belediyesindeki sorunlar yüzünden temizlik sorunu bile mevcut(geçici olacağını umud eder ve bir an önce çözülmesini umarım.)
bu durumda açılabilecek bir üniversitenin zaten yeterli olmayan konutların daha da pahalılaşmasına sebep oalbileceğini düşünyorum. Bu durum inşaat sektörüne elbetteki yarayacaktır ama orada yaşayan yerel halk için bir miktar hayat pahallılığına sebep olacaktır. Özellikle de kendisine ait evi olmayanlar için... Bana kalırsa bu konu için yetkililerin üniversite gelmeden harekete geçmemleri gerekir. zira üniversite gelse de gelmese de ileride bu knuda çok ciddi sorunlar yaşanacağı ortada. en azından yaşanabilecek sorunları minimuma indirmiş oluruz. (Burada da önemsenmesi greken bir şey var: şayet böyle çalışmlar başlatılırsa doğal alanlara ve Yeşilli'nin güzelim yeşil alanlarına zarar vermemeye çalışılmalı ve gerekli imar planları bunu göz önünde bulunudrarak modern planlar olarak tasarlanmalıdır.)

bir diğer konu: kültürel durum. şu anda Yeşilli'de kültürel olarak ve milli-manevi bilinç olarak yerleşmiş bir şey olduğunu düşünmüyorum. bu sebeple gençler dışarı açıldıklarında çok çabuk etkilenebiliyorlar. olumlu veya olumsuz etkilenmeler farklı olabilmekte ama hiç bir gencimizin millive manevi değerlerinden yoksun; dışa karşı savunmasız ve bilinçsiz kalması çok tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Sonrasında bazı gereksiz veya zararlı huylarımızın şu ana kadar bize zarar verdiği gibi ileride de bizlere zarar vermeye devam edeceğini düşünyor ve bundan üzüntü duyuyorum. dedikodu, batıl inançlar çekememzlik ve en önemlisi cehalet gibi huyları terkedip eski misafirperver, cana yakın insanlar olmaya gayret etmeliyizi. mutlu olabilmeemiz ve gelecek nesillerimizin mutlu olabilmesi için buna özellikle dikkat etmemiz lazım.. konunun bununla ne alakası var diyebilirsiniz. üniversite ortamını bilen ve görmüş biri olarak diyebilirim ki üniversitelerde iyi gençlerin olmasının yanında arada huyu kötü gençler de elbetteki olabilmekte ve genellikle bu huyu kötü gençlerin etkinlikleri diğerlerinin oldukça üstünde olabilmektedir. eğer yeterince bu tür şeylere karşı kültürel veya bilinç düzeyi oalrak hazırlık olamazsak çok büyük yozlaşmlarla karşı karşıtya da kalabiliriz.(Allah muhafaza)

neyse toparlıyorum... eminim ki yerel yöneticilermiz de Yeşilli'ye üniversite gelmesini isterler. fakat bunun için geç kalınmış altyapı ve benzeri konularda çalışılmaya başlanmalı ve sonrasında da siyasi girişimlerde bulunulmalıdır. tabi önceden yapılmış hazırlıklaarın da siyasi iradeyi ikna etmede etkili oalcağını unutmayalım...

Haydi yöneticilerimiz söz sizlerin. sizlerde girişim bekliyoruz...

Son olarak siz sevgili hemşerilemin ve bizi duyuyorlarsa yetrel yöneticilermiizin bu konuda fikirlerini belirtmelerini istirham ediyorum...

Selametle...
Kullanıcı avatarı
Halit

Mesajgönderen marsel_47 » 21-03-2007 18:08:56

Arkadaşlar gecen gün haberlerde 18 yeni üniversite daha kurulacağını söyledi ve bu illeri tek tek saydı.Bunların arasında Mardinin ismini duyunca çok sevindim.İnşallah haber doğrudur.Güzel Mardinimiz bir üniversiteyi çoktan beri hakkettiğini düşünüyorum. herkese selamlar...
Kullanıcı avatarı
marsel_47

Mesajgönderen yesillili » 12-04-2007 22:03:36

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda, 17 ilde üniversite kurulmasını öngören kanun tasarısı kabul edildi.

bu 17 ilin içerisinde Mardin de yer alıyor...

Eğer bu tasarı meclis genel kurulunda kabul edilir ve Cumhurbaşkanı tarafından onaylanırsa YÖKün yolu Mardin'e de düşecek...

ama bu başlığın ilk mesajlarında da dediğim gibi bu üniversiteyi kaldırabilecek altyapı yok ve bu üniversite kararının Yeşilli'ye ve ötesinde Mardin'e olumlu yönde katkıda bulunmasını sağlayacak siyasi iradeyi ben göremiyorum...

Bu az zamanda bu konuda siyasi liderlerimizin büyük ataklar yaparak bundan en iyi şekilde istifade etmemizi sağlamaları gerekmektedir...
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen yesillili » 13-04-2007 15:53:25

....

Mardin Valiliği'nce Mühendislik-Mimarlık Fakültesi için Mardin eski
Hükümet Konağı, Güzel Sanatlar Fakültesi için Kız Meslek Lisesi
binasının tahsis edilirken, Mardin Milletvekili Süleyman Bölünmez'in de
binaların eğitim ve öğretime uygun bir duruma getirileceği sözünü
verdiği öğrenildi.

Öte yandan komşu il Batman'da kurulması düşünülen "Petrol Üniversitesi"
tasarısının meclis alt komisyonundan geçmemesi üzerine Batman'daki
Teknik Eğitim Fakültesinin ise ilimizde kurulacak olan Artuklu
Üniversitesine bağlanacağı ileri sürüldü.

...
Kaynak: http://e-mardin.com
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen Halit » 17-05-2007 19:17:37

17 ile üniversite kurulmasını öngören yasa tasarısı maclis genel kurulundan geçti. Cumhurbaşkanının bu yasayı onaylaması durumunda 17 ile üniversite kurulacak.

bu arada Meclis genel kurulunda süren görüşmeler sırasından "Artuklu üniversitesi" olarak açılması planlanan üniversitenin "Mardin Artuklu Üniversitesi" olarak değiştirilmiştir.

Gözümüz çankaya köşkünde...
Üniversitemiz şimdiden hayırlı uğurlu olsun. inşallah faydaları olumsuzlukların kat be kat fevkinde olur.

bu arada yerel yöneticilermizin siyasi anlamda girşimlerde bulunduğuna dair hiç bir duyum yok. bu fırsat kaçmaz derim. Her ile herhgün üniversite kurulmuyor. bundan istifade edilmesi ve hatta siyasi girişimlerle üniversitenin bazı bölümlerinin Yeşilli'ye kurulmasının sağlanması gerekir.

Selametle...
Kullanıcı avatarı
Halit

Mardin Artuklu üniversitesi

Mesajgönderen marsel_47 » 27-05-2007 21:18:10

17 İle yeni üniversite

17 Mayıs 2007 Perşembe 19:04
TBMM Genel Kurulunda, 17 ilde üniversite kurulmasını öngören kanun tasarısı kabul edilerek yasalaştı
.

Kanuna göre, Karaman, Ağrı, Sinop, Siirt, Nevşehir, Karabük, Kilis, Çankırı, Artvin, Bilecik, Bitlis, Kırklareli, Osmaniye, Bingöl, Muş, Mardin ve Batman'da üniversite kuruldu. Karaman'da ''Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi'', Ağrı'da ''Ağrı Dağı Üniversitesi'', Kilis'te ''Kilis 7 Aralık Üniversitesi'', Çankırı'da ''Çankırı Karatekin Üniversitesi'', Artvin'de ''Artvin Çoruh Üniversitesi'', Bitlis'te ''Bitlis Eren Üniversitesi'', Osmaniye'de ''Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi'', Muş'ta ''Muş Alparslan Üniversitesi'',Mardin'de ''Mardin Artuklu Üniversitesi''adıyla üniversite kurulurken, diğer yeni kurulan üniversiteler, illerin ismini taşıyacak.

Yeni kurulan 17 üniversite dolayısıyla akademik, idari ve döner sermaye alanlarında yaklaşık 30 bin kadro ihdas edildi. Bu üniversitelere bağlanan yükseköğretim kurumlarının teşkilatı, mevcut kadroları, ödenekleri, bina ve tesisleri, araç ve gereci ile her türlü taşınır ve taşınmaz malları, başka bir işleme gerek kalmaksızın, bağlandıkları üniversitelere devredildi.

Tıp fakülteleri

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Erzincan Üniversitesi, Giresun Üniversitesi ve Yozgat Bozok Üniversitesi rektörlüklerine bağlı tıp fakülteleri kuruldu, bu fakülteler için kadro ihdas edildi.
Kullanıcı avatarı
marsel_47

Mesajgönderen tiredman » 01-06-2007 18:28:49

BU HABER ÇOK GÜZEL SEVGİLİ DOSTLAR ÜNİVERSİTENİN MARDİNİN NERESİNE KURULURSA KURULSUN BİZLERE DOKUNACAĞI FAYDASI ÇOK OLACAK İSTİSNASIZ...
VE BU KONUYLA İLGİLENECEK VE BİR SÜRÜ İŞ İMKANI BULACAK ÇOK İNSAN VAR 30 BİN KADRODAN BAHSEDİLİYOR...
BEN BU GELİŞMEYİ MARDİNİN HER KARESİ İÇİN FAYDALI BULUYOR VE BUNUN EN KISA SÜREDE YAPILMASINI ALLAHTAN NİYAZ EDİYORUM
SAYGILAR......
Kullanıcı avatarı
tiredman

Mardin Artuklu Universitesi

Mesajgönderen eray-furkan » 02-06-2007 02:13:34

Herkese Selam;
Bende her Mardin´li gibi bu habere cok sevindim. Tüm Mardin halkina hayirlara vesile olmasini Yüce Allah´tan dilerim.
Universite kurulacak ta bize yani yesilli ye ne gebi getirisi olur birazda onun üzerine kafa yorsak.
Bu firsat her zaman gelmez insanin eline Yesilli ve yesilli halkinin maddi manevi bir cok cikarinin söz konusu oldugu boyle bir durumda Basta yerel yönetim sonrada degerli büyüklerimizden istegimiz imkanlarani zorlayarak bize bir fakulte koparmalaridir. Hem de tam secim arifesinde.

DEGERLI BELEDIYE BASKANIMIZ, VE SIZ SAYGI DEGER YESILLI´NIN ÖNDE GELEN INSANLARI BU SIZLERIN BIZE BIRAKABILECEGINIZ EN BÜYÜK MIRAS OLUR:
BIR SEFERLIK TE OLSA TÜM SIYASI CIKARLARI GERIDE BIRAKARAK YESILLI VE YESILLI HALKI ICIN BIR HIZMET YAPMAYA DAVET EDIYORUZ. BU CAGRIYA SESSIZ KALMANIZ COCUKLARIMIZIN GELECEGINE YAPACAGINIZ EN BÜYÜK IHMALKARLIK OLACAK.
Tüm güzellikler sizin olacak
Kullanıcı avatarı
eray-furkan

Mesajgönderen Halit » 04-06-2007 10:52:09

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü'ne Fatih Hilmioğlu getirildi.
Yök yeni kurulan üniversitelerle ilgili rektör atama kanununu beklemedi ve rektör atmasını yaptı. Bu atamalarla Yök rektör ataması konusunda hükümeti devre dışı bırakmaya çalışıyor.

http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/haber ... rno=547584
YÖK, kanunu beklemedi, 17 yeni üniversiteye rektör atadı
Yeni kurulan üniversitelere rektör atanmasıyla ilgili kanun teklifinin Meclis Genel Kurulu'nda görüşülmesini beklemeyen Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 17 yeni üniversiteye rektör atadı.

YÖK atamanın tedviren (yönetmekle görevli olarak) olduğunu açıklarken, gerekçe olarak ise "halen öğrencisi, akademik ve idari personeli bulunan yeni üniversitelerde devamlılığın ve eşgüdümün sağlanması"nı gösterdi. Yeni üniversitelere rektörler yakın üniversitelerden atandı. 17 yeni üniversiteye tedviren görevlendirilen rektörler şöyle: Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğü'ne K. Süha Aydın, Ağrı Dağı Üniversitesi Rektörlüğü'ne Yaşar Sütbeyaz, Sinop Üniversitesi Rektörlüğü'ne Ferit Bernay, Siirt Üniversitesi Rektörlüğü'ne Hasan Ceylan, Nevşehir Üniversitesi Rektörlüğü'ne Cengiz Utaş, Karabük Üniversitesi Rektörlüğü'ne Bektaş Açıkgöz, Kilis 7 Aralık Üniversitesi rektörlüğüne Erhan Ekinci, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörlüğü'ne Kadri Yamaç, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğü'ne İbrahim Özen, Bilecik Üniversitesi Rektörlüğü'ne Fevzi Sürmeli, Bitlis Eren Üniversitesi rektörlüğüne Hasan Ceylan, Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü'ne Enver Duran, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörlüğü'ne Alper Akınoğlu, Muş Alparslan ve Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü'ne Hamdi Muz, Batman ve Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü'ne Fatih Hilmioğlu."

Üniversitelere rektör atamasıyla ilgili hazırlanan kanun teklifi Meclis Milli Eğitim Komisyonu'nda kabul edilmişti.

Ankara, aa
Kullanıcı avatarı
Halit

Mesajgönderen Halit » 04-06-2007 10:54:26

Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu Kimdir?

fhilmioglu@inonu.edu.tr
Özgeçmiş

1954 Yılında Elbistan/Kahramanmaraş ta doğdu.
1972 Yılında Ankara Cumhuriyet Lisesini bitirdi.
1979 Yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.
İç Hastalıkları Uzmanlık eğitimini 1980-1985 yılları arasında Almanya Hoya Hastanesi ve Essen Üniversitesi Tıp
Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalında yaptı. Uzmanlık unvanını 14.05.1986 da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalında girerek aldı.
1987-1990 Yılları arasında Ankara Yüksek İhtisas Hastanesinde Gastroenteroloji Yan Dal Uzmanlığı için ihtisas yaptı.
1990-1992 Yılları arasında Yüksek İhtisas Hastanesi Gastroenteroloji Başasistanlığını yaptı.
16.10.1991 Yılında İç Hastalıkları Anabilim Dalı Gastroenteroloji Bilim Dalından Doçentlik Unvanını aldı.
13.03.1997 Yılında İç Hastalıları Anabilim Dalı Profesörlüğüne atandı.
1996-1998 yılları arasında 2 yıl süre ile Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimliğini yaptı.
26.1.1998- 30.6.1998 tarih1eri arasında Tıp Fakültesi Dekan yardımcılığı ve Dekan Vekilliği yaptı.
30 Haziran 1998 tarihinde Tıp Fakültesi Dekanlığına atandı.
1992 Yılından beri Malatya da görev yapan ve Gastroenteroloji kliniğini kuran Prof.Dr.Fatih HİLMİOĞLU, Tıp Fakültesi Fakülte Kurulu ve Fakülte Yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu.
29 ü Uluslar arası olmak üzere dergilerde 80 makalesi ve 150 tebliği bulunmaktadır. Çok sayıda Ulusal ve uluslararası kongerelerde panelist ve oturum başkanlığı yaptı.
Almanca ve İngilizce bilmekte olan Dr.Hilmioğlu evli ve 2 çocuk sahibidir.
Halen İnönü Üniversitesi rektörlüğü yapmaktadır.
Kullanıcı avatarı
Halit

Mesajgönderen tiredman » 04-06-2007 19:53:18

sayın halit bey bu konuda bizi bilgilendirdiğin için saol valla sende olmasan bu haberlerden haberimiz olmayacak peki sana bir sorum olacak bu adamın görüşünü ve mardine katacağı şeyleri yorumlayabilirmisin
saygılar
Kullanıcı avatarı
tiredman

Mesajgönderen Halit » 05-06-2007 11:30:16

Ne yazıkki şu anda Sayın rektörün akademik yeterliliği, kişiliği ve ideolojik görüşleri hakkında çok fazla bilgim yok. fakat zaman bulursam internetten biraz araştırmaya çalışacağım.
Kullanıcı avatarı
Halit

Mesajgönderen murad » 05-06-2007 23:45:49

Rektör hakkinda habervitrini.com da biraz bilgi veriliyor
'REKTÖR VE GENEL SEKRETER BANA KÜFREDEREK VE BENİ TACİZ EDEREK ÜZERİME YÜRÜDÜLER, GERİSİNİ HATIRLAMIYORUM'

Kaldırıldığı Turgut Özal Tıp Merkezi'nde tedavi altına alınan sekreter İnci Kaya, 'Yönetim ve idarenin bir sürü olaylarına şahidim. Başhekim Doç. Dr. Mutlu Meydanlı, Rektör Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu ve Genel Sekreter Reşat Özkan sürekli beni rencide ettiler. Randevu istedim, bugün oraya gittim. Rektör beyden 2 aydan beri randevu alamıyordum. Beni sürekli tehdit ediyordu. Benim konuşmamamı ve susmamı istiyordu. Konuşursam hakkımda ciddi anlamda soruşturma açarak cezalandıracağını söylüyordu. Randevuya gittiğimde Rektör beyle Reşat bey içeri girdi. Bana çok ağır hakaretlerde bulundular. Gururumu rencide edecek şekilde hakaret ettiler. Genel sekreter ve rektör üzerime yürüdüler. Küfür ve taciz ederek üzerime yürüdüler. Üzerime yürüyünce hatırlamıyorum, yere düştüğümde şuurum yerindeydi' şeklindeki ifadeleri iddia etti.

Rektörlük binasının 3. katından aşağıya düşerek ağır yaralanan sekreter Kaya'nın eşi ve aynı zamanda milli atlet olan Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde görevli İshak Kaya ise, 'Ben buradan sayın Cumhurbaşkanıma, sayın MİT Başkanıma, sayın Başbakanıma sesleniyorum, milli bir sporcu olarak, 56 defa milli formayı giymiş, Türk bayrağını dalgalandıran milli bir sporcu olarak rektör, genel sekreter, başhekim ve hastane başmüdüründen şikayetçiyim. Lütfen beni dinlesinler, ben Türk bayrağını dalgalandıran bir sporcuyum. Üst düzey komutanlarıma sesleniyorum, bize sahip çıksınlar. Gereken soruşturmayı açsınlar' dedi.

Eşinin neden tehdit edildiği şeklindeki bir soruya ise İshak Kaya, 'Eşimin bildiği bazı şeyler vardı. Eşime hakaret ederek, 'sen askeriyenin uşaklığını yapıyorsun, sen MİT Bölge Başkanının uşaklığını yapıyorsun' diye. Bizde bunları sayın komutanımıza ve sayın MİT Başkanımıza ilettik. İlettiğimiz içinde sürekli baskı altındayız, tehdit altındayız. Eşimi kasti olarak çağırarak, özellikle mesai bittiğinde, personel dağıldığında bir komplo hazırladılar. Davacıyız' ifadelerini kullandı.

Bu arada, sekreter İnci Kaya'nın olayla ilgili olarak ifadesinin, rütbeli Jandarma personeli tarafından alındığı görüldü.
Kullanıcı avatarı
murad

Mesajgönderen tiredman » 05-06-2007 23:59:49

EGER MURAD YURTTAŞIN TAŞIDIGI BU HABERDIGRUYSA MARDİNE KURULACAK OLAN ÜNİVERSİTENİN KADERİ BELLİ OLDU ŞİMDİDEN ...!
KENDİ İÇİNDE BİR DEVLET OLAN ÜNİVERSİTELERDE NELER DÖNDÜĞÜNÜ OKUMAMIZ VESİLİESİYLE GÖRÜYORUZ EGER BU OLAYA EL TILIP DÜZELTİLMEZSE YANİ REKTÖR ATAMALARIDAN BAHSEDİYORUM BU DÜZEN ÖYLE SÜRÜP GİDER.REKTÖR İSTEDİĞİ GİBİ BORUSUNU ÖTTÜRÜR
UMARIM ÖYLE OLMAZ VE MARDİN İÇİN HAYIRLI OLUR
Kullanıcı avatarı
tiredman

Sonraki

Dön Mardin'den Haberler & Konuşulası-Tartışılası Konular...

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir