Ziyaretçi Defteri

Hemşehrilerimize, gurbetçilerimize, askerdeki yakınlarınıza, uzaktaki eş dost ve akrabalarınıza buradan hitap edebilirsiniz!....

Re: Ziyaretçi Defteri

Mesajgönderen mardini47 » 25-06-2009 03:02:47

selam.

öncelikle,zeybek arakadasima sunu söylemek istiyorum orda,oturup yazmak kolay tabi,ama neyin ne oldugunu,bilmeden sakin akil vermeye kalkma sadece kendi fikrini,söyle yeter.
senden akil alacak da deyiliz,ne zaman neyi tartisacagimizida biz karar,verelim.

selamtle,gülümmm.
Kullanıcı avatarı
mardini47

Seviye

Mesajgönderen zeybek » 26-06-2009 22:04:19

öncelikle,zeybek arakadasima sunu söylemek istiyorum orda,oturup yazmak kolay tabi,ama neyin ne oldugunu,bilmeden sakin akil vermeye kalkma sadece kendi fikrini,söyle yeter.
senden akil alacak da deyiliz,ne zaman neyi tartisacagimizida biz karar,verelim.

selamtle,gülümmm.

Sevgili Mardini47;
Sİzlere karşı gayet meteforu yüklü bir konumla iletim oldu. Yazınızı iyice inceledim. Malesef başkalarını aranıza almak istemiyorsunuz anlamını taşır. Başka kişilerle diyalog ve karşılıklı ilişkileri nasıl kuracağınızı karıştırıyorsunuz gibi. '' :!: senden akıl alacak değiliz'' :!: diyorsun, cümlenin başında da '' :!: sadece kendi fikrini söle :!: '' tartışacağınız konuları tek başınıza kendi bilginize yetecek kadar olduğunu savunuyorsun :!: ama malesef istikrarsızlığını görüyorum.
Sevgili Mardini47;
Sizden ricam bir konu veya konuları sadece kendi pencerenizden bakarak sorgulamayın. Şöle bir çin ata sözü vardır:'' küpün içindeki dışına taşır'' ben sadece kenetlenerek birlik ve beraberlikten bahsettim ama sen olayı dar bir çerçeveye soktun. Düşünce ve fergatımız değişmediği ve birbirimizi anlamadığımız müddetçe, sorguladığınız o kişi veya kişiler başımızda kalmaya devam edecekler.
Beni sabırla karşılayacağını ümid eder saygılarımı sunarım...
NOT: Ayrıca cümlenin sonundaki ''' biz karar verelim''' dediğin kimler olduğunu açıklarsan sevinirim :!: :!:
Kullanıcı avatarı
zeybek

Mesajgönderen sadullah » 27-06-2009 15:00:21

tarih tekerrürden ibarettir bunu hiç kimse unutmasın
Kullanıcı avatarı
sadullah

Mesajgönderen fahribey13 » 27-06-2009 17:49:20

hewppinizin geçmiş regaip kandilini kutlarım (F) :lol: (F) :D
Kullanıcı avatarı
fahribey13

Mesajgönderen fahribey13 » 27-06-2009 17:54:22

......... ..... :?: YEŞİLLİ SENSİZ OLMUYOR :( :cry:
Kullanıcı avatarı
fahribey13

Mesajgönderen sadullah » 10-07-2009 14:00:21

adaletsizligi işleyen, çekenden daha sefildir *Kullanmayı düşünen, kullanılacağını unutmasın."**
Kullanıcı avatarı
sadullah

Mesajgönderen rasilbaydarli » 14-07-2009 10:12:20

Merhaba ben yazdiklarimi direk olarak kimseye göndermedim, ama üzerine alinanlar varsa alsinlar extra bir ücrete tabi degildir. benim adam olup olup olmadigimi sen degil senin akil hocalarinda , dolmusuna bindigin insanlarda karar veremez, hem adamlik senin gibileri gibi olmaksa evet ben öyle adamlik istemem. benim maksadim sadece bir mizahi yaklasim ile burda tartisilan konuya eklenti yapmakti. hem burda senin , akilhocalarinin ve dolmusuna bindigin insanlarin asil derdi dernek mi yoksa yönetetimmi, yada yanlis gitmekte olan bir seyleri degistirmek mi, bence sizin asil isiniz bozgunculuk, fitne ve fesat,

Bizim yesillide top oynarken oyunu bozup sahadan cekilenler icin sahadan kacan maglup denirdi, simdilerde ise bunun adi modern olarak hükmen magluptur. bence sen ve akil hocalarin 3-0 hükmen maglupsunuz eger bir seyleri degistirmek istiyorsan sana ve onlara bir nasihat ve beraberligi yakalama firsati:
___ Önce bu yönetimin gitmesini saglayacak calismalara baslayin durum olur3-1

___ Sonra yeni adil bir yönetim secin Olur durum 3-2

___ En sonda tekrar dernege üye olun yesillinin gurbetteki gururu olun o zamanda olur durum 3-3

ondan sonrada burda birilerinin adam olup olmadigina karar verebilirsin.
Kullanıcı avatarı
rasilbaydarli

Mesajgönderen rasilbaydarli » 14-07-2009 13:45:27

Merhaba Gecen sene bu zamanlari hatirlayalim, dernegin düzenledegi piknikten sonra yine felaket tellallari is basindaydi ve onlarin ortaligi karistirmalari sonucu dernekte secime gidildi, ne oldu yanlisa yeni yeni yanlislar eklendi simdi ne oluyor yine yanlis yapiliyor isterseniz bu yanlislari hatirlayalim hep beraber.

__ Dernekte secim karari alindi . YANLIS

__ Eski yöneticiler bu günkü bazi karisikliklari kestirdigi icin cogu aday olmadi.YANLIS

__ Dernegi daha iyi yönetecebilecek kisiler aday olmadi. YANLIS

__ Secimler öncesi herkes herkesten süpheliydi.YANLIS

__ Secim sonuclari aciklanirken kopmalar basladi YANLIS

__ Secim sonuclarindan sonrada kopmalar ve arkasindan istifalar basladi . YANLIS

__ Istifa edenler baskalarina baski kurmaya basladi.YANLIS

__ Yönetim gerekli zamanda müdahale edemedi.YANLIS

__ Istifa edenler yönetime, yönetim istifa edenlere cephe aldi.YANLIS

__ Belediye secimleri öncesi belirli sözler cikar ugruna verildi, dernege mal edilmek istendi.YANLIS

__ Dernekten ayrilan birileri dernegi yikmak icin yeminlere basladi YANLIS

__ Yönetim tek basimiza kalsakta dernek yikilmayacak söylemlerine basladi YANLIS

__ Belediye secimleri yapildi, hic olmadik bir avrupai katilim oldu YANLIS

__ Secim aksami dernekte birileri kendi akillarinca kutlama yapti YANLIS

__ Bu olaya sessiz kalinda yada müdahalede gec kalindi YANLIS

__ Bu olaya karisanlar nefislerinin kurbani olup yaptiklari yanlista israrci davrandilarYANLIS

__ Birileri kendi cikarlari oldugu müddetce dernegi savunup, asil savunma zamninda baslarini kuma gömdü YANLIS

__ Secimlerden sonra kutlama olayini firsat bilenler birilerini kullanma yolunu sectilerYANLIS

__ Birileri kullanildiklarini bilmeden yanlis isler yaptilar YANLIS

__ Birileri bende sizdenim diyebilmek icin Istifa ettiler YANLIS

__ Dernegin yikilmasi gerektigini ve yiklimasini dileyenler oldu YANLIS

__ Karsilikli hakaretler yapildi YANLIS

__ Dernek Basligi kapandi YANLIS.

__ Yanlista israr ediliyor YANLIS VE KÜLLIYEN YANLIS;
Peki dogrusu ne dogrusu cikar olmayan halis bir niyetle bu dernegin bu sekilde degil de , yesillinin menfaatleri dogrultusunda ayakta tutulmasi ve yönetilmesidir.

Ben sirf yönetimi iyi degil, yada beceriksiz,yada adil degil diye Dernegin yikilmasini dileme, ancak ve ancak bir seyleri degistirmek icin caba sarfeder ve yorulurum yoksa, ben yoksam kimse olmasin felsefisi ile yola cikip dernegin yikilacagini yada yikilmasi gerektigini söyleyenler bence sadece ve sadece bölücüdür.evet yesilli halkini bölmek istiyorlar kendi nefisleri ve cikarlari icin .

Bu zamana kadar bu dernekten zerreyi miskal kadar yara gören gercek ihtiyac sahiplerinin ahi umarim kimseye kalmaz........................ Bu benim bu konuda yazacagim son yazidir. kim ne yazarsa, ne düsünürse, bu degismeyecek daha baska yanlislarda var ama onlarda bu isler düzelmesse baska mekanlarda ve baska bir sekilde dile gelecek yaziya dkülecektir.
Kullanıcı avatarı
rasilbaydarli

Mesajgönderen vuslat » 26-07-2009 11:48:22

selam millet nbr işte bitti askerlik yesilli geliyorum vuslaat geri döndüüüüüüüüüüüüüüüüüüü...... devamı gelecekaa
Kullanıcı avatarı
vuslat

Mesajgönderen siracmete » 19-08-2009 13:35:53

Mardinin Yeşilli İlçesinden bu SICAK yaz günlerinden Öncelikle herkese hayırlı günler dilerim...

Ben Bahçebaşı mahallesinde oturuyorum ( kermuılmıksi)'de

Malumunuz bu günlerde bahçebaşındaki şeyh ahmet camisinden başlanarak yeşilli merkeze kadar kaldırım çalışması yapılıyor..

ben bir vatandaş olarak bundan çok büyük mutluluk duydum .. fakat bir taraftanda beni çok derinden üzmüştür. nedenine gelince... bu kadar masraf yapılıyor. HALK için kaldırım yapılıyor fakat bu hiç bir işe yaramıyor.. başlayalı 3 gün oldu ben şahsen işçilere gidip sorum.'' KALDIRIMLARIN ÜZERİNE AĞAÇLANDIRMA YAPILACAKMI DİYE'' aldığım cevap beni çok üzdü.. '' HAYIR!!!! AĞAÇLAR KALDIRIMI İŞGAL EDİYOR '' böyle bir zihniyet herhalde bizim yeşillide var.. merkezden bahçebaşı mahallesine kadar yürüyorsunuz ve ağaç yok. kupkuru çöl gibi.. '' BU BİZİM YEŞİLLİMİZİN ADINA YAKIŞMIYOR.'' her yerde yeşillik park olması gerekirken. ağaçlar kaldırımı işgal ediyor diye ağaç dikilmiyor... YAZIK ÇOK YAZIK. VERDİĞİNİZ VEYA VERECEĞİZİN PARA VE EMEĞE YAZIK....
Kullanıcı avatarı
siracmete

ÜZÜNTÜN ÜZÜNTÜME ÜZÜNTÜ KATTI

Mesajgönderen zeybek » 29-08-2009 10:28:11

Sevgili Sıraç METE ;
Bahsettiğin kaldırım yapılandırması benimde hoşuma gitti. Ancak ikinci bir konu vardırki gerçekten bende üzüldüm. Haklısın uzay çağında olduğumuz şu dönemde yeşile yer vermemek yanlış elbette. Bilimsel açıklamalardaki ağaçların nasıl bir doktor olduğunu sanırım biliyorsundur. Bilimsel olmasına bile gerek yok. Küçücük bir çocuğun bile yeşile ağaçlara duyduğu hayranlığı tepesine tırmanarak gösterir.
Sevgili kardeşim;
Malum biz doğup büyüdüğümüz topraklardan uzakta yaşıyoruz. Peki bu konuya dikkat çekip biri veya birileri çıkıpta büyüklerimize bu konunun yanlış olduğunu iletmiyor mu?
Oradan yürümekte olan bir dedemiz veya ninemiz yorulduğunda gölgesinde dinlenecek bir ağaç yoksa, güneşin kızgın anlarında baygınlık geçirip yere mi düşecek?
Birde senin dediğin gibi İlçemizin adı olan YEŞİLLİ'ye yakışır mı bu? Yakışmaz elbette!!!
Benim şöle bir teklifim var....
BİRLİK OLUP MEKTUPLA BELEDİYE MAKAMINA BU KONUDA YAZSAK BİR SONUÇ ALIR MIYIZ?
Bence denemekte fayda var. En azından bize beyaz kağıtları sunan yüce varlıklara varlık katmak için harcamış olacağız...
En derin saygılarımla...
Kullanıcı avatarı
zeybek

Re: ÜZÜNTÜN ÜZÜNTÜME ÜZÜNTÜ KATTI

Mesajgönderen Halit » 29-08-2009 13:25:56

zeybek yazdı:....
Benim şöle bir teklifim var....
BİRLİK OLUP MEKTUPLA BELEDİYE MAKAMINA BU KONUDA YAZSAK BİR SONUÇ ALIR MIYIZ?
Bence denemekte fayda var. En azından bize beyaz kağıtları sunan yüce varlıklara varlık katmak için harcamış olacağız...
En derin saygılarımla...

tesir edeceğini sanmam; dilekçe verirsen en iyi ihtimalde çöpe atılan bir kağıt daha olur. sonuçta küçük bir yerleşim biriminde yaşıyoruz. öyle dilekçeyle toplu imzayla olacak şeyler olduğunu sanmıyorum.

ama illaki denemek istiyorsan sana tavsiyem; dilekçeden ziyade; bilgi edinme kanunundan yararlanarak; "o kaldırımlara neden ağaçlandırma yapılmadığı ve varsa bunu gerekçesini" sorabilirsin. ki; bilgi edinme kanunu çerçevesinde sorulan soruların cevaplanması kanunen mecburidir. aksi halde mahkemeye verip yaptırım uygulayabilirisin.
Kullanıcı avatarı
Halit

2. MEZOPOTAMYA RALLİSİ

Mesajgönderen siracmete » 31-10-2009 10:30:16

S.A forum yöneticilerine sesleniyorum.

bu forumu uzun zamandır takip ediyorum. hiçbir güncelleme yapılmıyor. haber eklenmiyor.. madem böyle bir işe kalkıştınız hakkını verin. mesela 30.10.2009 da mardinde içinde yeşilliyide ilgilendiren belkide yöremizi tanıtacak kalkındıracak bir gelişme oldu. 2. mezopotamya rallisi. belkide bundan haberiniz bile olmamıştır. ben haberi başka yerde okudum.ve bunada şahit oldum.

Mardin Mezopotamya Rallisi ve Off-Road Cumhuriyet Kupası" Bugün Mardin'de Start aldı

Mezopotamya Rallisi ve Off-Road Cumhuriyet Kupası Cumhuriyet meydanında başladı. Mardin’de İlk kez yapılan Off-Road Cumhuriyet Kupası için Cumhuriyet Meydanından Start alan yarışmacılar Kamor Bölgesinde Mardin valiliği tarafından inşa edilen kapalı etap olarak adlandırılan yapay ve doğal engellerden oluşan parkurdan geçti. 3 gün sürecek yarışmanın, Sancar, Koyunlu, Çağlar ve YEŞİLLİ parkurlarında gerçekleşeceği bildirildi.
Kullanıcı avatarı
siracmete

Mesajgönderen siracmete » 31-10-2009 10:31:37

Bu ralli ve off-road yarışları çerçevesinde bu kadar sporcularımız buraya gelip yarışırken ayrıca civardaki köylerde ve parkurun geçtiği köylerde bazı köylerde giyiecek kitap ve kütüphane hazırlanması gibi oldukça büyük yardımlar oldu. Bugün öğleden sonra YEŞİLLİ kaymakamı tarafından bazı köylere bu yardımlar götürülecektir.
Kullanıcı avatarı
siracmete

Re: 2. MEZOPOTAMYA RALLİSİ

Mesajgönderen yesillili » 31-10-2009 21:39:23

siracmete yazdı:S.A forum yöneticilerine sesleniyorum.

bu forumu uzun zamandır takip ediyorum. hiçbir güncelleme yapılmıyor. haber eklenmiyor.. madem böyle bir işe kalkıştınız hakkını verin. mesela 30.10.2009 da mardinde içinde yeşilliyide ilgilendiren belkide yöremizi tanıtacak kalkındıracak bir gelişme oldu. 2. mezopotamya rallisi. belkide bundan haberiniz bile olmamıştır. ben haberi başka yerde okudum.ve bunada şahit oldum.

Mardin Mezopotamya Rallisi ve Off-Road Cumhuriyet Kupası" Bugün Mardin'de Start aldı

Mezopotamya Rallisi ve Off-Road Cumhuriyet Kupası Cumhuriyet meydanında başladı. Mardin’de İlk kez yapılan Off-Road Cumhuriyet Kupası için Cumhuriyet Meydanından Start alan yarışmacılar Kamor Bölgesinde Mardin valiliği tarafından inşa edilen kapalı etap olarak adlandırılan yapay ve doğal engellerden oluşan parkurdan geçti. 3 gün sürecek yarışmanın, Sancar, Koyunlu, Çağlar ve YEŞİLLİ parkurlarında gerçekleşeceği bildirildi.

adı geçen ralli sporlarını şu linkte zikrettik.
viewtopic.php?f=11&t=205&p=4566#p4565
hakkını verip vermeme konusunda bizi yargılamadan önce; acaba kaç tane hemşehrimizin bizlere haber konusunda yardımcı olduğunu bir düşünsen iyi olacaktır.

Yeşilli'de yaşamadığım halde; Yeşilli hakkında elime ulaşan tüm haberleri yayınlıyorum. sen nerede yaşıyorsun bilemiyorum ama; sence foruma katkıda bulunmayanların hiç mi kabahati yok. ? konuşmak biraz kolay sanırım. lütfen bu işin altına elinizi atın. ki sizler de diğer hemşehrilerimiz de istifade etsin.

Selametle...
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

ÖncekiSonraki

Dön Hemşehrilerimize....

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 4 misafir