En Sevgiliye...

En Sevgiliye...

Mesajgönderen yesillili » 20-09-2005 07:16:21

Aklıma sen gelince unutulur herşey,her dert. Asıl hüznüm sensin benim,asıl iştiyak duyduğum.Bugüne kadar sevilenler içinde en emin olduğum sensin.Diğerleri hep gelip geçici oldu.
Şiirler, türküler seni methederken,ben bugün sana karşı mahcup kalmaktan başka ne yapabildim.Sevdiğimden bile emin olamadım,çünkü sen bana örnektin ama ben senin yolunda değildim.Nasıl derdim 'Senin yolundayım, seni seviyorum' diye?
Sen susuz çöller tarafından bile çok sevilmiştin sırf mübarek ayakların taneciklerine buseler konduruyor diye.Seni Güneş özler,yer özler.Mağaranın ağzını örten örümcek özler.İçine çektiğin hava özler.Herkes sana müştak,her şey...

Derdinle kendini dağlara vurur kimileri, kimileri ağzını açıp bir şey söyleyemez,kimi çığlık olur sesini duyurur sana.Sen onların hüzünlerini belki binler sene öncesinden görmüş ve 'kardeşlerim' demiştin.Sen sırattan geçip onlarsız cennete girmeyecektin.Sen daha beşikteyken ümmetim demiştin.
Sen yeryüzünün görüp göreceği en müstesna zat... Sen yıllar geçtikten sonra bile sevgisinde azalma olmayan... Sen O'nun bizlere en büyük lütfu belki... Sen Mele-i Ala'da bile iştiyakla beklenen...
Seni övmeye kelimeler hafif kalır,dağarcığımız sınırlı kalır ama sana karşı öyle bir his var ki içimizde 'bir şeyler söylemek gerek' diyor.

.........

Hz. Vahşi'yi düşündükçe boğazıma bir düğüm oturur.Sana yaklaştıktan sonra, senin silkine girdikten sonra senden uzak kalmak.... Kimbilir belki en büyük hicran buydu ümmetin için.
.........

Sana ulaşmayı gönül ne çok ister... Ama karşına çıktıktan sonra senin alnımda duran damgayı görmeni de acaba arzu eder miydim?Hayır.Binbir dua ve uğraşla savunduğun ümmetinin bir ferdini böyle görmek belki sana en büyük hicran olurdu.
Seni Seviyorum... Hem de en emin duygularımla... Seni Seviyorum kendimden utanarak...
Seni bir gece beklemiştim kendi halimden utanmayarak... Gelseydin, Cennet olurdu gelişin... Ama gelmedin.Haklıydın.Ben ümmetinin en karanlık ferdiydim.Sana olan iştiyakım azalmadı hiç.Ne zaman sana methiyeler duysam gönülden,hicranım belli olmuyor muydu?Sen beni biliyorsun belki,halimi,düştüğüm durumu.Kiminin derdine Hızır yetişir.Benimkine Sen yetiş ey sevgili.

En emin gözyaşlarını sana döktüm sultanım.Sen çünkü en hak edendin.Benden daha fazlası olmazdı ama sen başkalarının hüznüne beni de ortak et.Onlar gibi defterine beni de yaz ya da yazılmış adımın üstüne çizgi çekme ya da çekilen çizgiyi sil.
Ben hiçbirşeyi ne Cennet'i ne Cehennemi ne dünyayı ne de başkalarını arzuladım bu kadar.Bir seni bana lütfedeni bir de seni...

Özlüyorum seni ey sevgili.Şimdi yanımda olsan, sana sarılamasam da sadece yanında olsam,yanımdayken her şeyi unutsam.Bir sen olsan bir de bu kırık gönlüm.
'İçim yanıyor içim,bir aşk için bir için'...

Nefisperest
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen yesillili » 20-11-2005 16:43:01

yesillili yazdı:
Nefisperest adını kullanıyor olmasına rağmen nefsini yenebilen ve bu güzel yazıyı kaleme alan Nefisperest abimize teşekkürlerimizi sunarız...
Gönlüne sağlık...... Kalemin sağlık.....

Misafir yazdı:
En sevgili yazısını o kadar içtenlik ve aşkla yazmışki segili arkadaşımı içtenlikle kutlar ve başarıların devamını dilerim; Bende şunu eklemek istiyorum bizim YEŞİLLİmizde onun gibi keşf edilmemiş ne mücevherler var yeterki büyüklerimiz onlara kendi pencerelerinden kendi gözleriyle baksınlar. MAHMUT TAĞ

Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Sevgiliye_...

Mesajgönderen muraderismili » 18-08-2009 14:02:43

Keşke Becerebilseydik Seni Sevmeyi

O bir bahar günü doğmuştu.

İnananların gönlüne bahar gibi dolmuştu.
Uçsuz bucaksız papatya tarlalarında benzersiz kırmızı bir lale olmuştu.
Kalbimizin kızıl bahçelerinde beyaz bembeyaz bir muştu olmuştu.

Üzülen sıkılan bunalan gönüllerimizin yâri olmuş;
bize bizden çok üzülmüş;
üstümüze anamızdan çok titremiş;
bize tüy gibi yumuşak merhametli bir el olmuştu.

O’nu ALLAH severdi.
O’nu kullar severdi. O’nu çocuklar ve kadınlar severdi.
O’nu sert gönüllü erkekler de severdi; onlar sonra adalet timsali Ömerler oldular.
O’nu hurma kütükleri bile severdi ayrılığına dayanamaz inlerlerdi.
O kâinatın gözbebeği idi O’nu kimler sevmezdi ki…

Seni biz de seviyoruz ey ALLAH’ın kulu ve peygamberi.

Ey efendilerin efendisi.
Ey sevgililerin sevgilisi.
Seni biz de sevmeye çalışıyoruz; ey hatalıların şefaat edicisi.

Keşke becerebilseydik seni sevmeyi.
Keşke başarabilseydik sana layık ümmet olmayı; bu büyük devletin bilincinde olabilseydik.
Yolunda gidebilseydik er olabilseydik.
İlim ile cihad ile amel-i salih ile güzel ahlak ile kendimizi donatmış olsaydık.
Birbirimizi daha çok sevebilseydik…

Her gün doğum gününüz bize.
Her salâvat sizden bir gül.
Sünnetler gül demetleri.
Hadisler gülün mis kokulu sözleri.
alıntı
Kullanıcı avatarı
muraderismili

Dön Köşe Yazıları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir