Ziyaretçi Defteri

Hemşehrilerimize, gurbetçilerimize, askerdeki yakınlarınıza, uzaktaki eş dost ve akrabalarınıza buradan hitap edebilirsiniz!....

Re: Ziyaretçi Defteri

Mesajgönderen sadullah » 12-05-2009 17:54:22

arkadaşlar burdan sayın enver saglama selamlarımı yollurum.

......

maşallah allah nazardan saklasın ama başkanımızın eksik bir yönü var söz veriyor ama sözünden cayıyor örnek vermeye gerek yok o çok iyi biliyor başkan bey başkan bey tahtta taçta mezara kadar ondan sonra ne yapacaksın hesap vereceksin milleti kandırarak geldigin mevkinin hesabını vereceksin birde hatırlatayım millet her zaman getirdigi kişiyi rahat bir şekilde ordan indirir bu kim olursa olsun özellikle söz verip cayan biri oldumu hiç düşünmez bir kalemde siler

Mesajgönderen sadullah » 15-05-2009 16:39:59

sayın editörum ben gayet medeni bir şekilde başkanımızı eleştirmişim mesajın içnde ne küfür var ne de başka birşey siz bir belediyenin sitesine bakında o zaman medenice yazıp yazmadıgımı görürsünüz herkes düşünce özgürlügüne sahiptir hatırlatayım bu hak anayamızın 83 üncü maddesinde belirtirmiştir o zaman sayın başkan beyi veya bir başkasını eleştirmeyelim keyiflerince davransınlar sadullah
Kullanıcı avatarı
sadullah

Mesajgönderen yesillili » 15-05-2009 18:14:11

sadullah yazdı:sayın editörum ben gayet medeni bir şekilde başkanımızı eleştirmişim mesajın içnde ne küfür var ne de başka birşey siz bir belediyenin sitesine bakında o zaman medenice yazıp yazmadıgımı görürsünüz herkes düşünce özgürlügüne sahiptir hatırlatayım bu hak anayamızın 83 üncü maddesinde belirtirmiştir o zaman sayın başkan beyi veya bir başkasını eleştirmeyelim keyiflerince davransınlar sadullah

Eleştirme hakkına elbetteki sahipsiniz. benim kastım medenice eleştirmek. özellikle görevinden, makamında ve faaliyetlerinden dolayı bir belediye başkanını elbetteki eleştirebilirsiniz. Ama mümkünse insanların kişiliğine müdahelede bulunmayalım.

*Belediye sitesindeki yazılanlar bizi bağlamaz. orada medeni olmayan mesajların olması bizim onlar gibi yazmamıza gerekçe olamaz. bizler yine bize yakışanı yapmalı ve bize yakıştığı gibi konuşmalıyız. iyi insan kendine de iyidir; kötü insan kendine de kötüdür...

selametle...
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen sadullah » 18-05-2009 15:28:57

hemşerimiz olan sayın masum türker dsp genel başkanlıgına seçilmiştir vatana millete hayırlı olsun
Kullanıcı avatarı
sadullah

Mesajgönderen onur-47 » 24-05-2009 15:04:09

arkadaslar yesilli belediyesine bu3,4gündür müfetisler gelmisler incelemeye almislar belediyeyi. son durumdan haberi olan varmi :D
Kullanıcı avatarı
onur-47

Mesajgönderen fahribey13 » 24-05-2009 15:17:41

sevgili kardeşim onur hiç canını sıkma bugunlerde herşey patlıyacak o zaman ögrenirsin resital var belediyede şimdi
Kullanıcı avatarı
fahribey13

Mesajgönderen SINBUR » 25-05-2009 10:41:14

onurcum sıkma canını sen eğriside doğrusu da hakkını görecektir.
Kullanıcı avatarı
SINBUR

Mesajgönderen sadullah » 27-05-2009 13:09:37

slm arkadaşlar inşallah iyisiniz ben biraz sayın başkanımızı övmek istiyorum sayın enver saglam seçimi kazanır kazanmaz dolmuşunu dört yıla kadar belediyenin önünde park edecek dört yıla kadar yeşilli halkının sorunlarıyla ilgilenmeyecek onunda hakkı kimse kalkıp itiraz etmezse olacagı budur bunu geçen dönem gördük dört yıl boyunca yattı son bir yılda yaptıklarıyla milletin gözünü süsledi gerçi yaptıkları mecburi göreviydi ama işte kimse böyle düşünmüyor ŞİMDİDEN SÖYLÜYORUM SAYIN ENVER SAGLAM KIŞ UYKUSUNA YATMIŞTIR EGER KİMSE ONU DÜRTMEZSE 2013 KADAR YATAR
Kullanıcı avatarı
sadullah

Mesajgönderen SINBUR » 27-05-2009 15:59:12

slm
sadullah bunu yeşilli halki hakketti.
adamı secip(gerçi herkes değil de) (yalan dolan sahtecilik vs..)
yatar tabii
yeşilli halki umurunda olsa gelir yeşiilli de ıkamet ederdi.
gidip mardin de yaşamazdı...
aziz nesim ne demişti:
insanları tanıdıkca hayvanları daha cok seviyorum...
Kullanıcı avatarı
SINBUR

Mesajgönderen sadullah » 28-05-2009 20:06:22

sinbur kardeş ne demişler çekirge bir zıplar iki zıplar üçüncüsünde balyozu kafasına yer herkes gayet sayın enver saglamın ne oldugunu bizden daha iyi biliyor bizde zamana bırakalım bakalım enver saglam üçüncü atlaşını yapabilecek mi ona tavsiyem şimdiden antreman yapmaya başlasın
Kullanıcı avatarı
sadullah

Mesajgönderen zeybek » 03-06-2009 20:24:21

DÜŞÜNCELERİMİZE YAZ GELSİN
insan düşüncelerine bahar geldiğinde, hedefine ulaşmak için umutlarına tutunur. Sonra yaz gelir düşüncelerimize;bu defa umutlarımıza tutunarak hedefimize ulaşırız. yemyeşil ruhuna azad verirken umutla, çoşkuyla düşersin koca bir yığına.. insan bu ya hedefleri ve umutları doğrultusundadır. Gökyüzünden tek tek yıldızları toplar kucağına umutları olan insan. Kara kışın ayazı zamansız bastırır da umutları kararırsa eğer topladığı tüm yıldızları dağılıp gider kucağından. Hedefini yitirir, yaşama sevinciyle birlikte. Umutlarının üzerini önce gri bulutlarla örter; sonra kara kış gelir düşüncelerine ve umutlarını dondurur. Bu arada kalınlaşır yüreği, sonra da kabuk bağlamaya başlar; asmanın gövdesi gibi kalınlaşır yüreği ve kabuğu lif lif olur. Yeniden doğan bahar güneşi gibi, tekrar umutları oluşur zamanla insanın. Ardından düşüncelerine tekrar yaz gelir. Aynı gökyüzünden, aynı ışıltılı yıldızları toplar; tekrar tekrar... Umutlarımız kara kışlarda kalmasın. En uzun gecikmelerin sonunda bile olsa; yaz gelsin düşüncelerimize. Ve lütfen son bir kez daha yüreğimizdeki lif lif olmuş kabukları sıyırıp atmayı deneyelim. DÜŞÜNCELERİNİZİ YAZA BAĞLAMANIN TEMENNİSİ İLE..
Kullanıcı avatarı
zeybek

Mesajgönderen zeybek » 04-06-2009 18:32:32

BU BİR HATIRLATMADIR....
Belediyenin görevleri kanununda;
Bu Kanun, 13/7/2005 tarih ve 25874 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır. Bu Kanunla beraber belediye yönetimleri idari ve mali özerkliğe sahip birer kamu tüzel kişiliğine dönüşmüştür.
a) imar, su ve kanalizasyon, ulaşım gibi kentsel alt yapı; coğrafî ve kent bilgi sistemleri; çevre ve çevre sağlığı, temizlik ve katı atık; zabıta, itfaiye, acil yardım, kurtarma ve ambulans; şehir içi trafik; defin ve mezarlıklar; ağaçlandırma, park ve yeşil alanlar; konut; kültür ve sanat, turizm ve tanıtım, gençlik ve spor; sosyal hizmet ve yardım, evlendirme, meslek ve beceri kazandırma; ekonomi ve ticaretin geliştirilmesi hizmetlerini yapar veya yaptırır.
b) okul öncesi eğitim kurumları açabilir; devlete ait her derecedeki okul binalarının inşaatı ile bakım ve onarımını yapabilir veya yaptırabilir, her türlü araç, gereç ve malzeme ihtiyaçlarını karşılayabilir; sağlıkla ilgili her türlü tesisi açabilir ve işletebilir; kültür ve tabiat varlıkları ile tarihi dokunun ve kent tarihi bakımından önem taşıyan mekanların ve işlevlerinin korunmasını sağlayabilir, bu amaçla bakım ve onarımını yapabilir, korunması mümkün olmayanları aslına uygun olarak yeniden inşa edebilir.
şeklinde sayılmıştır.
**Ayrıca kanunlarla başka bir kamu kurum ve kuruluşuna verilmeyen mahalli müşterek nitelikteki diğer görev ve hizmetleri de yapma veya yaptırma gibi genel bir görev verilmiştir.
**Belediye hizmetleri, vatandaşlara en yakın yerlerde ve en uygun yöntemlerle sunulur. Hizmet sunumunda özürlü, yaşlı, düşkün ve dar gelirlilerin durumuna uygun yöntemler uygulanır.
**Belediye, belde sakinlerinin belediye hizmetleriyle ilgili görüş ve düşüncelerini tespit etmek amacıyla kamuoyu yoklaması ve araştırması yapmakla mükelleftir.
Sadece bir kaç ana maddeyi ilettim...
İnsanların elinde böyle bir imkan olması halinde halk tarafından büyük sevgi gören,düşünürler,yazarlar,liderler geri getirile bilseydi,dünya şu an ki halinden çok daha güzel,çok daha barış dolu,çok daha dengeli bir yer olurdu.
Uzun lafın kısası Belediye Makamında her kim olursa olsun, bu milli bilinç içerisinde olmak zorunda. O makam şahsa; gövde gösterisi yapsın diye sunulan bir arena değildir.
Görev ve sorumluluk bilinci ile gereğini yapıp, devamlılık sağlayıp, 1. dereceden görev arz eden bir unsur olduğunu hatırlatmak isterim.
Bugünlük bu kadar. Gelecek yazılarımızda bizim ilçemizde bunların ne kadarı kullanılmıştır.Kullanılan bu imgeler yeterli mi? Alına bilecek önlemler nelerdir! Üstümüze düşen görevler nelerdir? Bu konuyla bilgisi olan üyelerin açıklamasını bekliyorum.
**Sizden gelecek gözlemler; unutmayın ki ilçemiz için bir sorunun çözülmesi olabilir!!
Saygılarımla...
Kullanıcı avatarı
zeybek

Mesajgönderen sadullah » 08-06-2009 18:17:34

TARİH TEKERRÜRDEN İBARETTİR
Kullanıcı avatarı
sadullah

Mesajgönderen fahribey13 » 10-06-2009 14:04:49

bir zamanlar yeşillli'nin başında FATİH SULTAN MEHMET (F) VE KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN (F) gibi adamlar vardı bu gün osmanlı devletini yabancılara satan ve ülkenin kurtuluşu için birşeyler yapanı arkasındaki kötü güçler aracılıgıyla idam ettirip hapse attran damat ferit paşa gibi bir başkan var :@ :@ '' YEŞİLLLİ KENDİ KUYUNU KEDDİN KAZDIN'' ŞİMDİ O KUYU SENİ İÇİNDE BOGUYOR YARDIM EDECEK TEK İNSAN VARDI HAYRETTİN DEMİR VARDI HATIRLAYIN SEÇİM GECESİNİ VE O GECE DE NE OLDUGUNU VE SEÇİM GÜNÜNÜ YAZIKLAR OLSUN SANA... :evil: :@ (U) BESLE KARGAYI OYSUN GÖZÜNÜ...
Kullanıcı avatarı
fahribey13

Mesajgönderen onur-47 » 10-06-2009 17:48:17

herkese slm eder ve derimki herseyin ilaci zamandir gün dogmadan neler dogar fahribey kardes biras sabir kimsenin haki kimsede kalmas. bakin bundan 10gün iki hafta önce belediyede cikan olayi bir cok kisi biliyor anlatmaya derek yok. daha yakinda neler olacak göreces.
Kullanıcı avatarı
onur-47

ÖncekiSonraki

Dön Hemşehrilerimize....

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir