Yeşilli'de 23 Nisan Kutlamaları - 2008

Mesajgönderen yesillili » 30-04-2008 12:08:58

Resim

23 Nisan 1920 ilk Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Milli irade’nin mecliste toplandığı günün tarihidir. Bu tarih her yıl ülkemizde “Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak kutlanmaktadır. Dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı niteliğini taşıyan 23 Nisan’da, tüm ülkemizde çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Bu kapsamda geçtiğimiz Çarşamba günü Yeşilli’de
de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları yapıldı. Bu yılki kutlamaların diğer yıllara nazaran daha renkli ve çoşkulu geçtiği görüldü.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen yesillili » 30-04-2008 12:08:58

Resim
23 Nisan Kutlamaları...

23 Nisan Kutlama Programı etkinlikleri sabah protokolün Atatürk Anıtına Çelenk Koymalarıyla başladı. Saat 10.30’da 23 Nisan kutlama etkinlikleri bütün okulların tören alanında yerlerini almasıyla başladı. Etkinlik ve gösterilerin çeşitliliği ve çok sayıda olması törene ayrı bir heyecan kattı.

23 Nisan etkinlikleri aşağıdaki sıralama ile gerçekleşti:

*Atatürk anıtına çelenklerin konulması
*Saygı duruşu ve İstiklal Marşı Okunması
*Protokolün halkın bayramını kutlaması
*Zübeyde Hanım Anaokulu Öğrencisi Deniz Tekin’nin İstiklal Marşı’nın 10 kıtasının okuması.
*Bahçebaşı İlköğretim Okulu Öğrencisi Suat Bağaç’ın Çocuklar adına konuşması.

*İlçe Milli Eğitim Müdürünün günün anlam ve önemini belirten konuşması
*19 Mayıs İlköğretim Okulu öğrencisi Büşra Tamtamış’ın şiir okuması
*YİBO Öğretmeni Seda S. Talaslıoğlu’nun hazırlamış olduğu gösteri
*Zübeyde Hanım Anaokulu Öğretmenleri Seçil Çilengir ile Dilşad ÖZ’ün Hazırlamış olduğu Ront gösterisi
*Ahmet Demir İlköğretim Okulu Anasınıfı Öğretmeni Perihan Çelik’in hazırlamış olduğu ront gösterisi

*Ahmet Demir İlköğretim Okulu öğrencisi Sedanur Demir’in şiir okuması.
*19 Mayıs İlk Öğretim Okulu Anasınıfı Öğretmeni Sibel Deniz Güdük- Filiz Salgit’in hazırlamış olduğu ront gösterisi
*Makbule Demir İlk Öğretim Okulu Öğretmeni Nihal Kurtgöz’ün hazırlamış olduğu ront gösterisi

*Atatürk İlk Öğretim Okulu Öğrencisi Rabia Koç’un şiir okuması
*Sakarya İlk Öğretim Okulu Öğretmeni Gülcan Ateş’in hazırlamış olduğu ront gösterisi
*Zübeyde Hanım Anaokulu’nun hazırlamış olduğu sıra gecesi-ront gösterisi
*19 Mayıs İlk Öğretim Okulu Öğrencisi Betül Şafak’ın şiir okuması
*Ahmet Demir İlk Öğretim Okulu Öğretmeni Vildan Cinbaş’ın hazırlamış olduğu ront gösterisi
*Sakarya İlk Öğretim Okulu 1.sınıf Öğrencisi Ayşe Önüm’ün şiir okuması
*Y.İ.B.O Öğretmeni Gülçin Karaboğa’nın hazırlamış olduğu Diyarbakır Yöresi-Halk oyunu

Resim
23 Nisan Kutlamaları...

*Y.İ.B.O Öretmenleri Suzan Çomruk,Öztekin Genç,Erkan Yurdakul’un hazırlamış olduğu Damat Halayı gösterisi
*Sakarya İlk Öğretim Okulu Öğretmeni Meral Altun’un hazırmaış olduğu ront gösterisi

*5. sınıf Okullar arası Çuval yarışı (erkekler)
*Namık Kemal İlk Öğretim Okulu Öğrencisi Meryem Tan!ın şiir okuması
*Y.İ.B.O Öğretmenleri Aslı Polat,Didem Töge,Nurcan Uğurlu’nun hazırlamış olduğu Tango gösterisi
*19 Mayıs İlk Öğretim Okulu Öğretmeni Şerafettin Atış’ın hazırlamış olduğu Halay Potporisi
*Sakarya İlk Öğretim Okulu Öğretmenleri Arife Baysay,Serap Alcan’ın hazırlamış olduğu ront gösterisi
*Y.İ.B.O Öğretmeni Saniye Görsel,Tuğba İvren’in hazırlamış olduğu Trabzon Kolbastı gösterisi
*Okullar arası Sandalye kapma yarışı (3.sınıflar)
*Bahçebaşı İlk Öğretim Okulu Öğrencisi Esmihan Bartu’nun şiir okuması

*Y.İ.B.O Öğretmeni Seval Tanış, Ülkü Üyücü’nün hazırlamş olduğu Harmandalı gösterisi
*19 Mayıs İlk Öğretim Okulu Öğretmeni Melike Fırat’ın hazırlamış olduğu ront gösterisi
*Atatürk İlk Öğretim Okulu’nun kazırlamış olduğu ront gösterisi
*Namık Kemal İlk Öğretim Okulu Öğretmeni Seyfettin Sağlam’ın hazırlamış olduğu Playback gösterisi
*Okullar arası Yumurta taşıma yarışması (4. sınıf kızlar)
*19 Mayıs İlk Öğretim Okulu Öğrencisi Merve Tamtamış’ın şiir okuması

*Ahmet Demir İlk Öğretim Okulu Öğretmeni Hülya Anşin’in hazırlamış olduğu Mardin Çiftetellisi
*Atatürk İlk Öğretim Okulu Öğretmeni Tolga Çakır’ın hazırlamış olduğu Orotoryo
*Y.İ.B.O Öğrencisi Kadir Karadeniz’in şiir okuması
*Sakarya İlk Öğretim Okulu Öğretmeni Makbule Yıldırım’ın kazırlamış olduğu Mardin Yöresi halk oyunu gösterisi
*Ödül Töreni
*Resmi geçit töreni
*Kapanış

Yeşilli.Org olarak tüm ülkemizin ve çocularımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Kutlarız...
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Dön Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir