Sakarya İlöğretim Okulu'nun Sınıf Dolapları Yenilendi...

Mesajgönderen yesillili » 20-03-2008 03:48:20

Resim

İlçemizin en büyük okulu olan Sakarya İlköğretim Okulu’nun sınıf dolapları yenilendi. Okul tüm sınıfları için gerekli olan 20 adet dolabın 15 tanesinin parasını Yeşillili hayırsever vatandaşlarımız; gerikalan 5 tanesinin parasını da Mardin Yeşilli Kültür ve Dayanışma Derneği karşıladı.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen yesillili » 20-03-2008 03:48:20

Resim

Yaklaşık bin öğrencilik mevcuda sahip olan ve ilçemizin en büyük okulu olan Sakarya İlköğretim Okulu’nun eskimiş olan sınıf dolaplarının yenilenmesi için okul müdürünün yapmış olduğu çağrıya hayırsever vatandaşlarımız ve Mardin Yeşilli Kültür ve Dayanışma Derneği karşılık verdi. Bu çerçevede okula 20 adet yeni sınıf dolabı yaptırıldı. Bu sınıf dolaplarının 15’inin parası Yeşilli’de yaşayan hayırsever vatandaşlarımız tarafından karşılanmış olup; geriye kalan 5 dolabın da parası dernek tarafından karşılanmıştır.

Okul Müdürü Sayın Mehmet Şahin; bizlere yaptığı açıklamada; dolapların yapımında kendilerine destek olan ve yardımda bulunan vatandaşlarımıza ve Mardin Yeşilli Derneği’ne teşekkürlerini sunarken; okulda ikili eğitim uygulandığından dolayı her dolabı 2 sınıfın kullanacağını ifade etti. Şahin; bundan yola çıkarak bir örnek verilecek olursa derneğin yaptırdığı 5 adet dolabın 10 sınıf tarafından kullanılacağını ve bunun da 300 öğrenciye karşılık geldiğini ve bu sayı göz önüne alındığında yapılan yardımdan ne kadar çok kişinin istifade edeceğine dikkat çekti.

Okullarımıza yapılan bütün yardımlar geleceğe yönelik yatırımlardır. Yardımda bulunan hayırsever vatandaşlarımıza ve Mardin-Yeşilli Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'ne yardımlarından ötürü teşekkür ederiz.
Yeşilli.Org
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Re: Sakarya İlöğretim Okulu'nun Sınıf Dolapları Yenilendi...

Mesajgönderen zekeriya » 21-03-2008 23:39:52

her şeyi devletten beklememeye çok güzel ve çok faydalı bir örnek, hayırsever yeşillili vatandaşlarımıza ve mardin yeşilli kültür ve dayanışma vakfına yaptıkları bu yardımlarından dolayı hem tebrik ediyor hemde teşekkürlerimi sunuyorum. umarım özellikle eğitim ve sağlık alanlarda bu hayırsever ve dernek gibi vatandaşlarımız duyarlı ve faydalı eserlerin yapılması ve ihtiyaçlarının giderilmesinde vesile olurlar.
Kullanıcı avatarı
zekeriya

Mesajgönderen liseli » 24-03-2008 23:08:11

çok doğru arkadaşlar herşeyin başı eğitim
hayırseverlere teşekürler
Kullanıcı avatarı
liseli

Mesajgönderen liseli » 24-03-2008 23:10:08

artık vatandaşlarında bir yerden tutması lazım herşeyi devletten beklemiyelim herşey kardeşlerimiz için eğitim şart..............?
Kullanıcı avatarı
liseli

Dön Okul Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir