İlköğretim Okulları Bilgi Yarışması Yapıldı...

Mesajgönderen yesillili » 19-05-2007 18:02:37

Resim
İlçemizde her yıl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce geleneksel olarak düzenlenen ilköğretim okulları arası bilgi yarışması, Yeşilli Yatılı Bölge İlköğretim Okulu’nda 16-17 Mayıs 2007 tarihlerinde yapıldı.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen yesillili » 19-05-2007 18:02:37

Resim
(Yarışmadan Görüntüler)

İlköğretim okullarının 4,5,6,7 ve 8. sınıflarının katıldığı bilgi yarışmasının açılış konuşması İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Erol Yaşar tarafından yapıldı. Yaşar yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: ’Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 3.’sünü yapacağımız bu yarışmalardaki amacımız; öğrencilerimizin bilgilerini pekiştirmenin yanında okullarımızın arasında dostluk, kardeşlik ve arkadaşlık ilişkilerini geliştirmektir.’ Sözlerinin devamında yarışmanın hazırlık aşamasında emeği geçen okul müdürleri ve öğretmenlerin yanı sıra yarışmanın yapıldığı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nun tüm personeline teşekkür etti. Yaşar, konuşmasını yarışmaya katılan bütün öğrencilere başarı dileklerini ileterek bitirdi.

Yatılı Bölge İlköğretim Okulu (YİBO) kapalı spor salonunda yapılan yarışma iki gün sürdü. 16 Mayıs Çarşamba günü başlayan yarışma da ilk gün 4. ve 5. sınıflar yarışırken, ikinci günde de 6., 7. ve 8. sınıflar bilgilerini yarıştırdılar.

Dereceye giren öğrencilerin ödülleri; yarışmanın sonunda İlçe Kaymakamı Sayın Mesut Yakuta ve diğer kurum amirleri tarafından öğrencilere verildi.

Yarışmada dereceye giren okullarımız sınıf kategorilerine ve başarı durumuna göre sırası aşağıdaki gibidir:

16.05.2006 Çarşamba
4.SINIFLARDA :
1- 19 Mayıs İlköğretim Okulu
2- Yeşilli Yatılı İlköğretim Bölge Okulu
3- Namık Kemal İlköğretim Okulu

5.SINIFLARDA :
1- Ahmet Demir İlköğretim Okulu
2- 19 Mayıs İlköğretim Okulu
3- Makbule Demir İlköğretim Okulu

17.05.2006 Perşembe
6.SINIFLARDA :
1- Yeşilli Yatılı İlköğretim Bölge Okulu
2- Sakarya İlköğretim Okulu
3- 19 Mayıs İlköğretim Okulu

7.SINIFLARDA :
1- Yeşilli Yatılı İlköğretim Bölge Okulu
2- Bahçebaşı İlköğretim Okulu
3- 19 Mayıs İlköğretim Okulu

8.SINIFLARDA :
1- Ahmet Demir İlköğretim Okulu
2- 19 Mayıs İlköğretim Okulu
3- Yeşilli Yatılı İlköğretim Bölge Okulu

Yeşilli.Org olarak Yarışmada emeği geçen başta Milli Eğitim Müdürlüğü'ne, öğretmenlerimize ve yarışmaya katılan bütün öğrencilerimize teşekkür eder; dereceye giren okullarımızı ayrıca tebrik ederiz.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Re: İlköğretim Okulları Bilgi Yarışması Yapıldı...

Mesajgönderen cebrail-ken » 21-05-2007 13:27:47

elbette ki bilgi müsabakalarının yapılması güzel,faydalı ve diğer rakiplere karşı seviyenin tespitinde olumlu icraat,ilçemiz namına.Ama yetmediği kanaatindeyim.Bunların biraz daha geliştirilip arttırılması lazım.mesela senede bir defa değil,üç veya dört defa yapılması-sadece ilçe düzeyinde değil diğer ilçelerle veya illerarası müsabakalarda da ilçemizin temsili lazım vb..
Kullanıcı avatarı
cebrail-ken

Re: İlköğretim Okulları Bilgi Yarışması Yapıldı...

Mesajgönderen caleli » 24-06-2007 13:32:18

hey gidi günler hey ....... ne güzeldi o günler .......
neden öyle dediğimi merak eediyorsunuz değil mi?
ben de o yarışma masalarına çok oturudum........ve öne gittiğimiz yarışmayı bir arkadaşın hatası yüzünden kaybetmiştik.......
yarışada dereceye girenleri tebrik edrim......
19 mayıs biraz daha çalış hiç beğenmedim dereceni.... ha sakarya senide eski formunda görmek isteriz...
Kullanıcı avatarı
caleli

Dön Okul Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir