Yeşilli Derneği'nden Basın Açıklaması...

Yeşilli Derneği'nden Basın Açıklaması...

Mesajgönderen yesillili » 18-04-2007 02:10:44

Resim

Geçtiğimiz ay Almanya'da kurulan Mardin-Yeşilli Kültür ve Dayanışma Derneği’nde görev paylaşımı yapıldı ve dernek için bina kiralanıp binanın bakım ve onarım çalışmaları başlatıldı. Derneğin Yeni şekillenen yönetim kurulunca tarafımıza gönderilen basın duyurusunu sizlere iletiyoruz:
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin
 
Mesajlar: 864
Kayıt: 04-09-2005 00:00:00

Yeşilli Derneği'nden Basın Açıklaması...

Mesajgönderen yesillili » 18-04-2007 02:10:44

Saygıdeğer Yeşillili Hemşerilerimiz;


Uzun ve meşakkatli bir çalışmanın ardından kurulan Mardin-Yeşilli Kültür ve Dayanışma Derneği’nin kuruluşunun ilk gününden itibaren yoğun bir çalışma temposu içerisine girmiş bulunmaktayız. Siz değerli hemşerilerimizin karşısına çıkıp teşekkür etmemiz de bu yoğun tempo sebebiyle gecikmiş oldu. Görev dağılımının gerçekleştirilmesi, ekip çalışmasının gerçekleşebilmesi için neler yapılması gerektiği, derneğimizin ilk günden itibaren cazip hale getirilebilmesi, derneğin çalışma alanlarının belirlenmesi ve düzenlenmesi gibi konularda saatlerce süren toplantılar gerçekleştirdik ve bu toplantıların sonunda karşınıza çıkabilmeye ancak fırsatı bulabildik. Bu gecikmeden dolayı siz değerli hemşerilerimizden özür dileriz.


Öncelikle şunu belirtmekte fayda görüyoruz: Bizler, bilinçli bir amaç uğruna yola çıktık. İnsan olmamız hasebiyle insanlığın bizlere yüklediği “eşyaya, topluma ve hadiselere tesir etme” mükellefiyetimizi bir nebze bile olsa yerine getirmek gayretiyle yola çıktık ve böyle bir yükün altına seve seve girdik.


Derneğin kuruluşunu; sadece boş zamanlarımızı değerlendirmek veya “bizim de bir derneğimiz olsun” gibi bir söylem bazında ele almıyoruz. Yeşilli Derneği’nin kuruluşunu; “kendi içimizde ve içinde bulunduğumuz toplumda sevgiyi ve kardeşliği yayabilmek, birbirimizin aynası olabilmek ve bu amaçları gerçekleştirme yolunda bütün gayretlerimizi ve cehdimizi kullanmak” olarak nitelendirebiliriz.


Hiçbir şeyin aşksız, şevksiz veya çilesiz olmayacağına inanıyoruz. Allah rızası, yarım bir hevesle işe sarılmakla elde edilemez. Bu işin çilesini aşkla üstlenmedikten sonra hiç kimsenin başarıdan bahsetmeye veya ruhumuza ve kişiliğimize vurulan prangalardan kurtulma hülyalarına girmeye hakkı yoktur. Çünkü Yeşilli halkı olarak bizler; başkalarına bağımlı olma zincirini ve aramızdaki kırgınlıkları ve ayrılıkları; ancak ve ancak içimizdeki heyecansızlığı ve soğukluğu giderebildikten sonra aşabiliriz. Dışımızdaki sorunlar kadar içimizdeki sorunları da düşünmüyor, görmüyor veya yeterince önemsemiyoruz.


Derneğimiz sadece bir kültür ve yardımlaşma derneği olmakla yetinmeyecektedir. Derneğimiz; kardeşliği, sevgiyi, birlikteliği, huzur ve saadeti yaymak; birlik olabilmeyi gerçekleştirmek ve bunların gerçekleşmesi için gerekli olan ortamın oluşturulmasını kendisine gaye edinmiştir. Bu bağlamda; derneğimizin sadece bir kültür ve yardımlaşma derneği olduğu düşüncesi, derneğin amaçlarının ve faaliyet alanlarının kısıtlaması anlamı taşıyacaktır.


Yeşilli Derneği; kişiler, aşiretler ve siyasi çıkarlar üstü bir yapıya sahiptir.


Derneğimizle ilgili somut olgulara gelecek olursak:
Bir arkadaşımız: “Ayağa kalkın ve bu güzel gelişi avuçlarınız patlarcasına alkışlayarak karşılayın…” diyerek duygularını dile getirmiş. Kendisine teşekkür ediyoruz. Fakat siz değerli hemşerilerimizden alkışın ötesinde beklentilerimiz var. Nasıl ki; bizleri ilk günümüzde yalnız bırakmadıysanız, bundan sonra da bırakmayacağınızı ümit ediyoruz. Sizlerin maddi ve manevi her türlü desteğinize ihtiyacımız var. Açacağımız üye platformuna tüm aile fertlerinizi üye yaparak, gücümüze/gücünüze güç katınız ve Yeşilli halkının mümeyyiz bir halk olduğunu hep birlikte herkese gösterelim.


Sizleri bu işe sahip çıkmaya, bu işe gönülden destek olmaya ve bu işin heyecanını sürekli kılma yarışına girmeye davet ediyorum…


Artik yadsınamayacak bir gerçek var ortada.
Yeşilli’ye ve Yeşilli halkına yönelik Avrupa`da bir hizmet yarışı başlamıştır…


Saygılarımızla...


Mardin-Yeşilli Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim KuruluSon aldığımız bilgilere göre üye sayısı 136'ya ulaşan derneğin binasının açılış tarihi, dernek binasının bakımının tamamlanma tarihi kesinleşince duyurulacaktır. Dernek binasının adresi ve derneğe bağışta bulunmak isteyenler için ilgili hesap numarası aşağıdakidir:
Adres: Römerstr. 495 d 47443 Moers (Almanya)
Hesap:
(Alici) Empfänger: Mardin Yesilli Kultur und Solidaritätsverein
(Banka) Bank: Sparkasse Am Niederrhein
(Banka kodu) BLZ: 35450000
(Hesap No) Kontonummer: 1138001209
Derneğe yeni binasının hayırlı olmasının ve yapacakları faaliyetlerinin de hayırlara vesile olmasını dileriz.
Yeşilli .Org
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin
 
Mesajlar: 864
Kayıt: 04-09-2005 00:00:00


Dön Dernek Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron