Kanal47'de Canlı Yayın...

Kanal47'de Canlı Yayın...

Mesajgönderen yesillili » 07-11-2005 02:22:32

Resim


Mardin’in yerel televizyonu olan Kanal47’nin bu haftaki canlı yayın konuğu; Yeşilli’de iki dönem belediye başkanlığı yapmış olan Sn Hayrettin DEMİR idi.
Cuma akşamı saat 20:00’de yayınlanan Güncel adlı canlı yayın programının bu haftaki konusu ' Yeşilli’nin dünü bugünü ve geleceği' idi. DEMİR; Mardin’in tanınmış yerel gazetecilerinden olan Adnan Avuka'nın sorularını cevaplandırdı.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin
 
Mesajlar: 864
Kayıt: 04-09-2005 00:00:00

Kanal47'de Canlı Yayın...

Mesajgönderen yesillili » 07-11-2005 02:22:32

Resim


(Hayrettin Demir Zamanında Yeşilli'de Değişim)

Cuma akşamı saat 20:00’de Kanal47'de yayınlanan "Güncel" adlı canlı yayın programının bu haftaki konusu “Yeşilli’nin dünü bugünü ve geleceği” idi. Programın sunucusu Mardin’in tanınmış yerel gazetecilerinden olan Adnan Avuka idi. Programın konuğu olan Sn DEMİR, programın başında Yeşillili hemşerilerimizin ve tüm İslam aleminin ramazan bayramını kutladıktan sonra; yaşadıkları deprem sebebiyle bayrama buruk bir şekilde giren Pakistanlı kardeşlerimizi andı.


Programa gelirken yanında bir takım dosyalar getiren eski belediye başkanı; kendisini “Bizi, tüm Yeşilli halkı 10 yıldır yapmış olduğumuz hizmetlerden tanıyor.” şeklinde tanıttı.

Konuşmalarında, 10 yıllık belediye.başkanlığı döneminde yaptığı ve yapmaya çalıştığı hizmetleri anlatan DEMİR, hizmetlerinin ilk 6 yılının güzel geçmiş olmasına rağmen, diğer yıllarda yaşanan deprem ve ekonomik krizlerin kendilerini de zora soktuğunu ve istedikleri çalışmaları tam olarak yapamadıklarını belirtti.


Başkanlığının ilk döneminde yol çalışmalarına verdiği önemi ve bu uğurda yapılan yıkım çalışmalarını anlatırken; bu çalışmalarıyla Mardin’de ilk duble yol, ağaçlandırma ve yol aydınlatma faaliyetlerini de kendilerini başlattığını belirtti.

Yeşilli’nin ihtiyaç duyduğu Ziraat Bankası’nın kurulması için çok çabaladıklarını ve buna muvaffak olduklarını, ayrıca Yeşilli’ye güzel bir belediye binası hediye ettiklerini belirtti


İlçe nüfusunun gerçek değerinin tespiti için büyük çaba gösterdiklerini ve böylece belediyeye daha iyi bir ödenek gelmesini sağladıklarını belirten DEMİR; şunları ekledi: “Halkın takdirine saygımız var. Son seçimi kaybettik ama bizden sonra gelen yönetime de maddi açıdan güzel bir zemin hazırladık. Ve şu an belediyemize iller bankasının her ay 230 bin YTL (230 Milyar TL) ödenek göndermektedir.” Başkanlığı döneminden kalan ve zaman zaman dillendirilen borçlardan kendisinin de rahatsız olduğunu, borçları inkar etmediğini, hele işçi maaşlarını deyememelerinin üzüntüsünü yaşadıklarını; ama buna rağmen hizmet etme amaçlarından vazgeçmediklerini iletti.


Kendi döneminde başlayan ve Yeşilli’nin tanıtımına büyük katkıları Kiraz Festivali’nin yapılmamasının da ilçemizin tanıtımı adına bir gerileme olduğunu belirtti ve mutlak surette festival ve tanıtımların yapılmasından yana olduğunu dile getirdi.


Yeşillinin en önemli projelerinden biri olan Yeşil Vadi deresi projesinden de bahseden DEMİR, “ Bu dev projeyi biz başlattık, ama bugün arkasında 3 milletvekili ve iktidar partisi bulunan bir belediye olmasına rağmen sözü bile edilmeyen bu proje , bizim zamanımızda 12 mühendis tarafından takip ediliyordu. Fakat şu bir gerçektir ki bu proje benle başladı benden başka üstesinden gelebilecek bir belediye başkanı da tanımıyorum.” dedi.

Kendisine yapılan bazı eleştiriler için de şunları belirtti:

* Yapmış oldukları yol çalışmaları ve çevre düzenlemeleri dahilinde 12 km’lik yolu asfaltladıklarını ve bu asfaltlamayı onlar kadar ucuza yapan kimseni olmadığını belirtti.

*Bahçebaşı’da yapılan sağlık ocağının yanlış yere yapıldığı eleştirilerine de,”Bizim gücümüz ancak buraya yetti. Sizin gücünüz yetiyorsa sizde farklı bir yere yapın.” Diye karşılık verdi.

Son olarak, ”Yeşilli bizim medyada tanınmışken; bugün Yeşilli gerileyen ilçe olarak bilinmeye başladı. Ben doğup büyüdüğüm bu ilçemin bu duruma gelmesinden son derece üzüntülüyüm. iktidara gelirken intikam amaçlı gelmedik. Ama bu büyük vefasızlık örneğidir ki; Yeşilli’nin köy iken ilçe statüsünü kazanmasını sağlamış, Yeşilli’ye yaptığı hizmetleri saymakla bitmeyen, amcam merhum .M Emin DEMİR’in adını taşıyan belediye parkının ismi, seçimlerden hemen sonra değiştirilmiştir. Bu hoş bir davranış değildir.” diyen eski belediye başkanı DEMİR; tüm Yeşillili hemşerilerini selamlarını sundu….(Bu haberi ve resimleri gönderen hemşerimize teşekkür eder; diğer hemşerilerimizden de haber bekleriz...)Resim
(Hayrettin Demir'in Çalışmalarından...)
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin
 
Mesajlar: 864
Kayıt: 04-09-2005 00:00:00

Re: Kanal47'de Canlı Yayın...

Mesajgönderen yesillili » 07-11-2005 02:34:31

Site Admin=>>>
"Haberimiz hiç bir siyasi amaç taşımamaktadır. Benzer mahiyette ve doğruluğu bilinen haberlerin yayınlanması konusunda hiçkimsenin endişesi olmasın.

Siz değerli hemşerilerimizin de katkılarını bekleriz....
Muhabbetle....."
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin
 
Mesajlar: 864
Kayıt: 04-09-2005 00:00:00

Re: Kanal47'de Canlı Yayın...

Mesajgönderen sadem14 » 08-11-2005 14:35:34

Haberi bende izledim Hayrettin Demir bu yayına aylarca öncesinden çıkmış olmalıydı çünkü bu yayını yapmakla gerek Yeşilli halkının gerekse Mardin halkının hakındaki olumsuz düşüncelerinin değişmesine sebep oldu. Yanında getirmiş olduğu belgeler sayesinde halkın ağzında yalan yanlış dolaşan dedikodulara son vererek herkese işte bizim tanıdığımız ve bildiğimiz Hayrettin Demir buydu dedirtti.

Yalnız banamı öyle geldi bilmiyorum izlediğim kadarıyla yayını sunan gazeteci Adnan AVUKA sanki muhalefet bir partinin siyasi lideriymiş gibi hep karşı çıkarak başkalarının savunuculuğunu yaptı. Bunu yapmakla insanların çoğunda adını sıkça duyduğumuz ve Mardin'in tanıtımında büyük katkısı olan adam bumuydu demelerini, sağlayarak olumsuz bir düşünce uyandırmıştır. Kısacası biz memlekete tarafsız davranmayan ve bir takım çıkarları olduğu için ayrımcılık yapan gazeteciler istemiyoruz inşallah oda yapmış olduğu hatanın farkına varmıştır. Buda benim kişisel yorumum eğer programı izlemeyenler varsa izlesinler bana hak vereceklerdir.
Kullanıcı avatarı
sadem14
 
Mesajlar: 7
Kayıt: 22-09-2005 00:00:00

Re: Kanal47'de Canlı Yayın...

Mesajgönderen ziver » 11-11-2005 12:18:23

yeşillinin değerli hizmet adamını yaptığı hizmetleri ve eleştirilere cevab vermek için çıktığı yerel televizyonda gayet usta bir yorumla kendi ifadelerini dile getirdi gayet güzel

işin farklı yanı veyahut ters yanımı dersek ciddi adamlarla bence ciddi adamlar seviye ölçüşe bilmeli ilkokul çocuklarını bile geride bırakacak gazteci ve basın anlayışıyla pek alakası bile olmayan bazı gaztecilerin veya
yorumcuların disiplinsizliği dikkat çekmiştir bence güncel programını sunan beyfendi bu gibi haberlerlere girişmemeli işten anlayan haber suna bilen yapmalı selamlar

(admin haberin siyasi bir yanının olmadığını herkes biliyor sen kendini tasaya sokma)
Kullanıcı avatarı
ziver
 
Mesajlar: 216
Kayıt: 18-09-2005 00:00:00
Konum: istanbul

Re: Kanal47'de Canlı Yayın...

Mesajgönderen fahribey13 » 13-11-2005 22:25:21

Sayın Adnan Avuka sergilemiş olduğu tavır ile Hayrettin Demir'e karşı çok büyük ayıp etmiştir. Yeşilli halkının kendisine hiç bir güveni kalmamış, böyle bir adamı Yeşilli'de bir daha istemiyoruz. Mardin'de adamakıllı gazeteciler varsa Yeşilli'ye onlar gelsin eğer şu anki Belediye Başkanınında zerre kadar aklı varsa onu ne çağırtır nede bir daha getirtir: çünkü gün gelecek o çeklerdeki sıfırlar eksilecek öyle oluncada Hayrettin Demir'e karşı yapmış olduğu bu hareketleri kendisine karşıda yapacaktır.
Kullanıcı avatarı
fahribey13
 
Mesajlar: 122
Kayıt: 24-10-2005 00:00:00

Re: Kanal47'de Canlı Yayın...

Mesajgönderen bedo » 28-05-2006 15:50:56

Hayrettin DEMIR kanal47ye cikip konusmasi kercektende yararli oldu cünkü karsindeki muhalefet parti kazandiktan sonra hayretin demire cok büyük iftiralarda bulundular ve halkta inanmaya baslamisti ama hayretin demirin kanai47ye cikip ve evraklarla ispatlamasiyla hersey ortaya cikmis olup simdiki baskanin söylediklerinin yalan oldugu ortaya cikmistir ama sunuda söyliyim malasefki haber,sunucusu sanki muhalefet partisiymis gibi hayretin demirin hep önlüyordu konusmasini burdanda medyanin nekadar tarafsis yada tarafli oldugunu gördük.
Kullanıcı avatarı
bedo
 
Mesajlar: 2
Kayıt: 27-02-2006 01:00:00
Konum: Almanya

Re: Kanal47'de Canlı Yayın...

Mesajgönderen guga » 23-02-2009 13:22:36

sn yeşilli halkı sn hayrettin demir ilk önce herkese slm lar eminimki bu gecen secimlerde enver sağlam deilde o makam kolduğu sana yakışıordu neyse olan olmuş geleceğe bakmak lazım inşallah umarımki bu sene sen kazanırsın inşallah biz seninle yeşilli seninle gurur duyuyor bunu sadece biz veya yeşilli halkı tek dil tüm türkiye senin sesini dinleyecek biz h.şemdin olarak seninleyiz ve seninle olmaktan şeref ve gurur duyuyooruz herzaman arkandayız daima seninleyiz belki seni cekemeyenler var onlar hepsi kenarda duracaklar görün bakın sn yeşilli halkı o makam koltuğu enver sağlama deil sn hayrettin demir,e yakışıor ve koltuk onundu ve onun olacak daima düzgün sağlam dürüst olmaya laik ve sana laik olmaya ve sende bize laik olmaya herzaman ayakta dik ve başımızı öne eymeyecek şekilde hareket et yeşilli seninle gurur duyuyor sn hayrettin demir istanbuldan sana binlerce slm gönderiyoruz allaha emanet ol
Kullanıcı avatarı
guga
 
Mesajlar: 6
Kayıt: 12-01-2009 01:00:00


Dön Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron