Yeşilli YİBO Ulusal Televizyonlara Konu Oldu...

Yeşilli YİBO Ulusal Televizyonlara Konu Oldu...

Mesajgönderen yesillili » 09-02-2011 13:20:59

Resim
Yeşilli Yatılı İlköğretim Bölge Okuluna bir gün boyunca konuk olup çekimler yapan TRT Televizyonları öğrencilerin bir gününü haberleştirdi.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Re: Yeşilli YİBO Ulusal Televizyonlara Konu Oldu...

Mesajgönderen yesillili » 09-02-2011 13:23:26

Resim
Yeşilli Yatılı İlköğretim Bölge Okuluna bir gün boyunca konuk olup çekimler yapan TRT Televizyonları öğrencilerin bir gününü haberleştirdi.

Yeşilli Kaymakamı Ediz Sürücü tarafından karşılanıp Yeşilli'de ağırlanan TRT ekibine İl Milli Eğitim Müdür Vekili Turan Ateş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Yaşar veYİBO Müdürü Bünyamin Bilen eşlik etti.

YİBO'da bir günün hikayesi
Günün ışıyıp öğrencilerin uyanmasıyla başlayan haber uyuma saatinin gelip çocukların yataklarına girmesiyle sona erdi. Kahvaltı, dersler, etkinlikler, ders dışı sosyal, sportif ve kültürel etkinlikler, etüt ve etüt sonrası kitap ve sohbet programlarıyla YİBO'da bir günün hikâyesini işleyen TRT Televizyonlarının çekimleri oldukça renkli görüntülere sahne oldu.

Öğrencilerle birlikte olmak, kahvaltı yapmak, derslerine sosyal faaliyetlerine katılmak dertlerini, sıkıntılarını ve sevinçlerini paylaşmanın çok güzel bir duygu olduğunu belirten Kaymakam Ediz Sürücü YİBO öğrencilerinin kendilerini evden uzakta hissetmemeleri adına Milli Eğitim ve okul idarecilerimizle birlikte her çabayı gösterdiklerini ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Turan Ateş bu çocukların kendilerine emanet olduklarını bilincinde olduklarını ve bu bilinçle hareket ettiklerini söyledi. Bütün yatılı öğrencilerimizin eğitim süreçlerinin başarılı ve mutlu olarak devam etmesini sağlamaya çalıştıklarını dile getiren Turan Ateş, öğrencilerin adım attıkları her yerde devletin sıcak yüzüyle karşılaşmaları gerektiğinin altını çizdi.

Bütün yatılı okuyan öğrenciler gibi Yeşilli YİBO'da okuyan çocukların kendi çocukları olduğunu belirterek söze giren İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Yaşar, kendilerinin bu çocukların hem anne hem babası olduklarını kaydetti. Yaşar, onlarla beraber olarak yuvalarının ve ailelerinin yokluğunu hissettirmemeye gayret ettiklerini anlattı.

Kaynak: Mardin İletişim
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Dön Okul Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir