Hayırsever İşadamı Ahmet Demir Yeşilli'ye Lise Yaptırıyor

Hayırsever İşadamı Ahmet Demir Yeşilli'ye Lise Yaptırıyor

Mesajgönderen yesillili » 14-07-2009 22:46:05

Resim
Hayırserver işadamı hemşehrimiz Sayın H. Ahmet Demir; geçtiğimiz günlerde Mardin Valiliği'nin başlattığı "Okulumu yaptır" kampanyası çerçevesinde bağışta bulunduğu okulun protokokülünü valilikte imzaladı.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Re: Hayırsever İşadamı Ahmet Demir Yeşilli'ye Lise Yaptırıyor...

Mesajgönderen yesillili » 14-07-2009 22:47:42

Geçtiğimiz günlerde Mardin Valisi Hasan Duruer tarafından “Okulumu Yaptır” sloganıyla başlatılan eğitime destek kampanyası kapsamında Mardin'li hayırsever iş adamı Ahmet Demir Yeşilli ilçesine 17 derslik lise yaptırıyor.

Eğitime verdiği destekle Mardin'de şu ana kadar 2 ilköğretim okulu, bir ana okulu ve sağlık ocağı kazandıran hayırsever iş adamı Ahmet Demir, şimdi de kendi doğup büyüdüğü ilçeye 17 derslik lise binası için Mardin valiliği ile protokol imzaladı.

Valilik Makamında düzenlenen imza törenine Vali Hasan Duruer, Vali Yardımcıları Yavuz Selim Süzer ve Murat Girgin, Milli Eğitim Müdürü Hasan Dal ve Hayırsever işadamı Ahmet Demir katıldı.

Mardin'in eğitim kalitesinin yükselmesi için hayırsever iş adamlarının okul yaptırmasını isteyen Vali Duruer, hayırsever iş adamı Ahmet Demir eğitime yüzde yüz destek kampanyası kapsamında Yeşilli ilçesinde 17 derslik lise binası yaptıracağını söyledi.

Hayırsever iş adamı Ahmet Demir şu ana kadar İlçede 2 ilköğretim okulu bir ana sınıfı ve sağlık ocağından sonra şimdi de lise yapmak için valilikle protokol imzaladığını ifade eden Duruer” Valilik olarak arsayı tahsis ettik. Gerekli alt yapı çalışmaları bittikten sonra önümüzdeki günlerde lisenin temelini atacağız. Her zaman söylediğim gibi cehalete karşı hep birlikte omuz omuza mücadele etmemiz gerekir. Mardin'in eğitim düzeyini yükseltmek için Mardin'li hayırsever iş adamlarının desteğini bekliyoruz. Valilik olarak ta Mardin'de 17 derslik ilköğretim okulunun temelini önümüzdeki günlerde atacağız. Ayrıca Güler Sabancı Mardin'de 200 yataklı öğrenci yurdu yaptıracak. Mardin'e okul yaptırma isteyen herkese yardımcı olmaya hazırız. Bu konuda duyarlı olan hayırsever iş adamı Ahmet Demir'e teşekkür ediyorum.” Dedi

Hayırsever iş adamı Ahmet Demir ise, hayatı boyunca babası gibi kendini eğitime adadığını söyledi. Demir” Daha önce Yeşilli ilçesine 2 ilköğretim okulu, bir ana okulu, sağlık ocağı kazandırdım. Şimdi de ihtiyaç üzerine lise yaptıracağım. Bütün imkânları kullanarak, en son teknoloji ile okulu yaptıracağız. Hayatım boyunca da eğitime destek vermeye çalışacağım. ”şeklinde konuştu.

Kaynak : Mardin Valiliği
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Re: Hayırsever İşadamı Ahmet Demir Yeşilli'ye Lise Yaptırıyor

Mesajgönderen mardini47 » 16-07-2009 03:54:04

selam.

Hayırserver işadamı hemşehrimiz Sayın H. Ahmet Demir,ilcemize yaptigi yardimlardan ve,simdi yapacagi yardimlardan dolayi,kendisini,tebrik ederim.
Kullanıcı avatarı
mardini47

Mesajgönderen guga » 16-07-2009 21:05:01

yeşillimize 2.okul.1.sağlık ocağı,1.ana okulu.ve şimdide lise yapacak olan.cok saygıdeğer ahmet demire allah razı olsun ve teşekür ederim saygılarımla.
Kullanıcı avatarı
guga

Mesajgönderen KERVAN » 27-08-2009 13:43:15

lise inşattından
mardine okul yaptırma kampanyasında yer alan esdem demir bijuteri ve değerli kurucularından iş adamımız saygıdeğer hemşehrimiz sayın h.ahmet demir'in bu yıl ki vermiş olduğu yeşilli'ye lise yaptırma sözü tüm ilçe halkı tarafından takdirle karşılandı
daha öncede ilçe'mize kazandırdığı birbrinden güzel eserler ve hayratlarıyla adını yazdıran demir bijuteri'nin mümtaz şahsiyeti sayın demir geçtiğimz aylarda valilik'te imzalanna lise yaptırma protoklünün ardından lise temel atma ve inşaat çalışmaalarına hız verdi
okulun inşaat ve yapımını taşaron firma MARDEM inşaat üstlenmektedir
bizlerde çalışmaları yerinde izleyip siz değerli yeşilli.org okuyucularımıza izlenimler sunduk işte lise inşaatından çalışmalar

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
KERVAN

Re: Hayırsever İşadamı Ahmet Demir Yeşilli'ye Lise Yaptırıyo

Mesajgönderen yesillili » 13-07-2010 12:57:59

Mardinlife.Com'da Lisenin haberi yapılmış ama yanlış yapılmış. Kendilerini düzeltmeye davet ediyoruz.

Mardin İletişim yazdı:İşadamından memleketine dördüncü okul
Eğitim ve öğretim alanında yaptığı katkılarla Mardinlilerin takdirini kazanan işadamı Mehmet Emin Demir doğup büyüdüğü Yeşilli ilçesine dördüncü okulu yaptırdı.

Resim
Memleketine vefa borcunu ödemek için Yeşille İlçesi'ne 17 derslik lise yaptıran Mehmet Emin Demir, yaklaşık 600 bin TL'ye malolan okulu tamamen Mardin taşından yaptırdı.

Daha önce Yeşilli ilçesine 3 okul ve bir sağlık ocağı kazandıran Demir şimdi de Mardin valiliği tarafından düzenlenen "Haydi Okulunu Yaptır " kampanyası kapsamında Yeşilli ilçesine bir lise daha kazandırdı. Yeşilli Kaymakamı Murat Girgin, Hayırsever iş adamı Mehmet Emin Demir'in eğitime verdiği destek sayesinde bugüne kadar Yeşilli ilçesine 3 okul ve bir sağlık ocağı kazandırdığını belirterek, son olarak 600 bin TL'ye 17 derslik Mardin taşından lise yaptırdığını söyledi. Yaptığı hayır işleri ile fakir fukaranın yanında olan Demir'in bu örnek davranışı sayesinde bölgedeki eğitim düzeyinin yükselmesi için önemli bir katkı sağladığını ifade eden Girgin, "Yeşilli ilçesine meslek lisesi kazandırmak için çalışmalar başlattık. Hayırsever iş adamlarımızı memleketlerine okul yaptırmak için davet ediyoruz. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin önünü aydınlatmak için eğitime önem vermeliyiz." dedi

Eğitim için her türlü fedakârlığı yapmaya hazır olduğunu belirten hayır sever işadamı Mehmet Emin Demir ise, Yeşilli halkına vefa borcunu ödemek için lise yaptırdığını söyledi. Demir, "Daha önce 3 okul ve bir sağlık ocağı yaptırdım. Ama Yeşilli ilçesinin liseye daha ihtiyacını olduğunu duyduğumda hiç tereddüt etmeden bu okulun yapılması için talimat verdim. Tamamen Mardin taşından yapıldı. Çocuklarımız yazın serin kışın sıcak bir ortamda ders görmelerini istedim. Ben okumadım. Ama Yeşilli halkının çocuklarının okuması için her türlü fedakârlığı yapmaya hazırım." şeklinde konuştu.

Liseyi yaptıran Ahmet Demir adlı hayırsever vatandaşımızdır. Mehmet Emin Demir değil. Mehmet Emin Demir Yeşilli'nin rahmetli eski belediye başkanıdır. Sayın Ahmet Demir liseyi akrabası olan Mehmet Emin Demir adına yaptırmıştır. MardinLife haberi yaptığı için teşekkür ediyoruz fakat sırf haber yapmış olmak için haber yapılmaz diyor ve araştırarak yazmalarını istirham ediyoruz.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Dön Okul Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir