Ahmet Demir İlköğretim Okulu Beyaz Bayrak Almaya Hak Kazandı

Mesajgönderen yesillili » 16-02-2008 07:51:16

Resim

Mardin Valiliği'nin, Mardin'de ilk defa uygulamaya başladığı "Okullara Beyaz Bayrak" uygulaması kapsamında; okullarda, temizlik, hijyen ve eğitim şartlarının değerlendirilmesi sonucu Mardin genelinde 7 okul dereceye girerek; Beyaz Bayrak almaya hak kazanmıştır. Beyaz Bayrak almaya hak kazanan bu okulların arasında; ilçemizin Karşıyaka Mahallesi'nde bulunan Ahmet Demir İlköğretim Okulu da bulunmaktadır. Okulumuzu bu başarısından dolayı tebrik ediyoruz.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen yesillili » 16-02-2008 07:51:16

Mardin Valiliği'nin, kendi resmi sitesinde duyurduğu haber şöyle:

*Mardin’de Yedi Okula Beyaz Bayrak Verilmesi Kararlaştırıldı…

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığının işbirliğiyle, yeterli ve kaliteli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilerek toplum sağlığının korunması, geliştirilmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi amacıyla, okullarda, temizlik, hijyen ve eğitim şartlarının değerlendirilmesi sonucu “Beyaz Bayrak” verilmesi projesi Mardin’de başlatıldı.

Mardin’de, Vali Mehmet Kılıçlar’ın direktifleri ile Vali Yardımcısı Osman Nuri Canatan başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ile Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü ekiplerinden oluşan beş kişilik bir heyet, merkezdeki okullarda yaptığı incelemelerde beyaz bayrak almaya hak eden okulları belirledi.

Mardin Valisi Mehmet Kılıçlar, okullarda verilen eğitimin sadece ders kitaplarıyla sınırlı tutulmaması gerektiğini söyledi. Okuldaki genel düzenin, hijyenik ortamın ve temizliğin öğrencilerin yaşam biçimini etkilediğini belirten Vali Kılıçlar “Bir çok İl’de beyaz bayrak uygulaması var. Ancak bugüne kadar İl’imizde böyle bir uygulama yapılmamıştı. Bir komisyon oluşturarak belli kriterlere sahip okullara beyaz bayrak verilmesi için girişimlerde bulunulmasını istedik. Oluşturulan komisyon ilk ve ortaöğretim okullarını gezdi. Aranılan kriterlere sahip 7 okul tespit edildi. Bu okullara beyaz bayrak verilmesi için Milli Eğitim Bakanlığına yazı yazıldı. Beyaz bayrak uygulamasını İl’imizdeki bütün okullara yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz. Okul yöneticileri ve öğretmenlerimizin bu konuda çok hassas davranmalarını ve İl genelindeki bütün okulların Beyaz Bayrak’lı olması için her kademedeki eğitimcinin sorumluluk bilinci içinde olacağına inanıyorum ” dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turan Ateş’in sorumluluğunda sürdürülen projede; okullarda, tuvaletlerin hijyenik olması, spor salonlarının spor yapmaya elverişli olması, çok amaçlı salonların öğrencilerin yararlanabileceği özelliklere ve temizliğe sahip olması, kantinlerin temiz ve sağlık kurallarına uygun halde işletilmesi, okulların temiz ve bakımlı olması ile atölye, laboratuar gibi birimlerin hijyenik ve kullanılabilir halde olma şartlarının arandığı “Beyaz Bayrak” projesi kapsamında ilk etapta 75.Yıl Sağlık meslek Lisesi, Noter Cevdet Altun İlköğretim Okulu, 75.Yıl İMKB İlköğretim Okulu, Dargeçit Atatürk İlköğretim Okulu, Midyat YİBO, Yeşilli Ahmet Demir İlköğretim Okulu, Ömerli Çınaraltı İlköğretim Okulu, olmak üzere toplam yedi okula Beyaz Bayrak almaya uygun bulunduğu belirtildi.

Kaynak: Mardin Valiliği Resmi Sitesi

Yeşilli.Org olarak; bu başarıyı yakalayan ve Mardin'deki onlarca okul arasından dereceye girme başarısını gösteren okulumuzu tebrik ediyor; eğitim hayatında da daha büyük başarılara imza atmasını temenni ediyoruz.

Yeşilli.Org
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Re: Ahmet Demir İlköğretim Okulu Beyaz Bayrak Almaya Hak Kaz

Mesajgönderen zekeriya » 21-03-2008 23:48:27

haydi yeşillideki okullar hem çocuklarımız için hemde başkalarına güzel örnek olmak için her okulumuzun bir beyaz bayrağı olsun. <br>
ahmet demir ilköğretim okulundaki idare, personel ve öğrencileri tebrik ediyorum helal olsun sizlere..<br>
<br>
Kullanıcı avatarı
zekeriya

Dön Okul Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir