Yeşilli’de Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Açılıyor...

Mesajgönderen yesillili » 30-07-2007 02:42:23

Resim

Güzel ilçemiz Yeşilli’de eğitim kurumlarına yeni bir okul daha katıldı. Normal okullarda okumakta güçlük çeken veya okuyamayan, zihinsel ve işitme engelli çocukların eğitim görebilecekleri özel bir eğitim ve rehabilitasyon merkezi açılıyor.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen yesillili » 30-07-2007 02:42:23

Resim

Sevgi Ağı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi adını taşıyan ve yakında bir tarihte resmi açılışı yapılacak olan okul; Ziraat Bankası’nın yanındaki eski belediye binasında hizmet verecek. İç dekorasyonu, tamiratı ve gerekli diğer düzenlemeleri yapılarak eğitime elverişli hale getirilen binada kayıtları almaya başlayan okula; şu ana kadar 8’i kız 13’ü erkek olmak üzere şu ana kadar toplamda 21 öğrenci kaydı yaptırıldı. Hafta içi beş gün eğitim verecek olan rehabilitasyon merkezinde; eğitim sabahları 09.00 – 12.00 saatleri arası ve öğleden sonra 14.00 – 17.00 saatleri arasında olmak üzere iki seansta verilecek. Okula kayıt yaptıran öğrencilerin; okula gelirken evlerinden servisle alınacağı ve okul çıkışlarında da tekrar servisle evlerine bırakılacak.

Resim

Sevgi Ağı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 1’i müdür, 5’i eğitimci ve
7’si de diğer personel olmak üzere toplamda 13 kişilik bir eğitim kadrosu bulunmakta… 2’si bayan, 3’ü de bay olan 5 kişilik eğitimci kadrosunda; bir psikolog, bir çocuk gelişimcisi, iki özel eğitimci ve bir işitme engelli eğitimcisi bulunmaktadır. Eğitimci kadrosunun yanı sıra; iki öğretmen yardımcısı, iki bakıcı, iki hostes ve bir aşçı olmak üzere yedi kişilik kurum personeli mevcut…

Sevgi Ağı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 1 müdür odası, 1 sekreter odası ve 13 tane de derslik bulunmakta... Bu dersliklerin beşinin bireysel eğitim, ikisinin ise grup eğitimi derslikleri olarak kullanılması planlanıyor.

Merkezin kurucusu Mehmet Şerif Tokay ile yaptığımız görüşmede Tokay şunları dile getirdi: “Tüm çocuklar gibi, bu engelli çocukların da bizlerin kendi evlatlarımız olduklarını ve herkes gibi eğitim görme gibi temel bir hakka sahip olduklarını; bu haklarından istifade edebimle imkânını onlara sağlamanın ve onları da topluma kazandırmanın devletin bir görevidir.”

Sevgi Ağı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile ilgili soru, sorun ve görüşlerinizi (482) 591 1520 no’lu irtibat telefonunu arayarak bildirebilir ve bilgi alabilirsiniz.

NOT=>>>Yeni açılan rehabilitasyon merkezinde çalıştırılmak üzere bir işitme engelli eğitimci daha aranmaktadır. İlgililer için irtibat telefonu: (482) 591 1520

Yeşilli.Org
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Dön Okul Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir