Bir Okulumuz Daha Kütüphaneye Kavuştu...

Mesajgönderen yesillili » 21-04-2007 09:53:45

Resim

Yeşilli'deki okullarımızdan bir tanesi daha kütüphaneye kavuştu. Girişimci öğretmenlerimizin çabası ve yardımsever derneklerin yardımıyla Yeşilli Namık Kemal İlköğretim Okulu bir kütüphaneye kavuştu.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen yesillili » 21-04-2007 09:53:45

Resim
(Açılıştan Görüntüler)

Yeşilli Namık Kemal İlköğretim Okulu Müdürü Yılmaz Tay ile okul öğretmenlerinden Zeliha Karadağ’ın girişimleri ve Washington Türk Kadınları Derneği ve Köy Öğretmenleri ile Haberleşme ve Yardımlaşma Derneği’nin katkılarıyla okula kazandırılan kütüphanenin açılışı 13.04.2007 Cuma günü Yeşilli Kaymakamı, Garnizon Komutanı, Belediye Başkanı, Emniyet Amiri, Mardin İl Milli Eğitim Müdürü, Yeşilli İlçe Milli Eğitim Müdürü, Resmi Daire Amirleri'nin yanısıra Köy Öğretmenleri ile Haberleşme ve Yardımlaşma Derneği Yetkilileri ve Washington Türk Kadınları Derneği temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Yaşar yaptığı açılış konuşmasında şunları ifade etti:
“Yatırımların en hayırlısı, insana yapılan yatırımdır' gerçeğinden hareketle, öğrencilerimizi kitapla buluşturmak ve okuma kültürlerini geliştirmek için, Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her okulda bir kütüphane açmak üzere yaptığımız çalışmalar çerçevesinde, öğretmenimiz Zeliha Karadağ’ın yapmış olduğu girişimler meyvesini vermiş ve şu an aramızda bulunan Washington Türk Kadınları Derneği ve Köy Öğretmenleri ile Haberleşme ve Yardımlaşma Derneği'nin çok kıymetli üyelerinin desteğiyle biraz sonra açılışını hep birlikte yapacağımız kütüphane yapılmıştır. Gerek bu güzel kütüphanenin yapılmasındaki destekleri ve gerekse de Köy Öğretmenleri ile Haberleşme ve Yardımlaşma Derneği'nin daha önce Yeşilli Bahçebaşı İlköğretim Okulu'na 1 Derslik ve 1 Kütüphane yapımındaki destekleri için; Washington Türk Kadınları Derneği’nin Köy Öğretmenleri ile Haberleşme ve Yardımlaşma Derneği'nin çok değerli üyelerine ilçemiz eğitimine yapmış oldukları bu hayırlı yatırımlardan dolayı şahsım ve eğitim camiası adına saygılarımı ve şükranlarımı sunarım.”

Konuşmadan sonra açılışı yapılan kütüphane; davetliler tarafından incelenip gezildi ve öğrencilere başarı dilekleri sunuldu.

Bizler de bu güzel katkılarından dolayı adı geçen iki derneğe teşekkürlerimizi sunar ve iki derneğimizin de bu tür desteklere muhtaç olan diğer okullarımızdan da yardımlarını esirgememelerini ümid ederiz...
Yeşilli.Org

Not: Bu haberin benzeri Anadolu Ajansı Yeşilli Muhabiri Sayın Şemdin TANIŞ tarafından Anadolu Ajansı'na da gönderilmiştir.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Dön Okul Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir