Bahçebaşı İlköğretim Okulu...

Mesajgönderen yesillili » 03-07-2006 04:36:22

Resim

Sitemizde daha önce başlattığımız; okullarımızı tanıtma ve genel durum değerlendirmesi çalışmaları dahilinde bu hafta sizlere Bahçebaşı İlköğretim Okulu’nu tanıtacağız…
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen yesillili » 03-07-2006 04:36:22

Resim
(Okuldan Görüntüler)

İki ana bina ve bir adet lojmandan oluşan okulumuz; iki sınıflı bir bina ile 1975 yılında eğitim ve öğretime başlamıştır. Eski okul binası, kütüphane olarak kullanılan kısmın eklenmesiyle genişletilmiş ve zaman içersinde çeşitli onarımlar geçirmiştir. Daha sonraları artan ihtiyaca cevap verilebilmesi amacıyla tek katlı yeni bir bina yapılmıştır. Bu yeni binanın yapılmasından sonra; eski bina da onarımdan geçirilerek “B Blok” olarak kullanılmaya devam edilmiştir.

Okulumuzun bahçesi, 2000 yılında beton haline getirilmiş ve sahasının etrafını da demir çubuklarla çerçevelenmiştir

2002 yılında Okul Müdür vekili Sayın Bahtiyar GEDİK’in okula atanmasıyla birlikte okulda hızlı bir gelişme ve değişim yaşanmaya başlanmıştır. 2002’de boş olan okul lojmanı, anasınıfına dönüştürülmüş, 2003’te okula kütüphane eklenmiş, ve 2004 ‘te de okul bahçesine yeni bir ek sınıf açılmıştır.

Okulun kütüphanesi, Kasım 2003’te Köy Öğretmenleri İle Haberleşme ve Yardımlaşma Derneği tarafından Ülker Gıda AŞ’nin katkılarıyla açılmış ve kütüphaneye "Prof Dr Afife Necmiye SAYIN" adı verilmiştir. Kütüphanede şu an iki binin üzerinde kitap bulunmaktadır. Kütüphanenin açılışını, kütüphaneyi yaptıran derneğin başkanı olan Süheyla GÜRSEL ve o dönemin Yeşilli Kaymakamı Ayhan KARTLI yapmıştır. Kütüphanede bulunan bir DVD oynatıcı ve televizyon sayesinde öğrenciler görüntülü yayınları izleyebilmektedir. Kütüphanede yaklaşık olarak ikibin (2000) kitap bulunmaktadır.

Ayrıca Almanya’da diş doktoru olarak çalışan Dr Ferhat DERMAN bey; yine Köy Öğretmenleri İle Haberleşme ve Yardımlaşma Derneği aracılığıyla sekiz milyar maliyetle(2004 maliyeti); okul bahçesinde 40 metre karelik bir sınıf yaptırmış olup bu sınıf 29 Ekim 2004 yılında faaliyete geçmiştir.

2002 yılından beri okul lojmanında faaliyet gösteren anasınıfı; ikili olarak (Sabah-Öğlen) öğretim yapmaktadır. Bu sene 22 öğrencimizin okuduğu anasınıfımız; iki yıldır yapılan okul öncesi şenliklerine katılarak okulumuzu başarılı bir şekilde temsil etmektedir. Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında anasınıfı öğrencilerimizin yaptığı çalışmalar ilçe eski kaymakamımız Ayhan Kartlı’nın açılışını yaptığı bir sergi ile sergilenmiştir.

Resim
(Okuldan Görüntüler)

2004-2005 eğitim öğretim yılında okul idaresi tarafından hazırlanan “Güzel Okulum Projesi”yle Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan altı bin beş yüz YTL (6500 YTL) ödenek alınmış ve bu ödenekle okul onarımdan geçirilmiştir. Bu onarım kapsamında 16 pencere PVC olarak değiştirilmiş, 3 sınıf kapısı yenilenmiş, 4 adet lavabo kapısı PVC olarak değiştirilmiş, tüm iç ve dış cepheler farklı renklerle boyanmıştır. Ayrıca okulun girişine “Hoş Geldiniz” yazısı ve dış cepheye “Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir” yazıları yazılarak okulun daha güzel görünmesi sağlanmıştır. Okul Müdürü Vekili Sayın Bahtiyar Gedik; bu onarımda kendilerine destek veren İlçe kaymakamımız Sayın Mesut YAKUTA’ya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol YAŞAR’a ve onarımdaki katkılarından dolayı okuldaki mesai arkadaşlarına teşekkürlerini iletti.

Okulumuzda 1 Müdür Vekili, 2 Türkçe, 1 matematik, 1 sosyal, 1 fen bilgisi, biri usta öğretici olmak üzere 2 anasınıfı öğretmeni ve 9 tane de sınıf öretmeni görev yapmaktadır. Toplam olarak 420 öğrencinin okuduğu okulumuzda ikili eğitim(Sabah-Öğlen) yapılmaktadır.

Okulun eksiklerini ve ihtiyaçlarını sorduğumuzda okul öğretmenlerimiz; okulun bilgi-teknoloji sınıfı eksikliğinin hissedildiği ve ayrıca okulda ikili öğretim yapılıyor olmasının yarattığı bir takım sorunları dile getirdiler. Okulda daha rahat bir eğitim öğretim yapılabilmesi için okulun üzerine kat ilavesi yapılması gerektiği; hayırsever ve maddi durumu yeterli olan kişilerin ve işadamlarının eğitime % 100 destek kampanyası kapsamında okula destek vermeleri ve okula ek kat yapımında öncü rol oynamaları beklenmektedir.

Yeşilli.Org sitesi olarak; okulumuzun tanıtımı kapsamında bizlere yardımcı olan ve gerekli bilgileri sağlayan Bahçebaşı İlköğretim Okulu Müdür Vekili Sayın Bahtiyar Gedik’e ve öğretmen arkadaşlarına teşekkürlerimizi sunar; kendilerine ve bütün öğrencilerine başarılı bir eğitim hayatı dileriz…

Yeşilli.Org

Resim
(Okulun Etkinliklerinden Görüntüler)

Bir Çin atasözü ne güzel ifade etmiş eğitimin önemini:
“Bir yıl sonrasını düşünüyorsanız pirinç ekin,
on yıl sonrasını düşünüyorsanız ağaç dikin,
yüz yıl sonrasını düşünüyorsanız insan yetiştirin…”
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Dön Okul Haberleri