(Mardin) Özel Atak Koleji Yılsonu Etkinlikleri...

Mesajgönderen yesillili » 14-06-2006 03:47:13

Resim
Geçtiğimiz günlerde; Mardin'in tek özel koleji olan Özel Safiye-Beşir Atak Koleji'nde 3. Bahar Şenlikleri ve Mezuniyet Kutlamaları düzenlendi...
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen yesillili » 14-06-2006 03:47:13

Resim
(Etkinliklerden Görüntüler...)

Etkinlikler çerçevesinde, Mardin Özel Safiye-Beşir ATAK Koleji öğrencilerinin hazırlamış oldukları el işi ürünlerinin sergilendiği ve ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği bir sergi düzenlendi. Daha sonra, Kutlu Doğum Haftası sebebiyle daha önceden yapılmış olan 'Kütlür Yarışması'nda dereceye giren 35 öğrencinin isimleri ve kazanmış oldukları ödül açıklandı.

Programın bir sonraki aşamasında; okulda üç yıldır sürdürülen öğrenci klupleri faaliyetlerinin değerlendirildiği yarışmanın ödül töreni gerçekleştirildi... Öğrenci kluplerini faaliyetleriyle kıyasıya yarıştığı yarışmada; Okul öğrenci Klupleri Kurulu'nun jüriliği sonucunda; ilköğretimde iki kategoride ve lisede bir kategoride olmak üzere toplam üç kategoride dereceye giren klupleri belirledi. Yarışma sonucunda, 'BilBul Klubü', Yılın Klubü seçilmiştir. Dereceye giren kluplere okul yönetimince ödüller tahsis edilmiştir.

Daha sonraları, birinci sınıf öğrencilerinin hazırladıkları skeç (Maho Ağa-Bilo Ağa) oynandı. Öğrencilerin oynadığı bu keyifli skecin ardından programın en heyecanlı anı gelmişti. Kutlamalara misafir olarak katılan, ünlü ilahi-şiir tarzı sanatçısı Dursun Ali Erzincanlı sahne alarak; izleyenlere bir şiir ziyafeti verdi ve programa apayrı renk kattı.

Bu güzel dinletiden sonra; Dursun Ali Erzincanlı sahneden ayrılarak konukların arasına oturdu ve oradan kutlamaları izlemeye devam etti.

Etkinliklere, 9. sınıf öğrencilerinin hazırladığı "Mimar Sinan Piyesi" ile devam edildi. Piyesin ardından, Lise 3. sınıf öğrencilerinden Hasan Anıl, "Bedir" şiirini seslendirdi. Daha sonra okulda çeşitli zamanlarda yapılmış çekimlerden oluşan bir sinevizyon gösterisi yapıldı. Bu sinevizyon gösterisi özellike öğrenciler için büyük bir sürpriz oldu.

Etkinlikler; ilköğretim vee lise son sınıf öğrencilerinin sahneye çağrılarak temsili mezuniyet belgelerinin takdim edilmesiyle son buldu. Lise öğrencilerine belgelerini Mardin Vali Yardımcısı tarafından verilirken, ilköğretim öğrencilerininkin belgeleri de okula adını veren Sayın Beşir ATAK tarafından takdim edildi...

Mardin'in ilk ve tek özel koleji olan Safiye - Beşir Atak Koleji, kurulduğu günden beri Mardin'de eğitimin kalitesini arttırmıştır... İlk başlarda ilköğretim hizmeti veren okul daha sonraları da yine kendi bünyesinde lise bölümünü de açarak hizmete sunmuştur...

Okulumuza ve öğrencilerine, eğitim hayatlarında başarılar diliyorz...

Yeşilli.Org
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Re: (Mardin) Özel Atak Koleji Yılsonu Etkinlikleri...

Mesajgönderen musab » 14-06-2006 15:39:12

özel atak kolejinin başarılarının devamını dilerim. allah başarılarını daim ve kaim eylesin. böyle güzel bir hizmet yuvasının mardinde bulunması mardin ve mardinlilerin için bir fırsattır. bu hizmet yuvaları gibi yuvaların mardine çoğalıp etrafına ışık şaçması dileğiyle.............
Kullanıcı avatarı
musab

Dön Okul Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir