Yeşilli'den Danone Küçükler Futbol Turnuvası Bölge Şampiyo

Mesajgönderen yesillili » 18-05-2006 05:12:50

Resim

Danone'nin Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa düzenlediği 2005-2006 Danone Küçükler Futbol Kupası'na Yeşilli'yi temsilen katılan ve Mardin birincisi olan 19 Mayıs İlköğretim Okulu takımı, Van'da yapılan Doğu ve Güneydoğu illeri şampiyonasında da birinci oldu ve İstanbul'da yapılacak Türkiye Finaline katılmaya hak kazandı.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen yesillili » 18-05-2006 05:12:50

Resim

Danone Firmasının Milli Eğitim Bakanlığı ile koordineli olarak düzenlediği Küçükler Futbol Kupası elemelerinde Yeşilli'yi, 19 Mayıs İlköğretim Okulu öğrencilerinden oluşan takım temsil etti.

Mardin genelinde birinci olan ve Van'da düzenlenen Doğu ve Güneydoğu illeri elemelerinde ilimizi ve ilçemizi temsil etmeye hak kazanan takımımız Van'da da birinci olmayı başardı ve 30 Mayıs - 3 Haziran tarihleri arasında İstanbul'da yapılacak olan ve Türkiye genelinden 32 takımın katılacağı Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı...

Benzer bir organizasyonda 2004 yılında yine Mardin birincisi olan takımımız; o yıl Gaziantep'te yapılan Doğu ve Güneydoğu elemelerinde üçüncü olmuştu...

Turnuva'da takımın hocalığını ve antrenörlüğünü, 19 Mayıs İlköğretim Okulu Beden Eğitimi Öğretmeni Aziz Yenigün yaptı.

Turnuvada şampiyon olan takımımızda özel durumlu bir öğrenci de var : Alattin Olcay... 2001 yılında top oynarken bir kaza geçirmiş... Kamyon çarpması sonucu baldırındaki kemik kopan Alaattin; Mardin Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınmış ve kopan kemiğin düzelmesi için baldırına platin takılmış... 20 gün kadar hastanede tedavi gören Alaattin; futboldan vazgeçmemiş ve aksayan bacağına rağmen futbolda kendini geliştirmeye devam etmiştir. Sınıflarası futbol musabakalarına katılabilmek için bacağındaki problemi gizlemeye çalışmasına rağmen öğretmeni tarafından bu durumu farkedilen Alaattin; ahlaklı ve azimli bir sporcu olduğu için bu konuda öğretmeni tarafından desteklenmiş ve takıma alınmıştır. Bu gelişme sebebiyle kendine güveni artan Alaattin, Danone'nin yapmış olduğu Türkiye Minikler Futbol Turnuvası'na da öğretmenin desteğiyle katılmıştır.

Alaattin'in babası işsiz olmasına rağmen çocuğunun sağlığı için elinden geleni yapmış, çocuğunun futbola düşkünlüğünden dolayı endişelenen babası, oğlunun tekrar bir sakatlık yaşamasından korkmaktadır. Alaattin ilerleyen yıllarda tekrar ameliyat olacak ve bacağındaki platin çıkarılacakmış.

Yesilli.Org olarak, bizler de; Minikler Futbol Turnuvasında oynayan minik futbolcularımızı başarılarından dolayı kutluyor, İstanbul'da düzenlenecek olan Türkiye Finallerinde de şampiyon olmalarını ve başarılarının devamını diliyoruz.

Alaattin isimli minik futbolcunun da bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ediyor kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Ayrıca öğrencilerin bu turnuvalara hazırlanmasında ve birinci oluşunda emeği geçen ve gidiş-gelişlerinde öğrencilermize refakat ederek yardımlarını esirgemeyen 19 Mayıs İlköğretim Okulu Müdürü H. Yusuf Avlanmaz'a ve 19 Mayıs İlköğretim Okulu Beden Eğitimi Öğretmeni Aziz Yenigün'e teşekkür eder ve kendilerini tebrik ederiz...

Resim

Bu haberin ve resimelerin bize ulaşmasında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz....

Yeşilli.Org
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Re: HELAL OLSUN SİZE ÇOCUKLAR HARİKASINZ

Mesajgönderen ziver » 18-05-2006 23:14:56

okular kapsamındaki başarı haberlerimizi okudukça yesilli org sitemize teşekkür ederken bu mutluluğu bizlere yaşatan 19 MAYIS İ.Ö.O öğrenci ve yöneticilerine bir yeşilli li olarak istanbuldan iftihar teşekkürlerimi yolluyorum inşallah başarılarının devamı gelir
Kullanıcı avatarı
ziver

Re: Yeşilli'den Danone Küçükler Futbol Turnuvası Bölge Şampi

Mesajgönderen murtazademir » 05-06-2006 14:17:06

ONLARLA BİR YEŞİLLİLİ OLARAK GURUR DUYUYOR VE EN KISA ZAMAN DA GÜNEYDOĞUDAN BİR YILDIZ OLARAK DOĞMALARINI TEMENNİ EDİYORUM
Kullanıcı avatarı
murtazademir

Dön Okul Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir