Ahmet Demir İlköğretim Okulu....

Mesajgönderen yesillili » 16-03-2006 01:20:56

Resim

Sitemizden bir yeni bir adım daha....
Sitemizde Yeşilli”mizin okulları ile ilgili bir tanıtım ve genel durum değerlendirmesi dizisi yapmayı kararlaştırdık...

Yeşilli'nin Sesi olma yolundaki adımlarımızdan biri de bu... Bu konuda bize destek olacak bütün okul idareci ve öğretmenlerimize şimdiden teşekkür ediyoruz.

Bu kapsamda; Karşıyaka Mahallesi'ndeki Ahmet Demir İlköğretim Okulu'nu tanıtarak ilk adımı atıyoruz...
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen yesillili » 16-03-2006 01:20:56

Resim

Okulumuzun Genel Görünümü ve Okul-Aile Birliği Veli Toplantısı

1979 yılında kurulan okulumuzun ilk adı Bahçelievler İlk Okulu idi. Daha sonraları sekiz ( 8 ) yıllık zorunlu eğitim ile birlikte Bahçelievler İlköğretim Okulu ismini alan okulumuz son olarak; okulumuza ek derslik ilavesi yapımını üstlenen hayırsever iş adamı H Ahmet Demir'in adını alarak, Ahmet Demir İlköğretim Okulu olmuştur.

Okulumuz; uzun yıllar ilk yapıldığı şekli ile Karşıyaka Mahallesi'nin ihtiyacını karşılamıştır. 8 yıllık zorunlu eğitimle birlikte yetersiz hale gelen sınıf sayısı; Milli Eğitim Müdürlüğü’nce 4 derslikli yeni bir bina ile takviye edilmiştir. Hayırsever iş adamı H Ahmet Demir'in; 2004 yılında da 4 ek derslik inşaatı, çevre düzenlemesi, okula bilgisayar alımı, ısıtma sisteminin kalorifere dönüştürülmesi, okulun bakımı ve çeşitli ihtiyaçlarının giderilmesi gibi katkılarıyla okulumuz, çevresi ve imkanlarıyla bölge okullarına göre ortalamanın üstünde bir konfora kavuşturulmuş ve böylece bu okulda okuyan çocuklarımızın daha rahat koşullarda okuması sağlanmıştır.

Okulumuzun genç bir eğitim kadrosuna sahip... Okul idarecilerinden aldığımız bilgilere göre; 206 öğrenci mevcuduna sahip olan okulda; 20-25 öğrencilik sınıf ortalamasına sahip... Bölge genelinde 80-90'lara varan sınıf ortalamalarını düşündüğümüzde bu ortalamalarla okulumuzun çok ileri bir seviyede olduğu görülecektir.

Eğitimin öneminin anlaşılmasıyla birlikte; genç hocalarımızın da çabalarıyla okulumuzun başarı seviyesinde hissedilir derecede artış görülmüştür.

Okulumuz; 1 müdür, (1’i Müdür Yard. Olmak üzere) 5 sınıf öğretmeni ve 3 branş öğretmeni’ne sahiptir. Bununla birlikte; bilindiği gibi Yeşilli’de okullar arasında öğretmen paylaşımı yöntemi kullanılarak eksik öğretmen ihtiyacı karşılanmaktadır. Bu yöntemin bir ayağı da bu okuldan oluşmaktadır. Okul idareci ve öğretmenlerimiz de; kendi imkan ve çabalarıyla okulu daha da güzelleştirmeye ve imkanlarını arttırmaya çalışmaktadır. Bu çerçevede; 2005 -2006 eğitim-öğretim yılında eski lojman binası düzenlenmiş, okulumuza donanımlı yeni bir kitaplık (kütüphane) kazandırılmıştır. Bunun yanı sıra çağın gereklerinden olan bilgisayarlı eğitime katkıda bulunmak ve öğrencilere bilgisayar kullanımını öğretmek amacıyla, 2.El de olsa bilgisayar teminine çalışılmış ve okula 5 adet bilgisayar kazandırılmıştır. Okul bahçesinde çocukların rahatça ve güvenli bir şekilde top oynayabilmeleri için sahanın gereken yerlerine tel örgüler çekilmiş ve voleybol için direkleri konmuştur. Bununla birlikte okulun daha önceden varolan masatenisi masasının yenilenmesi , okula bilgi-teknoloji sınıfı oluşturulması, ve yeni bir Atatürk köşesi oluşturulması planlanmaktadır.

Okulumuzda, öğrenci-öğretmen ve veli diyalogunu geliştirmek ve gerek okulla ilgili gerekse öğrenci ile ilgili sorunları konuşmak üzere, okul-aile birliği çerçevesinde veli toplantıları düzenlenmektedir. Bu kapsamda; ayda en az bir kere olmakla birlikte öğrenci anneleri ile ve yılda en az iki kere öğrenci babalarıyla toplantılar düzenlenmektedir. Bu toplantılara katılımın yüksek olduğu ve toplantıların verimli geçtiği bildirildi.

Okulumuz, çevre okullar arasında kendisini en iyi şekilde
temsil etmesini bilmiş, girdiği yarışmalarda başarılı sonuçlar almıştır. Bilgi yarışmalarının yanı sıra, resim yarışmalarında, ses yarışmalarında ve atletizm gibi çeşitli spor aktivitelerinde başarılar elde etmiştir. Milli bayramların kutlama törenlerinde yaptığı aktivitelerle beğeni kazanan okulumuz; gerektiğinde okul gezileri de düzenlemektedir.

Okul temizliğinin kaymakamlıkça görevlendirilmiş bir görevli ile sağlanmaktadır. Okulun ne gibi sorunları olduğunu sorduğumuzda, idareci ve öğretmenlerimiz; yakıt ve su sorunu bulunmadığı; ancak ek bina yapımından dolayı yetersiz hale gelen ısınma sisteminin problem yaşattığını; fakat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce alınması düşünülen yükseltici sayesinde bu sorunun çözüme kavuşturulmasının beklendiğini ifade ettiler. Ayrıca çatıda ufak aksaklıklar yaşandığı dile getirildi. (Not: haberin yayına verildiği tarih itibarı ile bu sorun giderilmiştir.) Öğretmenlerimiz; ısınma sorununun da en kısa zamanda çözüme kavuşturulmasını ümit ettiklerini dile getirdiler…

Ayrıca geçtiğimiz günlerde Yeşilli Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın ilçe genelinde yaptığı, 218 aileye paketler halinde gıda ve 1057 öğrenciye giyim yardımı kapsamında okulumuzda da maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimize giyim yardımı yapılmıştır. ( Bu yardımları için İlçemiz Kaymakamı Sn Mesut Yakuta’ya ilçe adına teşekkürlerimizi sunarız…)

Son olarak okul idareci ve öğretmenlerimiz ; Yeşilli gibi güzel ve sakin bir ilçede bulunmanın kendileri için bir avantaj olduğunu, yüksek kira, ev bulamama veya ulaşım gibi sıkıntılarının olmadığını; dolayısıyla Yeşilli’de ve özellikle bu okulda görev yapmaktan mutlu olduklarını dile getirdiler.

Resim
Okulumuzdaki Yenilikler...

Bizler de Yeşilli.Org sitesi olarak bizi bilgilendirdikleri için başta; Okul Müdürü Mehmet Yenigün’e, Müdür Yard. Özlem Karataş’a ve diğer öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunuyor ve görevlerinde başarılar diliyoruz….

Yeşilli.Org….
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Re: Ahmet Demir İlköğretim Okulu....

Mesajgönderen fahribey13 » 20-03-2006 18:44:00

ilçemizin başarlı ve örnek okulu tebrikler başarılarınızın devamını dilerim
Kullanıcı avatarı
fahribey13

Re: başarılarınızın devamı

Mesajgönderen mevlut » 21-03-2006 22:55:57

öyle kalite seviyesini yakalamış donanamlı okulun verimide yüksek olmasını umuyorum inşallah diyer okullarımızında bu donanım ve konfora kavuşması dileğimle
Kullanıcı avatarı
mevlut

Dön Okul Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir