Makbule Demir İlköğretim Okulu Açılışı

Makbule Demir İlköğretim Okulu Açılışı

Mesajgönderen yesillili » 24-09-2005 04:00:38

Resim

İlçemiz Bahçebaşı Mahallesinde(Acular Semti'nde) yapımına Nisan ayında başlanan Makbule Demir İlköğretim Okulu; 6 ay süren yoğun bir çalışmayla 2005-2006 eğitim öğretim yılına yetiştirilerek hizmete açıldı.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen yesillili » 24-09-2005 04:00:38

Resim

İlçemiz Bahçebaşı Mahallesinde(Acular Semti'nde) yapımına Nisan ayında başlanan Makbule Demir İlköğretim Okulu; 6 ay süren yoğun bir çalışmayla 2005-2006 eğitim öğretim yılına yetiştirilerek hizmete açıldı.

Okulun açılış töreni bir şölen havasında geçti. Açılışa saatler kala misafirler okulun bulunduğu alana akın etmeye başladılar. Protokol üyelerinin davullu zurnalı folklor gösterisiyle tören alanında karşılamasıyla birlikte tören başladı .

Okulun yeni öğrencilerinin okuduğu şiirlerden sonra ilçe kaymakamımızın günün anlamına binaen yaptığı teşekkür konuşması ve buna müteakip belediye başkanımızın konuşmasıyla törene devam edildi. Belediye başkanımız Enver Sağlam konuşmasında okulun ilçemize kazandırılmış olmasının önemine dikkat çekti ve okulu ilçemize kazandıran SnAhmet DEMİR'e ve ailesine teşekkürlerini sundu. Bununla birlikte ilçemize kazandırılacak yeni okullar hakkında da bilgi verdi.

Okula adını veren Sn Makbule Demir adına konuşan oğlu Esat Demir yaptığı konuşmada; böyle bir anne ve babanın oğlu olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti ve memleketlerine böyle bir okulu kazandırmanın kendilerine yaşattığı mutluluğu dile getirdi. Demir konuşmasında, başta okulun banisi olan babası Sn Ahmet Demir'e olmak üzere müteahhidinden işçisine kadar okulun yapımında emeği geçen herkese teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

Bayan izleyicilerin çoğunlukta olması sebebiyle açılış esnasında zılgıt ve alkışların hiç eksik olmadığı açılışta son konuşmayı yapan Mardin Valisi M Temel Koçaklar; Mardin adına Yeşilli adına hayırsever ailelerin olmasının ne derece sevindirici ve mutluluk verici olduğunu vurguladı. Vali Koçaklar; geçen sene yine Sn Ahmet Demir tarafından ek ders ilavesi onarım ve çevre düzenlemesi yapılan Karşıyaka Mahallesi Bahçelievler Ahmet Demir İlköğretim Okulu'nun açılış töreninde yapımı için sözleşilen ve protokolü imzalanan bu okulun açılışında bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ve mutluluğu dile getirip okulu ilçemize kazandıran aileye şükranlarını sundular. Konuşmasında eğitimin önemine işaret eden Koçaklar; hayırsever aileye plaketlerini takdim ettikten sonra okulun
açılışını gerçekleştirdiler.

Açılışı yapılan okulda 8 dersliğin yanı sıra 2 de ek derslik mevcut. Kaloriferli ısıtmanın kullanılacağı binada öğrencilerin ısınma ve soba yakma gibi problemleri olmayacaktır. Çevre düzenlemesiyle de beğeni toplayan okulun yeni öğrencilerine sürpriz olarak da okulun banisi Sn Ahmet Demir'in sahip olduğu Demir Bijuteri tarafından; üzerinde okulun amblemini taşıyan okul çantaları hediye edildi.

Açılışın ardından Sn valinin eşliğinde; yine Ahmet Demir tarafından restore ettirilen ve Karşıyaka Mahallesinde bulunan Şeyh Muhammed Mekanı ziyaret edildi.

Resim
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Re: güzel görüntüler

Mesajgönderen mevlut » 13-12-2005 19:56:31

fevkalede bir esser ve çok güzel görünümlü resimler
allah hayır sahiplerinin hayrını kabul ve daim kılsın
Kullanıcı avatarı
mevlut

Re: Makbule Demir İlköğretim Okulu Açılışı

Mesajgönderen Demir » 18-12-2005 19:59:01

Bu coskulu kalabaligin egitim
adina bir araya gelmis olmalarindan dolayi memnuniyetimi ifade etmek isterim... ayni zamanda
bu güzel organizasyona vesile olan sevgili Ahmet Demir'e de mütesekkirim... Iyi ki varsin
AHMET DEMIR...!!!
Kullanıcı avatarı
Demir

Re: Makbule Demir İlköğretim Okulu Açılışı

Mesajgönderen halilcan » 14-10-2006 22:40:40

tebrik ederim çooooooooooook güzel açılış olmuş

cokkkkkkkkk güzel açılış tebrik ederim
Kullanıcı avatarı
halilcan

Dön Okul Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 1 misafir