Mardin Yeşilli Derneği'nde Kongre Heyecanı...

Mesajgönderen yesillili » 02-01-2009 01:24:57

Resim Mardin Yeşilli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kuruluşundan sonraki ilk kongresini yaptı. 27 Aralık 2008 Cumartesi Günü; dernek binasında gerçekleştirilen kongre ile yeni yönetim kurulu üyeleri ve derneğin yeni başkanı seçildi.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen yesillili » 02-01-2009 01:24:57

150'ye yakın dernek üyesinin katılmasıyla gerçekleştirilen kongrenin açılış konuşmasını derneğin eski başkanı Sayın M Siraç Bahçi gerçekleştirdi. Konuşmasında derneğin kuruluşundan beri gerçekleştirilen çalışma ve faaliyetleri anlatan Bahçi; derneğin kurulurken 103 üyeye sahip olduğunu fakat günümüzde 16'sı bayan olmak üzere 198 üyesinin bulunduğunu belirtti.

Tüm Yeşillili hemşehrilerimizden; derneğin kuruluşundan bu yana derneğe verdikleri desteği arttırarak devam ettirmesini isteyen Bahçi; kendisinin de başkanlığı döneminde edindiği tecrübelerini; bundan sonraki süreçte de dernekle paylaşmaya hazır olduğunu dile getirdi.

Açılış konuşmasının ardından eski yönetim kurulu tarafından önerilen, "Dernek yönetim kurulunun 11 üyeden 7 üyeye indirilmesi" tasarısı genel kurulun oyuna sunuldu. Oylama sonucundan bundan sonra derneğin 7 yönetim kurulu üyesi ile yönetilmesine karar verildi.

Resim

Seçime katılacak olan adayların listesinin kesinleşmesinden sonra kongre divan üyeleri belirlendi. Kongre divanı M Ata Sim başkanlığında; Salih Örge ve Hayrettin Sağlam'dan oluştu.

Oylama sırasında derneğin kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği çalışmalarıyla ilgili bir sinevizyon gösterisi düzenlendi. Oylama üyelerin isim sırasında göre adlarının okunması suretiyle gerçekleştirildi.

Oylama sonucuna göre Mardin Yeşilli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin yeni yönetim kurulu şu şekilde gerçekleşti:

1- H.Nurtekin Korkut (Başkan)
2- M. Mahsun İlter
3- Cemal Barman
4- Hayrettin Şayır
5- Ramazan Bartu
6- H.Abdulbari Kanza
7- Muharrem Öztürk

Resim

Seçimlerin ardından Başkan seçilen Nurtekin Korkut; yaptığı konuşmada; kendisini ve yeni yönetim kurulu üyelerini bu göreve layık gördükleri için tüm dernek üyelerine teşekkür etti ve yeni yönetim kurulunun görevinin daha zor olduğunu; çünkü derneği çıtasını eski yönetim kurulundan devalındığından daha öteye taşımak zorunda olduklarını dile getirdi. Üstlendikleri görevin ve sorumluluğun farkında olduklarını belirten Korkut; tüm dernek üyelerinin ve Yeşillili hemşehrilerimizin kendilerine destek olması çağrısında bulundu.

Kongre sonunda görev devir teslimi yapıldı. Eski ve yeni yönetim kurulları birlik mesajı verdikleri bir resim çektirdikten sonra görev teslimi gerçekleştirildi.

Yeşilli.Org olarak eski yönetim kurulu üyelerine yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor; Yeni yönetim kurulunun hizmetleri arttırarak devam ettirmesi dileğiyle kendilerine başarılar diliyoruz.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Re: Mardin Yeşilli Derneği'nde Kongre Heyecanı...

Mesajgönderen daglarinoglu » 04-01-2009 21:52:21

Bir yesillili olarak yeni yonetim kuruluna basarilar diler ve yeni bir yonetim kurulu olarak sizlerden simdiye kadar gerceklestirilen basarilardan daha fazla buyuk bir basari ve sevgi saygi cercevesinde bir birlik olmanizi temenni eder,tum yesillilere hayirli ve ugurlu olmasini allahtan dilerim,saygilarimla.
Kullanıcı avatarı
daglarinoglu

Mesajgönderen yesillidernegi » 05-01-2009 02:45:40

Degerli Hemsehrilerimiz;<br>
<br>
Görev devir teslimi secim günü, usulen yapilmis olup asil görev devir teslimi 02.01.2009 tarihinde gerceklestirilmistir. bu konuyla ilgili aciklama forumda dernek basliginda yapilmistir. <br>
<br>
Saygilarimizla<br>
-----------------
Kullanıcı avatarı
yesillidernegi

Mesajgönderen guga » 18-01-2009 11:42:47

selamınelayküm almanyada yaşayan yeşilli halkı dernek cok güzel olmuş. yeni secilen dernek başkanına başarılar dilerim sağlıcakla kalın
Kullanıcı avatarı
guga

Mesajgönderen akanza » 02-02-2009 07:07:59

YEŞİLLİ DERNEĞİ YENİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİNE SEÇİLMELERİNDEN DOLAYI KUTLAR;YAPACAKLARI HİZMETLERDEN DOLAYI ŞİMDİDEN TEBRİK EDİYORUM... Abdurrahman Kanza istanbul
Kullanıcı avatarı
akanza

Dön Dernek Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir