Yeşilli Derneği, Dünya Çocuk Günü Etkinliklerine Katıldı

Yeşilli Derneği, Dünya Çocuk Günü Etkinliklerine Katıldı

Mesajgönderen yesillili » 02-10-2008 13:32:11

Resim

Mardin Yeşilli Kültür ve Dayanışma Derneği'nin bulunduğu Almanya-Moers kentinde değişik milletlerden oluşan bir topluluğun oluşturduğu Renkli Masa (Der Bunte Tisch) Derneği'nin Dünya Çocuk Günü kutlamaları çerçevesinde düzenlendiği etkinliklere Mardin-Yeşilli Kültür ve Dayanışma Derneği de katıldı.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin
 
Mesajlar: 864
Kayıt: 04-09-2005 00:00:00

Mardin Yeşilli Derneği, Dünya Çocuk Günü Etkinliklerine Katı

Mesajgönderen yesillili » 02-10-2008 13:32:11

ResimAdını katılımcılarının farklılığından (farklı renklerdeki milletlerden) alan Renkli Masa Derneği'nin düzenlediği etkinliklere Çocuk Semazen Ekibi ve bir konuşmacı katılan Mardin-Yeşilli Kültür ve Dayanışma Derneği; kuruluşundan bu yana bu kadar kısa bir zaman geçmiş olmasına rağmen gösterdiği performans ile diğer katılımcıların takdirini kazanmıştır.


Mardin-Yeşilli Kültür ve Dayanışma Derneği'nin bayan üyelerinden birinin Almanca olarak gerçekleştirdiği konuşma ve ardından semah(Mevlevi Ayini)'ın çıkışı ve anlamına yönelik verdiği bilgiler diğer katılımcılar tarafından ilgilyle dinlendi. Konuşmanın ardından gerçekleştirilen çocuk semazen göstesi beğeniyle izlendi ve dakikalarca ayakta alkışlandı.


Yapılan etkinliklerde gösterdiği yüksek performanstan dolayı tekrar tekrar tebrik edilen Mardin-Yeşilli Kültür ve Dayanışma Derneği; Renkli Masa Derneği'nin organizasyonu ve diğer derneklerin katılımıyla düzenlenmesi planlanan toplu iftar yemeği ve akabinde düzenlenecek olan 'Avrupada Müslüman Olmak' adlı sempozyuma ev sahipliği yapma liyakatını kazanmıştır. (İlerleyen günlerde elimize bilgi ulaşması haline bu sempozyum haberini de sizlerle paylaşmaya çalışacağız.)


Yeşilli.Org olarak bizler de Mardin-Yeşilli Kültür ve Dayanışma Derneği'ne göstermiş olduğu performanstan ve bizleri orada en iyi şekilde temsil etmiş olmasından dolayı teşekkürlerimizi sunuyor ve bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diliyoruz.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin
 
Mesajlar: 864
Kayıt: 04-09-2005 00:00:00


Dön Dernek Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron