Mardin Yeşilli Derneği'nin Dostluk Şenliği Yapıldı...

Mardin Yeşilli Derneği'nin Dostluk Şenliği Yapıldı...

Mesajgönderen yesillili » 30-05-2008 19:43:00

Resim

Mardin Yeşilli Kültür ve Dayanışma Derneği'nin tertiplediği Dostluk Şenliği 24.Mayıs 2008 Cumartesi günü Moers kenti Halk Parkı'nda(Almanya) yapıldı.Festival havasında geçen şenliğe; beklenenin de üzerinde katılım olması hem dernek yöneticilerini hemde davetlileri sevindirdi.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin
 
Mesajlar: 864
Kayıt: 04-09-2005 00:00:00

Mardin Yeşilli Derneği'nin Dostluk Şenliği Yapıldı...

Mesajgönderen yesillili » 30-05-2008 19:43:00

Şenlikten bir gün önce gerekli tüm hazırlıklar yapıldı ve misafirlerin ağırlanacağı çadırlar kuruldu. Şenlik; misafirlerin yerini almasının ardından başladı. Şenlik programının başında kısa bir Kuran-ı Kerim tilaveti yapıldı ve ardından Dernek Başkanı M Sıraç Bahçi yaptığı kısa konuşmada; misafirleri selamlayıp; amaçlarının Yeşilli halkının kaynaşması, birlik ve beraberlik içinde olması olduğunu ve buna katkıda bulunmak için böyle etkinlikleri düzenlediklerini ve bu etkinliklerini gelenekselleştirmek istediklerini dile getirdi. Bahçi; konuşmasının sonunda da bu etkinlikte emeği geçenlere ve davete icabet edenlere teşekkür etti.


Resim


Adana kebap, tavuk kanadı, salata, ve meşrubatların ikram edildiği ve 400´ün üzerinde yetişkinin ve 200´e yakın çocuğun katıldığı şenlikte; ikramlar yenildikten sonra çay muhabbeti yapıldı. Bu sırada dernek yönetim kurulu üyelerinden olan Nurettin Hamzaoğlu'nun yönetiminde gerçekleştirilen yöresel oyunlarla gençlerin ve izleyenlerin çoşkusu daha da arttı.
ResimŞenliğin ilerleyen saatlerinde; dernek yöneticilerinden olan H. Abdulbari Kanza ve H. Nurtekin Korkut'un çocuklar için hazırladıkları bilgi yarışması, çuval yarışı, kaşıkta yumurta taşıma yarışı ve suda elma yeme yarışmaları ile çocukların eğlenmeleri birlikte oynayıp kaynaşmaları sağlandı. Bu yarışmalarda dereceye giren çocuklara da dernek yönetimi tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.


Yarışmalardan sonra serbest program şeklinde devam eden şenliğe katılanların; oldukça memnun kaldığı ve her sene düzenlemesini diledikleri gözlendi.ResimEtkinlik giderleri; dernek yönetiminin gayretleri sayesinde bulunan sponsorlar tarafından karşılandığı için derneğin hesabından ekstra bir gider yapılmasına gerek kalmadığı öğrenildi. Böylece derneğin maddi olanaklarını daha fazla faaliyet gerçekleştirmede kullanmasına olanak tanınmış oldu.Dernek yöneticileri; bu tür faaliyetlerin Yeşilli Halkı arasında varsa dargınlıkların ve kırgınlıkların sonu olması temennisiyle önümüzdeki yıllarda bu etkinliği daha da büyütmek istediklerini ve busene şenliğe katılamayan hemşehrilerimizin gelecek yıl yapılacak olan şenliğe mutlaka katılmaları gerektiğini dile getirdiler. Ve Etkinliğin sonunda emeği geçen ve katılan herkese tekrar teşekkür ettiler.
Yeşilli.Org olarak bu güzel etkinliği gerçekleştirdiği için Mardin-Yeşilli Kültür ve Dayanışma Derneği'ne teşekkür eder; böylesi etkinliklerin birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesini temenni ederiz..
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin
 
Mesajlar: 864
Kayıt: 04-09-2005 00:00:00


Dön Dernek Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron