Mardin-Yeşilli Derneği'nde Ramazan Bayramı ve Yardımları

Mardin-Yeşilli Derneği'nde Ramazan Bayramı ve Yardımları

Mesajgönderen yesillili » 20-10-2007 20:52:07

Resim

Almanya’da yaşayan hemşehrilerimiz; Ramazan Bayramı’nın coşkusunu Mardin-Yeşilli Kültür ve Dayanışma Derneği’nde bir araya gelerek yaşadılar… Bununla birlikte; dernekçe toplanan fitre, zekat ve sadakalar Yeşilli'deki ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize dağıtıldı.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mardin-Yeşilli Derneği'nde Ramazan Bayramı ve Ramazan Yardım

Mesajgönderen yesillili » 20-10-2007 20:52:07

Resim

Dernek yönetiminin önceden tarih ve saatini duyurduğu ve bayramın üçüncü günü yapılan bayramlaşma programına Almanya’da yaşayan ve dernek binasına gelme imkânı olan bütün hemşehrilerimiz aileleriyle birlikte katıldılar. Çocukların gönüllerince eğlendiği ve kendilerine hazırlanan hediyelerle sevindirildiği programda yetişkinler de bayramlaştıktan sonra da sohbet ettiler, hasret giderdiler.

Dernek Başkanı Sayın M Sıraç Bahçi; programda yaptığı konuşmada; tüm hemşehrilerimizin ve İslam aleminin bayramını kutladıktan sonra; derneğin kuruluşundan bu yana yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi ve ilerleyen günlerde gurbetçi hemşehrilerimize yönelik gerçekleştirilecek bazı etkinliklerin de müjdesini verdi.

Dernek Başkanının konuşmasında verdiği bilgilere göre;
- Bayan hemşehrilerimiz için Almanca kursu düzenlenecektir. Bu kursun eğitmeni Alman eğitim bakanlığınca tanınan ve denetlenen eğitmenlerce verilecektir. Bu konuda bilgi almak isteyen hemşerilerimizin dernek yönetimine başvurabileceği ifade edildi.
- Bayan hemşehrilerimize yönelik 3 Kasım 2007 Cumartesi günü 15:00-17:00 saatleri arasında ‘Ana-çocuk sağlığı, aile içi eğitim ve çocuk eğitimi’ konulu seminer verileceği belirtildi.
- Beylere yönelik 17 Kasım 2007 Cumartesi günü 19:00-23:00 saatleri arasında Islamische Denk Fabrik (İslam Düşüncesi Konfederasyonu)’nca (Almanya’da faaliyet gösteren İslami kuruluşların oluşturduğu bir yapı, konfederasyon…) seminer verilecektir. Seminerde sürpriz konu ve etkinlikler olacağı ifade edildi.

Resim

Mardin Yeşilli Kültür ve Dayanışma Derneği'nin organizasyonuyla bu yıl; dernek üyelerinden ve Almanya'da yaşayan diğer hemşehrilerimizden toplanan yaklaşık 5000 YTL'lik fitre, zekat ve sadakalar; Yeşilli'de yaşayan 90 ihtiyaç sahibi aileye dağıtıldı. Dernek yönetiminin; bu vesileyle gurbetçi hemşehrilerimiz ve Yeşilli'de yaşayan diğer hemşehrilerimiz arasında bir sevgi bağı kurmayı hedeflediği; kurban bayramında da kurban eti dağıtımı yapmayı planladığı ve ilerleyen yıllarda derneğin güçlenmesi ile birlikte yardımları da arttıracağı bildirildi.

Programın ilerleyen saatlerinde, Yeşillli’de bulunan ve dernekçe toplanan zekât, fitre ve sadakaların ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmasıyla görevli olan dernek yönetim kurulu üyesi Ali Kılıç ile bilgisayar ortamında bir görüşme yapıldı. Görüşmede; yardımların özel bir çalışma sonucu tespit edilen gerçek hak sahiplerine ulaştırıldığını belirten Kılıç; dağıtım işleminin başarıyla yerine getirilmesinin kendisine verdiği hazzı ve sevinci anlattı.

Gün ortasında başlayan bayramlaşma programı akşam saatlerine kadar sürdü. Almanya’daki hemşehrilerimiz, ilk defa bir bayramı bu kadar kalabalık ve coşkulu kutladıklarını ve bundan sonraki bayramların daha da coşkulu geçeceğinin işaretlerini şimdiden aldıklarını ifade ettiler…

Yeşilli.Org
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Re: Mardin-Yeşilli Derneği'nde Ramazan Bayramı...

Mesajgönderen eray-furkan » 21-10-2007 23:40:39

Dernek binasindaki bayramlasmaya katilan hemsehrileriz en eskisinden tutun da en yenisine kadar(buraya gelis zamani olarak) ortak fikir Almanya ya geldiklerinde bu yan en coskulu ve anlamli bayramlasma oldugu fikri hakimdi. <br>
<br>
Hep beraber (gelme imkani olan herkes) ayni cati altinda, birlik ve beraberlik icerisinde nice bayramlara der, bu güzel dayanismayi yasatmak adina Dernege emegi gecen herkese tesekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
eray-furkan

Re: Mardin-Yeşilli Derneği'nde Ramazan Bayramı ve Ramazan Ya

Mesajgönderen rasilbaydarli » 02-11-2007 23:01:29

Yardimlar yapilmis, Allah kabul etsin. Fakat verilen bilgileri yersiz ve gereksiz buldum. Yardim yapmissiniz ne güzel ne gerek var miktarini , kac kisiye verildigini yazmaniz, bu isteki hayir nerde kaldi. Bari kime verdiginizi yayinda olsun bitsin. <br>
<br>
Yakisik almadi bence. Saygilar.
Kullanıcı avatarı
rasilbaydarli

Mesajgönderen yesillili » 03-11-2007 00:30:36

sanırım dernek görevlileri de haklı olarak derneklerinin boşuna kurulmadığını ve yeni bir dernek olmasına rağmen aktif hizmete başladığını duyurmak istemiş. bunda da gayet haklılar diye düşünüyorum. tabiki kişi isimleri vermek işin ihlasını kaçırırdı
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen rasilbaydarli » 03-11-2007 00:39:40

Dernek Yöneticileri hakli olarak yaptiklari faaliyetleri duyaracaklar fakat bunu yaparken, haberdeki gibi toplanan yardimin miktarini ve kac aile ye verildigi gibi ayrintilari vermesseler daha cekici olur.<br>
<br>
Yoksa ne dernegin bosuna kuruldugu nede yaptiklari faaliyeti kücümsemektir amacim, Burdaki veriler olmasaydi keske diyorum sahsi düsüncem.
Kullanıcı avatarı
rasilbaydarli

Dön Dernek Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir