Basında Mardin-Yeşilli Kültür ve Dayanışma Derneği...

Mesajgönderen yesillili » 21-07-2007 13:04:22

Resim

Geçtiğimiz günlerde kalabalık bir katılımla açılışı gerçekleştirilen Mardin-Yeşilli Kültür ve Dayanışma Derneği'nin açılış haberi; Zaman Avrupa(Zaman Gazetesi Almanya versiyonu) ve İlkhaber (Güneydoğu Gazetesi) gazetelerinde haber olarak verildi.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen yesillili » 21-07-2007 13:04:22

Zaman Avrupa'nın Haberi Şöyle:
Mardin-Yeşilli Derneği Kuruldu

Almanya'nın Moers şehrinde Mardin'den gelen gurbetçilerin gayretleri ile Mardin-Yeşilli Kültür ve Dayanışma Derneği kuruldu. Derneğin açılışına Moers Belediye Başkan Yardımcısı Erika Scholten, kilise temsilcileri ve seçkin davetliler de katıldı. Yönetim Kurulu adına Başkan Yardımcısı Nurettin Hamzaoğlu şunları söyledi:" Siyaset, içki ve kumarı derneğimize sokmayacağız. Amacımız Yeşilli Halkı'nın kendi öz değerlerini kaybetmeden Almanya'ya nasıl uyum sağlaması gerekiyorsa; buna katkıda bulunmaktır." Hamzaoğlu; bayanlara yönelik Almanca kursları açacaklarını belirterek, derneğin Perşembe günleri sadece bayanlar açık olduğunu belirtti. Hamzaoğlu, Avrupa'daki ilk Mardin-Yeşilli derneğine bütün Mardinlileri üye olmaya davet etti. 150 üyesi bulunan derneğin yönetim kurulunda toplam 11 kişi bulunuyor. Yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluşuyor: Mehmet Sıraç Bahçi(Başkan), Nurettin Hamzaoğlu, Ali Kılıç, Mehmet Emin Öztürk, Cesur Bartu, Abdulbari Kanza, İsmail Örge, Veysi Ögel, Zeyneddin Kürşat, Hayrettin Barman ve Nurtekin Korkut. Haber: Faruk Balcı/ Moers

Resim

İlkHaber Gazetesi'nin Haberi Şöyle:
Almanya'nın Düsseldorf kentine bağlı Moers Kasabası'nda "Mardin-Yeşilli Kültür ve Dayanışma Derneği Kuruldu."
Mardin Kültürü ile Anılacak

Almanya'nın Düsseldorf Kentine bağlı Moers Kasabası'nda bulunan; Mardin'nin Yeşilli ilçesinden göçetmiş bir grup gurbetçi; burada "Mardin-Yeşilli Kültür ve Dayanışma Derneği" kurdu.

Başkan Mehmet Sıraç Bahçi ile yönetim kurulu üyesi İsmail Örge, amaçlarının Mardin'nin Tarihi ve kültürel zenginliklerini Almanya'da tanıtmak ve Yeşilli ilçesinin Kirazını dünyaya tanıtmak olduğunu söylediler.

Derneklerinin yasallaştığını ve önlerinde hiç bir engel kalmadığını ifade eden Örge, daha sonra şunları söyledi:"Düsseldorf Şehri'nde çok kalabalık bir kitlemiz var. Burada Mardin tanıtımı konusunda bir araya gelerek her türlü eğitimden tutun da, kültürel faaliyetlere kadar bir çok alanda çalışmalar içinde olacağız. Şu anda bu şehirde Mardin ismini taşıyan bir futbol takımı kuruyoruz. Bunun ardından Mardin'i ve ilçemizi tanıtabilecek her türlü sosyal çalışmalar için adeta seferberlik ilan ettik. İnşallah mahçup olmamak ve Mardin'e layık olmak için çalışacağız."Haber:Adnan Avuka

Yeşilli.Org olarak Mardin-Yeşilli Kültür ve Dayanışma Derneği'ne basında yer alarak Yeşilli'nin tanıtımına katkıda bulunduğundan dolayı teşekkür eder; çalışmlarında başarılar dileriz.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Re: Basında Mardin-Yeşilli Kültür ve Dayanışma Derneği...

Mesajgönderen eray-furkan » 26-07-2007 19:28:52

Dernek haberinin hem avrupada hemde Türkiyedeki yerel basinda yer almasi sevindirici. Haberin cikmasinda emegi gecen arkadaslara tesekkür eder, ince bir ayrintiya deginmek istiyorum. <br>
<br>
Sayin Adnan Avuka yazisinda '' Mardinin Yesilli ilcesinden göc etmis bir grup gurbetci" diye bahsettigi insanlarin bir gruptan öteye kalabalik bir topluluk oldugunu sanirim göz ardi etmis yada yanlis bilgilendirilmis.
Kullanıcı avatarı
eray-furkan

Mesajgönderen ismail » 29-07-2007 00:06:31

Herkese selam,<br>
eray furkan kerdesime bu ince ayrintiyi yakalayip gündeme getirdigi icin tesekkür ederim,ben aciklamalarimda düsseldorf ve cevresinde kalabalik kitlemiz oldugundan bahsettim, zaten haberdede öyle gecmis,bir grup ifadesi gazeteciye ait olup bunuda ben haber yayinlandiktan sonra gördüm,eray furkan kardesimiz hassasiyetinde haklidir cünkü biz sadece bir grup degiliz cok kalabalik bir kitleyiz,sayin site editörünede bunlari haber yaptigi icin tesekkür ederim.<br>
saygi ve sevgilerimle.<br>
ismail ÖRGE
Kullanıcı avatarı
ismail

Mesajgönderen krall » 11-08-2007 20:41:44

degerli arkadaslar, ben bir konuyu gündeme getirmek istiyorim. Öncelikle sunu belirtmek isterim ben de dernek üyelerinden biriyim, bir sey var ki ben ondan cok rahatsiz oluyorum, nedir ? degerli arkadaslar bunu unutmayalim ki bu dernek sadece düsseldorf ve cevresinden kurulmadi, diger sehirlerden de hemsehrilerimizin katkisi olmustur buna saygi duymaniz lazim, duyulmuyor nu? duyulsaydi , her yorumu okudugumda sadece krefeld ve cevresinden bahsedilmezdi. öyle bir hava yaratilmak isteniyor ki bu dernegi sadece ordakiler kurmus gibi. Sunu unutmayalimki bu dernegin acilisinda en az sizin kadar bizlerinde emegi gecmistir, bence bu kasitli yapilmiyor ama bilincsizce yorumlar yapildigi zaman bu dernege zarar verir, daha yapici olmamiz gerek ve biraz daha sag duyulu olmamiz lazim. Belki siz ordakilerin haberio yok ama denegin ne kadar önemli oldugunu ve üye sayisini artirabilmemiz icin biz burada yogun caba harciyoruz, bunu övünmek icin söylemiyorum sadece sizinde bizim burada bos durnadigimizi anlatmak icin söyleme geregi duydum. O yüzden degerli arkadaslar cok yapici demecler vermek zorunda oldugumuzu bilmek zorundayiz özellikle yönetimdeki arkadaslar. Tesekkür ederim.Dahil HAMZAOGLU.
Kullanıcı avatarı
krall

Mesajgönderen ismail » 11-08-2007 23:26:03

sayin Dahil HAMZAOGLU,öncelikle yönetim olarak secim davetimizde,acilis davetimizde ve bütün haberlerimizde bu dernegin üye olsun olmasin bütün yesilli halkina ait oldugunun altini özellikle cizdik,bahsettigim davet ve haberler hala bu sitede mevcuttur acip bakabilirsiniz,haberde krefeld ve cevresinden bahsetmedigimiz ise asikardir,düselldorf ve cevresi diye gecmesinin sebebi düselldorfun türkiyede daha taninir olmasindan kaynaklaniyor yani insanlar bu haberi okuyunca dernegin asagi yukari nerde oldugunukestirebilsinler diye öyle olmustur baskada hicbir sebebi yoktur,moers krefeld düren vesaire desem belkide pek bilgilendirme yapilmis sayilmaz,dernegimizde bicok yerden üye var,destekte bicok yerden var ama bunlari tek tek gazeteye saymaya gerek olmadigini düsünüyorum,bilmem ne dersin.<br>
<br>
SAYGI VE SEVGILERIMLE<br>
iSMAiL ÖRGE<br>
<br>
Not.Sayin editör uygun görürse bu yazilari foruma tasiyabilir.
Kullanıcı avatarı
ismail

Mesajgönderen krall » 13-08-2007 01:57:15

Degerli yönetici arkadasim, verdigin bilgiler dogrudur acilista bende vardim, ben bunu kisisel olarak yazmadim yani sadece kendi fikrimi yazmadim , bende bunlari yazarken birazda olsa rahatsizlik duydum ama katildigim cogu ortamda bundan sikca bahsedildigi icin bu konuyu acma geregi duydum. ic tüzügü okuduklari zaman ben cok begenmistim bunu her zaman dile getirdim. Normal olarak gündeme getirdigim konu pek önemli degil ama bu dernegin basarili olmasini istemiyen kisiler bunu su istimal etmesinler diye daha dikkatli olmamiz gerektigini anlatmaya calistim. Söylediklerine bende katiliyorum Insallah dernegimiz basariya ulasir ve Yesilli halkina yarar saglar hepinize basarilar dilerim.Dahil HAMZAOGLU
Kullanıcı avatarı
krall

Dön Dernek Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir