Mardin Yeşilli Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Resmi Açılışı

Mesajgönderen yesillili » 17-06-2007 00:55:02

Resim

04.03.2007 tarihinde ilk kongresi yapılan Mardin Yeşilli Kültür ve Dayanışma Derneği; açılış kongresinin hemen ardından kiralanan dernek binasının dekorasyonunun tamamlanmasıyla birlikte; 10 Haziran 2007 Pazar Günü geniş katılımlı resmi açılış töreni ile resmen açılmış oldu.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen yesillili » 17-06-2007 00:55:02

Kuruluş kongresinde seçilen Dernek Yönetim Kurulu aradan geçen zaman içerisinde özverili bir şekilde çalışarak; dernek için Moers şehrinde bir bina kiralamış ve Yeşillili Gurbetçi Hemşehrilermizin de destekleriyle bu binanın tamir ve dekorasyonunu yapmıştır. Dekorasyon sırasında Hemşehrilerimiz gönüllü olarak kendileri çalışmış ve bu sayede derneğin daha fazla masrafa girmesinin önüne geçmişlerdir.

Resim
Açılıştan Görüntüler

Mardin Yeşilli Kültür ve Dayanışma Derneği’nin resmi açılışı ve hizmet binasının açılışı; Yeşillili Hemşehrilerimiz, Dernek Üyeleri, Moers Şehri Belediye Başkanı Sayın Erika Scholten, Moers Yabancılar Meclisi Başkanı Sayın Cemil Mayadalı, Moers Belediyesi Entegrasyondan Sorumlu Yetkilisi Amid Bey, CDU Partisi temsilcisi Höhr Bey, FBG partisi temsilcisi Mathies Bey, Katolik ve Protestan Kiliseleri temsilcileri, Dialog ve Hoşgörü alanındaki çalışmalarıyla tanınan Der Bunte Tisch (Renkli Masa Derneği) Başkanı Amar Azzoug ve Moers kenti sakinlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış Töreni; dernek yönetim kurulu üyelerinden Nurtekin Korkut’un Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kuran-ı Kerim tilavetinden sonra kürsüye gelen Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sıraç Bahçi, açılışa katılan bütün misafirleri selamladı ve kongreden açılışa kadar geçen sürede yapılan çalışmaları anlatarak katılımcılara ve dernek binasının dekorasyonunda gönüllü olarak çalışan bütün hemşerilerimize teşekkürlerini sundu. Dernek Başkanının konuşmasının ardından kürsüye gelen dernek yönetim kurulu üyesi Mehmet Emin Öztürk, Almanca olarak yaptığı konuşmasında misafirleri selamladı ve derneğin kuruluş amacı ve yapacağı çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi vererek kürsüyü dernek yönetim kurulu üyesi Nurettin Hamzaoğlu’na bıraktı. Hamzaoğlu ise Arapça olarak yaptığı konuşmada Hemşehrilermizi derneğe destek olmaya davet etti.

Dernek yönetim kurulu üyelerinin ardından kürsüye gelen Moers Belediye Başkanı Erika Scholten; yaptığı konuşmada; Dünyanın 3. eski kenti olduğunu öğrendiği Mardin’e hayran olduğunu; Dernek binasının içinde bulunduğu Moers Kenti’nin de eski bir yerleşim yeri olmakla birlikte Mardin kadar eski olmadığını ve Mardin’in tarihinin Moers ile kıyaslanamayacak kadar eski ve köklü olduğunu ve böyle bir kentin insanlarının; başkanı olduğu Moers Kenti’nde bir araya gelip Mardin ismini taşıyan bir dernek kurmalarının ve bu derneğin açılışında bulunmanın kendisine verdiği memnuniyeti ifade etti. Scholten; sözlerini “Mardin Yeşilli Kültür ve Dayanışma Derneği ile Moers Belediyesi arasında koordineli çalışma temennileri”ni ifade ederek son verdi.

Resim
Açılıştan Görüntüler

Moers Kenti Belediye Başkanı Sayın Scholten’dan sonra kürsüye gelen Moers Kenti Yabancılar Meclisi Başkanı Sayın Cemil Mayadalı konuşmasında, “ Bu kadar kısa sürede yapılan çalışmaların ve derneğin ulaştığı üye sayısının gösterdiği tabloya göre Mardin Yeşilli Kültür ve Dayanışma Derneği’nin başarıya ulaşmamasının mümkün olmayacağını; bu derneğin kurulmasında emeği geçen herkese başarı dilediğini” ifade etti ve herkese teşekkür ederek kürsüden ayrıldı.

Mayadalı’nın konuşmasının sonra ermesinden sonra; programın sunuculuğunu yapan ve aynı zamanda dernek yönetim kurulu üyelerinden olan Ali Kılıç; dernek binasının donanım ve dekorasyonunda gönüllü olarak çalışan ve bağış yapan herkesin isimlerini ve yaptıkları bağışları veya katkıları tek tek sayarak, kendilerine teşekkür etti. Yaptığı açıklamada Kılıç; derneğin hiçbir siyasi amaç gütmeyeceğinin altını çizdi ve kimsenin derneği siyasi bir oluşuma çekme çabasına girmemesi gerektiğini ifade etti.

Resim
Açılıştan Görüntüler

Açılış programının ilerleyen saatlerinde Yeşilli Belediye Başkanı Sayın Enver Sağlam ve Yeşilli Eski Belediye Başkanı Sayın Hayrettin Demir de programa telefon ile katılarak; Avrupa’da böyle bir derneğin kurulmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek; derneğin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ettiler ve başarı temennilerini dile getirdiler.

Program; misafirler için hazırlanan ve yöresel yemeklerden oluşan açık büfe yemek ikramından sonra; dernek yönetim kurulu üyesi İsmail Örge’nin bir süre önce Yeşilli’ye ziyareti sırasında gerçekleştirdiği çalışma olan; “Mardin ve Yeşilli’deki yerel yönetici, esnaf ve halkın dernek hakkındaki düşünce ve önerileri”ni içeren video görüntülerinin izlenmesiyle devam etti.

Geniş bir katılımla gerçekleşen ve coşkulu bir havada geçen açılış töreni; hemşerilerimizin derneğe bağış yapmaları ve ardından dernek başkanınca gerçekleştirilen kapanış ve teşekkür konuşmasıyla sona erdi.

Dernek yönetimi tarafından yapılan açıklamada; derneğin kurulmasında, ilk kongrede, dernek binasının kiralanıp dekore edilmesinde emeği geçen herkese, derneğe bağışta bulunanlara ve dernek açılışına katılarak, derneği onurlandıran herkese teşekkür edildi ve hemşerilerimizin bundan sonra da derneğe ilgi ve yardımlarını esirgememeleri temennilerinde bulunuldu.

Yeşilli.Org olarak derneğin fikir aşamasında, kuruluş aşamasında, ve açılışında emeği geçen herkese; derneğe maddi ve manevi destek verenlere; ve özellikle derneğin sorumluluğunu üstlenen ve bizlere bu haberdeki bilgi ve resimleri gönderen Mardin Yeşilli Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri'ne Teşekkürlerimizi sunar; derneğin hayırlara vesile olmasını diler ve dernek yönetim kuruluna görevlerinde başarılar dileriz.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Re: Mardin Yeşilli Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Resmi Açı

Mesajgönderen ismail » 17-06-2007 15:31:53

Yesilli.org sitesinin degerli editörü dernegimizin kurulus asamasindan acilisa kadar dernegimize genis sekilde yer vermis ve hertürlü haber yorum ve elestiriyi sitesinde yayinlamistir,kendisine bu hizmetinden dolayi sonsuz tesekkürlerimizi sunar calismalarimizin devamini dileriz.<br>
MARDiN YESiLLi KÜLTÜR VE DAYANISMA DERNEGI<br>
YÖNETiM KURULU
Kullanıcı avatarı
ismail

Mesajgönderen eray-furkan » 17-06-2007 22:18:40

Herkese Selam;<br>
<br>
<br>
Mardin-Yesilli Kültür ve Dayanisma Derneginin hizmet binasi tüm Yesilli halkina Hayirli olsun. Bu binanin kiralandigi ilk günden bu güne kadar gecen süre icerisinde emegi gecen herkese tesekkür eder, bunda sonrada ilk günkü gibi azim ve kararlilikla bu desteklerini esirgememelerini diliyorum.<br>
<br>
<br>
<br>
Ilk günden beri destegini dernekten esirgemeyen YESILLI.ORG sitesi editörünede ayrica tesekkür eder kendisine calismalarinda basarilar dilerim. ( Yesilli`li olmanin verdigi sorumluluk iste budur)<br>
<br>
Tüm Güzellikler Sizin Olsun
Kullanıcı avatarı
eray-furkan

Mesajgönderen murad » 18-06-2007 11:40:45

Demekki istenilince oluyormus. ALLAH;cc utandirmasin
Kullanıcı avatarı
murad

Mesajgönderen marsel_47 » 18-06-2007 13:44:45

İşte sonunda beklenen oldu.Yeşillilerin tek yürek tek ses olabileceğini bu dernek bizlere kanıtladı. Avrupada yaşayan hemşerilerimizin kendilerini ifade edebilmeleri,belirli bir çatı altında toplanıp,birbirinden haberdar olabilmeleri,birlik beraberlik ve kardeşlik duyguları içinde kenetlenerek bir araya gelebilmeleri ve ortaya çıkacak problemlerini çözebilmek için güzel bir dayanışma ve kaynaşma örneğini sergileyebilecekleri bir yer.<br>
Tüm hemşerilerimize hayırlı olsun...<br>
Kullanıcı avatarı
marsel_47

Mesajgönderen ziver » 18-06-2007 23:32:50

Mardin Yeşilli Kültür ve Dayanışma Derrneği...<br>
beklenen oldu bizlere bu bu mutluluğu yaşatan rabbimize şükürler <br>
yine bu sevinci görmemize günlerini ve emeğini harcayan cefakar ve kararlı yaptığını yapan dünü ve bugünü aydınlıktan karanlığa sürüklenmeyen tefrikaya bölünmeden her yerde birlik beraberliğin simgesi <br>
dernek ve dernek binamızın bu taplosunu görnüce inanın almanyadaki hemşerilerimizin alnından tek tek ayrı öpesim geliyor<br>
helal olsun sizlere bizleri duygulandırdınız <br>
tören açılışlı beklenenden fevkalede cazip tanıtımsal barışçıl ve şen içinde geçmiş saygıdeğer annelerimzin bacılarımzın da eksikliği olmamış birbrinden güzel yöresel yemekleri sıralamış olmalarından dolayı onlarada sonsuz teşekkürlerimizi yolluyoruz biz o yemeği yemiş olmassakta <br>
<br>
editör kardeşim senden ricam dernek açılışı resimlerini sitemzin resim galerisinin kültürel bölümüne eklermsin (en çok merak ettiğim resimlerden biride dernek tabelasındaki resim acaba bir zamanlar yağmur tasarım adı altında çekilmiş b.başı mahellesinden alıntı resmi mi oluyor acaba tam görmedik o resmi övünmek gibi olmasın ben çekmiş olup çekmiş olduğum bu resmi sitemize hediye etmiştim)<br>
dernek binamız kuruldu allah uatndırmasın esen kalın
Kullanıcı avatarı
ziver

Dön Dernek Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir