Hayrettin Demir'den Hemşehrilerine Mektup...

Hayrettin Demir'den Hemşehrilerine Mektup...

Mesajgönderen yesillili » 06-05-2011 22:35:46

Resim
Yaklaşan seçim döneminde kime destek vereceği ve tercihini hangi yönce kullanacağı merakla beklenen Yeşilli Eski Belediye Başkanı Hayrettin Demir; suskunluğunu bozdu. Demir; Tüm hemşehrilerimize sevgi ve selamlarını ilettiği mektubunda; Seçimler ve AKPARTİ hakkındaki fikirlerini ve şuanki Yeşilli Belediye Başkanı'na yönelik eleştirilerini dile getirdi.

Mektubun içeriğini okumak için haberimizin devamına tıklayınız!...
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Re: Hayrettin Demir'den Hemşehrilerine Mektup...

Mesajgönderen yesillili » 06-05-2011 22:36:01

DÜN HIZLA GELİŞEN VE DEĞİŞEN BİR İLÇE
BUGÜN HIZLA GERİYE DÖNEN BİR KÖY

BU MEKTUP İLÇEDEN UZAKLAŞAN, RIŞMIL/ YEŞİLLİ NİN KÖYE DÖNÜŞÜNÜ ANLATIYOR

Değerli Kardeşim,
Seni , aileni en samimi duygularımla ve Allah’ın selamı ile selamlıyarak sözlerime başlıyorum. Bu mektubu Allah rızası için iki kere oku.

Sevgili Kardeşim,
Seçimden bu yana geçen zaman içinde birçok dostlarımdan uzak kaldım. Çok sevdiğim dostlarımın taziyesine, hastasına ve düğününe gidemedim. Birçok yakın dostum zaman zaman bana ve benim telefonlarıma ulaşamadı. Bunun sebebi ise; telefon dinlemeleri ve dışarıda takip etmek zorunda kaldığım işlerim olmuştur. Bundan dolayı çok sevdiğim kardeşlerimden özür diliyorum.

BÜTÜN YEŞİLLİ HALKINA ANLAMLI NOT:
Sevgili kardeşim ; yaklaşan bir seçim var.Bu seçim bir hesap sorma ve hesaplaşma seçimi olmalıdır.
Yeşilli halkı iki belediye seçimi iki millet vekili seçimi ve bir referandum olmak üzere toplam beş sefer ki seçimde üzerine düşeni AK PARTİ için yapmıştır.

Hayrettin DEMİR ve arkadaşları’nın 2007 seçimlerinde sırf ilçenin birliği ve hizmeti için destek verdikleri seçim de AK PARTİ 6.000'nin üstünde oy almıştır. 6.000 oyun bedeli mükafat ve hizmet olması lazımken maalesef tam tersi olmuş bugün Yeşilli sahipsiz bir köy haline gelmiştir .Yeşilli halkı 6.000 oyu AKPartiye verecek ve AK Parti adına Yeşilli’yi temsil edenler her yerde ve her ortamda bu oyları kendilerine maledecek ve bunun karşılığında da Yeşilli’yi köye
çevirecekler. Cumhurbaşkanı ve Başbakan Mardin’e gelecek ve siz salona bile alınmayacaksınız.Kimse sizi adam yerine koymayacak.Sayın Başbakan Yeşilli’ye 500 mt.mesafe kalacak kadar komşu bir belde belediyesine gelecek ve siz duvar dibinden seyredeceksiniz. O gün size yakışan bir dakika beklemeden halktan özür dileyip istifa etmektir.

Acaba 6.000 oyun alındığı bir dönemde Hayrettin Demir Belediye Başkanı olsaydı ve Yeşilli’ye böyle bir muamele yapılsaydı o an neler olacağını Yeşilli halkı çok iyi biliyor.

Sevgili dostlarım bizim Ankara’daki AK PARTİ ile bir sorunumuz yok.AK PARTİ’nin Türkiye de bir çok başarısını anlayış ve takdir ile karşılıyoruz.Bizim asıl sorunumuz AKPARTİ adına iş bilmez ve iş becermez onun bunun önünde düğme ilikleyen kişilerdir.Yine asıl sorun ve sıkıntımız 6.000 oyu alıp bize itibar,değer ve hizmet vermeyen Yeşilli ve Mardin deki AK PARTİ’dir.

Yeşilli’den bir genç çıkacak milletvekili aday adayı olacak ve bu genç listeye alınmayacak.Bu o gencin ayıbı ve suçu değildir. Ben o genci cesaretinden dolayı kutluyorum ve ayrıca liste üzerinde varlığı ve ağırlığını koymayan 6.000 oyun değerini bu gencin arkasında samimi ve cesur bir şekilde savunmayan kişileri kınıyorum.

YİNE ÇOK ÖNEMLİ: Bütün kardeşlerimden rica ediyorum Yeşilli’nin geleceğini dikkate alarak bu seçimde de acele karar vermeden çok sağlıklı çok dikkatli ve çok iyi düşünmemiz lazım. Ben ve arkadaşlarım defalarca bir araya geleceğiz birbirimizle istişare edip ve Yeşilli için en hayırlısı neyse ona karar vereceğiz.

AK PARTİ Yeşilli’den oy isteyecek önce Yeşilli de ki temsilcilerini ayrımcı , beceriksiz ve yanlışlarından dolayı sorguya çeksin.Bunlarla ilgili hak ettikleri uyarı ve cezayı versin ondan sonra bizden oy istemeye gelsin. Yeşilli halkı 5 seçimde kandırılmış ama bu sefer Yeşilli halkı daha dikkatli olacaktır. Şu an için AK PARTİ ve Yeşilli halkı arasındaki en büyük engel oylarımızı kendilerine maledenler ve Yeşilli için hiçbir başarısı olmayan iş bilmez beceriksiz kişilerdir.

ÇOK ÖNEMLİ BİR NOT ;
Mardin'de ki AK PARTİ teşkilatının bir kısmı ile Yeşilli de ki bazı kişilerin Yeşilli halkının özellikle ben ve arkadaşlarımın verdiğimiz veya vereceğimiz oylara sahip çıktıkları müddetçe ve bu şahıslar verilen oyları kendilerine mal ettiği müddetçe bizim AK PARTİ ile işimiz olmaz.

Sevlili Dostlarım ; 2009 Mart ayında yapılan Belediye Başkanlığı seçiminde Halkın iradesi ve Halkın dediği olmamıştır. Vatan, millet, Bayrak, Polis ve Askere olan sevgisi ile kendini her zaman ispatlamış ve kanıtlamış olan Yeşilli hiç hak etmediği bir sahtekârlıkla karşılaşmıştır. Yeşilli'deki Belediye seçimi hile, oyun ve rüşvetle alınmıştır. Oradaki seçimin galibi hile ve sahtekârlık olmuştur. Seçimin ne kadar alçak ve adi bir oyunla alındığını bütün Yeşilli halkı biliyor. Seçimdeki oyun ve sahtekarlık seçimden iki ay önce oynandı.

Seçmen listesi askı süresi içinde bazı alçakların kirli oyunları sonucu Yeşilli deki Belediye seçiminin kaderi değiştirilmiştir. Hayatında Yeşilli ye gelmemiş kişiler seçmen listesine yazılıyor , bir tarafın seçmenleri Yeşilli’de oturuyor ve bir tarafın seçmenleri oturmuyor diye kalleş ve alçak bir oyunla seçmen listelerine müdahale edilmiş. Bir gece operasyonu ile itirazın son gecesi Hayrettin Demir ‘e ait 900 seçmen siliniyor. Diğer tarafa ise göstermelik olsun diye 240 seçmen siliniyor. Silinen 900 seçmene rağmen Hayrettin Demir ve arkadaşları karşılarında Devletin bütün imkânları seferber ediliyor. İktidar gücü ve Belediye’nin imkânları kullanılarak, Bakan ve Milletvekillerinin bütün vaat ve kandırmacalar ile oy toplanmaya çalışılmış ve birçok aileye çocuklarını işe alma vaadi sözü vermiştir.

Seçim günü şimdiki başkanın soyadını taşıyan yakın akrabaları sahte kimlikle başkalarının yerine oy kullandıktan sonra sandık başında görevliler tarafından yakalanmış ve bu olay adli yargıya intikal etmiştir. Oyların sayılması esnasında geçersiz ve iptal edilen 170 oyumuza rağmen seçim ancak ve ancak az bir farkla, hile ile alınabilmiştir.Seçim sonucunda yaptığımız itirazlar uzun sürmüştür, bizden istenen bütün bilgi ve belgeler Cumhuriyet Savcısı tarafından 9 ay da ancak toplanabilmiş ve Yüksek seçim kuruluna ibraz edilmiştir.İtiraz süresi 9 ay sürmüş. Ancak Yüksek seçim kurulunda başkan ve birçok üyenin değişmesi ve yerlerine yeni bir heyetin seçilmesi itirazımız yapıldığı ana denk gelmesi sonucu dokuz ay sonra sadece SÜRE yönünden itirazımız reddedilmiştir.

Bu konudaki Hukuki mücadelemiz devam ediyor. Seçimle ilgili dosyamız Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine taşınmıştır. Ne kadar zaman geçerse geçsin bu işin peşini bırakmayacağım, bu çirkin oyunları oynayanlar ALLAHIN izni ile hak ettikleri cezayı alacaklardır. Seçim süreci içinde Seçimin kaderini değiştiren çirkin oyunları ve sahtekârlığı yapanlar ve yaptıranlarla asıl mücadelem bundan sonra başlayacaktır. Olan yine Yeşilli ye olmuştur, Yeşilli köye dönüşmüştür, nerede o eski günler nerede o eski hizmetler.

BİZ YEŞİLLİYİ VALİSİ OLMAYAN VİLAYET YAPMAYA GELİYORDUK
Bizim Belediyecilik hizmet anlayışımız, geçmişimizde belli. Gelecekteki hedefimiz çok büyüktü. Biz basit ufak tefek şeylerle uğraşmaya gelmiyorduk.
Acaba AK Partinin 8.5 yıllık iktidarı ve bu devletin imkânları Hayrettin DEMİR’İN elinde olsaydı bu gün YEŞİLLİ yi hiç kimse tutamaz ve tanıyamazdı. Ama birileri bunu istememiştir. Yeşilli halkından şunu rica ediyorum ve Yeşilli halkına sesleniyorum suskun ve pasif kalmayınız, biraz etrafınıza bakın, etrafınızdaki hizmetleri kıskanın, büyük düşünün ve büyük hayal edin. Bir kenara çekilip duvar dibinde ufak tefek dedikodular yapmayın. İlçenizin şu anki geldiği duruma hele bir bakın ve düşünün. İnat,kıskançlık ,çıkar ve şahsi hırsların ilçenizi ne duruma düşürdüğünü bir görün.

Sevgili Yeşilli Halkı,Uyan Yeşilli uyan, uyan da bak ilçende neler olmuş neler.
AK Parti nin 8,5 yıllık iktidarında Türkiye de güzel şeyler olmuş ama Yeşilli de her şey tersine dönmüş ve Yeşilli bir köy olmuş.
Yeşilli'de inat, hırs ve kıskançlık elli sene öncesi gibi aynı yerde kalmış.
İş bilen iş bitirenler gitmiş tecrübesiz, pasif ve soyguncular başa gelmiş.
Yeşilli gençleri işsiz kalmış, gurbet ellerde bulaşıkçı olmaya mecbur bırakılmış.
Şan’ı büyük Festivaller gitmiş, nüfus düşmüş, belediye de sahte fatura ile vurgun dönemi başlamış.
Kesilen dağlar, açılan yollar yıkılan evler dönemi bitmiş, şahıslara özel duvar ve bahçe işleri başlamış
Hareketli ilçe dönemi bitmiş ,sessiz, kimsesiz ve yalnızlığa mahkûm, mahzun Yeşilli dönemi başlamış.
Ne gariptir ki bu acı manzaraya rağmen YEŞİLLİ hala ve hala suskun.
Soyuldun YEŞİLLİ soyuluyorsun YEŞİLLİ.

Nasıl diye merak ediyor musunuz? İşte oku.
1-Yeşilli ‘ nin değişmesi ve gelişmesinde en büyük fırsat olan benim hazırladığım ve emeğim olan, üzerinde yüze yakın tesis ve her tesiste en az 10 tane gencin toplam yaklaşık olarak bine(1000) yakın gencin çalışabileceği tamamen turistik amaçlı olacak şekilde olan YEŞİL VADİ (ÇAY DERESİ) projesi bizden sonra küçültülmüş,turistik amaç dışında tutulmuş ve değiştirilmiştir.Şuanda bu Projenin adı DERE ISLAHI olarak değiştirilmiş,içinde sadece taş duvar ve derenin içindeki çok ağacın kesilecek şekilde değiştirilmiştir.Bu Yeşilli'ye yapılan en büyük ihanet ve kötülüktür.Bu Projeyi kabul etmek sadece ve sadece aptallık olur.Yeşil Vadi projesinin bu şekilde değiştiğini ve sahipsiz kaldığını biliyor muydunuz?

2-Biz belediyeyi devrettiğimiz zaman toplam borcunun bir trilyon olduğunu bu gün ise belediye borcunun otuz trilyon olduğunu biliyor musunuz?

3-Bizim zamanımızda işçinin toplam alacağı 205 Milyar iken bu gün işçi alacağının iki buçuk trilyon olduğunu biliyor musunuz?

4-Bizim zamanımda alınmış ve hiç kullanılmadan ambalajında sıfır duran ve bu günkü değeri 200 milyar olan kanalizasyon beton boru kalıp makineleri bir gece yarısı Gökçe (Selağ) köyündeki bir vatandaşa gizlice satılmış ve bunlar şu anda o köyde. Bunu biliyor muydunuz?

5-İki kere yarım yamalak festival yaptılar beceremeyince hem kendilerini hem de YEŞİLLİ halkını küçük düşürdüler. Ama asıl olan festivallerdeki ödeme meblağı ve kimlere ödendiğini , İki festivale iki firma adına iki bayanla konuşulmuş ve bu iki bayan festivallerde YEŞİLLİ ye gelmiş bu firmaların bu bayanların kim olduğunu ve ne kadar para aldıklarını biliyor musunuz?

6-Festival için köylerden altı ton kiraz alınmış yarısı eşe dosta konu komşuya dağıtılmış geri kalan yarısı festival akşamı belediye kamyonu ile Mardin sebze halinde bir komisyoncu dükkânında satılmış. Bunu biliyor muydunuz?

7-İbrahim Tatlıses festivale gelecek diye pankart, afiş, davetiye dağıtımı ilan ve anonsu yapıldı. İbrahim TATLISES ile 80 milyarla anlaşıldı ve kendisine 20-30 milyar civarında kaparo verildi. Ancak daha sonra anlaşmanın iki katı yani 150 milyarlık fatura istenince İbrahim TATLISES ve ekibi çok kızmış ve anlaşmayı iptal etmiştir. Bu olayda Filistin ve Gazze yi bahane edip yalan konuşmuşlardır. Bu olayı biliyor muydunuz?

8-Geçmişte bin bir zorlukla beyaz suya dâhil edilen YEŞİLLİ ilçesinin bunların döneminde beyaz su projesinden çıkarıldığını belediye başkanının o tarihte bizim iki kuyumuz var bize yeterli gelir beyaz suya ihtiyacımız yok diye ne kadar pasif ve sessiz kaldığını biliyor musunuz?

9-Belediye işçileri ve iş makineleri ile gerek vatandaşın şahsına özel yapılan işler ve gerek belediye için yapılan işlerde kullanılan her türlü malzeme araç ve gereç belediye tarafından karşılandığı halde bunu müteahhit yapmış gibi gösterip sahte faturalarla vurgun yaptıklarını biliyor musunuz?

10-Bizim zamanımızdaki kesilen dağlar ,yıkılan evler, açılan yollar, yapılan ağır ve büyük hizmetlere rağmen aylık bizim harcanan akaryakıt ile bu gün harcanan akaryakıt arasındaki dört kat fark olduğunu biliyor musunuz?

11-Temizlik işlerini Belediye işçisi ve araçlarının yaptığını herkes biliyor ama 2 yıldır temizlik ihalesi yapılıyor ve bu ihaleyi belli şahıslar alıyor ve ona ödeme yapılıyor. Yeşilli deki temizlik işini Müteahhit mi yapıyor yoksa Belediye işçisi mi yapıyor bunu da biliyormusunuz?

12-Yeşilli dolmuş ve ticari taksilerinin Mardin de şehre sokulmadığını en az devlet hastanesine bir hastayı rahat götüremediklerini yakalandıkları zaman bir milyar ceza ve on beş gün bağlandıklarını biliyor musunuz?

13-19.700 nüfus, neden ve nasıl bizden hemen sonra 14.000’e ve şu andada 13.000 ‘e düşme sebebini biliyor musunuz?

14-Bizim zamanımızda YEŞİLLİ den herhangi bir vatandaşımızın ister devlet kapısında ister dışarıda herhangi bir yerde işi düştüğü zaman veya sorunla karşılaştığı zaman nasıl itibar gördüğünü ve nasıl benim tarafımdan o işlerin takip edildiği ve halledildiğini hatırlayın. Bugün ise vatandaşın en ufak problemin nasıl sahipsiz, çözümsüz kaldığı ve nasıl abartılıp büyütüldüğü vatandaşa karşı nasıl engellerin çıktığı ve çıkartıldığını biliyor musunuz?
Bugün iki yakın akraba arasında ufak bir sorun çıktığı zaman bunun anında halledilmesi lazımken insanların alel acele direk adliyeye sevketildiklerini ve nasıl ceza aldıklarını biliyormusunuz?

15-Bizim zamanımızda gece aydınlattığımız yolların , meydanların ve parkların bu gün ise bir çoğunun karanlık ve çoluk çocuklara oyun alanı olarak bırakıldığını görüyor ve biliyor musunuz?

16-Mardin Yeşilli arası eski yol yani kestirme Bakırkıre yolunun bu gün çimento fabrikası tarafından nasıl perde betonla kapatıldığını biliyor musunuz?

17-Her iki belediye seçimleri öncesinde YEŞİLLİ gençlerine namus , iman ve din üzerinden yemin içip seçimden sonra kadrolu işe alma sözünü verdikleri ve söz verilen gençlerin bu gün gurbet ellerde nasıl çalışıp geçindiklerini biliyor musunuz?

18-Yeşillide görev yapan kamu çalışanlarının çoğunun Mardin’e neden taşındığını biliyor musunuz?

19-24 saat görev başında sayılması gereken belediye başkanı Mardin merkezde neden oturduğunu biliyor musunuz?

20-Güneydoğu bölgesinde on yıllık başkanlığı döneminin ilk yedi yılında Mardin’i turizimle tanıtan ,KASİMİYE MEDRESESİ,MARDİN HÜKÜMET KONAĞI ve Mardin havaalanını festivalleri sayesinde Mardin’e kazandıran ve festivallerde ilçesini ulusal televizyon kanallarıyla saatlerce tanıtımını yapan.Hiç kimsenin cesaret edip yapamadığı YEŞİLLİ ilçesini altını üstüne getirip inşaat şantiyesine çeviren, dağları kesen, üç yüze yakın bina yıkan, Mardin genelinde ilk duble yolları açan, ilk aydınlatmayı yapan, ilk ağaçlandırmayı yapan,ilk festivalleri yapan,belediyeye güzel bir belediye sarayı kazandıran banka şubesi açan, devlet adamlarını temel atma töreni veya kurdele kesmeye ve daha çok sayacağımız az imkanla çok hizmet yapan Hayrettin DEMİR’ in bu bölgede hakkında yalan dedikodu ve iftiralar atılan en çok şikayet edilen ve en çok mahkemelere giden Belediye Başkanı olduğunu biliyor muydunuz.?

Eğer Hayrettin DEMİR dönemine ait yanlış bir şey varsa her türlü evrakla dosya sizin elinizde hiç beklemeden mahkemeye veriniz.Bu söylediklerim yalansa kendi meclis üyelerinize ve beş mahalle muhtarına aylık harcamalarınızı ve faturanızı gösteriniz. Bütün bunlara rağmen YEŞİLLİ den ses yok YEŞİLLİ den çıt yok.

Peki, bundan sonra ne olacak? Ona sen karar ver YEŞİLLİ HALKI. Olan geleceğine oluyor. Artık konuşmanın hesap vermenin ve hesap sormanın dönemi başlasın. Bazı dostlarıma sesleniyorum. Bırakın elli torba çimento, bir kamyon toprak, bir kamyon taş, bir kamyon kum istemeyi, bırakın birkaç belediye işçisini bağınızda bahçenizde çalıştırmayı bunlar size hizmet değil size kötülüktür.

Asıl olan yapılan vurgunun ve yanlışın hesabını sorun. İlçenizi ayağa kaldırın ve her türlü yanlışı şikâyet edin. Artık bana ne dönemi kapansın. Artık beni ilgilendirmez dönemi kapansın. Akrabalık uğruna dostluk uğruna siyaset uğruna yanlışlık karşısında susmak en büyük ihanettir. Hz.Ali’nin’’Haksızlığın karşısında susan dilsiz şeytandır’’sözünü unutmayınız.

Sözlerime son verirken bütün halkım şunu iyi bilmeli ki gitmesem de gelmesem de hayalim ve idealim her tarafı mamur olmuş her, tarafı yeşil, her tarafı güzelleşmiş bir YEŞİLLİ dir.
Buduygu ve düşüncelerle bütün halkıma Yüce Rabbimden sağlık ve mutluluk dolu günler diliyorum.
SELAM VE SAYGILARIMLA.

05.05.2011
Hayrettin DEMİR
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen devrim47 » 29-05-2011 16:54:13

arkadaşlar hayrettin demir başkanımızı seviyoruz ama ben birşey söylemek istiyorum yeşillide bazı şeylerin yanlış yapıldğını idaa ediliyor ama şimdi bizim yeşillide bir başkan seçilmediği taktirde herşeyi bırakıyor ta seçim zamanına kadar öyle siyaset olmaz.yeşillide yanlış birşeyler mi oluyor yanlışmı yönetiliyor arkadaş uyaracan çünkü yarın sen o koltukta oturacaksın..bunu bilerek hizmet yapmamız gerek ister başkan seçilsın ister seçilmesin gelecek seçimdew aday olacaaksan seçimzamanı geldiği zaman otaya çıkmayacaksın...ör yeşillinin nufus sayımı zamanında iki muhalıf yane iki aday ve diğier büyükler birbirlerine yardımcı olmaları lazım çünkü nufus ne kadar fazla olursa yeşilliye okadar fazla para gelir..ama ben burdaaan söyle hiçkimse enverbeye yardım etmedi...bunun sonucunda da yeşillinin nufusu 14 bin hayretin demirin seçmenlerinin 700 silinmiştir.silinmesinin sebebi enver sağlam değildir bunu bi kere bilelim.
bunda suç hayrettin beyde de var nasıl diyecekseniz nufus sayımı adrese dayalı olmuştur nerde oturuyorsan orda oyun çıkıyor artık.nerde ilk önce kayıt yapılmışsa tuik orda o kişiyi kaydediyor.bu gerçek ki karşıyakanın %70 dışardadır başka şehirlerde yaşıyor.herkez bunu anlamk zorunda.bunuda hayrettin bey biliyordu ve hiç bir önlem almadı hiçkimseye yardım etmedi.yane sonuç olarak burda bazı hataları kndimizde aramamız lazım.ondan sonra başkasını suçlamamamız lazım...şimdiki başkanın yeşilliye iktedarın onların lehine olduğu halde yeşilliyi geriye götördüğnü kabul ediyorum zaten herşey ortada.ama adama engel kimse yok muhaleft edecek kimse yok herkez evinde oturuyor seçim azkala ortaya çıkıyoruz öyle olmaz..
devrim47

Mesajgönderen mustafa47alp » 01-06-2011 14:48:05

SAYGI DEĞER BÜYÜKLERİM VE SAYGI DEĞER ARKADAŞLARIM.
HAYRETTİN DEMİR ZAMANINDA YEŞİLLİ İÇİN BÜYÜK YENİLİKLER YAPMIŞTIR BÜYÜK HİZMETLER YAPMIŞTIR.BUNU İNKAR EDEMEYİZ HİÇBİRİMİZ.AMA YEŞİLLİYE YAPTIĞI KÖTÜLÜKLERİDE YAZMA GEREĞİ DUYMUYORUM TÜM YEŞİLLİ HALKI BUNLARI BİLMEKTEDİR.VELHASIL ÜZERİNE DEĞİNECEĞİM KONU BU DEĞİLDİR.
HAYRETTİN DEMİR SEÇİMDEN BİR AY SONRA GİDER DÖRT AY ÖNCE GELİR BU BİR HAYRETTİN DEMİR KLASİĞİDİR.
YENİDEN VE YİNE HAYRETTİN DEMİR YAYINLADIĞI MEKTUPTA AKPARTİYİ KÖTÜLEMİŞ YERİN DİBİNE İNDİRMİŞTİR.HAYRETTİN DEMİRİN SAF YANDAŞLARIDA MEKTUBU OKUR OKUMAZ GURURLANMIŞLARDIR BİZİM BAŞKANIMIZ BÖYLE YAZMIŞ ŞÖYLE DİYOR FALAN FİLAN.

PEKİ YEŞİLLİ HALKI HAYRETTİN DEMİR'in YAPTIĞI NEDİR...TUTARSIZLIK DEĞİLDE NEDİR......

YEŞİLLİ HALKI AH BENİM BEYNİ YIKANMIŞ YEŞİLLİLİ GARDAŞLARIM.TUTARSIZLIK O KADAR MI HOŞUNUZA GİDİYOR...

BİR BAŞKA YAZIDA BULUŞMAK DİLEĞİYLE....
mustafa47alp

Mesajgönderen Halit_47 » 01-06-2011 16:16:02

sanirim sen hic yesillide yasamamisin yasamis olsaydin böyle yazmasdin. bir yazdigin diyer yazdiginla uymuyor. bir diyon hayrettin demir ilceye büyük hizmetler yapti diyon sonra ilceye kötülükte yapti bu nasil oluyor. sana sadece 4tane örnek verim yeter 1nci,hayrettin demir belediye baskanligi biraktiginde ilcenin nufusunu 13 binden nerdeye 20,000 bin nufusu cikardi ama simdiki belediye baskani enver saglam nufusu malesef tutamadi ve simdi nufus 13,400 oldu. saten cok yakinda kabala bizi gecer kabala ilce olur bizde belde olurus . 2nci hayrrettin demir biraktiginda belediyenin borcu mardinin en as borcu olan belediyeydi borc 1milyon tl,ydi simdiki baskan borcu 30milyon tl oldu hemde 7sene icinde oldu. 3ncü harettin demir yesil vadi bilanini ortaya cikaran kisiydi ve devlet yatirim bilanina almisdida ve burda ilce ve mardin icin güzel bir turizim yeri olacakti yesil vadide hic bir agac kesilmeden yesil vadi düzenlenecek ve temiz su ve kalasasyon suyu ayirilacak ve onlarca cay bacesi ve gezi sipor yerleri olacakti ama simdiki belediye baskani buna sahip cikamadi ve devlet bu bilani iptal edip deyistirdi ve yesil vadi dere islahi oldu buda onlarca agacin kesilmesi ve suyun tamamen kabatilmasi demektir. 4,düncü beyas su olayini herkes biliyor ne oldu hayrettin demir döneminde bu yatirim bilanina alindi ve parasida bir kismi ödendi ama simdiki baskan bunu gerek yok diyerek iptal edildi bu ilceye ihanet deyilde nedir daha saysak bitmes kimis asil ilceye hizmet eden ve ilceye hicbir yatirim yapmayan ve bana deki 7sene icinde ilcede ne hizmet oldu söylede bizde bilek öyle sallamakla olmuyor. diyonki harettin demir secime 4ay önce gelir sonra gidiyor ne sacma bir yazi harettin demir herzaman ilcesinde bir taziye oldumu ayni gün yesillide ve yesilli birisinin sikintisi oldumu yaninda ama simdiki baskan nerde övle geliyor aksam olmadan yesilliden kaciyor mardine yasiyor ve ilcenin baskani bunu yapiyor ve ilcede bir kisinin sikintisi oldumu polise heber veriyor atin hapse banane diyor sen bunlari hic görmemeslige gelme. ve sen harettin demirin mektupunu adam gibi akusan ne yazdigini anlarsin o ankaradaki ak partiyle bir sorun yok diyor sorun yesillideki ak partiyi yönetenlerin belediye iktidar partisi ama yesilliye ne yaptilar köye cevirmekten baska. senin gibi düsünce sahipi insanlar yüzünden ilce resmen köy oldu asil senin gibi insanlari kandiriyorlar biras diyer ilcelere sehirlere bak belediye baskanlari neler neler yapiyor.
Kullanıcı avatarı
Halit_47

Mesajgönderen Halit_47 » 01-06-2011 16:42:21

sen nerden biliyon harettin demir belediyeyi biraktiktan sonra takip etmedigini takip ediyor takip etmese bu mektupunda bu belediyenin yaptigi yolsusluklari sana nasil haber verdi belediyenin 30milyon tl borcu oldununu yesil vadi deyistirilip yesil vadi islah deresi oldunu cöp tolama olayindaki yolsusugu nasil sana haber verdi nasil sana dedi ama unutmaki türkiyede mahkemelerin ve islerin nedakar yavas yürüdügünü sen daha iyi bilirsin.ve nufus olayinda ne kadar bilmeden konusuyon önce iyice arastir sonra yaz hayretti demir biraktiginda ilcenin nufusu 20,bindi nerdeyse ama simdi baskan nufusu tutmadi ilce nufusu 13,400 oldu. hayrettin demir nasil nufusu 13binden 20 bine cikardiysa enver saglamda o nufusu bos ver yükselmek yerinde tutamadi bile bura hayrettin demirin ne sucu var belediye baskaninin görevi bu ve 700oy silindi ve ilcenin nufusu cok düstü diyon birkere o 700 kisi enver saglam ihbar eti ve sildirdi harettin demir niye kendi ne ait oylari silinmesine göz yumsunki hemde silinmesin diye mahkemeye verdik silinmesin diye savciliga gidildi ama is isten gecti sünkü enver saglam polislerle anlasmisti akil var fikir var ama bunu denin gibi düsünemiyenler varmis. ve kackerede haber yolandi sakin isim sildirmiyelim ama enver saglam sirf koltuk ugruna isimleri savcilga daha secimlere 3 4 ay önceden vermisdide.
Kullanıcı avatarı
Halit_47

Mesajgönderen mustafa47alp » 02-06-2011 14:27:56

halit_47 kardeşim türkçe yazmayı öğren sonra benim yorumlarıma laf yetiştir.ben devamlı yeşillide yaşıyorum ne Enveri savunurum ne Hayrettini nede ikisine oy vermişliğim var.hangi taziyede burda olmuş ne projelerinden bahsediyorsun adeta saçmalamışsın yalanlara kanmışsın.yeşillinin nufusuna gelince ölü insanmı getirip yazdıracak nufus artsın diye.Türkiye artık eski türkiye değil adres sistemine dayalı artık her şey.Yanlış adres belirt bak bir ay sonra 372 Tl ceza kapına gelirmi gelmezmi...
Ben Enveri savunmuyorum hizmet yapmış diye.
Hayrettinin ilk seçildiği 5 yılda yaptığı hizmetleri görmezden gelemeyiz ama ikinci 5 yılında neler yaptığını herkes bilir.
Sana bir haber vereyim.
Yeşilli'ye Çok programlı Lise yapımı için 3-4 defadır yazı geliyor yazıda diyorlarki bize arazi gösterin lise yapalım.ama Hayrettin Bey belediyeye arazimi bıraktı.
Yeşilili saf gardaşlarım beyniniz yıkanmış.
mustafa47alp

Mesajgönderen Halit_47 » 02-06-2011 16:32:44

alp kardes senin kadar cahil insanlara ne anlatsak bostur insanin kalp gözü kapali oldumu insana ne anlatsan bostur. ama normaldir senin baban yada amcan gecen belediye baskanlik secimde adaydi ve ilerdeki belediye secimede aday olacakya ondandir rakiplerinize böyle camur at izi kalsin ama yagma yok. bide ilcede yasiyom diyon dünyadan haberin yok sen nasil bilmesin yesil vadiyi beyas suyu belediyenin borcunu nufus olayini nasil bunlari görmezlikten geliyon seni sadece allah isla etsin derim merak etme yakinda yanindayim sana belgeleri gösterince ne diyecen bakalim. bide sana bu yalani kim demise tam inanmisin saf. bikere cok programli lise gelecek 4 5kere yazi yazilacak ve arsa yok denilecek ve geri cevirilecek allah askina bu sacmaligi bidaha yazma sana millet tam gülecek nasil belediyede arsa olmas hemde 7 senedir belediye baskani enver saglamdir ona sor arsalar ne olmus saf. hem diyelimki belediyede arsa yok iste yesillideki özel idareden arsa tahsis edilebilir dünya kadar arsa var vede bak yesilli lisesinin yanina memet emin demir lisesine adam lise yapmak isdedi nasil yapti.ama normaldir simdiki belediye yönetimi bir okul bile getiremiyor yesilliye tabiki arsayi yok yalanini uyduracaklar. tabiki senin gibi saflarda inanacak.
Kullanıcı avatarı
Halit_47

Mesajgönderen yesillili » 02-06-2011 16:45:09

Tartışmalarınızda sınır aşmayın. mantıklı ve medeni bir çerçevede iddia ve cevaplarınızı yazabilrisiniz. ama haddi aştığınızda silmekten çekinmeyeceğim.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen Halit » 02-06-2011 17:03:53

Şurası bütün siyasetçilerin kusurları ve yerine getiremedikleri vaatleri vardır.
işin ölçüsü yapılanlar ve yapılamayanlar; ve de yapılması hatalı olan icraatlardadır. kim bu millet için taş üstüne taş koysa hakkını alır. kim de bu milletin en ufak bir pulunu bile zayii etse vebalini öder.

kamu mallarını yöneten idarecilerin mevkileri adeta ellerindeki birer ateşten gömlektir. dediğim gibi doğru kullanıldığında ecir; yanlış kullanıldığında vebal getirir.

Hayrettin Demir'in en büyük hatası; işçilerin maaşlarını ihmal etmek oldu. ama onun dışında ilçeye bir sürü altyapı ve üstyapı (yol, yeşil alan, aydınlatma vs) kazandırdı. devraldığında ilçe köy görünümündeydi. zamanında yeşilli'yi güneydoğunun en güzel ilçelerinden biri haline getirdi.

Enver Sağlam da tam tersini yaptı. işçilerin parasını kısmen verdi ama ilçeye gelişmişlik anlamında pek birşey katmadı. dahası kazanılmış bazı şeyleri koruyamadı. devraldığında ilçe güneydoğunun en iyi ilçelerinden biriydi. şimdilerde midyat, nusaybin, kızıltepe, ömerli vs gibi ilçelerin çoğundan alt ve üst yapı olarak geride.

Her iki başkanın da en önemli hataları Yeşilli'ye bir iş kapısı sağlayamadılar. yıllardır Yeşilli'nin tek iş kapısı belediye olmuştur. hiç bir başkan bir fabrika, atölye vs kurmadı kurmayı aklından geçirmedi. veya geçirdiyse de fiiliyata dökemedi. bence yeşilli'nin en önemli sorunu budur. istihdam. istihdam yok; ilçenin gençleri daha çocuk yaşta başka şehirlere çalışmaya göçüyorlar. istihdam yok; işsiz kalan aileler ekmeği başka şehirde arıyorlar.

hani nufus düştü diyoruz ya; doğrudur. Hayrettin Demir gereğinden fazla şişirmişti. ama şurası da doğrudur ki şişirilmemiş nufus bile şuanki nufustan fazladır. 3-4 yıl önce bilgi edinme yasası kapsamında yeşilli'nin kütük nufusunu sorgulamıştım. o zamanlar 45-50 bin civarındaydı. (tam rakamı hatırlamıyorum) muhtemelen şimdilerde 60bin'i bulmuştur. ama ilçedeki nufus sayısı 13bin. bu apaçık gösteriyorki; ilçenin nufusunun çoğu dışarda. ve çoğu ekmek derdine gurbette. başkanların en büyük hatası bu nufusu yeşilli'de tutacak ve geçindirecek bir iş kapısı sağlayamamış olmasıdır.

Şuan milletvekillliği seçimlerindeyiz. ilçe olarak belki çok etkilemiyor açıkçası ama şuda hazindirki; şu son katılım olayından sonra da aynı partiye gönül vermiş bir ilçe halkı ama kendi içinde paramparça. önümüzdeki seçimlerde kim ne yapar, ne olur bilemem ama; temennim yeşilli'ye öncelikle iş; sonrada eğitim,sağlık ve kültür alanında katkılar sağlayacak dürüst bir insanın başkan olmasıdır.
Kullanıcı avatarı
Halit

Mesajgönderen suleymandemir » 03-06-2011 04:00:16

Arkadaslar bekleyin görün ya ne oldu yani ya Genel secim Abi ya bu bosuna bogazimizi yirtmayalim elinize ne gecer sifir hersey ortada kimseye sen haklisin sen degilsin demiyorum TEK Sey var EL INSAF EL VICDAN baska birsey yok su bir gercek iki karsimizda iki örnek var biri iki devre Baskanlik yapmis nerdeyse hic iktidar olmamis parti VE yaptiklari digeri de iki devre Baskanlik yapiyor VE yapmak da yaptiklari ortada ....ALLAHA EMANET
Kullanıcı avatarı
suleymandemir

Mesajgönderen devrim47 » 05-06-2011 15:27:32

arkadaşalr ben burda mustafa arkadaşımıza katılıyorum parti liderleri hiç bir suçu kendilerinde görmüyorlar bu yanlış ilk önce kendi hatalarımızı görmemiz lazım ondan sonra başkalrını suçlayalım.
devrim47

Mesajgönderen mustafa47alp » 06-06-2011 17:34:26

devrim47 kardeşim biz hiç bir zaman taraf tutupta yorum yapmayız...eğer taraf tutarsak sadece yaptığımız söyleriz.seninde söylediğin gibi önemli olan yeşillinin durumu...beni anladığın için tşk ler.... :wink:
mustafa47alp

Dön Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir