Yeşilli'den Milletvekili Aday Adayı

Yeşilli'den Milletvekili Aday Adayı

Mesajgönderen yesillili » 14-02-2011 01:13:49

Resim Bu yılın ortalarında yapılması beklenen milletvekilli genel seçimleri için aday adayaları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Yeşilli'den de Şehabettin Şafak; AKPARTİ'den milletvekili aday adayı oldu.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Re: Yeşilli'den Milletvekili Aday Adayı

Mesajgönderen yesillili » 14-02-2011 01:25:01

AK Parti Gençlik Kolları ve Yeşilli İlçe Teşkilatında uzun süre görev yapan Şahabattin Şafak düzenlediği basın açıklaması AK Parti’den Milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Düzenlediği basın açıklamasında şunları söyledi :
"Bizi sürekli zirveye taşıyan Mardin halkına
daha kaliteli bir hizmet üretebilme adına milletvekilliğine aday olmak üzere ilçe yönetim kurulundan
istifa ederek Mardin AK Parti milletvekili aday adayı olduk." dediler. Halka hizmet götürme yolunda,
var olan hizmetleri daha da çeşitlendirme amacında olanların, milletvekili aday adaylıklarını açıkladığı
şu günlerde çok önemli bir durum tüm gerçekliği ile ortaya çıkmaktadır. Milletin vekilliğine aday
olanların aynı zaman da, halkın gönlünde bir yerinin olması ve parti teşkilatı tarafından bu göreve
davet edilmesi gerekliliğidir. Yani milletvekili aday adaylığı, kişinin kendi isteğinden çok halkımızın
göreve davet etmesi ile doğrudan ilgilidir. Milletvekili aday adaylığı sürecinde, halkımızın benim
aday adayı olmam yönündeki yoğun teşviki ve teşkilatımızın bu aday adaylığı konusunda bana
olan destekleri neticesinde, halkıma hizmet için görevden kaçmayarak AK Parti milletvekili aday
adaylığımı burada açıklıyorum. Bütün unvanların geçici olduğu hayatta, kalıcı olan halkına hizmet
eden adam unvanına sahip olmaktır. Açıkça söyleyebilirim ki; aday adayı olmamda ki tek amacım
halka hizmette çıtayı bir basamak yukarı taşımaktır. Halkıma daha fazla hizmet ve partime daha fazla
emek sunmaktan başka bir amacım da yoktur.'
Resim
Yetiştiğim çevrede kazandığım değerler çerçevesinde insana ve insanı ilgilendiren konularda hizmet
etmeyi bir vazife bilerek sivil toplum organizasyonlarında yer almaya çalıştım. Bu düşünce ve ideal
doğrultusunda 2002 yılında Ak Parti İl Gençlik Kolları daha sonra da ilçe teşkilatında görev aldım.
Bana hemşerilerimin emaneti olarak verilen bu görevi hakkıyla yerine getirebilmek içinde elimden
geleni yapmaya çalıştım.
Takdir edersiniz ki siyaset temsil ettiği toplumun hukukunu bir şekilde korumak için var olan bir
hizmet yarışıdır. Aynı zamanda bir bayrak yarışı olan siyasette amaç, senden önce gelenin katkısıyla
taşınan bayrağı bir sonraki arkadaşına taşımak ve görevin esnasında elinden gelen tüm çabayı
göstererek top yekûn başarı için iyi bir takım oyuncusu olabilmektir.
İfade ettiğim bu süreçte çocuklarımıza ve gelecek nesillere olan sorumluluklarımızdan dolayı
memlekete hizmet etmek amacını en önemli ve en kalıcı hedef olarak gördüğümü belirtmek isterim.
Çünkü ülkesine hizmet etme düşüncesinde olan bir vatanseveri tatmin edebilecek yegâne amaç ve
motivasyonun bu olduğunu düşünmekteyim.
Dolayısıyla Mardin’e ve ülkemize hizmet etmek gibi ulvi bir hedef söz konusu olduğunda, her
vatandaşın bu görevi layıkıyla yerine getirmek için elindeki bütün maddi-manevi imkânları sonuna
kadar kullanması gerekmektedir. Bahsetmiş olduğum bu düşünceler ve hedefler doğrultusunda;
genelde Ülkemize, özelde ise Mardin’e Hizmet etmek gayesiyle sorumluluk almak ve elimden gelen
tüm çaba ile çalışmak amacıyla Ak Parti Milletvekilliğine aday adayı olduğumu açıklıyorum.
Arkadaşlar “vekil” demek, “asıl” olanın temsilcisi demektir. Sorumlu ve bilinçli sürdürüldüğü sürece
siyaset kurumunun özünde; asıl olan halka hizmet etmek vardır. Bizler ülkeye hizmet etme kararını
verirken bu ülkeye borcumuzu nasıl ödeyebileceğimizin hesabını yaptık. Bu düşünceler
doğrultusunda, enerji ve arzumuzu hiçbir çıkar gözetmeksizin memleketimizin hizmetine sunarak bizi
okutan, büyüten ve bu günlere getiren ülkemize olan borcumuzu bir nebze de olsa ödeyebileceğimize

inandık. Aday adaylığı sürecim bu özden beslenmiş ve vücut bulmuş bir idealin ilk adımıdır.
Sözümün başında da vurguladığım gibi memlekete hizmet yarışının bir ferdi olmak için her birimiz çok
farklı yollar ve yöntemleri seçebilir ve çabamızı inançla sürdürebiliriz. Ülkesini seven kişi gün gelir bir
öğretmendir, gün gelir esnaftır, hizmetlidir, işçidir, çiftçidir, askerdir, öğrencidir. Önemli olan ne iş
yaptığın değil yaptığın işi ne kadar iyi ve özveriyle yaptığındır. Bu ilke, yaptığı işi en iyi biçimde
yapmayı görev edinmiş her vatandaş tarafından yerine getirilebilir bir hedeftir. Bizler ülkemizi çok
seviyor, bu uğurda üstlendiğimiz her işi en iyi biçimde yapmak için yola çıkıyor, bayrak yarışının bu
etabında sorumluluk üstlenmeyi arzuluyor ve bu yolda siz hemşerilerimizin desteğini bekliyoruz.
Birlikte hareket ederek özverili çalışma ile bizden önceki ve bugünkü büyüklerimizin memleketimiz
için yapmaya çalıştıkları iyi şeylerin sürdürülebileceği ve çok daha iyilerinin de yapılabileceğine
inanıyoruz.
Son olarak ahde vefa gereği geçmişten günümüze parti ve siyasi görüş ayırmaksızın, ülkemiz
genelinde ve Mardin özelinde hizmetlerde bulunmuş tüm büyüklerimize teşekkür ediyor,
kaybettiklerimizi ise şükranla anıyorum".

Şahabettin Şafak'a parti ilçe teşkilatı, ilçe belediye başkanı, muhtarlar ve yerel yöneticilerle yaptığı toplantıda kendilerinden destek istedi.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen siracmete » 14-02-2011 17:40:16

ARTIK YEŞİLLİDEN DE BİR MİLLETVEKİLİ ÇIKSIN.. 2 GENEL SEÇİM 2 YEREL SEÇİM VE 2 REFERANDUMDA AK PARTİNİN İSTEDİĞİ GİBİ SONUÇ ALINMIŞTIR. BU NEDENLE MUTLAKA ŞAHABETTİN ŞAFAK'I ADAY GÖSTERMELERİ LAZIM. BÜTÜN YEŞİLLİ HALKI BUNU DESTEKLEMELİDİR. SONUÇTA İLÇEMİZDEN OLACAKTIR. BU ŞEREF HEPİMİZİN OLACAKTIR.
Kullanıcı avatarı
siracmete

Mesajgönderen caleli » 15-02-2011 12:12:36

"İNANMAK BAŞARMANIN YARISIDIR." sözüne kulak vermek gerek. Önce biz inancağız başarı gelecektir.İlçe olarak hep OLMAZ dedik. Bizden çıkmaz ,bizden olmaz. Neden olmasın? Neden çıkmasın? Rabbim isterse olmayacak şey yoktur. O isterse bal gibi olur.Olanlar nasıl oluyor peki. İnandı ve aday adayılığını açıkladı.Cesaretinden dolayı Şehabettin ŞAFAK'I kutluyorum.
İlçe olarak hep başakalrını destekledik. Hem de dişimizi tırnağımıza koyarak. Ama ne oldu hiçbir karşılığını göremedik. İlçemizin hali ortada. Hep başkaları bizim üzerimizden planlarını yaptılar. Amaçları uğruna bize gülümseyerek araç olarak kullandılar.Biz de hep araç olduğumuz için bir amacımızı bile gerçekleştiremedik.Şimdi ilçemizde bir ilk gerçekleşiyor ve ilk adım atıldı. Artık planlanan değil planlayan olalım.Başkalarının amacı için araç olmaktan çıkalım kendi amaçlarımızı gerçekleştirelim.Artık gerilerde durmayalım, yüyümenin zamanı gelmiştir diyorum.Şimdi hepimzi,hep birlikte ilçemiz için için, geleceğimiz için, planlarımız için ,amaçlarımıziçin destek verelim.
Aday adaylığını koyan Mali Müşavir Şehabettin ŞAFAK' tebrik eder, ilçemiz için adaylığı hayra vesile getirmesini diliyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun.
Kullanıcı avatarı
caleli

Mesajgönderen Halit » 15-02-2011 14:00:48

Şehabettin Bey'i cesaretinden dolayı kutluyorum.

fakat Yeşilli'den milletvekili çıkacağına en azından şu durumda ihtimal vermiyorum.
Neden diyecek olursanız:
Yeşilli'nin nufusu nusaybin, kızıltepe, midyat, merkez ve hatta diğer ilçelerden daha az. tüm yeşilli birleşse yine bir milletvekili zor çıkarır. 7-8 bin seçmen mardin şartlarında bir milletvekiline tekabul etmiyor bile. ve ne yazıkki Yeşilli'nin de seçmen sayısı çok daha fazla değil.

Şehabettin Bey'in tek şansı (bilmiyorum) şayet parti içinde kuvvetli ise ve desteği çoksa; ön sıralardan milletvekili gösterilmesi olur sanırım. o şekilde ancak diğer ilçelerden şahsa değil de partiye gelecek oylar sayesinde bir şansı olur. aksi halde; Yeşilli'nin nufusuna bakarak aday adaylığının; adaylığa bile dönüşemeyeceğini düşnüyorum. çünkü mardin'de ve ilçelerinde; nice nufuz sahibi; işadamları, aşiret liderleri vs var. onlar varken şehabettin bey'e sıra gelmez. kaldı ki; yeşilli kendi içinde birliği yakalayabilmiş bir ilçe değil.

Yine de herşeye rağmen; kendisini cesaretinden kutluyorum ve başarılar diliyorum.

Değerli hemşehrilerime de "Öncelikle birlik ve beraberlik içinde olmalarını; aradaki siyasi çekişmeleri bırakmalarını" tavsiye ediyorum...
Kullanıcı avatarı
Halit

Mesajgönderen siracmete » 15-02-2011 15:25:38

halit bey kardeşim. geçen genel seçimlerinde ömerli savur yeşilli kabala gibi bölgeden gönül pekin şahkulubey milletvekili seçiliyorda. yeşilliden niye seçilmesin. 6 seçimdir ak partinin istediği tüm oyları yeşilliden aldı. kızıltepe 6.000,oy verirken ak partiye yeşilli son seçimde 8.500 oy çıkarmıştır. başbakanımızın bunları göönüne alacağı ve şahabettin beyi seçeceğine inanıyorum.MİLLETVEKİLİ OLANLAR KESİNLİKLE ŞAHABETTİN BEYDEN DAHA İYİ DEĞİLDİR.
Kullanıcı avatarı
siracmete

Mesajgönderen Halit » 15-02-2011 20:40:02

hayırlısı olsun.
Başka şehir olsa neden olmasın derdim ben de ama; mardin'de milletvekillerine bakalım bir. ya direk başbakanın atadığı adamlar. ya da oy potansiyeli ve nufuzu sayesinde aşiretlerin önde gelenleri. ne yazıkki mardinde gerçek bu. yine de hayırlısı olsun.
Kullanıcı avatarı
Halit

Dön Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir