Yeşilli'ye Uzun Bir Aradan Sonra Yağmur Yağdı...

Yeşilli'ye Uzun Bir Aradan Sonra Yağmur Yağdı...

Mesajgönderen KERVAN » 13-12-2010 15:37:49

Resim
Uzun süredir hiç bir yağışın meydana gelmediği ve ciddi anlamda kuraklık tehlikesinin başgösterdiği bölgemize bu haftasonu yağmur yağdı.
Kullanıcı avatarı
KERVAN
 
Mesajlar: 120
Kayıt: 24-03-2009 01:00:00
Konum: YEŞİLLİ

Re: Yeşilli'ye Uzun Bir Aradan Sonra Yağmur Yağdı...

Mesajgönderen yesillili » 13-12-2010 23:29:55

Bilindiği gibi uzun zamandır bölgemiz hiç yağış alamamaktaydı. Bundan dolayı yeşil bitki örtüsünün ve ekili alanların ciddi anlamda zarar görmeye başlamıştı. Aralık Ayı'na varmış olmamıza rağmen ilçemizdeki hava sıcaklıkları mevsim normallerinin çok üstünde idi. Bir çok hemşehrimiz evine bu mevsime kadar ya soba kurmamıştı ya da hiç yakmamıştı.


Toprağın çatlamaya başladığı ve bir çok ağaç türünün kurumak üzere olduğu bir zamanda -geçtiğimiz haftasonunda-; bölgemize ve de ilçemize yağmur yağdı. Sağanak halinde başlayan ve aralıklarla devam eden yağışlar; kuraklık tehlikesiyle karşı karşıya olan ve çoğunluğu tarım ile uğraşan bölgemizde sevince sebep oldu. Yağmurun ardından toprağın ve suya kanmış ağaçların eşsiz kokusu her tarafı sardı.

Haftasonu boyunca yağan ve bugün de aralıklarla devam eden yağışın ardından bu sabah (13 Aralık 2010 Pazartesi) toz bulutu (çamurlu bulutlar) belirdi. Yağmurla yıkanan doğa bu defa da toza bulandı. Koyu bir bulut tabakası şeklinde ortaya çıkan bu toz görüş mesafesini düşürdü çevrede çamur kirlenmelerine yol açtı. Özellikle arabalar, evlerin dam ve balkonlarında tozdan kaynaklı çamurlar meydana geldi.

Bu toz bulutuna rağmen uzun bir aradan sonra yağmurun gelmiş olması bölgede sevinçle karşılandı.

Yağışın ardından gelen toz bulutunun ilçemizde oluşturduğu havadan görüntüler:

Resim

Resim

NOT:Bu haber bir üstteki mesajın sahibi KERVAN adlı üyemiz tarafından gönderilmiştir. Haberin görselleri ve içeriği kendi mesajından alınmıştır. Kendisine katkısı için teşekkür ederiz.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin
 
Mesajlar: 864
Kayıt: 04-09-2005 00:00:00


Dön Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron