Yeşilli 8. Kiraz ve Kültür Festivali Yapıldı

Yeşilli 8. Kiraz ve Kültür Festivali Yapıldı

Mesajgönderen yesillili » 15-06-2010 18:06:27

Resim
Yeşilli 8. Kültür ve Kiraz Festivali 12 Haziran Cumartesi Günü Yapıldı. Festivale Mardin Milletvekilleri Halit Demir, Süleyman Çelebi ve Mardin Valisi Hasan Duruer Katıldı.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin
 
Mesajlar: 864
Kayıt: 04-09-2005 00:00:00

Re: Yeşilli 8. Kiraz ve Kültür Festivali Yapıldı

Mesajgönderen yesillili » 15-06-2010 18:35:14


Ayrıntılı Görünüm

Merakla beklenen; Yeşilli Belediyesi ve Yeşilli Kaymakamlığınca düzenlenen 8. Kiraz ve Kültür Festivali 12 Haziran Cumartesi Günü saat 10:00'da başladı.
Festival şenlikleri saat kulesinin yanında başlayan Halk Yürüyüşü ile başladı. Yürüyüşün akabinde Cumhuriyet Meydanı'nda çelenk sunma töreni, saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

Milletvekilleri Halit Demir, Süleyman Çelebi ve Mardin Valisi Hasan Duruer'in karşılanması ile festival kutlamaları kapsamındaki eğlence ve etkinliklere geçildi.

Etkinlikler kapsamında sünnet ettirilen çocuklara çeyrek altın hediye edildi. Çocukların hediyeleri protokol üyeleri tarafından sahnede takdim edildi ve hatıra fotoğrafı çektirildi.

Programın devamında Kiraz Prensesi Güzellik yarışması kapsamında yarışmaya katılan ve dereceye giren kız çocuklarına ödülleri verildi.

Açılış konuşmasını yapan Yeşilli Belediye Başkanı Enver Sağlam, festivali sadece eğlence ve bir coşku olarak görmediklerini; festival vesilesiyle ilçemizi tüm Türkiye'ye ve Dünya'ya tanıtmayı hedeflediklerini ve bölgedeki kiraz üretiminin desteklenmesini amaçladıklarını söyledi. Belediye Başkanının ardından konuşmasını yapan Vali Hasan Duruer Kiraz üretiminin Mardin geneline yayılacağını ve kiraz'ın Mardin için önemli bir sembol olma yolunda ilerlediğini belirterek ilerleyen zamanlarda bu tür festivallerin Mardin geneline yayılacağını dile getirdi.

Daha sonra 'En iyi kiraz' yarışması kapsamında yarışmaya katılan kiraz yetiştiricilerinin kirazları değerlendirmeye alındı ve dereceye giren üreticilere Milletvekilleri Demir, Çelebi ve Vali Duruer tarafından ödülleri verildi. 'En iyi kiraz' yarışmasında birinciliği Şeyhmus Aksoy, ikinciliği Ahmet Özen ve üçüncülüğü Ozan Bulut kazandı.

Programın akabinde Reyhani ekibi ve lise folklor ekibi de güzel gösterileri ile festivale renk kattı.

Festival programında yapılması düşünülen İbrahim Tatlıses konserinin iptal edilmesi ve etkinliklerin sınırlı olması dolayısıyla önceki yıllara nazaran daha sakin geçen ve katılımın daha sınırlı kaldığı festivalin öğleden sonraki etabında müzik dinletisi yapıldı. Festival ikindi saatlerinde sona erdi.


Yeşilli.Org
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin
 
Mesajlar: 864
Kayıt: 04-09-2005 00:00:00


Dön Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

cron