Yeşilli'de Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları - 2008

Mesajgönderen yesillili » 01-11-2008 17:01:47

Resim

29 EkimCumhuriyetin ilanının 85. yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ülke genelinde olduğu gibi Yeşilli'de de çoşkuyla kutlandı. Yeşilli Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nun spor salonunda yapılan kutlamalara halkın ilgisi her zamanki gibi yoğun oldu.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen yesillili » 01-11-2008 17:01:47

Öğrencilerin hazırladığı onlarca gösteri ilgi ile izlendi ve büyük beğeni topladı. Kutlama etkinlikleri şu şekilde gerçekleşti:

*Tören İlçe Kaymakamı Sayın Murat Girgin’in öğrencileri ve halkı selamlaması

*Günün Anlam ve Önemine ilişkin İlçe Kaymakamı Sayın Murat Girgin’in konuşması

*Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Öğrencilerinden Serdar Bağcı’ nın “29 Ekim” isimli şiiri okuması

*Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerinin Öğretmenleri Emine Sabancılar, Seçil Çilengir ve Şöhret Mezili yönetiminde hazırladıkları “ Palyaço ve Şiirli Gösteri”

*Sakarya İlköğretim Okulu öğrencilerinden Hatice Tanış’ ın “Cumhuriyet” isimli şiiri okuması

*19 Mayıs İlköğretim Okulu Öğrencilerinden Meysu Betül Şafak ve Merve Tamtamış’ın “Bayrak” isimli şiiri okuması

*Sakarya İlköğretim Okulu Halk Oyunları Ekibinin öğretmenleri Şahin Akıncı yönetiminde hazırladıkları “Harmandalı Zeybeği” gösterisinin sunumu

*Atatürk İlköğretim Okulu Öğrencilerinden Rabia Koç’un “Bugün” isimli şiiri okuması

*19 Mayıs İlköğretim Okulu Müzik Öğretmeni tarafından hazırlanan “Okul Korosu”

*Bahçebaşı İlköğretim Okulu öğrencilerinin öğretmenleri Özgür Çakmak yönetiminde hazırladıkları “Çayda Çıra” oyunu.

*Makbule Demir İlköğretim Okulu öğrencilerinden İsmail Acu ve Hülya Çavuşoğlu’nun “Cumhuriyet Sözleri”
Bahçebaşı İlköğretim Okulu öğrencilerinden Seyfettin Örk’ün “Senin İçin Cumhuriyet” isimli şiiri okuması

Resim
Törenden Görüntüler...

*İlçemizde Sosyal Kültürel ve Sportif etkinlikler kapsamında düzenlenen “Cumhuriyet” konulu şiir, resim, kompozisyon, ve atletizm dallarında yarışmalarının ödül dağıtımı

*Lise Öğrencileri arasında düzenlen Kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerin 1- Abdulaziz Kaba 2-Kader Öztürk 3-Rabia Tekin’ e ödülleri İlçe Kaymakamı Sayın Murat Girgin tarafından verildi.

*İlköğretim Okulları arasında düzenlenen Resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerin 1- Sakarya İlköğretim Okulundan Elif Bakış 2-Yatılı Bölge İlköğretim Okulundan Emrah Çokan 3-Bahçebaşı İlköğretim Okulundan Nevin Sunça’ ya ödülleri İlçe Garnizon Komutanı Sayın Adnan Abdulvahitoğlu tarafından verildi.

*İlköğretim Okulları arasında düzenlenen Şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilerin 1- Bahçebaşı İlköğretim Okulundan Sezer Bartu 2-19 Mayıs İlköğretim Okulundan Zeynep Atış 3-Makbule Demir İlköğretim Okulundan Merve Çavuşoğlu’ na ödülleri İlçe Belediye Başkanı Sayın Enver Sağlam tarafından verildi.

*İlköğretim Okulları arasında düzenlenen Yıldız Kızlar Atletizm yarışmasında dereceye giren öğrencilerin 1- Atatürk İlköğretim Okulundan Sibel Sayhar 2-Yatılı Bölge İlköğretim Okulundan Fatma Ok 3-Makbule Demir İlköğretim Okulundan Nuray Acu’ ya ödülleri İlçe Emniyet Amiri Sayın Aydın Doğan tarafından verildi.

*İlköğretim Okulları arasında düzenlenen Yıldız Erkekler Atletizm yarışmasında dereceye giren öğrencilerin 1- Makbule Demir İlköğretim Okulundan Abdulsamet Kermooğlu 2-19 Mayıs İlköğretim Okulundan İsmail Kuçi 3-Sakarya İlköğretim Okulundan Emrullah Araz’ a ödülleri İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Erol Yaşar tarafından verildi.

*Yeşilli Halk Eğitim Merkezi Bünyesinde usta öğretici Makbule Dizdaroğlu tarafından Sakarya İlköğretim Okulu öğrencelerinden oluşturulan ve hazırlanan halk oyunları ekibinin Mardin yöresi halayları

*Bahçebaşı İlköğretim Okulu Müzik öğretmeni Yeliz Engin yönetiminde Bahçebaşı İlköğretim Okulu Korosu

*Ahmet Demir İlköğretim Okulu öğrencilerinden Sedanur Demir’ in “Cumhuriyet” isimli şiiri okuması

*19 Mayıs İlköğretim Okulu öğrencilerinin Öğretmenleri Yahya Ergin ve Pınar Kaymaz yönetiminde hazırladıkları “Bayrak Dansı” gösterisi

*Ahmet Demir İlköğretim Okulu öğrencilerinin öğretmenleri Arzu Aydın yönetiminde hazırladıkları Ront gösterisi

*19 Mayıs İlköğretim Okulu öğrencilerinin Öğretmenleri Şerafettin Atış yönetiminde hazırlan Karma Halk Oyunları gösterisi

*Kutlama Programı İlçemiz Okullarının Cumhuriyet Lisesi Bando ekibi eşliğinde Resmi Geçit töreni ile sona erdi.

Bu cennet vatanı bizlere armağan eden şehitlerimizi şükranla anıyor ve ruhları şa'd olsun diyoruz... Ayrıca bu kutlamaların gerçekleşmesinde emeği geçen bütün kamu kurum ve kuruluşlarımıza, eğitim camiamıza, öğretmen ve öğrencilermize teşekkürlerimizi sunuyoruz...

Yeşilli.Org
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Dön Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 1 misafir