Yeşilli'de Okuma Yazma Kursları Mezuniyet Töreni

Mesajgönderen yesillili » 04-07-2008 08:59:47

Resim

Tüm Türkiye'de gerçekleştirilen “Türkiye Okuyor” kampanyası çerçevesinde ilçemizde açılan okuma yazma kursu ilk mezunlarını verdi. Geçtiğimiz hafta düzenlenen törenle kursun mezunlarına katılım belgeleriyle birlikte bazı hediyeler verildi.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen yesillili » 04-07-2008 08:59:47

Resim

Düzenlenen törene Yeşilli Kaymakamı Sayın Mesut Yakuta'nın yanısıra; Yeşilli Belediye Başkanı Sayın Enver Sağlam, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Erol Yaşar ve diğer kamu kurum ve kuruluş temscilerinin yanısıra kurs katılımcıları katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Erol Yaşar; konuşmasında eğitim ve öğretimin önemine vurgu yaparak; kız çocuklarının okutulmasının ihmal edilmemesi gerektiğine ve toplumumuzun okur yazarlıkta diğer toplumlarla yarışabilir bir duruma gelmesi için çalışılması gerektiğine dikkat çekti.Yaşar; 2007-2008 öğretim yılı içerisinde ilçemizde 14 farklı merkezde okuma yazma kursu tertiplendiğini ve bu kurslardan 80 kişinin başarılı olarak mezun olduklarını belirtti.

Daha sonra kısa bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Sayın Mesut Yakuta; konuşmasında kursiyerleri tebrik ederken; onların bu kurslar yetinmeyip kendilerini daha da geliştirmelerinin gerektiğini ifade etti. Yakuta; konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve kurslarda emeği geçen bütün öğretmenlere ve kursa katılan katılımcılara teşekkür ederek bitirdi.

Daha sonra kaymakamlığımızın çabalarıyla temin edilen; bir adet çamaşır makinesi, televizyon, elektrik süpürgesi, fırın, saç kurutma makinesi ve ütü kursu başarıyla bitiren 80 kişi arasında yapılan kurayla kurs katılımcılarına dağıtıldı.

Yeşilli Kaymakamlığı
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Re: Yeşilli'de Okuma Yazma Kursları Mezuniyet Töreni

Mesajgönderen fadem17 » 08-07-2008 21:08:12

ne çabuk biti bu kurs yaaa
Kullanıcı avatarı
fadem17

Dön Haberler

Kimler çevrimiçi