Çanakkale Zaferini Kutlama Etkinlikleri Yapıldı...

Mesajgönderen yesillili » 20-03-2006 03:54:43

Resim

Bir milletin kurtuluş destanı... Bayrak uğruna, vatan uğruna, din, millet uğruna ölüme meydana okumanın, dünyaya meydan okumanın adıdır Çanakkale...

İlçemizde Ahmet Demir İlköğretim Okulu'nun tertiplediği Çanakkale Zaferi 91. Yıldönümünü Kutlama ve Çanakkale Şehitleri'ni Anma Töreni gerçekleştirildi.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen yesillili » 20-03-2006 03:54:43

Resim
Kutlamalardan Görüntüler...

18 Mart 2006 Cumartesi günü saat 10:00 civarında; Cumhuriyet
Meydanı'nda Atatürk anıtına çelenk konulması, bayrağın göndere çekilmesi, saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan kutlama törenlerine, ilçe kaymakamımız
Mesut Yakuta, belediye başkanımız Enver Sağlam ve garnizon komutanımızın yanı sıra; diğer resmi ve özel kuruluşların amir ve temsilcileri, okullarımızın öğretmen ve öğrencileri ve ilçe
halkımız katıldı.

Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan törenden sonra etkinliklerin
yapılacağı yer olan Yeşilli Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO)'na geçildi. Etkinliklerde ev sahipliğini YİBO, programın tertibini, yapılacak skeç ve gösterileri, okunacak yazı ve şiirlerin ayarlanması görevlerini ise Ahmet Demir İlköğretim Okulu üstlendi.

YİBO'da yapılan etkinlikleri kısaca şöyle özetleyebiliriz:
*Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması;
*Ahmet Demir İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Yenigün tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması,
*Skeç gösterileri,
*Çanakkale Savaşı'nın kronolojisinin (tarihsel gelişimi) okunması,
*Vecize ve şiirlerin okunması,
*Hazırlanan koro gösterisinin sunumu,
*ve sinevizyon gösterimi yapılması...

Resim
Ahmet Demir İ.Ö. Okulu Öğrencilerince Hazırlanan Etkinlikler....

Çanakkale Savaşı birlik ve bütünlüğümüzün pekiştiği en iyi
örneklerden biridir. Ülkenin her yerinden, her kesminden, genç-yaşlı, kadın-erkek herkesin tek yürek olduğu ve değerlerine sahip çıktığı anlardır... Bu anları her zaman hatırlamak ve birliğimizden ödün vermemek gerekir.

Bizlerde bu anma gününde, bize bu vatanı hediye eden şehitlerimizi rahmetle, saygıyla ve duayla anıyoruz... Ruhları Şa'd olsun....

Yeşilli.Org….
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Re: Çanakkale Zaferini Kutlama Etkinlikleri Yapıldı...

Mesajgönderen fahribey13 » 20-03-2006 18:42:43

çanakkale şehidlerimizi 91 yıldönümünde sitemizde saygıyla andık yapmış oldukları güzel programdan dolayıda ahmet demir ilk öğretim okulu öğrenci ve öğretmenlerine teşekkür eder başarılarının devamını diliyorum
şehidlerimz anısına el fatiha
Kullanıcı avatarı
fahribey13

Dön Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir