Yeşilli Belediyesi - Öneriler&Eleştriler

Belediyemizin hizmetlerini tartışabilir ve yeni önerilerinizi sunabilirsiniz.
(Lütfen bu konuda kırıcı ve incitici mesajlar yazmaktan kaçınınız!...)

Yeşilli Belediyesi - Öneriler&Eleştriler

Mesajgönderen yesillili » 16-09-2005 10:06:32

Belediyenin hizmetlerini yorumlayabilir, yeni öneri ve eleştrilerinizi
buraya yazabilirsiniz!... <b>unutmayalım ki bu sitenin belediyeye yaptırım yapma gibi bir işlevi
yoktur.</b> burada yazılacaklar sadece hemşehrilerimizin düşüncelerini öğrenmek ve yeşilli
halkının nabzını tutmak içindir. (Dileğimiz bunların belediye tarafından da dikkate alınmasıdır). bu
sebeple; <b>siyasi çekişmlere girmeyeceğinizi umar</b>, böyle bir çekişme ifadesi içeren
mesajların silineceğini belirtmek isterim. Yıkıcı eleştiri değil yapıcı eleştiri yapmaya çalışalım...
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Yeşilli Yeni İş Alanları Açılması

Mesajgönderen Geylani » 28-02-2006 22:08:20

Merhaba arkadaşlar yeni nesil olarak bizler artık bugüne kadar süregelen sıradanlığı
ortadan kaldırıp ilçenin büyük sözsahibi siyasilerinden ve kaymakamlıktan artık yeşilliye
insanların çalışacağı iş alanları açılmasını isteyeceğiz. 17-18 yaşında liseden mezun olan ve
üniversite sınavını geçemeyen bir gencin istanbula veya başka büyük şehirleri gidip gurbetlik
çekmesini engellemek ve akşamları evine bir ekmek ile dönmesini sağlayacak iş yerleri
açılamasını istihdam alanlarının genişletilmesini isteyeceğiz. En basit deyimle 20 yıldan fazladır
hep başka ilçelere devredilen gelişme ve teknolojik ilerlemeleri isteyeceğiz. Artık yol yapımı
istemiyoruz bahçe duvarı da hele futbol sahası hiç istemiyoruz. Ahmetin istanbulda kazandığı
paranın yarısını verecek bir sanayi sitesi isityoruz. Mehmetin antalyada kazandığı paranın
yarısını verecek yem fabrikası istiyoruz . Artık bizimde akşamları eve ekmekle dönen
babalarımız olsun istiyoruz. Yılda 2 defa gördüğümüz abilerimizi özledik. Ekemek peşine düşüp
yıllarca hasret kaldığımız avrupada ki akrabalarımızı istiyoruz. Bu kadar geri kalmışlık yeter
ARTIK EKMEĞİMİZİ YEŞİLLİDE KAZANIP
YEŞİLLİDE YEMEK İSTİYORUZ
Kullanıcı avatarı
Geylani

Mesajgönderen zekeriya » 10-03-2006 15:35:57

iyi güzel şeyler temenni
etmişsin Geylani kardeş inş. en kısa sürede olur ama bilirsin bizim yeşillileri milyarlar hatta
yüzmilyarları kamyon tırlara bağlamayı biliyor ama ne yazıkki bu dediklerin doğrultusunda daha
güvenli bi iş olmasına rağman kimse cesaret edip herhangi bişey yapmıyor halbuki bir kaç kişi
birleşse bir çok fabrikanın en alasını kurarlar resmiyet açısından kaymakamlığın her türlü desteği
verip elinden geleni yapacağını inanıyorum ama ileçmizin zengin ve siyasileri bi hamle atıp adım
atmıyorsa devlet ne yapsın
Kullanıcı avatarı
zekeriya

Mesajgönderen onur-47 » 16-04-2006 20:34:46

burdam gaylani ve
zekeriya arkadaslarimisa katiliyorum ama geylani rakadasa 2sey hatirlatmak istiyorum. 1ncisi
M.EMIN,DEMIR döneminde kendisinin kendi gayretleriyle ve ne zorluklarla basbakandan aldigi
ketirdigi mardin cimento fabrikasini hatirlatmak isterim. ama malesefki ozamanin yesillili halki
YANI muhalefet partili halk karsi cikmisti yani cimento,fabrikasinin yabilacagi yer arsalar
nerdeyse hepsi ozamanin muhalefet partinin halkina aiti yani simdiki belediye baskanin partisine
aiti. ve onlar yüzünden cimento fabrikasi yesilliye yapilamadi ve simdiki kabalaya verildi
BAKINKI simdi kabala nekadar calisani varsa hepsi cimento fabrikasinda calisiyor. ve gurbete
gitmiyorlar kabilarin önündeki fabrikada calisiyorlar ve hapsinin evleri taksileri kamyonlari isleri
Var.

Ve 2ciside bir önceki dönemin yapmak isedigi ve pilan burojesi yeride tesbit
edilen sanayi sitesi vardi ama gine malesefki ozamanin muhalefet partililere aiyit olan yerleri
vermemekle birlikte iktidarda onlarin kendi partisi oldugu icin ve secimlerinde gelmesinden
dolayi bu,sanayi sitesi olayi gerceklesemedi ama bu,sanayi sitesi olsaydi bircok gencimis ve
büyüklerimis gurbete ve baskasinin altinda calismayacakti. ama simdiki belediye iktidar
olmasina ragmen bütün imkanlar olmasina ragmen yapmiyor. ve ayriyetende cay,yolunuda
unutmayalim bu cay,yolu,turizim pirojeside gerceklesirse yesilli,nin kaderi deyisecektir. ve bircok
halkimizin kendi gecim kaynaklari olacak . EN ÖNEMLISI NEZAMAN YESILLI BIRLIK OLUR
OZAMAN YESILLI KALKINIR ÖZELLIKLE SIS KENCLER HERZAMAN YESILLI ICIN BIRLIK
OLUN:

EDİTÖR=>>
Sayın onur-47 Mesajınızı bir
ksımı kaldırılmıştır. Bence artık geçmişte bitmiş defterleri dürmenin çok bir faydası olmayacaktır.
geçmişte yapılmış hatalardan ancak ders alınmalıdır. Yeşilli için gelecek için yeni fikirler
düşünmeli ve bunları yapıcı bir şekilde ifade etmeli ve tavsiye etmeliyiz.

"Sen yapmadın
ben yaptım, ben yaptım sen yapamayacaksın" türünden şeylerin bize kazandıracağı çok bişey
yok... Yeni fikirler üretmek ve elimizden geleni yapmaya çalışmak daha akıllıca olur. Geçmişte
insanların hataları olmuştur ve gelecekte de olmaya devam edecektir. Önemli olan bu hata
yapma miktarını en aza indirgemek ve yapılabilecek olanın en iyisini
yapmaktır...

bilginize....
Selametle....

Sorunlarınız için admin@yesilli.org
Kullanıcı avatarı
onur-47

Mesajgönderen yesillili » 28-04-2006 02:36:59

Belediye'nin halkın
şikayetlerini, istek ve arzularını dinlemesini çok faydalı olur diye düşünüyorum. En eskiden bazı
belediyelerde olan ve halen bazı yerlerde gelenek olarak devam eden belediye başkanın
halkla yakın teması sağlanmalı. mesela her hafta olmasa da iki haftada bir veya ayda bir "Halk
Günü" tertiplenmesini ve başkanın halkın her kesiminden gelecek kişileri dinlemesinin isabetli
olacağını düşnüyorum. En azından bu çalışma bir belediye başkanı için en iyi seçim yatırımı bile
olmuş olur fikrindeyim...

Tabi dinleyip de hiç bir tepki vermemek, olumlu veya olumsuz
karşılık vermemek mantıklı olmaz... Halkın istekleri mümkünse karşılanmalı, mümkün değilse en
azından gerekçeli olarak izahı yapılıp tesellisi yapılmalıdır...
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen ziver » 02-05-2006 23:25:00

selam saygı değer rışmılli
hemşerilerim sizleri sevgi ve muhabbetimle kucaklarken ben özellikle belediyemizin temizlik ve
işçisine siyatset oyunu üzerinden reva gördğü bir ızdabane meseleyi açıkğa vurmak istiyorum ki
umarım inşallah on binlerin yurt içi ve yurt dışı hemeşerilerimizin beyeniyle takip ettiği sitemizi
yeşilli nin iktidar adaletten yanayım diyen birlik ve beraberlikte varım diyen tüm ilçe halkıma eşit
dürüst hizmet yapacağını namus ve şerefi üzerine yeminler getiren sayın belediye başkanımız
ve çalışma arkadaşlarına bir atıfta seslenmek istiyorum lakin asıl sergi ve resimsel yazım
ilerleyen günlerde gelecek
zannedersem hazır lık aşamasında olan ve bir zıt partilidir diye bir
muhalif mahallenin ve yıllarca ilçe ve bulunduğu semt sakinlerine dürüstçe çöp arabasının
ulaşamadığı ara sokaklara binek li eşeğiyle hizmetini sürdüren
söz konusu bir belediye
işçimizin ızdırabını ve ızdırab çekmesine göz yuman belediye yöneticilerini siz değerli
hemşerilerimize arz edecez .
adı :FERHAN KUDAT bu haberimizi yayına vermeden önce
umarım bizleri takip eden sayın belediye başkanı ve çalışma arkadaşları sayın FERHAN
KUDAT adlı belediye işçimizi bir an önce siyaset ve intikam neferleriyle hergün temizlik ve
belediye hizmetlerini bahane ederek 1.5 kilometrelik bir yol yürümesine gönlüleri ve vicdanları
rahat oluyorsa ve eski görev yaptığı mahalleye geri çekilmediği takdirde burda hem eleştiri
bazında hemde bir YEŞİLLİ BELEDİYE BAŞKANI VE ÇALIŞMA ARKADAŞLARININ BİR
AYIBI OLARAK SİZ DEĞERLİ GÖNÜL DOSTLARIMIZA ARZ OLUNACAKTIR öyle
umuyorum ki sayın başkan ve yönetim arkadaşları bizleri bu resim ve haberleri ve zavvalı
emektar belediye işçisine reva gördükleri muamelden vaz geçer bizleride yazımızdan çaydırır ve
onları burda değil eleştirmek övmek niyetinde olacağız inşallah ve bunu tüm site
arkadaşlarımızın katılım ve takibini diliyoruz esselamu aleykun değerli arkadaşlarım ... sevgiyle
kalın yesilli.org ta kalın
Kullanıcı avatarı
ziver

Mesajgönderen yesillili » 03-05-2006 01:22:04

evet bu konuda bende düşüncelerimi belirtmeye
çalışayım....

şimdi malumunuz belediyelerde iktidar değişimi demek işçilerin ve
memurların pozisyonlarının değişimi, muhalifl işçierin sürgün olması iktidar tarafı işçilerinin ise
daha rahat yerlerde çalıştırlması anlamına geliyor...

Aslında bir beldiye yönetiminin
kendine daha uyumlu çalışacak işçi ve memurları daha kademeli yere atması çopk
yadsınacak bir durum değil. ama bu durum uyumlu ve permormanslı çalışma yerine iktidar
oloanlar muhalefet olanlara göre yapılırsa; çalışanın performansı göz ardı edilirse bu durumun
nelere sebep olacağını varın siz düşünün....

iktidar kim olursa olsun öncelikle adil
olmasını bilmeli... daha öncede denildiği üzere iktidar sadece kendisine oy verenlerin iktidarı
değildir. bütün o yerleşim biriminde yaşayanların mesuludur. ve hepsine eşitr miktarda hizmet
yapmak yükümlülüğündedir... Kendini adil gören herkesin buna riayet etmesi şarttır...

Sözüm sadece bu yönetime değil, gerek şu an Türkiye'de yöneticilik yapan ve
gerekse geçmişte yapmış herkese... işiçleri verdikleri oylara göre boyayıp onların arasında
ayrım yapmak bence zulumdur ve insalık ahlakına uymaz.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen Halit » 03-05-2006 01:41:12

Ziver'in anlattığı konuya
dair....

Hepnizin bildiği üzere adı geçen işçi yıllarca Karşıyaka Mahallesi'nin temizlik
işlerine baktı. kendinin fiziki olarak ne kadar zayıflamış olduğunu bütün ilçe halkı bilir. yaşı o
kadar ilerlemiş olan bu kişi ha bugün ha yarın emekli olacak kadar yaşlı bir insandır...

Kendisi en son belediye seçimlerinden sonra başka mahalleye yönlendirilmiş ve o
yaşına ve zayıflığına rağmen hergün o kadar yolu gitmek zorunda bırakılmıştır. Kaldı ki bu
duruma maruz kalmış bir çok kişiden sadece birisidir bu şahıs... Şimdi birileri diyecek ki;
"kardeşim belediye kendi işçisni istediği yere gönderir ve orada çalıştırır. işçinin hesabına
gelmiyorsa bırakıp gitsin." diyebilir birileri...

Belediye elbetteki kendi işçisini istediği
yerde çalıştırma hakkına sahiptir. ama bu konuda bütün işçilere eşit mesafede durulması ve
aralarında ayrım yapılmaması şarttır... Bu duruma maruz bırakılmış bütün işçiler bir yana söz
konusu şahsın fiziki durumu göz önüne alındığında insani vicdanın bu duruma müsaade
etmeyecek olduğunu düşünüyorum... Hele ki; emekliliğine az zaman kalmış olan bu kişinin bu
aşamada bırakıp gitmesi durumu, sizin başınıza gelse siz bu konuda ne
düşünürdüz?

Benim düşüncem, gerek bu kişinin ve gerekse bu durumdaki diğer
kişilerin yerlerini ve işlerini değiştirilmesi belediyenin işlerinin daha iyi olması amacıyla
yapılmadığıdır. Adı geçen işçiyi örnek verecek olursam; kişi yıllardır temizlik görevinin yaptığı
mahalleden başka mahaleye yönlendirildi. onun yerine eski mahalleye başka bir işçi bile
atanmadı... en son geçen yaz mevisminde Yeşilli'de idim. ve o zamana kadar Karşıyaka
Mahallesine haftada bir iki sefer temizlik işçisi ya gönderilir yan gönderilmezdi... Bir mahalle
böyle kendi haline terkedilip ve hizmetten yoksun bırakılırken o mahallenin yıllarca hizmetini
gören şahıs da yaşına ve fiziki durumuna bakılmaksızın uzak bir yere yönlendirilmiştir...

Kusura bakmayın ama ben bu durumu hizmet amaçlı olarak algılamam. direk verilmiş
oya göre muamele olarak yorumlarım... Hem muhalif olarak görülen bir Mahalle hemde hemde
muhalif grubunda addedilen bir işçi cezalandırlımıştır derim ben...

İnsanlık olarak herşeyi çekiştirdiğimzi bu dünyada briaz
kendimize glememiz ve birbirimize kin gütmemeiz lazım derim ben. insanları evvela insan
olduklarından dolayı onlara insani muamele yapılmalı ve insanlar arasında adaletli olunmalıdır.

Allah nezdinde makam mansıp ve mülk sahiplerinin mesulşiyetleri daha çoktur. Her
kim olursa olsun evvela insanlar adaletli davranmasını bilmeli ve ona göre iş
yapmalıdır...

Yukarı da da geçmişti sanırım: " iktidar sadece kendine oy verenlerin
iktidarı değildir. o yerde yaşayan herkesin iktidarıdır." çok güzel söylenmiş zira iktidar
yönetiminde olan bütün insanların haklarından sorumludur. hepsine eşit mesafede davranmalı
ve herkese en iyi hizmeti yapmalıdır.

Dilerim insanlar Allah'ı razı edecek kadar adil
olmayı kendilerine niyet edinirler....

Selametle...
Kullanıcı avatarı
Halit

farhan kudat

Mesajgönderen fahribey13 » 03-05-2006 11:03:53

evet
arkadaşlar ziver arkdaşımızın dedigi gibi seçimler biter bitmez ferhan kudat adlı belediye işçimiz
apar topar karşıyaka mah alınarak olmmaması gereken yere gönderildi tepebaşı mah lesine
arkdaşlar farhan kudat adlı şahıs yaşlı bir adamdır ne güzel yaşayıp gidiyordu yetkililere
sesleniyoruz bu adamı yerine geri gönderin saygılarımla
Kullanıcı avatarı
fahribey13

Mesajgönderen Halit » 20-07-2006 01:25:19

"ben beldiye başkanı
olsam kuzu bir halka istediğim yaparım" derim.. :) dediğmie bakmayın benim vicdanım
elvermez başkansının hakkını gaypetmeye veya başkasına
zulmetmeye...

arkadaşlar bu konuda böyle yeteirince tepki verememiş olmalıyız ki
sanırım bu konuda bir değişiklik olmadı....

bir şeyin doğru olduğunu düşünyorsak bence
bunu savunmasını bilmeliyiz...
biraz provakatif bir mesaj oldu ama mesele şu:
ülke oalrak
çok çabuk gündem değiştirebilen bir milletiz... önemli veya önemsiz doğrularmımızı çok çabuk
unutabiliyoruz... doğru bişey olmasa gerek bu durum.. unutlması gereken bieşy varsa kin,
gurur, adavet vs dir...
hakkı aramyı, doğruyu savunmayı unutmak erdem
değildir...

hadi argo deyimle " biraz gaza gelin ve fikrinizi belirtin". :D :D
Kullanıcı avatarı
Halit

Re: farhan kudat

Mesajgönderen Halit » 12-01-2007 01:11:47

fahribey13 yazdı:evet
arkadaşlar ziver arkdaşımızın dedigi gibi seçimler biter bitmez ferhan kudat adlı belediye işçimiz
apar topar karşıyaka mah alınarak olmmaması gereken yere gönderildi tepebaşı mah lesine
arkdaşlar farhan kudat adlı şahıs yaşlı bir adamdır ne güzel yaşayıp gidiyordu yetkililere
sesleniyoruz bu adamı yerine geri gönderin saygılarımla

Bahsi geçen amcamız aldığım duyumlara göre nihayet emekli olabildi. Kendisine bundan sonraki hayatında başarılar diler; darısı, onunla aynı durumda olan diğer işçilerin başına diyoruz...
Kullanıcı avatarı
Halit

Mesajgönderen yesillili » 07-04-2008 00:58:09

Arkadaşlar bir süredir yesilli.bel.tr ve yesilli.gov.tr sitelerine girmeye çalışırken Kaspersky antivirüs bana uyarı veriyordu. bu durumu site yöneticilerine bildirmeye çalıştım ben. fakat aradan geçen süre içerisinde bir değişiklik göremedim. en son google'da gezerken de; yesilli.bel.tr 'nin google tarafından da tehlikeli site olarak işaretlendiğini gördüm. bu konuyla ilgili olarak adı geçen sitelerin yöneticilerine sitelerini tekrar kontrol etmelerini tavsiye ediyor ve siz değerli hemşehrilermize de olası internet saldırılarına karşı dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum.

Amacım kesinlikle ilgili siteleri kötülemek değil; hem yöneticilerinin dikkatini çekmek hem de hemşehrilerimizi olası kötü bir etkiden korumaktır. Yanlış anlaşılmamasını temenni ederim.

konuyla ilgili olarak aşağıya bir kaç resim görüntüsü ekliyorum:

Admin

Mesajgönderen Halit » 16-02-2009 00:44:23

Dilerdim ki; yeşilli'ye yakışan bir web sitesi olsaydı belediyemizin.
hadi onu geçtim; yolgeçen hanına benzemiş olan bir websitesi olacağına hiç olmasaydı. gerçekten üzüntü verici. o siteyi yöneten insanlar o sitenin resmi bir kurumu ve bir ilçeyi temsil ettiğini düşünüp biraz daha seviyeli ve herkese hitap edebilen bir site olsaydı.

temenniler işte...
bir işe yarayacağını bilsek kendilerine de aynı şeyleri anlatırdık. resmi tepkilerimizi dile getirsek başka derdin kalmadı da bununla mı uğraşıyorsun diye bu sefer halktan tepki gelir sanırım. inşallah birgün bu hatalarının farkında varır da Yeşilli'ye ve bizlere yakışan bir site oluştururlar.
Kullanıcı avatarı
Halit

Yeşilli

Mesajgönderen ht_1905 » 21-02-2009 20:26:00

herkese s.@.ben yaklasık 12 sene önce mardinden ailemle birlikte ayrıldım ve bu gecen zaman boyunca yaklasık 1,5 ay önce mardıne geldim uzun zamandır görmemiştim ve gördüğümde şoke oldum diebilirim cunku hiç bi ilerleme yok ordakı hemserilerimden bi tek bişey istiorum bıraz duyarlılık özellikle siyaset ve beledie secimleri hakkında kime neden oyunuzu veriosunuz eyer size hizmet etmıosa vermeyin 12 senede hiçmı bişey değişmez ya hiçmi bi taşı yerınden oyntmaya vakıtlerı olmamış bu konuyu iyi düşünürseniz sizin icin iyi olur orda siz yasıosunuz ben istanbulda yasıyan mardin yeşillili olarak yeşilliyi gördüğümde utanc duydum :cry: :cry:
Kullanıcı avatarı
ht_1905

Re: Yeşilli Belediyesi - Öneriler&Eleştriler

Mesajgönderen fadem17 » 27-08-2009 22:45:05

http://www.izlesene.com/video/haber-yes ... ni/1110535

YEŞİLLİDE BİR ESNAFIN BELEDİYEYE İSYANI

Kullanıcı avatarı
fadem17

Sonraki

Dön Yeşilli Belediyesi-Öneriler&Eleştriler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir