Kiraz Festivali 2010

Belediyemizin hizmetlerini tartışabilir ve yeni önerilerinizi sunabilirsiniz.
(Lütfen bu konuda kırıcı ve incitici mesajlar yazmaktan kaçınınız!...)

Kiraz Festivali 2010

Mesajgönderen Halit » 25-05-2010 15:06:49

Bu yıl 12 Haziran 8. Yeşilli Kiraz Festivali Yapılacaktır.
Festival için yapılan afişlerden anlaşıldığına göre İbrahim Tatlıses festivalde konser verecekmiş.

FEstival hakkında elinde afiş, ilan, duyuru vs olan arkadaşlarımızın bu başlıkta paylaşımda bulunmaları istirham olunur.

Bununla birlikte festival hakkında olumlu/olumsuz düşünceleri olan arkadaşlarımız da kavga etmeden ve hakaretleşmeden medeni bir şekilde fikirlerini paylaşabilirler.
Kullanıcı avatarı
Halit

Re: Kiraz Festivali 2010

Mesajgönderen Halit » 25-05-2010 16:09:11

Resim
Kullanıcı avatarı
Halit

Mesajgönderen deatles » 26-05-2010 00:19:54

SAYGI DEĞER YEŞİLLİ BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ENVER SAĞLAMIN YAPACAĞI 8.ULUSLAR ARASI YEŞİLLİ KİRAZ FESTİVALİ ÜMİD EDİYORUM Kİ 7.ULUSLAR ARASINDAKİNDEN DAHA FEVKALADE BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞECEKTİR... TABİKİ SAYIN BAŞBAKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞANIN TEKRAR TEŞRİF ETMESİNİ ÇOK İSTERDİK AMA DUYDUĞUMA GÖRE SAYIN BAŞBAKANIMIZ KENDİSİ GELMESE BİLE BİR KAÇ BAKANIMIZI FESTİVALE KATILMAK ÜZERE GÖNDERECEKMİŞ.. İBRAHİM TATLISES GİBİ BİR SANATÇININ BIRAKIN YEŞİLLİYE MARDİNE BİLE GELMİŞLİĞİ YOKTUR...AMA SAĞOLSUN BAŞKANIMIZ HER İŞTE OLDUĞU GİBİ YİNE BU İŞTEDE BAŞARILI OLDU...!!! KENDİSİNE EN KALBİ DUYGULARIMLA TŞK EDİYORUM,FESTİVALİN EN GÜZEL BİR ŞEKİLDE GEÇMESİNİ VE HERKESİN KATILMASINI BEKLERİM ÇÜNKÜ GÜN HEPİMİZİN GÜNÜ...BÖYLESİNE GÜZEL YEŞİLLİMİZİ TANITMAK AMACIYLA VE YEŞİLLİMİZE ÇAĞ ATLATMAK AMACIYLA YOLA ÇIKAN SAYIN BAŞKANIMIZA TEKRAR TŞK EDİYORUM...BU ARADA FESTİVALİMİZ 12 HAZİRAN GÜNÜ GERÇEKLEŞECEKTİR ALDIĞIM HABERE GÖRE 3 GÜN SÜRECEKTİR...VE DUYDUĞUMA GÖRE ÇOK GÜZEL GEÇECEKTİR..ŞİMDİDEN YEŞİLLİMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN İNŞŞ..BÖYLESİNE GÜZEL BİR HABERİ YAYINLADIĞINIZ İÇİNDE SİZE AYRICA TŞK EDERİMM..
Kullanıcı avatarı
deatles

Mesajgönderen rasilbaydarli » 26-05-2010 14:25:09

Cümleten Merhaba;

uzun zamandan sonra tekrar yazman vacip oldu, neden de bizim meshur uluslar arasi kiraz festivalimiz?
Gecen festivalin nasil ve ne sikilde gerceklestigi ,yada ondan öncekilerin nasil oldugunu bir tarafa birakalim, bu festivalin Yesilli´ye gelir ve getirilerini göz önünde tutalim,

-Yesilli´disariya kac ton kiraz ihrac ediyorki ? Bu festival sayesinde meshur kirazinin degeri artacak?

- Yesilli´ye bu kirazfestivali icin gelipte konaklayan ve gelir birakan kac misafir agirliyor?

- Tanitim amaci güdmekteymis bu festival? Bu organizasyona harcanan emek ve maddiyat hangi konuda harcanirsa ayni ve daha fazla tanitim saglanmazmi?

- Bu kiraz festivali icin Yesilliye gelen devlet büyükleri veya brokratlar bir daha ne zaman Yesilli´yi hatirlamis?
Aslinda yazacak o kadar olumsuzlugu varki........yazipta ne kendimi ne de okuyacaklari daraltmak istemem. Ey güzel Yesillim senin kurtulusun ve umudun Bir kiraz festivaline kalmissa , sonucuda Yetisen kiraz la ayni orantidadir..

Daha gecen Kurulan Mardin Artuklu Üniversitesinin bir Yüksek okulunu, bir fakültesini getirtin bu size on tane festivale bedel....... ????????????
Kullanıcı avatarı
rasilbaydarli

Mesajgönderen Halit » 26-05-2010 15:48:32

Düşünüyorum da festivallerin ilçemizin tanıtımı için yapıldığı söylenmekte.
söylenen amaç uğruna yapılıyorsa ne ala. yerinde bir fikir.

yanlız düşündüğüm ikinci bir nokta da şu: ilçemizi tanıtıyoruz ama ilçemizde ilgi odağı olabilecek ne var?
ilçemizi tanıyan insanlar veya festivale gelen insanlar daha sonra ilçemize niye gelsinler ki? ilçemize daha sonra gelinmesini sağlayacak neyimiz var? ilçemize yatırım çekecek neyimiz var? gerçekten de düşünüyorum da millet bedava eğlenceye geliyor eğleniyor bir iki gün ama sonra uğrayan eden olmuyor.

ilçemizi tanıtalım ama öncelikle ilçemize tanıtımla gelecek insanların ilgisini ve yatırımını çekecek birşeylerimiz olmalı. bir sanayi, atölye, ilginç alışveriş veya iş merkezleri, olmadı piknik alanlarımız veya mesire yerlerimiz? neyimiz var gerçekten?

duyduğuma göre ibrahim tatlıses'e bile iyi bir pazarlık sonucu 150.000 tL yani eski deyişle 150 milyar lira verilecekmiş. fısıltı gazetesini yalancısıyım. normalde daha yüksek miktar alıyormuş ama pazarlıkla ancak o kadar olabilmiş. gelmesine karşı bir derdim yok eywallah. millet eğlensin etsin. ama şu 150.000 TL para ile ilçemize en azından bir atölye açılamaz mı? bir taş ocağı, bir kesme taş atölyesi, veya daha başka turistik malzeme üretebilecek bir başka atölye. hem istihdam oluşturur hemde ileride tanıtım ile ilçemize çekeceğimiz insanları bağlayabileceğimiz bir değerimiz olur.

düşünmek lazım. tanıtım lazım ama tanıtımla gelecek insanları sürekli kılmak lazım. ilgilerini sürekli çekecek bir değer lazım.

bari diyorum o kadar masrafa giriliyor; gelen siyasetçi ve bakanlardan bir yatırım sözü koparılabilirse. hiç olmazsa festivele harcanan para ve emeğin karşılığı çıksa... eskiden hiç olmazsa bu tür yatırım ve ya ödenekler koparılıyordu siysetçilerden. ama en son başbakan geldiğinde keşke kendsinin etkisini sürekli kılabilecek bir proje alınabilseydi...

keşke belediye veya kaymakamlık bizlere bu konuda ikna edici bir açıklama yapabilse. şunları şunları hedefliyoruz diye bilse...

bir gün gerçekten de hizmet aşkıyla yanıp tutuşacak biri bu işe sahip çıksa ve allah o işi hakkedecek birine emanet etse...
Kullanıcı avatarı
Halit

Mesajgönderen vuslat » 30-05-2010 00:15:44

deatles kardesimiz biraz abartılı duymuş festival programını galiba bakan falan geleceği yok festival 3 gün deil 1 gün sürecektir bilgilerinize
Kullanıcı avatarı
vuslat

Mesajgönderen KERVAN » 31-05-2010 11:17:49

FESTİVALİMİZİN HEYCANI MARDİN BİLBORD REKLAM PANOLARINDA
bu yıl yeşilli belediyemizin ve festival komitesinin düzenleyeceği yeşilli 8 nci uluslararası kiraz ve kültür festivali hız kazanıyor
ilk defa 1998 de dönemin belediye başkanı sayın hayrettin DEMİR 'in dönemin başbakanın festivalemize davet etmesiyle start bulan .festivalimiz zaman zaman maddi sıkıntılar yüzünden ara verilen festivalimize son olarakta dönemim başbakanı sayın recep TAYİP ERDOĞAN ve beraberindekiler teştif etmişlerdi.
bu hafta reklam panolarında yerini alan festivalimizin gurur verici olduğu kadar reklam tasarımında zayıf noktaları olduğu beyan olundu resimde yeşil duvar (arka planın aynı renkten oluşan) yani yeşil rengin üstüne zıt koyu bir renk olması gerekirken yeşilli belediyesi yazan yazı yeşil ve en azından yeşillimzin bir genel görünümü yokken sanatçılar ve bir mardin resmi teşkil oluyor o açıdan belediye yetkillerine bu konuda tasarım ve model konusunda işin uzmanlarıyla veyahut daha öncede yeşilli almancı derneğinde hemşerilerimzinde yaptığı gibi tasarım ve reklam hazırlama yarışması hazırlayıp en güzel sloganlı afişi hazırlamsını temenni ederdim böyle basit tasarımlar etki yaratmaz .
bizlerde yapılacak olan yeşilli kiraz festivalimzin ilçemize hayırlı olmasını ve oluşu esnasında selametle ve en iyi bir şekilde temsil edilmesi dileğimizle

Resim

Uploaded with ImageShack.us
Kullanıcı avatarı
KERVAN

Mesajgönderen KERVAN » 07-06-2010 16:30:17

İBRAHİM TATLISES KONSERİ İPTAL EDİLDİ

bugün itibarıyla aldığımız duyumlar neticesinde yaplıacak olan 8'ci uluslararası kiraz festivalimize gelmesİ beklenen konuk sanatçılardan ibrahim TATLISES konseri yeşilli belediyesince iptal edildiği ve iptal gerekçesi olarak
filistine yardım yükü taşıyan gemilerin saldırıya uğrayıp şehid edilenlerin anısına iptal edildiği açıklandı (FAKAT FESTİVAL KONSER HARİCİ AYNEN İCRA EDİLECEĞİ AÇIKLANDI)
mardinde de geleceğine dair geniş bir reklamın yapılması üzerine mardin belediyesince belediye apalöründende konserin iptaline dair anons yapıldı
Kullanıcı avatarı
KERVAN

Mesajgönderen suleymandemir » 09-06-2010 02:04:29

Iptal Ediyorsun madem GERCEK Nedeni Ni Söyle yoksa Söyleriz Evdeki Hesap Carsiya uymadi de acik acik Baskan Ayip Millet senin oyuncagin Degil Saglam Bey
Kullanıcı avatarı
suleymandemir

Mesajgönderen vuslat » 09-06-2010 20:36:58

bence bu işin altından kalkamadılar
Kullanıcı avatarı
vuslat

YEŞİLLİ KİRAZ FESTİVALİ

Mesajgönderen yesil » 11-06-2010 12:52:34

YEŞİLLİ KİRAZ FESTİVALİNE BİRZAMANLAR KARŞI ÇIKANLAR FESTİVALE GELEN BAKAN VE MİLLETVEKİLLERİNE FESTİVALE GELMEYİN DİYEN VE FESTİVAL ALEYHİNDE HERTÜRLÜ PROPAGANDA YAPANLAR BUGÜN NİHAYET VE KAMU OYUNDAN GELEN YOĞUN BASKI VE TEPKİ ÜZERİNE KİRAZ FESTİVALİNİ TEKRAR GÜNDEME GETİRMEKLE FESTİVALİN YEŞİLLİ VE MARDİN İÇİN NE KADAR FAYDALI OLDUĞUNU HATIRLAMIŞ OLMALARI FESTİVALİ BAŞLATAN FESTİVALİN FİKİR BABASI BÜYÜK HİZMETLERİN BÜYÜK HAYAL VE PROJELERİN MİMARI HAYRETTİN DEMİR'İ VE ONUN ESERLERİNİ HATIRLAMAK YEŞİLLİ İÇİN ÇOK İYİ VE HAYIRLI OLMUŞTUR.
HAYRETTİN DEMİRDEN SONRA YAPACAKLARI BU FESTİVALDE BİRKEZ DAHA GÖRÜLMÜŞTÜRKİ HER BÜYÜK İŞİN BİR ERBABI VE BİR EHLİ VARDIR.
12 HAZİRAN 2010 DA YAPILACAK OLAN BU FESTİVAL NE YEŞİLLİ İLÇESİNE VE NEDE MARDİN'E YAKIŞMAYACAKTIR. BUNUN ADI ANLAMSIZ VE TAM BİR FİYASKO FESTİVALİDİR.
İBRAHİM TATLISES OLAYI TAM BİR REZALETTİR. HERKESE İBRAHİM TATLISESİN KONSERİ VAR DİYE VE FESTİVALE GELECEK DİYE PANKART, AFİŞ , DAVETİYE VE ANONSLARLA DUYURULMUŞ OLMASINA RAĞMEN BUNUN YALAN VE PALAVRA OLMASI VEYA İPTAL EDİLMESİ YEŞİLLİ VE MARDİNİN SESİNE VE ONURUNA HİÇ YAKIŞMAMIŞTIR. BUNUN ADI BECERİKSİZLİKTİR.ACABA HAYRETTİN DEMİR OLMUŞOLSAYDI BU REZALET YAŞANIRMIYDI İBRAHİM TATLISES'İN TALEP ETTİĞİ FİYATI ÖNCE KABUL EDECEKSİNİZ 20.000 VEYA 30.000 TL KAPORA GÖNDERECEKSİNİZ SONRA BU İŞ OLMADI DİYE İLÇEMİZİN SEMBOLÜ OLAN BÖYLE BİR FESTİVALE GÖLGE DÜŞÜRECEKSİNİZ.
İBRAHİM TATLISESİN OLAYI FİLİSTİNDEKİ GAZZE OLAYIYLA HİÇBİR ALAKASI YOKTUR. EĞER FİLİSTİN DAVASIYLA ALAKASI OLMUŞ OLSAYDI GERİ KALAN BÜTÜN ŞENLİKTE İPTAL OLURDU OLAYIN TEMELİNDE ŞAHSİ MENFAAT VE ÇIKAR OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. NEDENİNE GELİNCE 80.000TL İLE İBRAHİM TATLISES İLE ANLAŞILMIŞ KAPORA VERİLMİŞ ONDANDA 150.000TL FATURA İSTENMİŞ VE BUDA İBRAHİM TATLISES TARAFINDAN RED EDİLMİŞ ŞEKLİNDE DUYUMLAR ALINMIŞTIR. EĞER BU DUYUMLAR DOĞRUYSA YAZIKLAR OLSUN...
yesil

Mesajgönderen ziver » 11-06-2010 13:32:01

YEŞİL adlı üye arkadaşımız evvelen forum bölümünde yeşilli kiraz festivali için ve festival yorumu için zaten bölüm açılmış ikinci üçüncü ve daha çok ve aynı yazıyı aynı alanlara yazmanın fazla bir önemi olmayacak diyorum
yazına gelince tabiki burası serbest kürsüdür medinice yazmakta zarar yok fayda da vardır diyorum
yapılan ve yapılacak olan festival unutulmamalıdırki kişileri değil ilçeyi temsil eder
yapılacak olan hayal kırıklığıda yine yeşilliye mal olur
olacak olan şenliğin olumlu veyahut olumsuz geçmeside gene kamuoyunda yeşilliyi önboyuta çıkarır asla şahıslara değil
fakat acı gerçektirki oyunun kumandasıda yetkililerde ve onlara tabi olanlarda
ben şahsen bu etkinliğe karşı çıkmıyorum asılı bayrakları boyanan kaldırımları yapılan çalışmaları (yol ziftleme vb)
bu güzel bir sedadır iyiliğe iyikle ve takdirle tebrik etmek lazım
yarın olacak olan şenliğin belediyeden ziyade ilçemizi temsil ettiği ve yabancılarında muhtemelen akınına uğrayacağından sonderece idareci ve olabilecek tartışmalara yer vermemek için çaba göstermeli
varsa eleştirilerimizi festivalden sonraya bırakmalı diyorum
illaki bu ilçe yorumkar ve konuşmacı ruhudur olan biteni anlar masaya yaratır
söz konsu günlerce büyük bir merak uyandıran VE HERKESİN KAFASINI MEŞGUL EDEN kimilerine göre baştan beri inandırıcı dahi gelmeyen TATLISES konseride
işi yordu diyorum ...
belediye bence ilk önce kendi arasında mutabakat ve bir sonuca varacakki sonra TATLSES KONSERİNİ HALLEDECEK .
iş içerde çözülmemişken dışarıya reklam edilmesininde becereksizlikten ibaret olduğu ve söz konsu filistin deki şehidlerimizi işin malzemesi olarak iptaline gerekçe olarak göstermekte şehidlerimze saygızılıktır şehidler üzerinden bir organizasyon zayıflığını şehidlere mal etmekte tekrar ve tekrar hatadır..
ben sitemiz aracılığıyla herkesi sağduyuya
Ve dedikodudan uzak kalmasını rica eder yarın yapılacak olan festivalimizin de ilçemize yararlı olması dileğimle
Kullanıcı avatarı
ziver

kiraz festivali varmı yokmu?

Mesajgönderen axenaton » 11-06-2010 20:49:59

kiraz festivali ne oldu iptalmı oldu acaba????(acill)

bügünlerde sıkca sorulan sorulardan biri ibrahim tatlıtesin konseri iptal oldugu için kiraz festivali varmı yokmu????
axenaton

Mesajgönderen demiroglu1 » 12-06-2010 00:46:48

Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır

yeşilli kiraz festivalimz lo lo
Kullanıcı avatarı
demiroglu1

Mesajgönderen yesillili » 12-06-2010 10:19:37

Kiraz Festivali birazdan açılış yürüyüşü ile başlayacaktır.

Konser iptal olmuştur fakat festival olacaktır.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Sonraki

Dön Yeşilli Belediyesi-Öneriler&Eleştriler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir