Belediyenin Yeni Amblemi...

Belediyemizin hizmetlerini tartışabilir ve yeni önerilerinizi sunabilirsiniz.
(Lütfen bu konuda kırıcı ve incitici mesajlar yazmaktan kaçınınız!...)

Belediyenin Yeni Amblemi...

Mesajgönderen yesillili » 10-12-2005 15:34:15

Resim

Evet sevgili hemşehrilerim belediyeni yeni amblemini nasıl buldunuz. bunun hakkındaki fikirlerinizi bekliyorum...

Not: başlıkta herhangi bir atışma veya karalama beklemiyorum. Görürsem gereğini yaparım... bildirilir... medenice eleştiri, tebrik veya görüşmelerimizi bildirelim...
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen Halit » 10-12-2005 15:54:16

bence çok amatörce olmuş..
neden değiştirdiklerini bilmiyorum; ama madem değiştirdiler adam gibi bir çizim yaptırsalarlardı. içeriği apayrı bir mesele zaten. ama biraz profesyonellere iş verselerdi güzel bir çizim çıkarsalardı. eskisi bundan kat be kat daha iyiydi. güvercin barışı, kiraz festivali, vadi yeşilliyi temsilederdi... neden değiştirdiler hala nalmamıyorum. gerekçeleri de bir muamma. yani bilinmiyor. ankarada belediye amblemi değiştirdiğinde kıyamet koparmışlardı.

şimdi yetkilililerden burayı okuyan varsa; niye değiştridiniz? sebebiniz neydi? madem değiştirdiniz; nedne daha iyi bir amblem ve daha iyi bir çizim yapılmadı da acemice amatörce bir çizim oluşturuldu...

bunlara cevap bekliyoruz....

Hemşerilerimize selamlar....
Kullanıcı avatarı
Halit

daha güzel olsaydı bari

Mesajgönderen mevlut » 11-12-2005 16:38:04

zannedersem bu belediyemizin üçünçü amblem değişikliği tamam değişti de bari daha usta bir tasarım olarak şekil ve hazırlansaydı daha çok güzel ve beyeni toplardı bence ama genede hayırlısı olsun ne diyelim değiştikten sonra :(
Kullanıcı avatarı
mevlut

Mesajgönderen onur-47 » 15-04-2006 21:16:07

benim görüsümce bu belediyenin yeniledigi amlem bayragi tamamen siyasi anlam tasiyor ve hicte yakismiyorda cok basit olmus. neden dersenis cünkü simdiki parti kendine mal etmek istemis ve eski amlem daha görkemli ve yesilli,ye daha cok yakisiyordu. vede bence bu amlem icin yesillide referandum yapilmali bizat yesilli halkin kendisi secmeli. böyle kafasina göre 1kackisi cikipta amlemi deyistirdim artik budur demeye haki yoktur.
Kullanıcı avatarı
onur-47

Mesajgönderen Kadri » 28-04-2006 02:18:33

Ableme gelen bütün tepkilere rağmen hiç bir açıklama bile yapılmayışı Yeşillili olarak bizleri üzmektedir. Bu amblemin Yeşilli Halkının kaçta kaçı tarafından beğenildiğini çok merak ediyorum...

belki bundan önceki amblemlerde süper denecek kadar iyi olmamış olaiblir. ama ilk defa beldiyenin amblemi destek görmek bir yana o kadar tepki ve eleştir aldı. Bu da amblemin ne kadar beğenildiğinin bir ölçüsüdür sanırım. ve işin ilginci bütün bu tepkilere rağmen, bu amblem ısrarla muhafaza edilmiştir.

Bundan sonrası için bu durumun Yeşilli'nin imajı açısından iyi sonuçlar doğurmayacağı kanısındayım... Belediye yönetimi illaki bir amblem değişikliğine gitmeyi düşünüyor idiyse en azından daha profesyonel bir çizim yaptırabilir veya yarışma yaparak anket düzenleyebilirdi... eminim bir ilköğretim öğrencileri arasında amblem hazırlama yarışması düzenlenseydi daha profesyonel eserler çıkardı...

Eğer sırf eski yönetimden kaldı diye değiştirildiyse bu amblem; bu olayı talihsizlik olarak nitelendiriyorum... Zira belediyenin öncelikli hizmetleri park-cadde isimlerini değiştirmek veya amblem değiştirmek olmamalı diye düşünyorum.. bunlardan daha önemli sorunlar ve yapılabilecek hizmetler olduğu fikrindeyim.
Kullanıcı avatarı
Kadri
Editör
Editör

Tam bir profosyonel işi

Mesajgönderen garib » 10-05-2006 16:27:07

Arkadaşlar amblem bence çok şey ifade ediyor.Arkadaşımızın dediği gibi bir amatör işi değil. Tam bir profosyonel işi çizimler gerçekten biraz kötüama bana göre anlatmak istedikleri önemli bundada başarılı olmuşlar bence ayrıca siyasi bir amaç olsaydı anapın amblemi olurdu bence bu ordan özenti olmuş gibi.

Bana göre anlatılmak istedikleri mesaj şudur:saygıdeğer halkımız biz sizlere istediğiniz imkanları sunamadık.gerek iş gerek sosyal yaşantı ve eğitim konusunda sizlere faydalı olamadık ama sizlerin önüne türkiyeyi seriyoruz istediğiniz illeri seçin.Ve yaşamınızı bu illerde sürdürün.Ama sizlerden ricam kiraz festivalinde bizleri yalnız bırakmayın ve saat kulenin orda birlik ve beraberliğimiz için toplanalım.
FESTİVALDE BULUŞMAMIZ ÜMİDİYLE...
Kullanıcı avatarı
garib
Siteden Engellenmiştir.

Mesajgönderen onur-47 » 10-05-2006 18:36:53

ilk önce 1arkadasima sunu demek istiyom dogru amblem gercektende 1ilcenin sembol bayragidir bununda görkemli ve iyi olmasi gerek ama simdiki deyisen amplem tamamen amotörcedir.

1yanlis anlasilma olmus arkadasimiz diyorki siyasi amac tasisaydi anapin sekli olurdu. hayir unutmaki simdiki baskanin partisi anap deyildir ak partidir.

arkadasimis diyorki simdiki amlemi deyisdirdiler vermek istedikleri mjsda dogrudur sunu diyorlarMIS: biz,sise istediginis hizmeti veremedik sise faydali olamadikta iste sise türkiyeyi sunuyos gidin istediginis ilde kalin.
ALLAH,askina bu nebicim fikirdir sanki bize simdiki belediye vize almista diyer illerde yasabilmek icin. böyle amlen mjsimi olur biz burda diyoski ilcemize neler yabsakta ilcedeki göcü yoksullugu önlesek diyos. ama simdiki belediye diyorki gidin baska illerde yasayin diyor.

böyle,hizmetmi,olur allah askina. ve eyer simdiki ak,partili baskan ve yönetimi eyer bu amlemle bu,mjs veriyorsa biraksinlar bu iside gercek bilenler yapsin. ve kiras festifalimi dedin nerde kim yabacak simdiki belediye,baskanimi ozaman niye bu2seneden vazladir yapmiyordu
hani gereksis ve masrafli ve ise yaramas diyordu. simdi ne oldu. unutmaki 1BIR,INSAN YA OLDUGU,GIBI GÖRÜNSÜN YADA GÖRÜNDÜGÜ GIBI OLSUN. biz hizmet isteris yok böyle biz sise bise yabamadik isteklerinizi yabamadik gidin baska sehirde yasayin böyle seymi olur
böyle amlem mjsimi olur. bak eski baskan ilcede gercekten hizmet yapti. bunu simdiki ak partili baskanda yabmali unutmaki KOLTUK VE BASKANLIK GECICIDIR. ama yapilan hizmetler kalicidir unutmayalim. ve burdan kimseyi hedef kesinlikle almadimda bilinis.
Kullanıcı avatarı
onur-47

Mesajgönderen Halit » 10-05-2006 20:25:06

Olayı partiselliğe vurmayalım yine....

seçimle başa gelen bir insanın bir sonraki seçime kadar partisini ön
planda tutması doğru değildir. tarafsız ve adilane hizmet etmeyi prensip edinmelidir. Zira sadece oyverenlerin değil herkesin başkanı olur. Bu sebeple seçimle gelmiş bir yönetim işin siyasi yönünü ön planda tutmalıdır.

Gelelim amblem konusuna, eski amblemimiz de çok güzeldi. birazdan eski amblemimizi de eklerim buraya... onunda her çizgisinden çok güzel anlamlar çıkıyordu. yeni yapılan ambleminde çok amatörce çizildiği ortada. ihtiva ettiği şelere çok bir laım yok. ama kurgusu ve çizimi daha profesyonelce yapılmalıydı. Koskoca ilçeyi temsil eden bir amblem anaokulu öğrencilerinin sergisinden çıkmış bir çizimi andırmamalıydı.

Gelelim değiştirlmesi konusuna... daha önce de dediğim gibi değiştirlmesinin gerekçesi açıklanmadı. Yeşillide hiç bir yapacak iş kalmamadı da iş ambleme düştü değiştirildi... göze çarpan bişey var, örneklerle anlatayım:

Örnek 1: belediye yönetimi başa geldiğinde hükümet cadde ve sokak isimlerinin değiştirlemisini zorlaştıran bir yasa çıkarmasına rağmen ilk olarak M Emin Demir Parkı ismi değiştirldi. Yeni adı Atatürk Parkı oldu... seçilen ismim özellikle Atatürk olarak seçildi fikrindeyim. zira Türkiyede Atatürk ismi taşıyan hiç bir şeyin isminin daha sonradan değiştirlemsi kolay değil. zira bu halen bürokratik bir tabu olarak durmaktadır. Atatürk seçildi ki bundan sonra gelen
yönetimler de bir daha eski isme geri dönmesinler....

Örnek 2: Yine Aynı dönemde Karşıyaka Mahallesinde Hakimler Caddesi olan cadde YeşilVadi Caddesi olrak değiştirildi... Yeşilli de klay kolay cadde isimleri dğeişmez. ve sonradan değişenlerin de sayısı ve nitelikleri sınırlıdır. Bu cadde adının da ne sebeple değiştirildiği hiç bir şekilde izah edilmemiştir...

Örnek 3: bir önceki beldiye yönetiminin 70'li yıllardan kalan amblemi değiştirip Festival amblemi ile ortak ambleme geçtiğini biliyoruz.
birazdan siteye ekleyeceğim bu ortak amblem de Çok güzel bir amblem idi. yarışma ile seçilmiş ve Mardin Anadolu Lisesi Reesim öğretmeninin yaptığı eser birinci seçilmişti. Yani tepeden inme değil, yarışmayla ve işin ehli kişilerce yaptırılmıştı. Sonra Bu amblem ortda hiç bir gerekçe
yokken değiştirldi ve şu anki amblem getirildi. Sebebi hikmeti çizeni yazanı kim belli değil. Belediye Meclis Karaının aldığı bir kararla değiştirildi.

Hatrılatma: Hatırlıyorum da Melih Gökçek Ankaranın amblemini değiştirdiğinde adamı nerdeyse koltuğundan edeceklerdi. koca bir şehri temsil eden bir şey. fütürsuzca değiştirlmemelidir diye düşünyorum... gelelim bizim ambleme... eskisinden daha güzel vee anlamlı bir amblem olsaydı eminim kimse itiraz bile etmiyeceti. tepki bile göstermiyecekti. Bütün bu örnekler ve drumular ortada iken ben amblem değişikliğinde art niyet aramıyor değilim. Bu konuda yanıldığımı düşünen varsa izahını yapsın... mantıklı bir izaha hiç bir akıl hayır demez....

Garib adlı üyemizde sanırım biraz uzaktan yorum getirmiş. doğrusu sadece ortamın daha yumuşak bir havaya bürünmesine yönelik bir mesaj olarak telakki ediyorum onun mesajını. zira dediği gerekçeler biraz ilginç. verdiği parti adı yanlış da olsa, bu sitede siyasi hamaseti ısındıracak kavramlardan uzak durulması kanaatindeyim. bu sebeple ifadelerimde hiç bir parti veya kişiyi baz almıyorum.

Selametle....
Kullanıcı avatarı
Halit

Mesajgönderen Halit » 10-05-2006 20:51:53

Resim

işte eski amblem...
Özellikleri:
*genel bakışta barışın simgesi güvercin...
*kiraz tanesi kiraz festivalini temsil ediyor.
*güvercinin baş kısmı ise Mardinin Yeşilli'den görünümü...
*gvercinin kuyruğu konunmundaki çizgiler Yeşilli'nin tarlalarındaki parselleri ifade ediyor.
*kiraz ağacı yapraklarından oluşan V harfi Yeşilli'nin meşhur Yeşil Vadisini ifade eidyor.
*Genel görünümdeki Yeşil renkli Y harfi Yeşilli'yi ifade ediyor...

vs vs vs....

bunlar şimdlik aklıma gelenler...
Kullanıcı avatarı
Halit

çok güzelmiş...

Mesajgönderen garib » 10-05-2006 21:18:05

gerçekten önceki ambleminiz çok harikaymış.Renklerde zaten yeşilliyi anlatmış.özelliklerini zaten anlatmışınız bize söylicek bişey kalmamış.selamlar.
Kullanıcı avatarı
garib
Siteden Engellenmiştir.

Mesajgönderen onur-47 » 11-05-2006 13:49:19

agzina saglik halit arkadas tam olarak öz ve net anlatin ve söyle eski ve yeni anlemde resimleri koyulmus artik buda sis diyer üyelerimizin gözü önünde artik sisde söyleyin hangisi daha iyi. ve imkan varsa bunada bir anket yabalim kendi sitemizde ve oyla karar verelim arkadaslar. ve burdan halit arkadasimizin dedigi gibi olayi partiye cekmiyelim ama tarafsis cada konusalim. ve park konusu gercektende cook büyük haksizlik yapildi bence cünkü M,EMIN.DEMIR bu ilcede 4,5 dönem belediye baskanligi yapmis ve ilceye cok büyük emekgi olmus bir önemli siyasetciydi kendisine allahtan rahmet diliyorum. ve bu park ismi deyistirenleride kiniyorum sanki baska is kalmamisti sanki. ve garip arkadasimizin yazisini okudun ve gösterdigi olgunluktan dolayi tesekürler yani dogruya dogru yanlisa yanlis demesini bilmeliyis. slmlar.
Kullanıcı avatarı
onur-47

Mesajgönderen yesillili » 01-06-2006 12:34:11

Resim

arkadaşlar olan oldu bi kere... şu anlaşıldıki görsel medya konusunda belediyenin iyi bir danışmana ihtiyacı var. amblem de olduğu gibi afişte de yeterince iyi bir çalışma çıkarılamadı...

şimdilik olan oldu. en azından bu durumun festivalin gidişatını kötüye gitmesine sebep olmamasını temenni edelim.

fakat festivalden sonra belediyeyi bu konuda iyice uyarmak lazım. gerçekten de iyi bir görsel medya danışmanına ihtiyaçları var....

SELAMETLE....
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen Kadri » 19-06-2007 17:58:50

Resim

amblem dediğin böyle olur...
inşallah bir yeşilli'nin de böyle güzel bir amblemi olur...
Kullanıcı avatarı
Kadri
Editör
Editör

amblem

Mesajgönderen marsel_47 » 20-06-2007 18:20:43

Arkadaşlar Mardin Valiliğinin yeni amblemi çok güzel olmuş.Yeşilli belediyesininde neden böyle güzel bir amblemi olmasın.Hatta bunun için bir yarışma dahi açılabilir;ve en güzel amblemi hazırlayacak kişiye bir ödül verilebilir.ne dersiniz?
Kullanıcı avatarı
marsel_47

Mesajgönderen creasy06 » 19-07-2007 15:04:29

O NASIL BİR AMBLEM ÖYLE. AHMET DEMİR HOCAMIN; İMZASINI UZATAN BİR ARKADAŞIMA "KUŞLAR AĞAÇLAR FİLAN ÇİZSEYDİN BARİ" DEDİĞİ GİBİ ,BULUTLAR DAĞLAR FALAN EKLESELERDİ BARİ . YAZIK WALLA. YANLIŞ ANIMSAMIYORSAM ESKİ AMBLEMİN DEĞİŞMESİ SİYASİ NEDENDEN .ESKİ BAŞKANDAN GERİYE BİRŞEY KALMASIN GİBİ ...YORUMUM ESKİ AMBLEMİN DAH İYİ DURMASINDAN İLERİ GELİYOR.
Kullanıcı avatarı
creasy06

Dön Yeşilli Belediyesi-Öneriler&Eleştriler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir