Belediyenin Hizmetleri...

Belediyemizin hizmetlerini tartışabilir ve yeni önerilerinizi sunabilirsiniz.
(Lütfen bu konuda kırıcı ve incitici mesajlar yazmaktan kaçınınız!...)

Belediyenin Hizmetleri...

Mesajgönderen ziver » 04-12-2005 14:35:06

herkesin bu güzel pazarın keyfince geçirmesini dilerken .
sitemize vermiş oldukları destek
ve sadakatlerden dolayı tüm gerek yeşilli hemşerilerimizi ve gerekse yurd içi ve yurd dışından
katılım larını devam ettiren ve her defasında sitemize önerilerinden dolayı yeni üye
arkadaşlarımızın çoğalmasına sebebiyet veren herkese teşekkür ve şükranlarımı
sunuyorum
ben bu gün hadim olmayarak belidiye forum bölümüne bir kaç satır yazmayı
uygun gördüm
.ve bunu yazarken kişiliğim olarak her hangi bir siyasi kastım ve başkalarını
sadece eleştiri bazında olup kimseye dokundurtma yapmamaktır.

konu olarak ilçemizde
geçmiş yıllardaki iktidar zamanında tüm zorluk ve sıkıntılara rağmen ve bir çok insanımızın
evinin yıkım sonucu yıkılarak zor durumda kaldığı ve ne ızdırap ve zahmetlerle açıldığını tüm
yeşillideki yaşayan hemşeri dostlarımız buna şahid olmuştur. bu yol ki ilçenin en önemli
yollarından biri olup 5 mahallemizi bir birine bağlamış ilçemiz adına gerek günlük yaşantımız
sosoyal açısından gerek ulaşım trafik ve en önemliside ilçemizi farklı bir havaya bürünmesi tarifi
ve gidişi zor merkez camimizin önüne açmıştır.

velhasıl kelam bu aylarda yine yeşilli
belediyemizin milyarlarca para harcayarak başta merkez camiinin bitişinden itibaran çalışması
uzun ve külfetli metrelerce yol (tarla kenarlarına) geniş kapsamlı bir şekilde taş duvar örmüştür
güzel buraya kadar sözümüz yok .
ben sayın başkana ve beraberindeki yöneticilerine
şurdan sesleniyorum
allah aşkınıza insanlık ki hep ilerliyor peki siz nereye gidiyorsunuz bu
duvarı örmüşsünüz güzel lakin zaten zor ve zaman zaman polisin takviyesiyle yıkım sonucu
açılmış ve açılmasına rağmen anca bir taşıtın rahat geçe bildiği çoğu mesafelerin dar olduğu bu
yollun ileride yaşam koşullarının gerektirdiği örneğin yirmi ,otuz yıl sonra tekrar bu gün bu evler
nasıl yıkılıp hane sahipleri mağdur olmuşsa .

zannedersem sizde 20..30 yıl sonra için
sizin yüzünüzden taş ördüğünüz yerler itibarıyla mağdur olacak nedenmi bu yol kim derse desin
muhakkak ve mutlak sürette genişletilmesi lazımdırki bu yol zaman gelir esnaflaşır,bu yol zaman
gelirki ihtiyaca anca cevab verir veya vermekte yetersiz kalır ,
ee be kardeşim fikren
biliyoruzki bu yolun illa genişletilmesi lazımken yazık değilmi onca masraf harcanıp yollun sanki
bu son halidir dokunulmayacak ve yarın öbür gün belediyece yol kenerında imar izni yapıldı
vatandaşta geldi evini dikti binbir zahmet ve birikimiyle .

bu sefer başka bir partiye
mensup bir başkan geldi ve kafasından esti bu yollun genişletilmesi lazım aaaaa. orda duralım
hem onca masraf yapılan metrelerce duvar yıkılacak yıkılmakla beraber bu bir milli servet
kaybına dahil olacak hemde yol kenarında inşaa edilecek evler yıkılıp vatandaş mağdur
olacak. yazık günah değilmi zaten bu yol açılırken bir çok vatandaşımız zor ve mağdur duruma
düştü ...ileriye dönük bence yine düşürülmeye bu hatayla zemin hazırlanmıştır ve o zor günler
yine kapıya dayanacak ve vatandaş mağdur olacaktır.

ben yeşilli belediyemizin bu gibi
hatalara bir daha düşmemesi temennisiyle
yapacakları hizmet ve çalışmaların insanlığa
fayda ve huzur getirmesini diliyor ve başarılara koşmalarını arzuluyorum
:cry:
Kullanıcı avatarı
ziver

Mesajgönderen DivaniBehlul » 14-01-2006 00:28:30

:roll: DIVANI
BEHLUL´DEN ZIVER KARDESIMIZIN 4 ARALIK 2005 TARIHLI YAZISINA
CEVAP:

MUHTEREM KARDESIM, HERKES GIBI SENINDE YAPILAN DUVAR
CALISMALARIYLA ILGILI FIKIRLERINI BELIRTMEYE HAKKIN VARDIR. BUNUDA
KESINLIKLE SAYGIYLA KARSILARIM. SIMDI YAZACAKLARIM SADECE MESELENIN
DAHA IYI ANLASILMASI ICINDIR. BEN ÖZELLIKLE DEGIRMENLER YOLUNDAN (ARAPCA
BILINEN ADIYLA TAREK ER RIHE) BAHSETMEK ISTIYORUM.
DEGERLI KARDESIM
BU YOLUN YAPIM CALISMALARININ BASLANGICI YAKLASIK 27 SENE ÖNCESINE
KADAR DAYANMAKTADIR. TA O ZAMANLAR CIKAN GÜRÜLTÜ PATIRTI NEDENIYLE
YOL BITIRILEMEDI. ÖZELLIKLE SUNU BELIRTMEK ISTIYORUM KI: BU YOL YAPIMI
SIRASINDA, YOLUN ASAGI KISMINDA KALAN MAL SAHIPLERININ KATI TUTUMLARI
NEDENIYLE MAGDUR OLAN TARAF HEP YOLUN YUKARI KISMINDA KALAN MAL
SAHIPLERI OLMUSTUR. BUGÜNKÜ YOL, BU HALIYLE % 80 DEN FAZLASI BU MAGDUR
INSANLARIN BAHCELERINDEN GECMEKTEDIR. BUGÜNKÜ DUVAR CALISMALARI
BASLAMADAN ÖNCE, BELEDIYE BASKANIMIZ, YOLUN GENISLETILMESI ICIN YOLUN
KENARINDA BAHCELERI OLANLARLA TEMASA GECMIS. FAKAT MALESEF TARIH YINE
TEKERRÜR ETMIS; VE YOLUN ASAGI KISMINDA KALANLAR YINE SAHNEYE CIKMIS VE
YOLUN GENISLEMESINE TEKRAR ENGEL OLMUSLARDIR. HATTA BIR DUVAR
GENISLIGI KADAR YANI YAKLASIK 1 METREYE DAHI RAZI OLMAMISLAR. HAL BÖYLE
IKEN, SENELERDEN BERI DUVAR ÖRÜLMEDIGI ICIN BAHCELERI SÜREKLI EREZYONA
UGRAYAN BU MAGDUR INSANLARIN BAHCE DUVARLARINI ÖRMEKTEN BASKA BIR
ALTERNATIF KALMAMISTIR. AYRICA BU DUVAR SAYESINDE TOPRAK KAYMASI
ÖNLENMIS, YOLUNDA SÜREKLI CAMURDAN KURTULMASI SAGLANMISTIR.
YOL
GENISLEMESINDEN BAHSEDERKEN % 80 DEN FAZLA KATKI SAGLAYAN BAHCE
SAHIPLERINDEN DAHA FAZLASINI BEKLEMEK HAKSIZLIK OLMAZMI?
BEN BU
MESAJIMDA ÖZELLIKLE KIMSENIN ISIM VEYA SOYADINI KULLANMADIM. AMA
ZEKERIYA KARDESIM DILERSEN BU KONUYLA ILGILI DAHA DETAYLI BILGILERI
E-MAIL ADRESINE ÖZEL BIR MESAJLA GÖNDEREBILIRIM.
ALLAH HEPIMIZIN YAR
VE YARDIMCISI OLSUN.... :idea:
Kullanıcı avatarı
DivaniBehlul

Mesajgönderen ziver » 14-01-2006 13:03:30

selam behlul kardeşim
mesajını okudum buyur msn m var yaz tanışalım tanıyamadım veya kıssaca sitede kendini
tanıda bilirsin ziver.demir@hotmail.com :)
Kullanıcı avatarı
ziver

Mesajgönderen onur-47 » 15-04-2006 21:47:31

ilk önce burdan divani
behlül arkadasimis diyorki: yapilan duvar calismasi dogrudur. tamam biz hizmete karsi cikan
insanlar deyiliz; ama hizmet dogru ve adaletli olursa. simdiki belediye baskani yaptigi duvar
tamamen hatadir cünkü imarli yolun ortasindan yapiliyor. dedigim gibi duvarin yapildigi yer deyil
yaklasik 3-4metre disardan yani bahcelerin daha ic tarafindan yapilmasi gerekti. ve buda
pilanda imarda geciyordu. ve bunu bildikleri halde sirf kendi rahatliklari bozulmasin diye bile bile
yaptilar.

bu arkadas,ilk önce belediyeye gitsin ordaki imar mühendislerine söylesinde
görsün asil haksislik ve yanlisligi kim yapiyor görsün... önceden yapilan bu yol tamamen
adaletliydi.

daha önceki dönemde en azindan hizmet yapiliyordu. yol, su, kanalizasyon
asfaltli, parklar aydinlatmali yollar okullar banka belediye,sarayi vesayre... simdiki belediye 2
seneyi gecti ve üstelikte iktidar olmasina ragmen ne yapildi ilcemizde. Belediyeden icraat
bekliyoruz...
Kullanıcı avatarı
onur-47

Mesajgönderen Halit » 28-04-2006 02:07:36

Sadece Yeşilli Belediyesi
için demiyorum... Sözlerim genel yargılardır...

bence bir belediye'nin ve dolayısıyla
belediye yönetici ve personelinin öncelikli vaifesi o yerleşim biriminin sorunlarını çözmeye
çalışması, orada yaşayan halkın genel hizmetini görmesidir.

Bunu yaparken de
belediyenin ve özellikle de belediye başkanının halkı için en iyisini düşünmesi ve ayrım
yapmadan herkese eşit mesafede durması şarttır. Seçime yönelik çalışmalar belki başkanların o
anlık işlerini görmektedir. fakat bir başkan sadece ona oy verenlerin başkanı değildir. O
yerleşim birminin başkanıdır. ve hizmet yaparken hesaba katılaman her vatandaşın hakkı
gaspedilmiş olur. bu dünyada hesap soranı az olsa da, ötelerde vebalinden kurtulunamayacak
bir kul hakkı vebali getirir.

Kamu hizmeti gören herkesin bu hususta dikkatli olması
gerekir. Zira bu kişiler, haksızlık yaptığında bir kişinin değil tek tek bütün fertlerin hakkını ihlal
etmiş olurlar...

Bu kapsamda başta belediye olmak üzere kamu hizmeti gören bütün kişi
kurum ve kuruluşların halkın her kesimine eşit mesafede durması, ve herkese eşit miktarda
hizmet götürmesi gerekir.

Bunlar benim şahsi düşüncelerim olmakla birlikte genel
kanının da bu yönde olduğu fikrindeyim... ve bu fikirlerimde kimseyi itham etme suçlama gibi
bir maksadım yoktur.

Selametle...
Kullanıcı avatarı
Halit

YOL MESELESİ

Mesajgönderen KulAhmet » 18-05-2006 22:41:00

Arkadaşlar Merhabalar nasılsınız İyisinizdir işallah Yol meselesinde bende bir kaç şey yazmak
istedim şöyleki yol şuan hemen hemen tamamlanmış gibi malkoçlar semtine kadar. Buraya
kadar güzel de acaba neden biraz daha geniş yapılmadı. sorusuna gelince arkadaşlar
fedakarlık tek taraflı olmaz yol açıldığında yolun üst kısmı baya fedakarlık gösterdi. Şimdi ise
başkan aşağı kısımda kalan evlerle tek tek görüşüp birazda aşağıdan alalım dedi ama nafile
olumsuz cevap peki zorla yapamazmıydı yapardı ama ne gerek var onlarda o düşünce yoksa
ne yapsın en azından oraları düzeltti kiş en fazla aşağı kısımda yer alan klişiler yararlandı.
Düzene soktu çamurdan çöplükten kurdardı Allah ondan razı olsun...
Kullanıcı avatarı
KulAhmet

Re: YOL MESELESİ

Mesajgönderen Halit » 19-05-2006 00:14:38

KulAhmet yazdı:Arkadaşlar Merhabalar nasılsınız İyisinizdir işallah Yol
meselesinde bende bir kaç şey yazmak istedim şöyleki yol şuan hemen hemen tamamlanmış
gibi malkoçlar semtine kadar. Buraya kadar güzel de acaba neden biraz daha geniş yapılmadı.
sorusuna gelince arkadaşlar fedakarlık tek taraflı olmaz yol açıldığında yolun üst kısmı baya
fedakarlık gösterdi. Şimdi ise başkan aşağı kısımda kalan evlerle tek tek görüşüp birazda
aşağıdan alalım dedi ama nafile olumsuz cevap peki zorla yapamazmıydı yapardı ama ne gerek
var onlarda o düşünce yoksa ne yapsın en azından oraları düzeltti kiş en fazla aşağı kısımda
yer alan klişiler yararlandı. Düzene soktu çamurdan çöplükten kurdardı Allah ondan razı
olsun...

Ya burada biraz dikkatli davranmak lazım bence...
insanların kalbinin kırılmaması mantıklı bir gerekçe... niyet sadece bu ise canı gönülden
destekelerim.

Ama dikkat edilmesi gerek bir kaç husus var: belediye bir kamu
kurumudur. yaptığı hizmetlerde bütün halkın rahatını her zaman düşünmelidir. ama düşünmesi
gereken ikinci bir mevzuu da varki belediye yapması gereken hizmetleri zamanında yapmazsa
ileride o işler daha çok baş ağrıtır. şimdi açmadğı yolu belki beş belki on yıl içinde mutlaka
yapmak zorunda kalacak. imar planları boşuna çizilmiyor. kaldı ki avrupa birliği standartlarını
yakalamya çalışan ülkemizde artık yolların ve kaldrıımların dahi taşıması gereken standartlar var.

Eğer imar planında geçiyorsa bence bedelinin ödemek usulu ile bu işi yapması lazım.
zira yoldan ve kaldırımdan sadece evi yıkılacak veya bahçesinden bir miktar alınacak insanlar
değil bütün halk yararlanıyor. Sırf mal sahipleri üzülmesin diye benim ilçemde daha rahat
imkanlara kavuşmam engelleniyorsa bu bir kul hakkı ve kamu hakkı ihlali olur. işe bu açıdan
bakın. belediyenin imar planında geçiyorsa bedelini ödeyerek bunu yapar ve yapması da
gerekir. hangi mahalle ve mevzide olursa olsun olması gereken budur.

Bununla
birlikte aklımdaki şüpheleri yenebilmem için belediyenin ikna edici kanıtları veya açıklamaları
lazım bence... topu taca atmak kolaydır. şimdi belediye yolu yapmadığı zaman ve bahane
olarak kalp kırılmasın dediği zaman bende sorular sormaya başlarım :

-Belediye yola
masraf yapmak istemediği için mi, yani bahçe bedellerini üstlenmek istemediği için mi topu taca
amaktadır?

-belediye sadece yolun bir kısmını yaparak, kendi tarafatarlarının işinin
görecek kadar yol yapmış olup geri kalanı da bahane uydurarak yapmamak istemekte
midir?

-belediyenin yol yapımları neden adil ve homojen olarak bütün ilçe genelinde
olmuyor.? daha önceleri nahrasi ve bülbüle kadar yapılmayan yol kalmamıştı. şu anda
merkezin içindeki bazı mahallelere yol yapmamak veya araba göndermemek bir politika
gereğimidir?

-belediye oy kaygısından dolayı mı taraftarına hizmet edip de; herkesin
oyunu kaybetmemek açısından diğer geri kalan hizmetleri yapmayıp topu taca yani sebebebi
bahanelere atmaktadır? veya bu hizmetleri geçiktirip sonradan gelebilecek yönetimlerin halkla
arasının açık kalmasına sebep olmak istemekte midir?

-belediye yapması gereken
hizmetlerin kamu hizmeti olduğunun farkındamıdır? bütün ilçe halkının hizmetinden sorumlu
olduğunun farkında mıdır? bu kamu ve kul hakları adilce kullanılmadığında bunun
sorumluluğunu üstlenmeyi kabul etmekte midirler?

Evet bu sorular çoğaltılabilir. bu
ve benzeri sorulara net cevaplar alayım. aldığım cevapları mantıklı bulayım (olması gerektiği
için değil sadece mantıklı olmasını kabul ederim) ben belediyenin bütün yaptıklarını alkışlarım.
yok eğer bu sorularım mantıklı birer cevap bulamıyorsa belediyenin üstlenmiş olduğu kamu
hakkından bir Yeşillili olarak payıma düşen kısmını helal etmeme hakkına da sahibim
sanırım....

Buyrun sizlerinde fikirlerinizi
bekliyorum...

Selametle...

Dipnot: Arkadaşlar
bu dediklerimle beni belediye veya iktidar karşıtı olarak algılamayın lütfen. geçmiş iktidar
zamanında da böyle internet imkanım olsaydı eski yönetimin hatalarını sorgulamakta,
görevlerinin hatırlatmakta ve yaptıklarını olumlu veya olumsuz eleştirmekten hiç
çekinmezdim... Ve emin olun bundan sonra iktidar değişirde hatalar yine devam ederse
uslubum hiç değişmeyecektir. Burada amacımız bir çeşit bilinçlenme, bir çeşit beyin
fırtınasıdır... bundan en iyi şekilde istifade etmeye çalışalım....

Tekrar Selametle....
Kullanıcı avatarı
Halit

Halit Arkadaşımıza cevaplar

Mesajgönderen KulAhmet » 23-06-2006 23:43:18

Öncelikle şunu söyleyeyim sana belediye oranın parasını ödeyemezmiydi ödeyebilirdi
ama zorla yıkmak zorunda kalırdı. orası imar planından geçiyormu bende bilmiyorum ama
şunuda diyorum bu yolu açan yönetim neden aşağıdan almadı o evleri ve bahçeyi yıkmadı
buda sana soru sonuçta yol o zaman açıldı. Niye tam açmadı. şimdiki iş şuna benzedi dağınız
saçı toplayarak düzene sokmak oldu.
ikinci cevap ne alaka varsa belediye yolun tamamını
yaptı açılan yolun hepsini yani var olan yolun duvarını örerek, parke taşı ile döşedi. Yol daha
geniş açılmış olsaydı açıldığı kadar yapılırsı.
şimdi o parka taşı döşendi kim faydalandı tüm
yeşilli halkı değilmi girişten merkeze kadar gidiş geliş asfaltlandı kim yararlandı yeşilli yapılan
hizmetlere bak oy vermeyenlere daha çok iş yaptığını görürsün. şimdi yatılının yolu yapılıyor
zamanı geldimi bana göre diğer yerlerde yapılır. oy için mi orasını bende bilmiyorum ama ama
bana göre bu iki yılda yapılan çalışmalar hiçbir dönemde yapılmadı (iki yılda) .... o kadar iş
yapılmış görmezden gelinemez tutturmuşuz yol alt yapı halledilmeden yolu yapsan o zaman işte
oy için yaptın derim neden yarın oraya kanalizasyon döşeyeceğin zaman tekrar bozacaksın
ama önce altyapıyı halledip sonra ytolları yaparsan aradaki farkı sen anla kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
KulAhmet

Re: Halit Arkadaşımıza cevaplar

Mesajgönderen Halit » 24-06-2006 01:53:21

KulAhmet yazdı:Öncelikle şunu söyleyeyim sana belediye oranın
parasını ödeyemezmiydi ödeyebilirdi ama zorla yıkmak zorunda kalırdı. orası imar planından
geçiyormu bende bilmiyorum ama şunuda diyorum bu yolu açan yönetim neden aşağıdan
almadı o evleri ve bahçeyi yıkmadı buda sana soru sonuçta yol o zaman açıldı. Niye tam
açmadı. şimdiki iş şuna benzedi dağınız saçı toplayarak düzene sokmak oldu.

"dağınız saçı toplayarak düzene sokmak" tam olarak ne anlama
geliyor anlaymadım fakat sözün bana hitap ettiğni düşünmüyorum. Kaldı ki benim ortada
yaptıüğım fiili bir durum yok...

Gelelim zorunda kalırdı meselesine;
Biraz daha global
bir hayat düşnüdüğünüzde; misalen kalkınmış ve elişmiş bir şehiri düşündüğünüzde; kamunun
ortak rahatı kişilere bağlı değildir. yani bir kişinin mesut olması için bütün toplum zarara
uğratılamaz. ben bu düşünceye dem vurdum ve bu düşünceden hareket ediyorum. Kaldıki
gelişmeyi hedeflemiş bir Yeşilli'de de durum böyle olmalı değil mi? mesela bir kişinin evi
yıkılacak diye millet yıllarca sıkıntı mı çeksin... hayır derim ben buna... daha önce dediğim gibi
ödesin belediye zararını yapsın hizmetini... zararı elbette telafi edecek... kaldı ki daha önce de
dedim: şimdi yapılmayan hizmet 10 yıl sonra daha çok sıkıntı verecek asma yine yapılmak
zorunda kalınacak...

bir konu daha: eski yönetim hata yapmaz demiyorum. eski yönetim
de hata yapar. insanın olduğu her sistemde hata oranı mevcuttur. fakat aynı hatayı baz alarak
hataya devam etmek bahane değildir. yani eski yönetim hatalı bir yol yaptıysa ( ki yapıldığı
düşünülürse zaten başka yönetim o hatayı yapmamak ve düzletmek için seçilir.) yeni yönetim
de aynı hatayı tekrarlamamlı...

Beni de ne eski yönetimin avukatı görün; nede yeni
yönetimin düşmanı... yanlışı göstermek doğruyu anlatmak öneli bir erdemdir. etki edilen kişi kim
olursa...

KulAhmet yazdı:ikinci cevap ne alaka varsa belediye
yolun tamamını yaptı açılan yolun hepsini yani var olan yolun duvarını örerek, parke taşı ile
döşedi. Yol daha geniş açılmış olsaydı açıldığı kadar yapılırsı.

beldiyeni
yolları güzelleştirmesini takdri ederim tabiki... aklı başında bir insan doğru yapılmış bir hizmeti
eleştirmemei ummaz zaten... ben görmedim yolları ama parke ile güzel olmuşsa yapanları tebrik
ederim... bana göre doğruyu tebrik etmek de bir
erdemdir...

KulAhmet yazdı:şimdi o parka taşı döşendi kim faydalandı
tüm yeşilli halkı değilmi girişten merkeze kadar gidiş geliş asfaltlandı kim yararlandı yeşilli yapılan
hizmetlere bak oy vermeyenlere daha çok iş yaptığını görürsün.

reklam
koan haeketler olarak algılarım.. açıklayayım. ilçenin bazı yerlerine araba bile geçemiyorken
sadece ilçe girişini düzenlemek Yeşilli'ye teşrif eden insanlara karşı yapılan bir fiil olarak
algılarım... kent merkezi her zaman en düzenli yer olmuştur. ve ilk hizmet alan yer olmuştur...
bunda bir anormallik yok...
KulAhmet yazdı:şimdi yatılının yolu yapılıyor
zamanı geldimi bana göre diğer yerlerde yapılır. oy için mi orasını bende
bilmiyorum...

okulun yolunun güzelleştirilmesini memenuniyetle
karşılıyorum... fakat bir kısım lüks iken bir kısım bataklık olmamalı... biraz denge...
kanayan yaralar, estetikten daha acildir... yapılsın karşıyakanın
tepebaşının yolu alkışlarım... ciddiyim alkışlarım.... ama oradan araba bile geçemiyorken diğer
yol parke olmuşsa itidal olmadığı anlamına gelir... hatırladığım kadarıyla bir ara yeşilliye
geldiğimde nahrasi bülbülköy yolları bile yapılmıştı... şu anda ne durumdalar
bilemiyorum...

KulAhmet yazdı:ama ama bana göre bu iki yılda yapılan
çalışmalar hiçbir dönemde yapılmadı (iki yılda) .... o kadar iş yapılmış görmezden gelinemez.
tutturmuşuz yol alt yapı halledilmeden yolu yapsan o zaman işte oy için yaptın derim neden yarın
oraya kanalizasyon döşeyeceğin zaman tekrar bozacaksın ama önce altyapıyı halledip sonra
yolları yaparsan aradaki farkı sen anla kolay gelsin.

yapılan çalışma
varsa, tebrik ederiz... kul görmezden gelse Hakk görür yapılanı... yanlız ondan sonra söylediğin
ya bir çelişki yada ben yanlış anladım... yolun altyapısının evvel yapılması tabiki daha doğrudur.
bende bunu savunurum... bunu tuturmam nerden anlaşıldı yoksa ben mi yanlış anladım
bilemiyorum... yanlış anladıysam özürlerimi beyan ederim...

Ve
final....

KulAhmet seninle burda atışmıyorum, bunu samimi bir şekilde dile
getiriyorum... benim amacım burada bir sentez bir beyin fırtınası açmak... yani yanlışları
görmek, yanlışı reddetmesini kabullenmeyi bilmek... doğruları tebrik etmeyi desteklemeyi
öğrenmek...

Fikirlerini hiç bir şekilde atışma ortamında algılamıyorum... uslubunda da sert
değil... yani makul şartlarda beyin fırtınasına devam edebilirz
sanıorum...

SELAMETLE...
Kullanıcı avatarı
Halit

Mesajgönderen Halit » 20-07-2006 01:04:53

Evet Kul Ahmet ile güzel
bir sinerji yakalmıştık fakat uzun süredir yazmıyor anlaşılan...

arkadaşlar sizlere önerim
şu:
hizmetin eleştirlmesi, talep edilmesi, yapılması veya sorgulanması ayrı fakat bir bütünü
oluşturan şeylerdir...

vatanaşların ortak bir gereksinimi olduğu vakit, eğer ilgili kurum
bunu yapıyorsa ne ala; yok eğer yapmmıyorsa bunu talep etmek lazım. hata daha da ilerisi
yapılan bir hizmetin doğruluğu, kalitesi, amacı ve sonuçları iyi anlaliz edilmeli ve rahatlıkla
tartışılabilmelidir...

zira iyi yapılmamıiş bir hizmetin eleştirlmesi normaldır ve ilgililerin bunu
kabullenmesi lazım gelir...
iyi yapılmış bir hizmetin de hazmedemeyen insanların dahi bir yere
kadar inkar edebileceklerini ve ondan sonra kabullenmek zorunda kalaklarını göz ardı
etmeyelim...

bu sebeple hizmeti eleştirmeyi sorgulamayı muhalefet olarak algılayp tavır
almayın. sonuç olumluysa alkışlamak lazım.. bunlar erdem meselesi.. alkışlayabildğin gibi
eleştirebilmen de lazım...

evet çekinmeden yapılan hizmetlerin doğruluğunu,
yapılmayan hizmetlerin sebebini sorgulamanızı ve hatta gerekirse aktif oalrak bu işlemi yapmaızı
öneririm... artık devir değişti... bir bilgi edinme yasası ile bir çok kurumu bağlayıcı bir nitelikte
sorgulayabiliyorsunuz...

biraz bilinç, biraz düşünce, biraz insaf ve en önemlisi ihsan ve
irfan kavramları....

Selametle...
Kullanıcı avatarı
Halit

Mesajgönderen yesillili » 16-11-2006 04:46:14

Arkadaşlar en son haberini yaptığımız yağışta bazı evleri su bastığı bilgisi elimize ulaşmış ancak ayrıntılara ulaşamamıştık...

Bugün siteye bir üyemizin yazdığına göre:
evinin su basan vatandaşlarımızdan biri belediyeden yardım istemiş fakat yardım alamamış ve içinde bulunduğu zor durumu kaldıramayarak kalp krizi geçirmiş...

bunun doğruluğunu ben bilemiyorum. dolayısıyla konu hakkında şimdilik çok bir fikir beyan edemiyorum. fakat olaydan haberdar olan üyelerimizin veya hemşerilemizin bilgilerini almak ve bu konu hakkındaki düşüncelerini paylaşmalarını sağlamak amacıyla konuyu buraya naklediyorum...

şimdi ziyaretçi defterimize gelen iki mesajı buraya alıntılıyorum:
sila yazdı:MERHABA SITENIN DEGERLI ZIYARETCILERI NASILSINIZ NE YAPIYORSUNUZ COK SUSKUNSUNUZ EFENDIM..
YA ARKADASLAR BENI BISEY COK ÜZDÜ.. GECEN HAFTAMIYDI YESILLIDE SEL OLAN,, VE BIR KISININ EVI ZARAR GÖREN.. YA BIR VATANDASIN EVI ÖNU CÖZÜLMÜS VE BELEDIYEDEN YARDIM ISTEMISLER AMA BELEDIYE RED ETMIS VE O ZAMANDA BIRISININ CANINA MAL OLMUSTUR, ADI SEVIMDI GALIBA KALBI DURMUS...ALLAH RAHMET EYLESIN VE YAKINLARA SABIR VERSIN...
BEN BELEDIYEYI COK SUCLUYORUM, AYIRIMCIK YAPMAYALIM LÜTFEN HERKESE AYNI YARDIMI EDELIM...

suskun47 yazdı:selam yesilli ve halki, Sila arkadasimizin belirttigi gibi yasanan olay benide etkiledi.Gercekten belediye ve yönetenleri bu vakada büyükce payi vardir,, benim görüsüm :Yesilli ilcesini yöneten belediye halk arasinda kesinlikle ayirim yapmamalidir ve bütün yesilli halkina esit davranmasi gerekir,,, Ben bir Ak Partisi destekleyicisi olarak sayin baskanimizin ilk göreve atandigi dönemde yaptigi degisiklik var ki bana zor geldi ve hic cagdacs insana yakismayacak bir davranis buluyorum,, Özür diliyorum ama bu malesef öyle,,, Sayin baskanin ilk görevindeki degisiklik : sayin Hayrettin Demir yönetimi döneminde insa edilen ve Merhum eski eski baskanin anisina yapilan meydandaki parkin ismini degistirmekti,, bunu ben dogru ve hos bir davranis bulmuyorum, yani bu yesilli halki arasinda esit davranma ile alakali degildir demeyin olay burdan kaynaklaniyor,,, Bence ilceyi ve belediyeyi yöneten yetkililerde hirs ve öc gibi davranislarin cagdas ve yönetimi elinde olan insanlarda olmamasi gerekir.. ve ilcemizi bugün türk ve hatta avrupa gündemine tasiyan eski baskanimizin emegini kesinlikle unutmayalim ve gözardi etmeyelim,, kesinlikle önyargilida olmayalim,,, selametle kalin,, Almanyadan selam ve dua ile

mesajlar bunlar. bu konuda bir bilginiz varsa veya bu konudai fikrilerinizi paylaşmak isterseniz buraya yazabilirsiniz...

Selametle...
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen onur-47 » 16-11-2006 17:24:24

burdan herkese slm eder. ve gercektende bu olay yani bir vatandasimizin evini su baskiniyla asar görmesi ve madi durumun yetersis olusundan dolayi belediyeden yardim istemesi ve belediyenin yani belediye baskanin yardim etmemesi yani kendi partilisi olmadigi icin hayir demesi ve bu,vatandasimizinda bu,durumu kaldirmamasi ve kalp kirizi gecirip ölmesi bir insanlik ayipi olarak görüyom biz hangi cagda yasiyos allah askina bu nasil bir zihniyet. :oops: ... unutmayalimki yesillide herkes her soyadi birbirleriyle akrabalik bagi muhakak vardir. artik ne yazacagimi bilemiyecem cook üzücü ve kizilacak bir olay. ben suanlik ölen vatandasimizin ismini bilmiyom ama allahtan rahmet ve ailesinede bas sagligi diliyom. unutmayalimki makam ve koltuk gecicidir ama isimler hep kalicidir. herseyin ilaci zamandir zamani gelince halk bunlarin cevapini verecektir.
Kullanıcı avatarı
onur-47

Mesajgönderen sila » 17-11-2006 23:28:49

TEYZEMIZIN ADI SEVIM SAVAS OSMANIN KARISI.. BU KONU COK ÜZÜCÜ EGER BUNA BISEY DEMESEK YARIN BIRGUN BASKA BIRISINEDE OLUR..
BELEDIYE NICIN VAR ANLAMIYORUM EGER MILLETE YARDIM EDEMEYECEKSE, DEMEKKI KADIN ZOR DURUMDAYMISKI SIZIN AYAGINIZA GELIYOR, BELEDIYEYE DIYECEK BIR LAF BULAMIYORUM, ALLAHA HAVALE EDIYORUM.. ZENGINLER ZATEN ISTEDIKLERINI YAPABILIRLER AMA FAKIRLER EDEMEDIKLERI ICIN HOR GÖRUYORLAR VE YETERLI YARDIM ETMIYORLAR.. PARAN VARSA YUZUNE BAKARLAR YOKSA KOVMAKTAN BETER EDERLER VALLA LAFIN KISASI BELEDIYEYE ACIYORUM.. BU HALLERI NE OLACAK DIYEDE DUSUNUYORUM ARTIK..
TEYZEMIZIN MEKANI CENNET OLSUN VE KALANLARA SABIR VERSIN
Kullanıcı avatarı
sila

Mesajgönderen vuslat » 15-05-2007 21:05:23

İYİ GÜNLER arkadaşlar ya neden seçim yaklaştığında hizmetler artıyor anlamış değilim ya bu insanlar niye öyle kandırıyor halkı ben şimdiki yönetime tek söylemiyorum türkiyede bütün belediyeler öyledir fakirler seçim yaklaştığında kıymete binerler artık yeni moda çıkmış parayla oy satmak moda olmuş bu kadarınada pes yaw bazı uyanıklar iki tarafada söz verip iki taraftanda para alırlar vicdansızlar kardeşim sen istediğine ver ama parada ne oluyormuş halla halla ALLAH bizi ıslah etsin..
Kullanıcı avatarı
vuslat

Mesajgönderen Halit » 15-05-2007 21:10:51

belediye seçimlerine daha iki yıl var vuslat. boşuna hizmet bekleme. hizmet yerel seçimlere 6 ay kala başlar.
Kullanıcı avatarı
Halit

Dön Yeşilli Belediyesi-Öneriler&Eleştriler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir