Belediye ve İşçileri...

Belediyemizin hizmetlerini tartışabilir ve yeni önerilerinizi sunabilirsiniz.
(Lütfen bu konuda kırıcı ve incitici mesajlar yazmaktan kaçınınız!...)

Belediye ve İşçileri...

Mesajgönderen fahribey13 » 02-06-2006 09:13:06

selam arkdaşlar ya arkdaşlar yeşilli belediyesindeki işçilerin günahı ney arkadaşlar işçiler
sabah 7 akşam 11 hata son zamanlarda 3 kdar çalışıyorlarb yazık mgünah degilmi ya bide
pazar günleri tatil yokmuş arkadaş lar butür ayırımlara mahal vermeyelim ve sizin gön
mesajlarla gerek işçilerin gerekse rahat etme durumları için hep birlikte el ele verip destekte
bulunalım.... yazık ya yazık
Kullanıcı avatarı
fahribey13

HAKLISINDA ...?

Mesajgönderen KulAhmet » 14-06-2006 22:46:40

Sevgili
fahriciğim çok çalışmalarına her kes karşıdır ama bunlar sürekli 7-24 çalışmıyorlar her halde
festival yapılacak diye 5-6 gün fazla çalıştılar çok mu yani zamanında ne kadar çalıştıkları
herkesin malumu o zaman bu festival için sabahlıyorlardı. kimse bir şey demiyordu neden şimdi
ses çıkıyor anlamıyorum doğrusu... Hem 5-6 gün Eskidende olsun Şimdide olsun festival için
çalışmaları bence abartılacak bir şey değil. nede olsa hakları ödeniyor..?
Kullanıcı avatarı
KulAhmet

Mesajgönderen Halit » 15-06-2006 03:31:13

Eğer sadece festival
haftasında böyle olmuşsa anlayış göstermek lazım...
Malum etkinikler her zaman çaba ve
fedakarlık ister...
Tabi bunu en rahata indirgemenin yolu da şu:
hazırlıkları normal
sürenin daha öncesinden başlatarak iş önceden azaltılırsa; işçilerin gece çok geç saatlere
kadar kalmalarına gerek kalmaz herhalde ...

normal günlerde yani sıradan bir iş
gününde mesai dışı veya haftasonları ek ücret ödemeden çalıştırma durumları varmıdır bilemem.
bunlar yoksa ve işçi mesaiye kalınca mesai ücreti veriliyorsa sorun yoktur bence...
Kullanıcı avatarı
Halit

Mesajgönderen sila » 17-06-2006 00:37:52

Halit senin dediklerine
katiliyorum ama bir yere kadar...
eger bu isciler belediyede calisiyorlarsa, hafta ici tek
calisirlar. ama yok hafta sonlarinida calisacaklarsa o zaman hafta ici bir kac gün izin olmalari
lazim.. hangi yilda yasiyoruz halen. milletin canida can..
belediyenin isleri olacak diye millete
haksizlik edemeyiz.. ama illa olsun diyorlarsa bi kac isci daha alsin, hafta sonlari calismak icin
ve geceleri icin..bir sürü issiz insan var, bir kac tane alsinlar iste
Kullanıcı avatarı
sila

Mesajgönderen onur-47 » 17-06-2006 17:41:45

Arkadaslar eyer
belediyede isvarsa tabiki belediyenin iscileri yani calisanlari yapmasi gerek ama adeletili olmak
sartiyla ha festivalde cok calismis olabilirler ama tüm isciler calismisa sorun deyil ve tabiki
mesayi saati disinda calisdiklari ücret ödeniyorsa sorun olmas ama sen hem fazla calistir hemde
mesayi disi calisma ücretini ödeme ve sadece muhalefet partinin iscilerini tek calistir buda
olmas saten bizimde karsi cikdigimis konuda burda saten yani adeletli olmak gerek ama nerde
gidin görün belediyede yapilan haksizliklara.
Kullanıcı avatarı
onur-47

Mesajgönderen Halit » 20-07-2006 00:55:46

gerek beldiyenin ve
gerekse kaymakamlığın işçi ve personelini hizmet içi eğitim programlarına tabi tutarak daha
verimli bir şekilde çalışmalarını sağlamalarını öneriyorum...

ayrıca fiziki işlerde(kazma
kürek vs vs işleri) çalışan işçilerin daha sağlıklı olabilmeleri için onlara ayrıca teşvik veya katkı
verilmesi gerekir diye düşünyorum. tabi bunlar öneri... bu saydede çalışanlar işlerini daha
profesyonel yapaacak ve belkide işlerini daha çok sevecekelrdir...

global iş
yaşamında , profesyonel olmak lazım.. iyi bir kurumsallaşma lazım.. bu önerilerim de bu
çerçevede değerlendirilebilir...

yetkililerin bilgisine... fikir bizden, destek halktan,
uygulama yetkililerden...

Selametle...
Kullanıcı avatarı
Halit

zavallı işçiler

Mesajgönderen creasy06 » 19-07-2007 15:31:23

zavallı işçiler gelen giden onları hırpalıyor.başkanların hepsi de kendisine destek vermeyeni ya sürüyor ya işten ayrılmasına sebep oluyor.ama yeni dönemde işçilerin parasının ödenmediğini duymadım daha ! sadece bu uyanıklığı duyup biraz üzüldüm fazla çalıştırıp mesai ödememe ne demek
Kullanıcı avatarı
creasy06

Dön Yeşilli Belediyesi-Öneriler&Eleştriler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir