Kiraz Festivali

Belediyemizin hizmetlerini tartışabilir ve yeni önerilerinizi sunabilirsiniz.
(Lütfen bu konuda kırıcı ve incitici mesajlar yazmaktan kaçınınız!...)

Mesajgönderen zekeriya » 01-06-2006 10:04:59

böyle mi olur kiraz
festivali ve yeşilli resimleri yokuydu Allah ın bir kulu gidip güzel bir kiraz bahçesinden bir resim
çekecek ve yine aynı şekilde yeşillimizin genel görünümünü gösterecek güzel bir kaç manzara
olmamış gerçketen hiç olmamış kiraz festivali için hazırlanmış afişte kiraz bile yok en azından
kiraz simgelerini afişin kenarlarına resimlerin üzerine falan serpilseydi daha anlamlı olurdu
tanıtmaksa amacımız böyle detaylara dikkat etmemiz lazım dışardan bakan biri bu afişte yeşilliyi
bırakın görmeyi, tanımayı ben yeşillide olmama rağmen bu resimlerden yeşilliyi ne görebiliyor
nede tanıtıcı bir resim bulabiliyorum inanın hiç hoş olmamış keşke seçen daha dikkatli olsaydı
çünkü günümüz teknolojisi bu resimleri dünyanın bir ucundan diğer ucuna anlık götürüp
herkesin izleyebileceği nitelikte özellikle gurbrtte olan yeşillilerin bu resimlerden hiç bişey
anlamayacağı zannediyorum neyse herşeye rağmen kiraz festivalinin ilçemize hayırlı olmasını
temenni ediyorum
Kullanıcı avatarı
zekeriya

Mesajgönderen onur-47 » 01-06-2006 22:46:23

VALLAH zekeriya
arkadas gözünü öpüm. ben gurbete yasayan biri olarak bu resimden hic bir anlam cikaramadim
ALLAHIM YARABIM yazam bir dert yazmasam on dert ALLAH askina bu nebicim festival afisi
böyle cocukca bise olabilirmi bu resmi gören sanki kurtulus günümü nedir der baksa sanki
resim sergisi gibi olmus hele fotoraflar hele saten onler ayri bir dert olmus ne kiraz var nede
yesilliyi kiraz festivalini anlatacak resim yasmaya kaksak bitmes. bari bu tür festival isleri
organize eden sirketler var bari onlara biraksalardi sahane olurdu. bari festivali güzel organize
etsinler sonra rezil olmasin yesilli. butür festival isleri kücük is deyildir ama olsun sonunda
festival kaldigi yerden devam etsinde yeterki hersene düzenlensin butür faliyetler. herkese
selamlar
Kullanıcı avatarı
onur-47

Mesajgönderen Kadri » 04-06-2006 05:47:04

biliyorum çoğunuz
fesitvali merak eidyorsunuz. Yeşilli .Org olarak sitemiz sizlere olabildiğince çok bilgi ve resim
aktarmaya çalışmaktadır... bu konuda bazen yanılgılara düşülürse veya hatalar olursa bizleri
özel mesaj veya mail ile uyarmanız önemle rica olunur.

şimdi kanaatimce festivalle ilgili
eleştirleriniz olacaktır. yanlız sizlere bir teklifim olacak: olumsuz eleştirileri festivalden sonrasına
bırakalım da bu festival gününün Yeşilli için hayırlalara vesile olmasını temenni edelim. iyi ve
güzel dileklerimiz yazalım. olumsuz eleştirilerimizi de sonradan belirtelim. mesela benim de bazı
eleştirlerim olacak. gerçi editör arkadaşım yaptığı haberde bir kısmına değinmiş. ama dediğim
gibi bu festival bittikten sonra söyleriz varsa olumsuz eleştirlerimizi...

şimdilik
:
Her şey daha güzel
bir Yeşilli için...
iyi dilek ve temennilerimizi eksik etmeyelim...
Yeşilli'de olan
arkadaşlarımız başbakandan Yeşilli için önemli olan konularda pankartlar açarak çözüm
taleplerinde bulunsunlar. eğitim, işsizlik, tarım, nakliye ve göç gibi konularda.. olabildiğince çok
dikkatini çekmeliyiz Sayın
Başbakanın...

SELAMETLE...
Kullanıcı avatarı
Kadri
Editör
Editör

Mesajgönderen yesillili » 06-06-2006 13:36:45

Festival ile ilgili oalrak
ziyaretçi defterindeki tartışmaları buraya alıyorum. burdan devam
edelim:

fahribey13 yazdı:öncelikle eselamün aleyküm arkdaşlar
arkadaşlar biz festival istiyoruz biz siyaset istemiyoruz dün yapılan festival etkiliklerinde siyaset
konuşulduefendim neymiş biz bunları yaptık biz şunları yaptık ya arkdaşlar biz festival havasıyla
arkadaşları davet etmişiz davete gelen arkadaşlar kalkıp biz buraya eglenmeye geldik laf
dinleme ye degil sayın bel başkanı kendi uslubunca kalkıp siyaset yapıyor ben bunu demek
istiyorum BUGUN VERİLEN YERİNE GETİRİLMEMESİSADECE BUNU ANIMSATIYOR
****************** TAŞI DELEN SUYUN GÜCÜ DEGİL DAMLARINSÜREKLİLİGİDİR arkdaşlar
dört bir koldan devam eden belediye çalışmaları söyleniyor peki tamam güzelde bu
çalışmalardan karşıyaka mah şirin evler mah ve tekinler semti niye nasibinin alınmadı butübn
yeşilli halkı kesinlikle biliyor tamamının ne amaçla yapıldıgını biliyor evet arkdaşlar biz yeşilli halkı
olarak bu 2 .5. yılık çalışma degerlendirmesi istiyoruz sevgili bel başkanı sizden laf degil hizmet
istiyor bugun bir mardin belediyesine baktıgınız zaman sayın metin pamukçu kardeşimiz hiç bir
oy dahi almadıgı bir mahalenin mahalenin adıda evren mahlesi önceki hali ile şimdiki haline
bakıldıgı zaman n bütün bel başkanlarının örnek alınması gereken bir bel başkan oldugunu
söyliyebiliriz sayın bel başkanımız enver saglam göreve geldiginiz zaman hiç düzensiz yol yol
sözünü vermişti kendisinin neştarlıgını yapan bazı kesimlere yol nebileyim duvar kanalizasyon
sayın başkan geçin bunları bunlar bişey degil biraz şimdi sizin yeşilliyi bir hale börümelidinizki
herkes sizden kıskanacaktı ARKADAŞLAR BUGUNKİ FESTİVALİN İKİNCİ GÜNÜ
DİLEGİMİZ DÜNKİ GİBİ OLMASIN KEN İYİ BAKIN iyi seirler bırakalım herşey olacagına varsın

sila yazdı:MERHABA MILLET
YA
SURPRIZ SANATCI TARKANIN KOPYASIYMIS... BU DOGRU MU YANI GIDE GIDE NE
SANATCILAR GITTI BE. HAYIRLI OLSUN
YA GÜNLERCE SURPRIZ
SANATCIYI KONUSUYORUZ, BIRIMIZ YALIN DEDI BIRIMIZ MUAZZEZ... AMA YERINE
GELEN BIR SANATCI BELKIDE HIC TANIMAMIS BIR SANATCI YANI KISACASI
TARKANIN KOPYASI.. SIMDII MILLET COK SASIRMIS OLMALILAR YOKSA
YANILIYORMUYUM.. TARKAN DIYE TANITTILAR AMA BASKA BIRISI CIKTI, NE
GARIP...
INSALLAH BASBASKAN GELMISTIR ODA HAYAL KIRIKLIGI
OLMASIN...
SAYGILARIMLA

Onur-4
7 yazdı:
slm arkadaslar demek okadar beklenen süpris sanatci cika cika tarkana benzeyen taklitci
cikti ve son saate kadar beli olmayan erdoganda son anda gelmis ilceye ama sanirim 30daka
kalmis hata okadarda kalmamis ama festival nasil gecti 2nci günü daha bilemiyecem ama ilk
günü iyi gecmemis. neyse basbakan gelmis e yesilliye ne sös verdi ve mardine önemli olan
budur yesilliye gelmis halay cekmis ne önemi var önemli olan yesilli bundan cikacak kari nedir
söylesin belediye baskani yesilli icin erdogandan ne sös almis söylesin bakalim eyer yesillinin
kari yoksa demeki bu anlama gelir böyle halay cekerek 30daka kalarak milletin basina gülüp
gitmek olur. eyer yesillinin bundan kazanacagi bise yoksa dogruya dogru yalanada yalan
demek gerek. ama ginede festivalin olmasi iyi oldu en azindan gelenek devam etmis
oldu.

salihdemir yazdı:slm arkadaslar
duyduguma gore tarkanı getırmısler onlar kim tarkanı getırecekler onun benzerını getırmısler
demek aslında bunu televızyonda cıkarsalar cok ıyı olur ya herkes guler onlara valla ne
yapsınlar ancak oyle mılletı toplaya bılırler suprızlerle guzel suprız yapmıslar basbakan da gelmıs
duyduguma gore 30 dk dan daha az kalmıs gıtmıs bide cumartesı gunu fahrı abide siteye
yazmıstı onlar festıvalmı yapıyorlar yoksa iktidarlik mı bunu yaptık sunu yaptık yaptıklarını
soyluyorlar yapmadıklarınıda soylesınler karsıyaka mahalesıne gıden yol orneyın at arabası
ordan artık gecemıyor bırakın arabayıı genede soyluyorum o yolun yapılmasını ıstıyoruz
arkadaslar yesılıyede gıtmeme 2 gun kaldı ınanınkı cok mutluyum darısı dıyer gurbette olan
arkadaşlarımın basına yesillinin o guzel havasını ozledım dun burda yagmurdan yollar dere gıbı
oldu yesilide işe gunslı damda yatmaları o 1 gunluk yatsam buradan 1yılına vermem
gercektende arkadaslar yesilli guzel bır yerdır neyse butun sıte arkadaslarıma selamlarımı sunrım
selametle kalın dıyorum

sila yazdı:MERHABA
ARKADASLAR,, NASILSINIZ... INSALLAH GÜZELIM FESTIVAL IYI GECMISTIR DÜN..
YAW MERAK ETTIM BU TAYYIP ERDOGAN YESILLIYE GITTI NICIN, YANI NE DEDI,
BIZIM KIRAZI VE HALAYIMIZI CEKMEK ICIN GITMEDI YA.. ZATEN YESILLININ KIRAZINI
YEMISSE BISEY YAPMAZ BIZIM ICIN ARTIK...
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen yesillili » 06-06-2006 13:47:59

YALIN yazdı:Slm arkadaşlar;
Festival mevzusu açılmış bende gözümle
gördüklerimi kısaca anlatıyım;
Arkadaşlar, Festival genel anlamda çok güzel geçti.Genç
yaşlı çocuk denilmeden herkese iyi vakit geçirmek için ellerinden gelen her şeyi ortaya
kondular.O eğlenen gençler oynayan çocuklar, Başbakan ın gelişi ve gidişinde ki o çoşku nasıl
unutulabilir ki.Lütfen hak yemeyelim.Hiçbir şey Mükemmel değildir, Her şeyde mutlaka bir
eksiklik olabilir ama bu bir oyun değildi.Tamam Tarkan ın kopyasını getirdiler ama neden
kopyası çünkü diğer sanatçılar el yakan ücret istediler.O verilecek ücretle daha iyi ve yararlı
yerlere harcansın diye getirilmedi.Başbakan geldi ama bazı kesimler yine aynı gerilikle dedikodu
yapmaya devam ediyor.Başbakan ne yapacak Mardin e yada Yeşilli ye.Bekleyin görelim eğer
hak keten eksikliklerimizi ona bildirmişlerse ve devletin yapabileceği ise yapmazsa o zaman
hakkımızı ararız zamanla zaten çözülür.Festival bizim içindi tanıtım içindi ve bu festivalde emeği
geçen herkesten Allah razı olsun.Lütfen bu Rişmil de olan dedikodu ve yalanı en kısa zamanda
içimizden atıp iyi, imanlı bir yola
koyulalım.

yesillili yazdı:Arka
daşlar iyisiyle kötüsüyle festival geride kaldı. temennimiz ilçemize hayırlı olması, hizmetler
getirmesi...

Sizlerden istirhamın festival ile ilgili forumdaki başlığımıza mesajalrı yazalım.
hem konu daha iyi işlenmiş olur. hemde burada mesajalrınız arada kaymamış olur.

İkinci
olarak olumlu veya olumsuz bütün eleştirilerimizi medeni bir şekilde birbirimizi kırmadan, akıllıca,
mantıklı gerekçelerimizle ortaya koyalım...

SELAMETLE...

sila yazdı:YA KIM CIKTI
VE SÖYLEDI BIZ EL YAKAN UCRETLI BIR SANATCI ISTIYORUZ ..MILLET ILLA SANATCI
GETIRIN DIYE BISEY DEMEDI...MILLETIN ISTEDIGI HER YIL OLDUGU GIBI BU KIRAZ
FESTIVALINI KUTLAMAK VE DEVAM ETTIRMEKTIR. ILLA KALMIS MESHUR OLMUS
SANATCI GETIRMEK NIYE. GUZEL SÖYLEYEN VE UCRETLI AZ OLAN COK SANATCI
VAR, AMA KANDIRMAK IYI DEGIL, MILLET SASIRMISTIR.. TARKAN DIYORLAR AMA
YERINE BI BASKASI CIKIYOR... YA BU YAZILARIMLA KIMSEYI KIRMAK VE INCITMEK
ICIN YAZMIYORUM. DIYORSUNUZ HERKES GELMIS EGLENMIS AMA BIZIM MILLET
HALEN DEDIKODUYU BIRAKMADILARI ICIN MILLET FESTIVALI TERKETTIKLERI
ZAMAN EVINDE OTURMUS AGLAMIS... EE MILLET FESTIVALI DEDIKODU ICIN MI
YAPIYOR YOKSA EGLENMEK ICIN
MI...

morfis yazdı:merhaba nasılsınız uzun
zamandır bakmadim siteye ve yazamadim ...bugun ise dedim bi bakim belki festivalden foto
falan vardır izlim biraz ama yokmus ne yapalim bizde bekleriz koyulana kadar...eee yeşilli
sitesine giripte ziyaretci defterine bakmamak olurmu hani derler ya kalbe giden yol mideden
gecer diye.. neyse sanatcı tartısması var burdada ben yesillide olmadığım için hiç bişey
bilmiyorum yorumda yapmak istemem ama genede ben ekmeğimi taştan cıkarıp iki söz
söleyebilirim ..KLASİK YEŞİLLİ İNSANI İŞTE NE KADAR DOYURURSAN DOYUR GENE
DOYMAZ HEP DAHA FAZLASINI İSTER...bu kadar...yeni gelen üyelere hosgeldiniz diyorum
ve site ye bazen girdiğimide sanki donmuş buzlukta hiç canlı değil sanki üyeler soğudu tipik bir
kac aboneden baska kimse yazmıyor onlarda birbirene satasırlar yada cevap verirler zaman
geciyor..sitemiz cok güzel ya her üyemiz haftada bir bir mesaj yazsa canımı cıkar paramı ödüyor
yazdığı için üye olan bir msj yazıp tarihe karısıyor öyle olmaz ki..neyse bendne bu kadar bi
acıldımmı cenem kapanmaz herkese bol sans
bye

YALIN yazdı:slm arkadaşlar;
Sila
arkadaşım millet sanatçı istedi veya istemedi ama sonuçta eğlenmeleri için elden gelen herşey
ortaya kondu.Siz burda değilsiniz birçok şeyden haberiniz olmayabilir.Ama asılsız kaynaklar dan
bilgi alırken başkalarını incitmemeye özen gösterin.
Ayrıca Morfis arkadaşım msj atarken
Halkımızı ezmemeye çalış.Sende buralısın her ne kadar burayı saymıyorsan unutma en son
buralı olacaksın.Ve ikide bir hakaret içerikli msj larda atmasan iyi olur.Bazılarımız Yeşilli den
memnun olmayabiliriz hep büyükleri eleştiririz peki soruyorum BİZ ONLARDAN DAHA MI
İYİYİZ?kesinlikle birçoğumuz değiliz çünkü onlar hata yaparken bizlerde onlarla birlikte uyan
ayak oluyoruz.Ya gülüp geçiyoruz.Hedef bu değil kaçmak ta kurtuluş değil.MÜCADELE
gerek.İyi yola getirmek gerek.
Asıl güçlü o zaman belli
olur.

yesillili yazdı:EDİTÖR=>>>
r

arkadaşlar evvela sakin olalım... karşılıklı atışmalarda bulunmaylım
mümkün olduğu kadar... ve bu tür konuarı forumlarda konuşalım...
Bu konuda tartışma
veya eleştiri içeren ziyaretçi defteri mesajları defterden silinecek ve forma alıntı
yapılacaktır...

SeLametle...
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen Kadri » 06-06-2006 14:41:46

olaya biraz farklı bakalım
diyorum:

belediye bir kamu kurumudur. ve bütün vatanaşlara karşı en iyi hizmeti
götürmekle mükelleftir. iyi bir belediye vatandaşın rahatı için, ferahı için yapılabilecek en iyi
hizmeti yapmalıdır.

vatandaşlarda beldiyeden hizmet talep etme veya beldiye hizmetini
eleştirme hakkına sahiptir. sonuçta beldiye yönetimi içinden seçildiği halka yani bütün belediye
sınırları içerisnde yaşayan vatandaşlara karşı hizmet göstermek
durumundadır...

belediye üzerine düşeni en iyi şekilde yapmalı vatandaşta
eleştirecekse makul bir şekilde eleştirmelidir...

#######################

her organizasyonda tabiki hatalar ve ya
yanlışlıklar yapılabilir. bu doğaldır. eleştiri de yapılabilri bu da doğaldır... yapılan eleştirilerinde
makul karşılanmasını beklerim... Ben öncelikle festivalin güzel gördüğüm yerlerini kısaca
belirteceğim Eleştirlerimi daha sonraki mesajlarda ilave
edeceğim...

Feastivalin hiç mi güzel tarafı yoktu? tabiki
vardı:

- Evvela Yeşilli'nin tanıtımı için; Türkiye Geneli'nde basına çok
yansımamış olsa da bölge genelinde iyi bir etki yaptığı inancını tanımak istiyorum...

-
Sosyal bir etkinlik olarak bu sene Yeşilli'de yapılmış etkinliklerden en büyüğüdür diye
düşünyorum...

- Yapılan yarışmalarda yeteneklerin keşfedilmiş olması güzel bir
durum...

- Çocukların sünnet edilmiş olması ve sünnet töreni babında Kuran-ı erim ve
dua okunmuş olması sevindirici bir durum...

- Başbakanın Yeşilli'ye gelmiş olması güzel
bir durum. Tabi Yeşilli insanın çoğu daha önce de bakanlar başbakanlar ve cumhurbaşknaları
da görmüş olmalı. ama bu başbakanı da görmüş oldular. (Görmek çok önemli olmasa da bizim
insanımız böyle şeylerden çok hoşnut oluyor.)

- Başbakandan (umuyorum ve inanmak
istiyorum) kısa süre kalmış olmasına rağmen Yeşilli için hizmet imkanları için vaatler alınmış
olmasını diliyorum...

- Yeşilli'ye mal olmuş bir kirazın ve festivalin devam ettirlimesi
güzel bir durum. bunun önemi çok dha sonraki yıllarda ortaya çıkacaktır....

- Çok kısa
sürse de Yeşilli'de ekonomik bir canlılık yaratmıış lmasını dilerim...

- festivalin devam
etmiş olmasının çiftilerimiz için iyi bir kaynak olduğunu ve tarım bilinciinin yerleşmesinde etkili
olduğunu düşünüyorum...

Kaldı ki ilk festivalden bu yana Kiraz alanında bir çok
çiftçinin daha da bilinçlendiği kanısındayım...

şimdlik aklımdakiileri kısaca
yazdım...
geri kalanları ve eleştirilerimi sonra yazacağım...

SELAMETLE....
Kullanıcı avatarı
Kadri
Editör
Editör

Mesajgönderen vuslat » 06-06-2006 15:59:39

arkadaşlar festival her
yönüyle iyi olmasada yeşilli için çok iyi oldu sn başbakanımız teşrif etmiş oldu bunun sayesinde
yeşilli ayrı bir yeri oldu ama bir süpriz oldu varya tam bir süpriz sahte sanatçı çıkmazmı karşımıza
hemde tarkan vaybe bizi çok cahil görmüşler desenize belki yerler diye düşünmüşlereh ne
yapalım kaderimiz buymuş neyseki başbakan gerçek çıktı onunda sashtesi çıkmadıya oda iyi
burdaki festivalde en büyük uğraşı veren beldiye işçilerine çok teşk ederim iyi günler
Kullanıcı avatarı
vuslat

Mesajgönderen sila » 06-06-2006 17:25:17

ya arkadaslar biz burda
festivali kötulemiyoruz anlayabilene tabiki.. tamam ben orda yasamiyorum yalin kardes, haklisin
ama benimde en az senin kadar bilgim var.. eger hatirlarsan tarkanin haberini ilk yazan ben
oldum...ben kimseyi kirmak ve incitmek icin yazmadim ve yazamam da. sanatcilara gelince,
eglenmek icin illa sanatci mi gerek, güzel sohbet ederekte insan eglenebilir veya komik
hikayeler.. tamam bizim onlara karsi sonsuz saygimiz var..cünkü festival devam ettirmek
istiyorlar, öyle veya böyle..
sayin tayyip geldi, sevindik ama göruyoruzki dedigi bisey yok
ortada yoksa yaniliyormuyum. siz ordaydiniz ne dedi kisacasi yazsaniza o zaman.. bizim
icimizde rahat olsun...herkes yesilli icin biseyler yapmak istiyor.
herkes insanlara batacak
biseyler yaziyor.. eger birbirimizi kiracaksak bu konuda en iyisi kapansin diyorum..
EGER
BEN KIMSEYI INCITMISSEM ÖZUR DILIYORUM...
Kullanıcı avatarı
sila

Mesajgönderen sila » 06-06-2006 18:04:37

YA IZZET YILDIZHAN
PARAYLA GELMEDI MI SIZE SORUYORUM O ÜCRETSIZ MI GELDI
ACABA...BÜYÜKLERIMIZ BELKI BIZDEN DAHA IYI BILIYORLAR, BEN BISEY DIYEMEM
AMA YA O IZZETI GETIRMEK ICIN VERDIGINIZ PARAYLA BASKA BISEY YAPILABILIRDI
DIMI...IZZET BEY 10 KURUSLA GELMEDI YESILLIYLE ODA ÖBUR SANATCILAR GIBI EL
YAKAN UCRETLE GELDI..BEN ICIMDEN GELENI YAZMAYA KALKSAM COGU KISI
KIRILACAKTIR BUNA EMINIM...ONUN ICIN COGULUKLA SUSMAYI TERCIH
EDIYORUM...
Kullanıcı avatarı
sila

Mesajgönderen ziver » 11-06-2006 10:25:17

yorum yazımı buradayada
eklemek istedim
tekrar yapılıyor olması ve kaldığı yerden devam ettirlmesi gayet güzel bir
faliyet resimlerden bakıldığı üzere her ne kadar bir hayrettin demir'in organize ettiği cabcanlı bir
festival kadarınca olmasada görüntüler insanı mest ediyor ve orda olmak var dedirtiyor benim
en çok ilgimi çeken gerçekten sahnenin süs ve dekoru oldu son derece güzel hazırlanmışa
benziyor
98 kiraz festivaliyle karşılaştırıldığında yine bir başbakanımızı ağarlamıştık dönemin
başbakanı sy: mesut yılmaz gelmişti biliyorsunz ki geldiğinde günler öncesinden haber verilmiş
ve resmi konuğu olarak şereflendirmişti gelirmi gelmezmi belirsizliği yoktu ve gelişinde temel
atma;açılış tönleri ve şuan olup biten ve yapım aşamasında bekleyen faliyetler onun zamanında
ve sayın hayrettin demir zamanında kazandırlmıştır belediye binası şuanki adı değiştirilen
belediye .M.emin DEMİR parkı YİBO , yeşilli deki yoların asfalt ağaçlandırma ve aydınlatılma ve
en büyük proje olan yeşilli yeşil VADİ çay projesiydi ayrıca acil destek fonunda belediye
bütçemize festivalden dolayı maddi destek gelmişti
tabi ki ozamanın ve şimdiki yönetimi bir
tutmek elbette akla mantığa uymaz ama bence arada bakıldığında büyük bir fark var olduğu
görünür ben yeşilli kiraz festivalinin tekrar yapılıyor olması açısından ileriye dönük ilçemize çok
büyük katkı sağlayacağı kanatındayım
yapanların emeğine sağlık başata belediye
işçisinden memuruna ve belediye başkanımız enver sağlam beyfendiye de teşekkürlerimi
sitemiz aracılığyla yoluyorum
eleştiriye girmeyeyim dedim ama zannedersem eleştirmedende
geçemeyeceğim acaba belediye amblemini değiştirdinz anladık hazmedemedinz ama adını
türkiye ye duyurmuş bir sembol haline gelmiş bir festival bayrağınıda amblem simgesini
hazmedemedinzdemi onun yerine yine belediye amblemini koydunuz hiç yakıştıramadınz gene
hazırlanan davetiye afiş resmi ya kardeşim allah aşkına hiçmi diğer festivalin afişlerinden örnek
almadınz birde baktımda benim karşıyaka mahallesinden tepeden şahsen çektiğim bir ilk bahar
resminide nerden bulmuşlarsada onuda afişe eklemişler hayret çok çalışmanız lazım
çokkkkkkkkkkkkkkkkk
:P :P :D 8O :lol:
Kullanıcı avatarı
ziver

Festivall

Mesajgönderen KulAhmet » 14-06-2006 23:19:56

Sizler daha iyi
bilirsiniz bir laf vardır Kimse Yoğurdum Ekşi DEMEZ. Herkes kendi malını satmaya kalkar
kendini ön plana çıkarır. Üstünlük taslamaya çalışır. Vs... Yani Bir festival di yapıldı. Gayette
güzel bir festivaldi. Efendim Başbakan 30 dk beklemişte bizim zamanımızda 6-7 saat yok (El
cevap. Ülkeyi soyanla feraha kavuşturanı kıyaslamak bile büyük bir hata...)eski yönetimle
kıyaslanamazmışta (Yapılanları zamanı gelince millet değerlendirdi ve gelecektede
değerlendirecek...) yok supriz sanatçı ... daha neler neler Ya arkadaşlar tek kelime sarı hiç
kırmızı olurmu olmaz bu zihniyetteki adamlarda ne yapsan değişmez. her zaman bildiğini okur
bildiğini eleştirir bildiğini söyler. Festivalde elbette eksiklik vardı. olmakta zorundaydı. ama Şunu
söylüyorum acaba Bu bütün yorum yazanlar o eleştirdiğiniz şeyler için bire bir gidip Belediye
başkanı ile konuştunuzmu veya festival için bir şey tasarlayıp gidip gösterdiniz mi de kabul
edilmedi. ancak laf yetiştirmeye varsınız. Bakın bir örnek vereyim Yeşilli cumhuriyet lisesinin
Edebiyat öğretmeni Şöförlerimiz için bir şiir yazdı çok güzel bir şiir festivalde okuyacağım dedi
birileri engel olmaya çalıştı ama kararlılığından vazgeçmeyince çıktı okudu ve herkes alkışladı.
Ama bizler ne yapıyoruz böyle eksiklik var böyle yapılmış böyle edilmiş bunlar bana göre kendini
daha aşamamış insanların boş gezen insanların lafları herkes laf edebilir ama icraata gelince
yok. Son Sözüm şu olacakki Hepimiz o güzelim Yeşillinin çocuklarıyız bizden kim güzel iş
yaparsa En güzel alkışı hata yaparsa da saygılı bir şekilde uyarılmayı hak eder .. Doğru çalışanı
herkes sever sayar (ilk 5) geçmişte olduğu gibi ama yoldan çıkanada(son 5) millet cevabını
verir. . SAYGILAR EFENDİM
Kullanıcı avatarı
KulAhmet

Mesajgönderen Kadri » 15-06-2006 02:01:27

KulAhmet bir kaç noktada sana gerçekten katılıyorum ...

(KulAhmet genelde halkın orta kesimini temsil eder bildiğim kadarıyla :)
)

*** şimdi herkes kendi yaptığını güzel göstermeye çalışır
demişsin, doğrudur. insanın fıtratından kaynaklı bir miktar da... Ancak çok erdemli insanlar
kendi yaptıklarında hata payı olduğunu kabul eder ve daha doğrusunu veya güzelini
yapmaya çalışır... yanlız benim bu konuda ifade etmek istediğim bir başka nokta da şu :
Kendi yaptığını veya yapamadığını güzel göstermek için başkasının yaptığı
hataları veya başkasının zaaflarını örnek gösterenleri ve sürekli onlardan dem vuranları da
erdemli bir insan olarak algılamıyorum...

Benim düşündüğüm erdemli
insan profili başka insanın günahını ayıbını örter. yaptığı güzellikleri de kimsenin önünde
anarak nefisni tatamin etmek istememz... bu benim düşündüğüm erdemli insanın tavırlarından
birdir... konumuzla direkt alakalı olmadığı için kısa kesiyor daha başka başlıkta bu konuya
döneceğimi ifade etmek istiyorum...

*** Geçmişte de çok hatalar yapıldı. hiç bir şekilde
inkar etmemek lazım. zira geçmişteki hatalardan ders alınır, ibret alınır. geçmişteki hatalar
tekrar edilmemelidir... bu sebeple geçmişteki hataları iyi analiz etmek ve hala devam edip
etmediğini kontrol etmek faydalı olabilir bu konuda...

*** Halk iyinin de kötünün de
filtreisini yapar. bu da doğru. bir istisna dışında... halk her zaman gerçeği net göremeyebilir. o
anlarda doğruyu analiz edemez. Ama Allah her zaman adalet eder... insan ayırt edemezse
dahi Allah adalet eder. iyi ile kötüyü birbirinden
ayırır...

Sana katıldığım noktalrın yanısıra aykırı
düşündüğüm ve belirtmek istediğim noktalar da var.
örneğin:

*** Belediye başkanına çıkıp
derdini anlatmak kolay bir iş olmasa gerek. her elini kolunu sallayan başkanla konuşamaz
veya kendini ifade edemez... bu bir yana Yeşilli'deki konjüktürde; hatırı sayılır kişi olmayanlar ve
özellikle gençler her istediği zaman başkanla görüşemez. veya görüşse de aykırı fikirler beyan
edemez. aksi halde toplumda göreceği muamaleyi, Yeşilli insanını iyi tahlil etmiş biri daha iyi
tahmin eder sanırım. Sonuç olarak bu konuda dediklerinin gerçeklik payı olsa da gerçekleşme
imkanı düşüktür...

*** Kaldıki örnek verecek olursam belediye amblem değiştirdiğinde
kimsenin fikrini sormadı. sormayabilir de. nasıl olsa sonraki seçimlere kadar kimse onları bişey
yapmaya zorlamaz veya böyle bir konuda ciddi bir sorguulama yapamaz... bu bir yana internet
sitelerindeki fikirlerin çoğu yeni ambleme karşı çıkmışken; belediye sitesinde de bu fikirler dile
getirldi; bu kadar fikir neden kâle bile alınmadı çok merak ediyorum... Vatandaşın fikri dikkate
alınıyorsa basit bir konu olarak algılanssa da; kaldı ki bence ömemsiz değil; Yeşilli'yi temsil
eden bir amblemin değiştirlmesi konusunda vatandaşların fikirleri dikkate alınmamıştır... Bu
konuda da belediyenin halkın isteklerine riayet ettiği fikri hasıl olmamaıştır...

*** İyi bir
proje sunmak için iyi bir eğitim almış olmak ve iyi imkanlara sahip olmak lazım gelir ki; ortaya
ciddi projeler çıksın. Yeşilli'de bu şartlara haiz insan sayısının çok olduğu konusunda
şüpheliyim...

Ha hazır aklıma
gelmişken;
buradan belediye yetkillilerine seslenebilriz mesela... diyebiliriz ki gelecek sene
festival yapılmadan önce bir açık katılımlı halk yoklaması yapılabilir. nasıl mı? şöyle ilginç fikirleri
olan veya etkinliklerde görsel, yaıznsal veya başka alanlarda katkıda bulunmak isteyenler;
belirli bir adrese katkılarını sunarlar. (tabi katkıların objektif bir komisyon tarafından
değerlendirlmesi kaydıyla...)

Neyse; festivalimizin semerelerini
göreceğimiz günlerin yakın olmasını temenni ederim... Festivalimizi kavgaya mahal vermeden bir
beyin fırtınasına vesile kılabilriz sanırım... eminimki çok güzel fikriler
çıkacaktır...

Muhabbetle...
Kullanıcı avatarı
Kadri
Editör
Editör

Mesajgönderen Gucci47 » 18-06-2006 13:54:56

Burda bir arkadasimizin
yazisini okudumda diyorki niyeki festivali elestiriyorsunus. niyemi kardesim cünkü ben kedi
kanatimce ve festivali gören biri olarak festivalin tek konser zamanini beyendim okadar okadar
milaet günesin altinda bekledi niye onlara üstü kabanir yerler yapilmadi ve ben festivaldemiyim
yoksa secim mitinktemiyim anlamadim heryer parti bayraklari ve biz bunu yaptik yok eski
yönetim bunu yapmadi falanda filan orda resmen festival deyil secim mitingi yapildi neyse
bunlarida bosverde söyle bakalim basbakan 30daka bile kalmadi oda partinin cok israri üzerine
geldi hadi bunuda bosver söyleyin bakalim basbakan yesilliye ne sös verdi simdiki baskan
enver yesilli icin ne istedi basbakandan yesillinin hangi sorununu basbakana anlatida yardim
istedi festival ne icindir yesillinin sesini duyurup ve sorunlarini cözmesi icin deyilmi söyle bakalim
böyle iste biz basbakani getirdik demekle olmas BIZ LAF ISTEMIYOS HIZMET ISTIYOS böyle
bos laflara karnimiz artik toktur UNUTMAYINKI BAZILARI SADECE KONUSUR VE
BAZILARIDA ICRAHAT HIZMET YAPAR ama kusura bakmasin simdiki belediyeden hale bize
verdikleri söslerin yerine getirilmesin istiyos EFENDIM.
Kullanıcı avatarı
Gucci47

Bazı Mesajlara Cevaplar

Mesajgönderen KulAhmet » 23-06-2006 23:21:37

Sayın Kardeşim şunu sana söyleyim. Festival için dediklkerine katılıyorum gölgelik yapılabilirdi.
Başbakan konusuna gelince Başbakan Yeşilliye geldi de bir şeyler istenmedimi zannediyorsun
şahsen ben inanmam mutlaka istenmiştir zamanla görürsün şu var istemeninde bir adabı var
resmi daireye gidiyorsun bir şey isteyeceğin zaman dilekçe ile başvur derler bunu geçmiş
yönetim çok iyi yapıyordu. Başbakandan da öyle lafla istenmez bak öğren siyaseti mutlaka
arkada dosyalar hazırlanıp elle teslim edilmiştir. Bir şey yapmadı diyorsun Yeşilli de yaşıyorsan
gözlerini aç bak neler yapıldığına o kadar şey yapılmışki o zaman görürsün sana belediyenin
sitesinde yayınlana bir kaç şeyi söyleyeyim bari 30km yakın kanalizasyon 10000 metreye yakın
duvar ara sokaklar parke çalışmaları su çalışmaları okulun temeli daha yetmedimi bir trilyona
yakın ödenen borç var sen hesap et ne yapılabilir ödenen bu borçla yeter herhalde şunu
söylüyorum eğer biz bir işin içinde değilsek eleştirmeyede hakkımız var ama bildiğimiz kadar
öyle sallayarak değil neyse önemli değil kendine iyi bak
Kullanıcı avatarı
KulAhmet

Mesajgönderen Gucci47 » 24-06-2006 18:02:27

bak kardesim asil simdi
sallayan sen oldun sen daha bunlari bilmesken biz bu islerin uzmani olmustuk. biz bildikmi
konusurus senin gibi salamiyos beyfendi. bak ilk önce sunu diyim orda festival yapildi eyer
basbakan gelince ilcenin eksikleri sayilir milletin önündeki basbakanda tamam desin. saten
festivalinde asil amaci ilcenin eksiklerini gidermek yani sesini duyurmak icindir böyle basbakan
gelecek ilcenin sorunlarini yani ihtiyaclarini saymasan istemesen osirada hayata olmas o anda
ne kopartiysan kardir anladinmi kardesim asil siyaset budur sen ilk önce siyaseti örende gel
anladinmi saten malumdur dosya hazirla yok daireye git sen bilmen gerek türkiyede isler istekler
nekadar gec cevap veriliyor sen dosyalarla kalsan sanirim ancak torunlarimiz zamaninda
cevap gelir ve dosyalar teslim edilmistir ozaman niye cikipta millete denmiyor ne istemisis diye.
asil sen gözünü acta bak eskiden yapilan hizmetlere ve simdiki hizmetlere narkör olma ve evet
dogru söyle yesillide tam olarak ne hizmet tam anlamiyla yapildi bu iki bucuk yilda. lafa bak
kusura bakma ama burayi tam salladin sen diyon 30km kanalizyon lyapildi afa bak nerde yapildi
bukadar kanalizyon söylede bilek bari 10000metre parke ve duvar lafa bak birkere yesillide
okadar yer yok bana söyle nerde okadar duvar ve parke yapildi. ve hele burayi tam salladin bir
kere belediyenin hayata bir tirilyon borcu olmadi yani eski yönetim biraktigi zaman bu birkere
simdiki yönetimin yalanidir söylesin bakalim bukadar porc neyin porcuymus söyle böyle sallama.
belliki sen simdiki yönetimin ve miletin söylediklerinin lafina inanmisin istersen senle bir gün özel
karsilastigimizda sana evraklarla isbatlayacam böyle senin gibi salamiyos kardesim git
belediyeye deki belediyeyi aldigimiz zaman yani eski yönetim porcu nekadardi ve simdi
nekadardir ören bilmedigin islere yazi yazma. tamam kardesim bilmemek deyil ögrenmemek
ayiptir.
Kullanıcı avatarı
Gucci47

ÖncekiSonraki

Dön Yeşilli Belediyesi-Öneriler&Eleştriler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir