Kiraz Festivali

Belediyemizin hizmetlerini tartışabilir ve yeni önerilerinizi sunabilirsiniz.
(Lütfen bu konuda kırıcı ve incitici mesajlar yazmaktan kaçınınız!...)

Kiraz Festivali

Mesajgönderen ziver » 31-03-2006 10:09:00

cümleten
esselamunaleykun saygıdeğer hemşerilerimiz bu gün cuma ve martın son günü yarın nisan'a
mrb diyecez zaten ki ilk bahara mrb demiş olduk bugün cuma olması hesabıylada tüm din
kardeşlerimizin cuma günü hayırlı olsun diyorum.

ben haddim olmayarak bu belediye
forumu bölümüzde ve açılması gereken bir başlık açtım umarım katılım ve devamı gelir adını
mardine göneydoğuya yazdırmış yeşillimizin ve sitemizin resim tasarımlarına konu olmuş
medyada yankı yaratmış olan ve 2 yıldır unutturulan kiraz festivallerimizden bahsetmek
istiyorum.

nerden esti derseniz haklısınz ilginçmi neye yorumlanır bilemeyecem ama bu
gün rüyamda yesilli.org sitemizi açıyorum ve yeni bir haber görüyorum haberin adı kiraz
festivaliyle ilgilimi çekti ve açaba festivallerimiz sitemize konu haber olacakmı o günleri
görecekmiyiz bence yeşillimizin tuttuğu yakaladığı güzel bir tanıtım dı festivallerimiz biliyoruz ki
belediyemize külfet ve zahmetliydi ama ilçemiz adına vazgeçilmez bir şölen idi diliyorum ki bu yıl
festivallere ara veildiği yerden devam edilir ve rüyamda da gördüğüm gibi sitemize haber ederiz
biz festivallerimizi rüyada görürür olduk acaba gerçeğini görebilecekmiyz onu
düşünüyorum

hepiniz sevgiyle kalın bu konudaki kiraz festivali ile ilgili yorum ve
yazılarınızı bekliyoruz inşallah sevgiyle kalın :D :D
Kullanıcı avatarı
ziver

Mesajgönderen onur-47 » 16-04-2006 21:04:24

burdan ilk önce ziver
arkadasima tsk eder ve güzel 1konuya el,ati. ama artik nerde o,güzel eylenceli günler
festivaller demekten baska bise diyemes olduk artik. masallah simdiki belediye baskani bunuda
gereksis masrafli ise yaramas diye yabmiyormus halbuki YESILLI,icin KIRAS,FESTIFALI buyük
bir reklam büyük bir tanitimdi nerdeyse her ay bir televizyon yesilliye gelir ve yesilliyi tanitir
olmustu tum turkiyeye ve dünyaya özelliklede festifal zamani bir cok telefizyon kanali yesilliye
gelirdi tabiki bunun yaninda büyük sanatcilar sarkicilar politikacilar cumhur,baskani basbakan
bakanlar milletvekilleri daha bir sürü önemli insanlar hargün yesilliye gelir olmustu bunlarin
hepside kiras festifali sayesindeydi. ama simdi festival yapilmadigi için YESILLIMIZE NE
GELEN VAR NE GIDEN VAR. ve üstelikte yesillide gerileme dönemine gecti. eyer yalan
diyorsam buyrun yesilliye gidin birde halkin sesinden dinleyin. HERKESE SLMLAR
Kullanıcı avatarı
onur-47

Mesajgönderen ziver » 13-05-2006 22:07:17

http://galeri.yesilli.bel.tr/s_gelen/yg ... yuk/31.jpg
nihayet gördüğümz rüya gerçek
oldu festival olacakmış ben bundan evvel rüyamda festival olacağına dahil rüyamda görmüş
olup haberinide sitede çıktığını görmüştüm ve o haber yani rüyamdaki gerçek oldu galiba
Kullanıcı avatarı
ziver

Mesajgönderen onur-47 » 14-05-2006 13:51:34

bende yesilli org sitesinde
örendim yesilli kiraz festivali kaldi yerden gine baslatiliyormus keske hic ara verilmeseydi
ozaman busene 9suncu yada 10cu senesi olacakti neyse umarim diyer senedeki festivaller
gibi güzel gecer ve merak etim bu seneki festifale basbakan yada cumhurbaskani
getireceklermi cünkü YESILLI halki aliskindir festival olunca hep derlerdi hangi basbakan
cumhurbaskani bakanlar gelecek diye. bakalim busene festivali yabacaklar ne kadar gücleri
yetecek ama umarim yesilliye yakisir bir sekilde festival olur. ben festival olacagi gün bütün
televizyon,kanalarina bakacam nasil gecmis diye ama tabiki eyer tv,kanalari gösterirse
festivali.
Kullanıcı avatarı
onur-47

Mesajgönderen Halit » 14-05-2006 15:31:12

festivalin tekrar yapılacak
olması güzel bişey.
ama benim düşündüğüm başka birşey var. geçmiş yıllarda festivalin
sadece israftan ibaret olduğunu dillenriren isimler, bu sene festival yapacaklarmış.

Alınan duyumlara göre festivalin olduğu haftada akpartinin mardin il kongresi
oalcakmış. ve bu kongre sebebiyle başbakan Mardin'e gelecekmiş. ve geçmişte festivlae
karşı çıkanlar da fırsattan istfade o hafta festival yapıp başbakanı Yeşilli'ye getirip gövde
gösterisi yapacklarmış... Aldığım duyumlar bu yönde....

Yani festival devam etsin die mi
festival yapılıyor yoksa başbakan belki gelir diye mi yapılacak bilemiyoruz? takdir
hemşerilerimizdir...

Sonuçta böyle bir nedenden dolayı da olsa başbakan gelcekse
festivalde devam edecekse; bunun ilçemizin geleceği için iyi bir etki yapacağı kanısındayım.

Yeşilli için en hayırlısı nasip olsun.....

Selametle....
Kullanıcı avatarı
Halit

Mesajgönderen onur-47 » 14-05-2006 18:27:05

slm arkadaslar simdi
arkadasimizin yazisini okudumda ne kadarda gogru diyor. baksaniza insanlar artik ne bicim
hale gelmis artik kendi tükürdüklerini yalamaya baslamislar hani önceden festival israf yanlisti
diyorlardi. ve simdi bende sannetmistimki simdiki yönetim imana insafa gelmis artik kiraz festivali
yabacaklar ama meyer mardinde yapilacak olan ak,artinin il baskanligina basbakanda gelme
iktimali varmis bunlarda düsünmüsler basbakan mardine gelir bizde belki yesillide festival
yabsak baskanda gelir ama gücleri yetecekmi eyer gelse basbakana ilcenin sorunlarini
anlatsinlar ilcemizin ihtiyaclarini göstersinler. ama demeki sunu anladim bu festival ilcemiz icin
deyilmis kendilerine gövde gösterisi yabmak icinmis iste bunlar hizmet deyil gövde gösterisiymis
ama ginede olsun bari ilcenin sorunlarinida haletseler iyi olur. saten belli olacak hersey zamanla
bakalim nasil olacakmis bu festival bari ilceye yakisir sekilde yapsinlar. ve bu sösü unutmayin
YA OLDUGUN GIBI GÖRÜN YADA GÖRÜNDÜGÜN GIBI OL. ve Hizmet ve iylik yabarkende
desinler icin deyil ALLAH rizasi icin yap.
Kullanıcı avatarı
onur-47

Mesajgönderen ziver » 15-05-2006 15:25:25

slm ya bugün aklıma geldi
yeşilli belediyemiz festival düzenliyecek inanın buna çok sevindim inşallah istenildiği ve
düşünüldüğü gibi başarlı olur
bundan önce belediyemiz gelir gelmez bazı konularda
değişiklik yaptı ilk etepta ilçemize çok büyük yarar ve katkısı olmuş yeşilli nin vaz geçilmez
emektar ve eski belediye başkanı olan merhum sayın M.EMİN DEMİR'in adını taşıyan beldiye
parkının adını değiştirmişti sonrası sokak ve caddeler efendim ne bileyim işte en önemlisi
herkesin tepki gösterdiği belediye amblemi idi
merak ettiğim şey şu acaba belediyemiz bu
yılki yapılacak olan kiraz festivali için festival ambleminide değiştirecekmi ......belli olmaz :roll:
:roll:
Kullanıcı avatarı
ziver

Neden Acaba

Mesajgönderen KulAhmet » 18-05-2006 22:31:54

Arkadaşlar
adamlar bir etkinlik yapıyor biz kalkmış o etkinliği eleştiriyoruz buzağı aramaya çalışıyoruz. Yani
illah eleştireceğiz. Bilemiyorum ama adamlar yapıyorsa ne güzel işte yok başbakan kongreye
gelecekmişte gövde gösterisi yapacaklarmış ta önceden karşı çıkıyorlarmışta şimdi niye
yapıyorlar arkadaşlar lafla gemi yürümez herkes boş sallayabilir.
Kimin için yapılıyor bu
etkinlik ve hizmetler Yeşilli de yaşayanlar için değilmi adamlar sadece akrabalarınımı davet
ediyorlar.?
Yoksa yalakalık olsun diyemi lütfen ...

Rüyalarınızdan artık uyanın kim
olursa olsun arkadaşlar yeşiliye bir şey katmıssa tanıtmıssa Allah ondan razı olsun bu M.Emin de
olur H.Demirde olur Enver SAĞLAM da olur ne fark eder.
Atalarımız boşuna dememiş ya
Meyve veren ağaç taşlanır diye keşke taşlayanlardan değilde su verenlerden olsak daha güzel
olurdu.
Herkese kolay gelsin
Kullanıcı avatarı
KulAhmet

Re: Neden Acaba

Mesajgönderen Halit » 19-05-2006 00:45:17

KulAhmet yazdı:Arkadaşlar adamlar bir etkinlik yapıyor biz kalkmış o etkinliği
eleştiriyoruz buzağı aramaya çalışıyoruz. Yani illah eleştireceğiz. Bilemiyorum ama adamlar
yapıyorsa ne güzel işte yok başbakan kongreye gelecekmişte gövde gösterisi yapacaklarmış ta
önceden karşı çıkıyorlarmışta şimdi niye yapıyorlar arkadaşlar lafla gemi yürümez herkes boş
sallayabilir.
Kimin için yapılıyor bu etkinlik ve hizmetler Yeşilli de yaşayanlar için değilmi
adamlar sadece akrabalarınımı davet ediyorlar.?
Yoksa yalakalık olsun diyemi lütfen ...

Rüyalarınızdan artık uyanın kim olursa olsun arkadaşlar yeşiliye bir şey katmıssa
tanıtmıssa Allah ondan razı olsun bu M.Emin de olur H.Demirde olur Enver SAĞLAM da olur ne
fark eder.
Atalarımız boşuna dememiş ya Meyve veren ağaç taşlanır diye keşke
taşlayanlardan değilde su verenlerden olsak daha güzel olurdu.
Herkese kolay
gelsin

biz de meyve veren ağacın çürük çıkmış veya çürümeye
yüz tutmuş meyvelerini ayıklaalım sonra da ağacı ilaçlayalım ki; hem diğer meyveler
boozulmasın hemde bir daha bozuk meyve vermesin...

yani yapılan, yapılmış veya
yapılacak hizmetlerin veya etkinliklerin amacını, kalitesini, doğruluğunu tartışalım mı ne
dersin?

alın benden size sorular, maksat beyin fırtınası olsun:

- siz festivalin
ne amaçla yapıldığını düşünüyorsunuz?
-festival için harcanacak paranın düşündüğünüz
festival amaçlarını yapmakta fuzuli olduğunu mu üdşünyorsunuz? veya bu amaçları farklı
yollarla daha düşük bir maliyete yapılaiblir mi?
-şimdiye kadar yapılmış festivallerin sizin
perspektifinizdeki konumu nedir? yani amaçalrına doğruca ulaşmışlarmıdır?
- ve son olarak
da bundan sonra yapılacak olanları hakkındaki fikirleriniz neeer olabilir?

bu soruları
çoğaltıp bunların dışında da fikir belirtebilirsiniz. ama en azından bu sorulara cevap verirseniz
meyvenin ve meyve veren ağacın sağlamlığı ve sağlıklı olup olmadığı kanısına
varılabilsin....

evet buyrun beyin fıtınasına....

Selametle....
Kullanıcı avatarı
Halit

Mesajgönderen onur-47 » 19-05-2006 13:10:45

canim arkadasim biz
burdan kimseyi kötülemiyos. ha festival yabilacak busene güzel bizde seviniyos cünkü bu
festival artik yesilliye mal,olmustur hersene yapilmasi gerek ve mecburidir ama neymis eski
baskanin baslatigi icin yabmiyorlardi ve gereksis masrafli diye karsi cikiyordu simdiki baskan. ve
ne olduda simdi yabacaklar ve sanirim aldigim duyuma görede tek busene yabacaklarmis biz
burayi merak etik ve elestirdik ve burdada hakliyis sanirim. ha kim bu ilceye kercektende
hizmet yapsa biz testekleris. unutmaki bu lafi sen söyledin LAFLA GEMI YÜRÜMES ozaman
simdiki baskan secim zamani bircaok sös verdi vahetlerde bulundu hani hicbirini yapmadi biz
hale bekliyoski bize verdigi sösleri yabacak. lütfen dogruya dogru yanlisada yanlis demesini
bilelim. ve halit arkadasimiz öz ve net konustu buyrun onun dedigi sorulara cevap yazalim
hakliyi haksisi bilelim. ve unutmadan eski zaman yapilan festivalerin masrafin yüzde, yetmis
masrafi siponsor bulunup ödediriliyordu. bakalim buseneki masraflar kim verecek kesin belediye
öder.
Kullanıcı avatarı
onur-47

festival

Mesajgönderen fahribey13 » 21-05-2006 21:04:34

slm ya bugün
aklıma geldi yeşilli belediyemiz festival düzenliyecek inanın buna çok sevindim inşallah
istenildiği ve düşünüldüğü gibi başarlı olur
bundan önce belediyemiz gelir gelmez bazı
konularda değişiklik yaptı ilk etepta ilçemize çok büyük yarar ve katkısı olmuş yeşilli nin vaz
geçilmez emektar ve eski belediye başkanı olan merhum sayın M.EMİN DEMİR'in adını taşıyan
beldiye parkının adını değiştirmişti sonrası sokak ve caddeler efendim ne bileyim işte en önemlisi
herkesin tepki gösterdiği belediye amblemi idi
merak ettiğim şey şu acaba belediyemiz bu
yılki yapılacak olan kiraz festivali için festival ambleminide değiştirecekmi ......belli olmaz
Kullanıcı avatarı
fahribey13

Mesajgönderen zekeriya » 31-05-2006 13:52:26

arkadaşlar merak edilen
süpriz sanatçıyı sizlere haber vereyim aldığım sağlam kaynaklı bilgilere göre star tv de İzzet
YILDIZHAN la program yapam ve Nostaji Kraliçesi olarak bilinen Muazzer ERSOY muş
Kullanıcı avatarı
zekeriya

Mesajgönderen bedo » 31-05-2006 16:01:14

slm arkadaslar demeki
sanirim süpris sanatci muhazes ersoymus bende okadar merak etmistim kimdir diye ben kendi
sahsim daha popüler bir isim bekliyordum neyse sanatci getirmek zor deyil parayi verdinmi
istediyin sanatciyi getirebilirsin ver parayi getir sanatciyi ama bunu unutmayalimki önemli olan
isin icinden anlinin akiyla cikmaktir umarim güzel bir festival olur. ve arkadasim festival afis
resmini görmüs ve kiras,festival afisinde kiras resmi yokmus ve mardinden bir resim koymuslar
sanki bu festival mardininmis böyle afis resmimi olurmu ya. ha bide sanki yesillide bise
kalmamisda sadece afiste ilceye giris kemeri koymuslar okadar buna cocuklar bile güler ya
ama lütfen su isi biras bilenler tarafindan yabsinlar.
Kullanıcı avatarı
bedo

Mesajgönderen yesillili » 31-05-2006 18:22:28

tahminimde yanılmadım.
bende muazzez ersoy demiştim....
aslında çok zor bir süpriz değildi.

neyse...

Arkadaşlar afiş elimize ulaşır ulaşmaz sizlere yayınlayacağım
inş...

SELAMETLE...
Kullanıcı avatarı
yesillili