Kızıltepe İl Olabilecek mi?

Mardin'deki haberleri,gelişmeleri ve konuşulası konuları yazabilir ve yorumlayabilirsiniz!...

Kızıltepe İl Olabilecek mi?

Mesajgönderen yesillili » 12-07-2007 12:20:27

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=93961
İşte il adayı ilçeler

12 Temmuz 2007 Perşembe 11:29
Türkiye'de 81 olan il sayısı 100'e çıkıyor. İşte il adayı olan ilçeler...
Türkiye Büyük Millet Meclis'inde, İçişleri Bakanlığı'nda, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nda ve bazı kamu kurumlarında hazırlanmış olan "Hangi ilçeler il olabilir?" dosyası gün ışığına çıktı. 81 olan il sayısı 100'e yükselecek.

İl olabilecek ilçeler, raflardaki dosyalara göre...

SUNGURLU, BEYŞEHİR, ÇORLU, ANAMUR, TARSUS, LÜLEBURGAZ, KOZAN, İSKENDERUN, SİVEREK, VİRANŞEHİR, KIZILTEPE, CEYHAN, İNEGÖL, NAZİLLİ, BANDIRMA, TURHAL, TURGUTLU, SALİHLİ, AKHİSAR, ALANYA, BAFRA, POLATLI

haber burda...
acaba gerçekten kızıltepe il olur mu? olursa mardinden hangi ilçeleri alır. hangi altyapılar kızıltepe içnide kalır. (hava alanı, yüksek okul, sanayi sitesi vs vs)

Şahsi düşüncem olarak kızıltepenin il olmasına karşı değilim. ama olası durumda yeşilli'nin kızıltepeye bağlanamsını(ki öyle bir şeyin mümkün oalcağını sanmıyorum) hayal bile edemiyorum.

öte taraftan bu tür bir durumda kızıltepeye daha yakın olan hava alanının ve hatta sanayi sitesinin kızıltepye kalabileceği ihtimali yüksek gibi.

bir diğer durum şu: viranşehir ile kızıltepe komşu. ikisi birden il olmaz sanırım. büyük ihtimal birini il yapıp diğerini de ona bağlarlar. sizce hangisi olur?

fikirlerinizi bekliyorum...
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen murad » 12-07-2007 23:09:40

Bence viransehir olur. ama olsa ne degisecek ne tür faydalari olacak,yane yesilli ilce olduda bir sey degistimi. bana kalirsa secim yatirimidir.
Kullanıcı avatarı
murad

Mesajgönderen ismail » 12-07-2007 23:28:18

herkese selam,bende KIZILTEPE nin il olacagini düsünüyorum ama yesilli kiziltepeye dahil olmaz cünkü merkeze daha yakin duruyor,viransehir siverek olmaz,iskenderun ise coktan haketti diye düsünüyorum büyük ihtimallede olacak,tabi murad arkadasimizinda dedigi gibi secim yatirimi deyilse bütün bunlar.
herkese saygi ve sevgilerimle..

iSMAiL ÖRGE
Kullanıcı avatarı
ismail

Mesajgönderen ismail » 12-07-2007 23:40:02

19 ilçenin il yapılacağına dair medyada çıkan haberler üzerine hükümet kanadından ilk açıklama, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler'den geldi.
12 Temmuz 2007 18:43

Memleketi Ordu'da seçim çalışmalarını sürdüren Bakan Hilmi Güler, basın mensuplarının sorularını cevapladı. Bir gazetede yer alan 19 ilçenin il yapılacağı haberiyle ilgili sorulan soruya Bakan Güler, "Hükümetimizin böyle bir gayreti yok. Kaldı ki biz nüfusu az olan belediyeleri bile kaldırmayı düşünürken, ilçelerin il olması konusu da bizim hükümetimizin gündeminde değil. Bunlar her seçim döneminde konuşulan şeylerdir" diye cevap verdi.

İHA
Kullanıcı avatarı
ismail

Mesajgönderen fatih47 » 13-07-2007 20:41:01

bence olmaz ki öle bişey olsa sayın editörün dediği gibi sanayi sitesi yüksek okul istasyon havalanı belkide bir kaç ilçeyi içine alır bence imkansız gibi bişeyy iiiiiiii seyirler......
Kullanıcı avatarı
fatih47

inş. olur

Mesajgönderen creasy06 » 16-07-2007 11:23:21

inşaallah olur da mardin ilimizin üzerindeki yük biraz hafifler maddiyat , prestij vs. Ayrıca yeni bir il demek istihdam sahası demektir.valisinden kaymakamına çaycısına herkese iş imkanı ...
Kullanıcı avatarı
creasy06

Dön Mardin'den Haberler & Konuşulası-Tartışılası Konular...

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir