Seçimler ve Seçmen Olma Bilinci...

Yeşilli'ye ait diğer başlıkların dışında kalan ve daha çok Yeşilli'deki bazı olgu ve durumları içeren meseleleri burada tartışabilirz. Mesela Yeşilli'de particilik, eğitim sorunları vs...

Seçimler ve Seçmen Olma Bilinci...

Mesajgönderen Halit » 21-02-2007 21:27:50

Sevgili hamşerilerimiz:
Bildiğiniz üzere yıl sonuna doğru yapılması beklenen Genel Seçimler sebebiyle Seçmen listeleri güncellenmektedir.

Seçmen listelerinde kaydı olmayanların veya son seçimden bu yana ilk defa 18 yaşına girmiş olanların (4 Kasım olan seçim tarihine kadar 18 yaşına girecek olanlar da dahildir) muhtarlıklara veya il ve ilçe seçim kurullarına başvurarak kayıtlarını yaptırmaları veya güncellemeleri gerekmektedir.

Bununla birlikte önemli olan bir diğer nokta da; Türkiye'de ilk defa uygulanan ikamete dayalı nufus sayımı kapsamında; artık Türkiye genelinde sadece bir listede seçmen kaydınız olabilmektedir. Örnek verecek olursak: ankarada okuyan bir öğrencinin hem ankarada hemde Yeşilli'de kaydı varsa biri silinecek ve sadece bir tanesi bırakılacaktır.

http://www.ysk.gov.tr/ysk/index.html
http://www.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgi.jsp

bu adreslerden seçim kaydınızın hangi yerde olduğuna bakabilir ve seçmen bilgilerinizi görebilirsiniz. Eğer size ait bilgiler bu listede yoksa veya yanlışsa veya değiştirlmesi gerekiyorsa bu ay sonuna kadar muhtarlıklara ve il/ilçe seçmen bürolarına başvurmanız gerekmektedir. Aksi halde oy kullanamama gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz...

Bilginize....
Kullanıcı avatarı
Halit

halit'E

Mesajgönderen creasy06 » 20-07-2007 11:12:42

halit bey yeşilli' de seçmen olma bilinci var zaten. hatta o kadar çok ki hatırladığım kadarıyla olmayanların yerine bile oylar kullanıldı zamanında. seçmen olma bilinci sadece oy kullanmakla bitmiyor ki oy kullandıktan sonra sonucu hazmedebilmek önemli. yeşilli'de oy kullandıktan sonra (genelde belediye seçimlerinde) eve sağ varabilecek miyiz düşüncesi sarıyor insanı.ayrılan partililer eski partilileriyle kavga ediyor. ondan sonra adayların etrafına yapışmış sünepe beyinli kurtlar oy toplayıp bi de milletin pusulasını alıp onun yerine kendi kullanıyor oyu :
işte demokrasi.yaşasın demokrasi.
Kullanıcı avatarı
creasy06

Re: Seçimler ve Seçmen Olma Bilinci...

Mesajgönderen KERVAN » 05-04-2011 18:46:27

YEŞİLLİ DE SEÇİME DOĞRU NABZI

YAPILACAK OLAN 2011 MİLLET VEKİLİ SEÇİMLERİNDE HALKIN NABZINI YOKLARKEN DURUM ŞİMDİLİK AKP VE YENİ KURULAN HAS PARTİNİN AĞIRLIK HAVASI GELMEYE BAŞLADI.
OYLARIN NEREDEYSE ORTALAMA AKP VE HAS PARTİNİN ÖNCÜLÜĞÜ DAHA BELİRGİN HER NEKADR HALKIN ÇOĞUNLUĞU
İÇİNDEN AKP DESEDE İKTİDAR CEPHESİNDEN 2 DÖNEMDİR DESTEK GÖRMEYEN HALKIN FARKLI GURUPLARA AYIRMAYA SEBEB OLDU.
Kullanıcı avatarı
KERVAN

Mesajgönderen KERVAN » 18-05-2011 11:19:13

SAĞ MUHAFAZAKAR YEŞİLLİ İLÇEMİZDE İSTENMEYEN BDP PARTİ BİNASI AÇTI
Yeşilli ilçemizde seçime doğru giderken akparti chp parti seçim börosunun ardından herkesin tuaf karşıladığı ve şaşırdığı istenmeyen terör yanlısı olarak tanınan bdp ilçe teşkilatı ilk defa yeşillide boy gösterdi.

demokratik açılım sürecinde bölge huzurunu bozmak için ellerinden gelen berabatlığı yapan bdp yandışları güneydoğunun bir çok il ve ilçelerinde etrafı yakıp yakarken yaklaşan seçim sürecine de gölge düşürmek için yine kolları sıvadı tansiyonun hızla arttığı şu günlerde hiç beklenmeyen ve istenmeyen malesef ilçemizde ortaya çıktı.

yeşilli ilçemiz kurulduğu ilk yerleşim tarihinden beri lisanı arap olup türk osmanlı topraklarına .bayrağına birlik ve beraberliğe bağlı ve vatanperver yanlsı olarak hem devlet kanalında hemde topraklarında boy gösterdi.
şuana kadar ne terörü sevdi nede destekledi huzur ve herkesin kıskandığı dışardan gelen başta polis ve memur kısmının hoşnut olduğu huzurlu ve temiz insanlar yetiştirmiştir.
ama malesef bazı düşünceleri düzgün olmayan insanlar terörizmi açıkça desteğiyle bilinen bir (bdp)ilçe teşkilatını yeşillin göbeğinde kurdu bayrağını masasını malesef açtı.
bu tabiki ilçeimizde çok nahoş olarak karşılandı herkes bundan hemen hemen rahatsız oldu.
çünkü yeşilli bağrında asla ne bdp ye nede teröre yer açmamıştır geçmişten edindiğimiz bilgiler üzerine sizlere şunuda açıklamayı uygun gördük.
90.lı yıllarda terörürün hızla yükselişe girdiği zamanlarda güya yeşillide de terörör sorunu var ve bu sorundan muhafaza edilmek üzere korucu birliği getirilmiş fakat yeşillinin vaz gecilmez efsane başkanı merhum m.EMİNİN DEMİR.
bunu keskin ferasitiyle geri çevirmiş bizim terörör sorunumuz olay sorunumuz yokki korucuya ihtiyaç duyalım diyerekten korucuların yeşillide konuşlandırmasına engel çıkmıştır.
ve ilerde de bu görüşü herkesten takdir kazanmıştır çünkü korucuların yeşilli ye gelmesi beraberinde farklı tartışma ve olayları tetikleyecekti.

farklı mardinin ilçelerine baktığımızda yeşilli asla bir kızıltepe nede bir nusaybine benzetilemez orda düşünün devamlı kepenk kapatma eylemi var peki siz yeşilli halkımıza soryoruz istermisiniz ilçemizde de öyle çirkin bir taplo olsun .
onun için bu seçim sürecinde ilçimzin selamati ve ilerki bir huzurlu yaşam için asla yandaşlık ve yanaşma yapmayıp böyle yandaşlarada dost ve kucak açmayalım.
ilçemize sahip çıkalım bunu biz yeşilli org ailesi olarakta kınıyoruz
Kullanıcı avatarı
KERVAN

Mesajgönderen amiral » 26-05-2011 15:12:41

bakin bakalim DTP belediylere ne yapmislar, halka ne gibi hizmetler götürmüsler kargasadan fitne fesattan baska, ilcemiz be bikac yer kalmisti temiz, bakiyorum yesilliyede geliyorlar, birde duyumlara göre ahmet türk ve yaklasik 100 kisi yandaslariyla beraber yesillide konusma yapackmis, hic kimsenin gikki cikmiyacak galiba, hayrettin demir olsa biseyler yaprdi bence, bu benim sahsi fikrimdir arkadslar
Kullanıcı avatarı
amiral

Mesajgönderen KERVAN » 28-05-2011 13:01:55

HAYRETTİN DEMİR DÜN BÜYÜK AİLE FERTLERİNİN TEMSİL ETTİĞİ FERTLERLE DURUM DEĞERLENDİRMESİ İÇİN BİR ARAYA GELDİ.

toplantıda 300 kişinin üzerinde katılım olmuştur biz kıssa not olarak edindiğimiz bilgiler çerçevesinde hayrettin demir ve yandaşlarının muammer gülerle şartlı bir şekilde mutabakata varıldığında akpye destek olacaklarını ve pazar günü
tüm yandaşların huzurunda mikrofonda istanbul ve ankaradan getirelecek börokratların şahitliği huzurunda
muammer gülerin ısrarlı misafir olma talebine olumlu cevab verdiklerini ve vereceği kesin akdi söz ve şartlar karşısında ilçe adına akpye destek olacakalrını izah etti
verecekelri oyların bir kitleye mal edilmemesi konsunda söz aldıklarını dile getiren demir toplantıda ayrıca yeşillinin sorunları dile getirildi
bzim ne akp hükümetiyle nede ankaradaki yöneticelerimzle hiç bir derdimiz alacak vereceğimiz yok bizim sıkıntımız yeşillideki yalan siyaset üzerinden yeşillin hakkını yiyenler ve sahip çıkamayanlardır
bu seçimlerden bana çok yönlü teklifler geldi akp chp bölünmez ve saire şimdi siz değerli dostlarımın huzurunda sizleri buyur ettim ben herkesi bu durumda özgür bırakırken düşencelerimide sizlere açıklamayı önem duydum günlerden beri muammer güler benle temas halinde ve yanında olmayı temmenni ediyor chpsi öyle bölünmezi öyle uzun uğraş ve düşüncelerden sonra ben yeşililin kadrine yön verecek olan bu şartlı mütebakatı şahsım ve sizlerinde desteğiyle muammer gülerden kulanmaya yanaştım gayemiz haksızlığa maruz kalmış yeşillinin geri iade edilecek hizmetleri ve alınan oyların tek kişiye mal edilmemesidir dün oyumuzu alanlar bizi dışladılar payı kendilerine mal ettiler hayır böyle bir oyuna yokuz ben muammer gülerle masaya oturdum ve şunu dedim pazar günü şahitlerin ve tüm yeşilli halkının huzurunda karşıyaka mahallemizde sizleri bekleyeceğiz mikrofondan halka istanbul ve ankardan ayarlayacağımız büyük bürokrat ve işadamları huzurunda sizden şeref sözü olarak vereceğimiz desteğin zayi olmaması adına kesin ve kati bir akid konuşma arzetmesini söyledim buna karşılık muammer gülerde buna yanaşmış ve sonuna kadar yandaş ve destekçileri olacağının teminatını vermiştir.hal böyleyken kendi menfatimizden ziyade ilçe menfaati adına siz dostalrımada bunu arz ediyor sizleri pazar akşamı saat 17.30 da karşıyaka evin önünde kurulacak olan platformada çoşkulu kalabaklıkla bekliyorum ayrıca muammer beye akşam onuruna heyrettin demirin evinde bir yemek tertibi olacağını ifade edildi toplantıya katılan bazı aile büyükleride konuşmayı hayranlık ve haklılık içinde dinlediklerini ve hayrettin demirin yanında olduklarını izah ettiler hayrettin demir ek olarak yeşilliye yapılan haksızlıkların hesabını soracağına dair gülerden kesin bir ifadeyle destek olacaklarınıda izah etti
Kullanıcı avatarı
KERVAN

Mesajgönderen yesillili » 31-05-2011 21:06:42

Akdağ, Yeşilli İlçesinden destek istedi
Mardin’de seçim çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdüren AK Parti Mardin Milletvekili adayı Abdurrahim Akdağ, Mardin'in Yeşilli ilçesinde parti çalışmalarına devam etti.

Akdağ, Mardin'deki seçim çalışmaları kapsamında Yeşilli İlçesini ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti. Akdağ, burada belediye başkanı Enver Sağlam ve kalabalık bir partili grup tarafından karşılandı. Akdağ, aptığı konuşmasında, 12 Haziran seçimlerinin Anayasayı değiştirmek için çok önemli olduğunu ve yüklü bir çoğunluğa ihtiyaçları olduğunu söyledi.

ÇÖZÜLMESİ GEREKEN BİRÇOK SORUN VAR

Bölgede çözülen yüzlerce sorun ve yapılan sayısız yatırımın yanında çözülmesi gereken daha birçok sorun olduğunu dikkat çeken Akdağ, bu sorunların çözüme kavuşabilmesi için bir kez daha desteklerini istediklerini ifade etti.

Gittikleri her yerde büyük bir ilgiyle karşılandıklarını kaydeden Akdağ, vatandaşın mevcut istikrarın devam etmesinden yana olduğunu belirtti.

Akdağ, bu nedenle kendilerine teveccühün yoğun bir şekilde devam ettiğini dikkat çekerek AK Parti döneminde çok ciddi adımların atıldığını ifade etti.

Yeşilli ilçe teşkilatını ziyaret eden Akdağ AK Parti ilçe başkanı tarafından Yeşilli ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Ardından Yeşilli Belediye başkanı Enver sağlam ilçedeki belediye hizmetleri ile ilgili bilgi verdi. Akdağ, “Yeşilli ilçemiz insanıyla hoş görüsüyle ve Ak Parti’mize göstermiş olduğu teveccühü ile benim için ayrı bir önemi var. Yeşilli’li hemşerilerimin hizmete layıkdırlar. Ve yaptığımız hizmetin de farkındadırlar. İlçe teşkilatı ve belediyemizin güzel hizmetlerinin olduğunu hepimiz görmekteyiz.”dedi.

YEŞİLLİ BELEDİYESİNİ ÖVDÜ

Belediye hizmetlerinin sadece yol ve sudan ibaret olmadığını belirten Akdağ, Yeşilli Belediyesinin sosyal belediyecilik prensipleriyle çalıştığını gördüklerini ve başarılı da olduklarının altını çizdi. Daha sonra ilçe başkanı ve belediye başkanıyla beraber köylülerin sıkıntılarını dinleyen Akdağ, 12 Haziran’da yapılacak olan milletvekilliği seçimi için Yeşililerden desteklerini istedi.

Kaynak Mardin iletişim
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen ziver » 04-06-2011 11:09:28

tüm dostlarımza selamlar
dün akşam saatlerinde mardinden yeşilliye geldim girişte belediye parkı önünde ve meydanda bir hayli polis ve çevik kuvet ekibinin ve boydan boya dizildiğini görünce heycanım arttı yeşillide olağan üstü bir durummu olmuş kavgamı olmuş acaba bu saatte polis arkadaşlar neyin tedbirini almak için kalabalık bir şekilde bu meydana sevk edilmiş.
çok geçmeden öğrendikki eşkiyalar yeşillide boy göstermeye gelmiş yani istenmeyen sevilmeyen ve yeşillinin adını gecmiş muhafazakarlığına leke sürmeye dtp gelmiş dediler. seçim propagandası yapıyormuş
ben sözü fazla uzatmak istemiyorum sadce yazıklar olsun yeşillimizi bu hale düşürenlere ve düşmeye zemin hazırlayanlara yeşillinin kadreyile resmen alenen oynanmak isteniyor dtp kim yeşilli kim hiç düşündünüzmü acaba sakın bu yazımı okumakla geciştirmeyiniz yarın öbür gün yeşilli halkının bu dtp zihniyetinden başı ağrarsa sakın ah vah etmeyin aklınzı başınıza alın sakın ama sakın bunlara yandaş olmayın yüz vermeyin.
demekki yeşilli ye sahip çıkacak tuttuğunu koparan bir politikacı kalmamış yazıklar olsun gene diyorum ki bu makama layık olmadıkları halde yeşillide siyaset yapanlara ve yaptıranlara daha ne diyeyim alın dtp yi başınıza çalın
Kullanıcı avatarı
ziver

Mesajgönderen yesillili » 12-06-2011 19:21:58

Mardin Yeşilli'de sandık başında çıkan tartışmanın ardından bir kişi gözaltına alındı.

kaynak : Bianet.org
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Dön Yeşilli'de Konuşulası-Tartışılası Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir