Almanya'da Kurulan Yeşilli Derneği...

Yeşilli'ye ait diğer başlıkların dışında kalan ve daha çok Yeşilli'deki bazı olgu ve durumları içeren meseleleri burada tartışabilirz. Mesela Yeşilli'de particilik, eğitim sorunları vs...

Re: Almanya'da Kurulan Yeşilli Derneği...

Mesajgönderen yesillili » 16-06-2009 11:47:07

Arkadaşlar Dernekte bazı şeyler yolunda olmayabilir. hatta bir çok şey kötüye gidebilir.

ama burada bize düşen; "düşene de bir tekme atmak" değildir. Madem dernek yonetiminin icraatlarını yanlış buluyorsunuz; derneğin üyeleri iseniz; birlik olur ve tüzük gereği şartları sağlar genel kurulu toplarsınız.

ama böyle hariçten gazel okumak kimseye bir fayda sağlamayacaktır. herşeyin bir yolu yordamı vardır. ya yapıcı olalım. ya da durduğumuz yerden konuşup durmayalım.

(Şahsi görüşüm;) Dernek yonetimine düşen de; bir an önce gerekli çalışmaları yaparak bu durumun son bulmasını sağlamaktır. Küskünleri barıştıracaklarsa barıştırsınlar; suçlular varsa bulup cezalandırsınlar. gereken ne ise onu yapsınlar ve bu durumu sona erdirsinler. bu şekilde devam ederse boş yere kendilerini de heba ederler.

Kurmak zor yıkmak her zaman daha kolaydır. Herkes yıkıcı olabilir ama er kişiler yapıcı olur.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen ARENA » 16-06-2009 11:57:42

durdugumuz yerde konusup durmuyoruz konuyu milmedigin icin kolayina kaciyorsun yesilli bir sey yazarken dikat et
ARENA

Mesajgönderen rheinhausen » 16-06-2009 12:05:07

yesilli bulundugun yerde milliete nasihat verme senin gorevin editorluk eyer kurallar disinda cikilirsa haklisin ama ama durup dururken ahtap mahtaptan susmaktan bahsetme bu dernek deyil siyaset dernegi oldugunu hala anlamamissin demek
rheinhausen

Mesajgönderen yesillili » 16-06-2009 14:07:35

rheinhausen yazdı:yesilli bulundugun yerde milliete nasihat verme senin gorevin editorluk eyer kurallar disinda cikilirsa haklisin ama ama durup dururken ahtap mahtaptan susmaktan bahsetme bu dernek deyil siyaset dernegi oldugunu hala anlamamissin demek

editorlük zamanı editorlüğün gereltirdiğini yaparım. ama bunun dışında benim de kendi şahsi düşüncelerimi açıklama hakkım var.

burada editorlük namına bir işlem yapmadım. yazdımlarım şahsi düşüncelerimdir. şuanda bu konuda ne bir mesaj sildim ne de düzenledim. genel kurallara aykırı birşey olmadığı sürece de silmem veya düzenlemem. bunun için editorlük sıfatı ile benim şahsi düşüncelerimi karıştırmayın. nerede hangisi lazımsa onun gereğini yapabilecek ve ikisini birbirinden ayırabilecek durumdayım.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen eray-furkan » 16-06-2009 17:29:15

Herkese Selam;

Benim yazimi analiz etmek sonuc cikarmak zahmetine katlanmissin oysa ben her seyi herkesin anlayacagi dilden yazmistim. kivircikdostum. kivircik takisida kivirmaya taktigin icin benden sana hediye. :?: :?:

Bahsettigim gercek dernekciler her iki siyasi görüsü tasiyan kisilerden olusuyor bu nedenle senin bahsettigin gibi bir hazmetmeme olayi söz konusu degildir.O dernekcilerki bu güne kadar birilerini memnun etmek yada tatmin etmek icin bir calisma yada faaliyet icerisinde yer almamislar almayacaklar da.

Senin dediginin tam aksine yerli yersiz elestiriler siralayanlar, dernek ve yönetimi yerden yere vuranlar itiraz etme, bir seyleri degistirme, yönlendirme konumundayken bunlari yapacaklardi yoksa ilk zorlanmada kac meydani bos birak ondan sonrada laf kalabalagina calis olmaz hic olmaz adama ONE MINUTE derler sonra.............

Afise isini birileri lazim oldugu zaman hep yapmis, herhalde bundan sonrada yapacaklar...........

Benim anlamadagim birilerinin kas yapma gibi bir takintilarimi varda, göz cikarmamaya calisalim, herkes düsündügünü yaziyorsa, herkes dogrusunu savunuyorsa, burda ne kas yapmak nede göz cikarmak söz konusu degildir.

Son olarak sana diyecegim birdost kardes sana fikirlerine katiliyorum lakin bunlarin yerine ve zamanina katilmiyorum külliyen yanlis yer ve zaman yoksa yazdiklarin kayda deger ve coguda dogru seyler. Burda benim davam su bunlari dernegin icinde kalarak mücadele ederek kabul ettirmek varken sen ve senin gibiler ayrilip disardan sesiniz boguluncaya kadar bagirmayi sectiniz, bende diyorumki adamin biri cikarda size bütün bu itirazlari ne sifatla yapiyorsunuz bu dernege üye bile degilsiniz derse ne olacak???

Dernek yönetiminin dogru yaptigini ve yanlissiz yola devam ettigini savunmuyorum, savunamam cünkü dogru degil bu gün yasanan bir cok yanlisin sorumlusu onlar ama yinede dernekten istifa edip yönetime atip tutanlar benim yanimda daha suclu ve hatalidir...........

Tüm Güzellikler Sizin Olsun.............

NOT: Son yazan üyelerin üye olus tarihi aslinda her seyi göz önüne koymaktadir, bana dernek secimi öncesi yapilan üye kayitlarini hatirlatti :idea: :idea: :idea: :idea:
Kullanıcı avatarı
eray-furkan

Mesajgönderen birdost » 16-06-2009 18:15:22

Selam arkadaslar;

Eray furkanin ilk yazisi analiz edilince bazi sonuclar cikarilabilecek türdendi;

Ama dostum son yazindan pek bisey anlayamadim,birilerine hitap ediyorsun ama anlayamadim;

Fakat kendini tarif etmeye calistigin gibi bariscil olmadigin sezinleniyor yazindan;

Neyse üstüne alinan varsa cikip yazar artik biseyler;

Ben tenezzül edip dostluk ve kardeslik senliginin bu ortamda dogru olmayacagini ifade ettim.

Fakat herzamanki gibi asil konusmasi gerekenler degilde figüranlar atladi ortaya;

Herkes neyin ne oldunu bendende sendende daha iyi biliyor;

Bu konuda diyeceklerim bunlardan ibarettir;

Amacim yerli yersiz polemige girmek deyildi,fakat is oraya gidiyor;

Bu konu kapanmistir;

Anlayan anlamistir;

Anlamayan yazilarimi tekrar gözden gecirsin!

Gerci arife ne gerek tarif!
birdost

Mesajgönderen Madocean » 16-06-2009 21:18:22

Merhaba Dostlar…

Toplumumuzda cogunlukla elestirinin nedenli, kiymetli bir dogrultucu oldugunun bilinmedigi gözlenmektedir.

Tenkit yapildiginda genelde, husumet, tahammülsüzlük ve muhalif olmak seklinde algilanir. Oysa, gercek bunun tam aksinedir!

Bir sahsa, bir kuruma karsi yapilan tenkit, ona karsi ilgi duymanin, onun yanlisa düsmesini istememenin ifadesi oldugu gibi; topluluk icinde hedeften sapmalari önlemek, birlik icinde olmak, ayrilik unsurlarini bertaraf etmek istemenin acik bir ifadesidir…

Sorun, elestirinin yöneltilis bicimi kadar, hedefi ve konusu acisindan da önem arzetmektedir.
Benim üzerinde durmak istedigim husus, yapici ve yikici tenkit unsurlaridir.

Bunu sakin aklimizdan cikarmayalim:
Tenkit ve elestiri, dostlugun ve sevginin alametlerinden bazisidir.
Kisi sevmedigi kimselerin yaptiklari eylemlerle ilgilenmedigi icin, elestirmez !..

Elestiren;
icrâ edilenlerin dostuna, sevdigine, yol arkadasina ve gönülbaginda bulundugu kisi ve kisilere verecegi zarardan uzak tutmak, korumak ve gerektiginde düzeltmek isteyen kisidir.
Dolayisiyla yapici ve iyi niyetli tenkit de, akl-i selim yapilmalidir…

„Agzini acip gözünü yumma“ seklinde dile getirilen tenkitler beyinden degil, bilakis kaynagini hisslerden alan ve ölcüsüzlügün yanisira, rasyonal düsünce eksikliginin de icinde oldugu bu elestirel yaklasim sekli; fikirsizligin ve seviyesizligin tezahürü olarak karsimiza cikar...

Mardin Yesilli Kültür ve Dayanisma Dernegi e.V. tüzel bir kisilik degildir; dolayisiyla tenkit edilecek mercii kendisi degil, onu Dernek yapan üyeleri ve idare heyetidir.

Dolayisiyla DERNEGE yapilan her türlü saldiri, tenkit ve itham tüm üyelerine yapilmis seklinde algilanir.
Nihayetinde ben öyle görüyor ve bundan böyle de, bu dogrultuda tavrimi koyacagim belirtiyorum!..

Herkesin herkesi tenkit etme hakki ve hürriyeti vardir, medeni yapildigi sürece!

Ayrica tenkit ederken “MUHATABINIZI DIREK” karsiniza aliniz ve o sekilde kozlarinizi paylasiniz!
Yapilmis bir hatayi DERNEGE ve TÜM ÜYELERINE mal etmeye, hic kimsenin hakki yok ve gücü de yetmez buna…

Son zamanlarda zevzekce ve yersiz yapilan tenkitler, dozajini kacirmaya basladi .. BIKTIRIYOR artik…

Nitekim,

tenkit edilen vakaya isnad edilen bilgileri arastirmadan, analiz etmeden yorumluyor, tüm üyelere suclu yaftasi vurulmaya calisiliyor.
Gecmisteki, mazide yasananlari tasiyip bugün yasananlarla bütünlestirme cabalari, almis basini gidiyor…
Dolayisiyla aklin devreden ciktigina müsahade ediyoruz son haftalarda…

Dünün hatalari yarinin deneyimleridir...

Selam ile
Madocean
Kullanıcı avatarı
Madocean

Mesajgönderen ARENA » 17-06-2009 00:24:57

evet seninde haberin oldugu gibi secim oncesi yapilan son kayitlariz biz .ayip mi o zaman iyiydide simdimi kotu
ARENA

Mesajgönderen ARENA » 17-06-2009 00:29:25

nedense bazilar kendini cok akili zannediyor ama is faaliyete gelince sifir edebiyat parcalayanlar cok NOT,OGLU PADISAH OLAN ADAMIN HIKAYESINI BILIRMISINIZ .anlayan anliyana
ARENA

Mesajgönderen rheinhausen » 17-06-2009 01:41:20

arenaya hak veriyorum.birilerini akili zanediyorsun bakiyorsun sacmaliyor .bakiyorum bazi yazan arkadaslara bir dedigi ertesi gun tutmuyor.sanki roman yaziliyor ne giris ne gelisme ne sonuc .sonrada bazilarina isin ehli yazsin bazilarina dozu kaciriyorsun deniliyor,biz birbirimizi cok iyi taniyoruz .dernegi savunanlar neyi savundugunu niye bu hale geldigini nelerin gelistigini biliyorlar.ama basit bir seymis gibi deyerlendiriyorlar.dost aci soyler,uzulerek belirtmeliyik,ki hep birlikte radikal bir deyisiklige gidilmesse,bir toplumun iki farkli bireyleri olacagiz .lakin bazi seylerden vazgecip cozume gidilmesi lazim .cozumde bence sifirdan baska yerde yeniden yapilanmadir.not bir kisi yada faaliyeti elestirirken konuyu baska yerlere cekmemek lazim .biz bozguncu yada cozum istemeyen kisi yada kisiler deyiliz ama malesef bazi deyerler cignendi .yesillide olsun burda olsun baris icin cozum icin hic bir seyden sakinmamisiz.ama bazi kisiler bunun tersine bir hava estiriyorlar.nedense, saygilar
rheinhausen

Mesajgönderen mardini47 » 17-06-2009 02:50:09

eray furkan
biri cikip size üye bile deyilsiniz konusma hakkiniz yok dese ne olacak demis,öncelikle bunu söyleme cüretini nerden aliyor,hatta bir kac mesaj önce editör bile kendi fikrini yazmis dernek hakkinda,kaldiki editör ve bicok kisi dernege üye deyiller ve buraya defalarca yazi yaziyorlar,burda yönetimden üye olanlardan ve olmayanlardan fikir ve aciklamalarini bekliyorum,özellikle yönetim öyle düsünüyorsa neden evlere piknik davetiye yolluyor,ayriyeten eray furkan dan da bu konuda bir aciklama veya özür bekliyorum.cünkü ben ve benim gibi üyelikten cikan lar bu dernegi büyük cabalarla kurmus fakat erayfurkan ve onun gibi bozguncu komplocu bir dedigi öbürünü tutmayan ve her hafta renk deyistiren kimin hesabina konustugu belli olmayan kisi ler yüzünden dernek kan kaybede ede bu hale gelmistir
kimsenin üye olmayanlara dernek hakkinda yazi yazamassiniz deme gücü yoktur,ama erayfurkan ve onu gibi bozguncular yaptiklari tahribati düzelteceklerine en azindan susacaklarina hala atip tutuyorlarsa burda dernek yönetiminin müdahale edip düsenceleri neyse aciklamalarini bekliyorum.
üyelikten ayrilanlar solugu soluncaya kadar bagirmadilar sen daha nara duymamissin galiba
bisey daha idda ediyorum ben ve benim gibi üyelikten ayrilanlar olmasaydi sen ve senin gibi MÖCHTE GERNE BASKAN VE YÖNETICI LER burda atip tutacaklari bir dernek basligi bile bulamayacaklardi,buda sana kapak olsun.
Kullanıcı avatarı
mardini47

Mesajgönderen mardini47 » 17-06-2009 02:58:56

Ayriyeten aklima geldi
ben bu sitenin eskibir üyesiyim, ama arkadasa yeni üyeler dernek secimi öncesi üye olanlari hatirlatiyormus,banada dernek secimi öncesi belcikadan yeni üyeler varmis gibi geliyor.
buda notuna NOT tur.
Tüm güzellikler seninde olsun GÜLÜM. (F)
Kullanıcı avatarı
mardini47

Mesajgönderen eray-furkan » 17-06-2009 07:56:57

Herkese Selam;

Yine herkes istedigini anlamis bu cercevede dönüp durmus, Bozguncu olanlar sagda solda milletin dernekten cekilmesini üyeliklerine son verilmesini haykiranlarmidir, yoksa dernek kuruldugundan beri bu dernegin icinde ve cevresinde olanlar mi?

Herkes fikrini belirtecek lakin bunu yaparken, kirici, bozucu olmayacak, burda bence herkes yazar ama istifacilar en son, ben yazdiklarimin arkasindayim, renk falan da degistirmedim, bu yönetimin yanlisliklarini dile getirdim, olursa yine getirecegim, dernege zarar vermek isteyenleride yazacagim sirasi gelince yavas, yavas

Bu yazdiklarimin hepsi benim kendi fikrimdir yönetimle yakindan uzaktan bir alakasi yoktur. Sadece bu dernegin bir üyesi olark........

Size son nasihatim piknigin yapilmasini istemiyorsaniz yagmur duasina cikin daha karli cikarsiniz sanirim.........

Tüm Güzellikler Sizin Olsun..........................
Kullanıcı avatarı
eray-furkan

Mesajgönderen eray-furkan » 17-06-2009 08:12:08

Herkese selam;

Eklemek istedigim son seyde Dernegin son yasananlardan zarar gördügünü, yara aldigini ve bunun önüne gecilmesse dahada vahim bie hal alacagini belirteyim, ama bunlar bu sekilde yazmakla cözülecek sorunlar degil bende yapilacak yeni bir sekillenme taraftariyim, ama bunu piknige bes kala piknigi elestirmek degilde herkesin el ele hep beraber yapilacak bir genel kurulla mümkün olabileceginide belirteyim. birdostun dedigi gibi benden de bu kadar benimde bu konudaki söyleyeceklerim bundan ibarettir.

Tüm Güzellikler Sizin Olsun
Kullanıcı avatarı
eray-furkan

Mesajgönderen ARENA » 17-06-2009 10:22:29

isinize gelmeyince duaya cikin diyorsunuz.duaya herzaman ihtiyac var ama sizin dusundugunuz dua degil .ben sahsen yanlis olan bir seyin arkasinda durmam .su anda yanlis bir seyler var ve malesef hala dernegin avkatligina soyunanlar var .ve savunanlarda saygi duydugum bir insan kendini biliyor.kisacasi birileri bu sene nedense siyaset yemek senligine extra cok onem veriyor.hikaye anlatmaya gerek yok herkes ne maksatla neleri gelistigini iyi biliyor .lutfen daha fazla kuculmeye gerek yok oldugumuz gibi gorunelim .
ARENA

ÖncekiSonraki

Dön Yeşilli'de Konuşulası-Tartışılası Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir