Yeşilli'de Eğitim Ve Eğitim Sorunları..

Yeşilli'ye ait diğer başlıkların dışında kalan ve daha çok Yeşilli'deki bazı olgu ve durumları içeren meseleleri burada tartışabilirz. Mesela Yeşilli'de particilik, eğitim sorunları vs...

Yeşilli'deki Eğitim Seviyesinden
Memnun musunuz?

Evet
0
Oy yok
Hayır
18
82%
Kararsızım
1
5%
Fikrim Yok
3
14%

Toplam oy : 22

Mesajgönderen nefisperest » 26-04-2007 16:32:38

"herşeyin başı eğitim" diye klişeleşmiş ve artık biraz da eskimiş bir söz vardır. Hiçbirimize etkili bir söz olarak vurgu yapmasa bile bu gerçek yadsınamaz.

Ne yazık ki bugün eğitim sorunlarında tüm ülke olarak sıkıntılar yaşamaktayız. Bunlara ek olarak bölgelere özel ek sorunlar da eklenince iş içinden çıkılmaz hale gelmektedir.

Bugün CIA'nın resmi web adresinde Türkiye hakkında geniş çaplı bir araştırma okudum. Bu çok uzun tesbitler içinde en çarpıcı olanı şu idi:

"Türkiye'de 15 yaş ve üzerindeki insanlar okuma yazma bilmektedirler."

Bu ne demek?

Türkiye ortalaması çok kötü durumda demek... Ancak biz çocuklarımızı 6-7 yaşlarında ilkokula gönderip bunu sağlıyoruz, nasıl böyle oluyor? Cevabı açıktır; Biz çocukların öğrendiklerini sanıyoruz ama önyargılarımızı, fikirlerimizi değiştiremiyoruz. Bugün Türkiye'nin her bölgesinde hiç olmazsa 8 yıllık eğitim sağlanmakta ve eskisi gibi kötü koşullar da bulunmamakta... Ama bizler çocuklarımızı bilinçsizce yollayarak ya da yollamayarak kendi geleceğimizi ve onların geleceklerini karartıyoruz.

"Bir bireyi kurtarmak ne kadar önemli olabilir ki" demeyelim. Çünkü bir bireyi kurtarırsak kurtardığımız birey de birkaç nesil sonrasına kadar herkesi kurtaracaktır.

Hiçbir zaman gelişim, ilerleme, ekonomik refah, ruhsal rahatlık eğitimsiz gelmez, gelse bile gelişi geçicidir.

Kısacası, cehalet bir ülkenin,dolayısıyla o ülkenin fertlerinin başına gelebilecek en kötü iştir. Ve cehalet öğrenmemek değil öğrenmeye karşı kapalı olmak demektir.
Kullanıcı avatarı
nefisperest

Mesajgönderen murad » 26-04-2007 23:50:53

Selamunaleyküm arkadaslar bence sadece tek yesillideki egitim olayini konusmayalim cünkü yesillili bir cok yerde var birimizin problemi hepimizin problemi olsun bundan sonraki yazilari biz velilerin aslinda yapmamiz gereken ve yapmadigimiz mesüliyetleri yazsak iyi olur cünlkü önce hastayi bir sedyeye yatiralim ondan sonra teshisi koyalim inSAALLAH bu günlük ALLAH;a emanet olun gelecek yazimizda sorumluklarimiza deginmeye calisacagim.
Kullanıcı avatarı
murad

Mesajgönderen murad » 01-06-2007 17:05:21

Eger bir cocuk sürekli elestirilmisse, kinama ve ayiplamayi ögrenir.eger bir cocuk kin ortaminda büyümüsse, kavga etmeyi ögrenir. eger bir cocuk sürekli utanc duygusuyla egitilmise, kendini suclamayi ögrenir.eger bir cocuk hosgörüyle yetistirilmisse, sabirli olmayi ögrenir.
Kullanıcı avatarı
murad

Mesajgönderen murad » 02-06-2007 13:13:38

Evet arkadaslar basindan takip ettigimiz kadari ile bagcilar liseinde hemde bodrum katinda kilinan namaz iyi bir sekilde lanse edilmeyip tehlikeden söz ediliyorsa ben cennet vatanimda egitim olayini nasil degerlendirecegim.
Kullanıcı avatarı
murad

cocuk egitimi

Mesajgönderen murad » 10-01-2008 20:09:02

Egitimde bana göre yaptigimiz yanlisliklardan birisi veliler olarak biraz egoist olmamiz, misal veliye sorsan niye fazla para kazanmak istersin diye, cevabi herhalde coluk cocugum icindir diye olur, ama cocuk okula gidiyor basarili olmasi icin ayriyeten derslerine yardim edecek birine ihtiyac olur oda parayla olacagindan, cok azimiz para verip yardimci tutabiliyoruz. bende diyorumki parayi cocuklarimizin okuldayken basarili olmalari icin harcayalim belli bir seviyeye geldikleri zaman bizim paramiza ihtiyaclari olmasin, ikinci olay cocugumuzu baska cocuklarla kiyaslamamiz , bir baska yanlis cocugumuzu kendi cagimiza göre yetistirmemiz, bir baska yanlis kendi cocugumuza güvenmememiz bu seferlik son birsey cocuklarimiza kendi yasayacaklari zamana göre hedef göstermemiz olsun ALLAH,a emanet olun.
Kullanıcı avatarı
murad

Re: Yeşilli'de Eğitim Ve Eğitim Sorunları..

Mesajgönderen vuslat » 13-09-2009 14:46:43

herkese iyi günler inş heppiniz iyisiniz değerli üye ve misafirler ben bişey farkettim yesillide onu sizinle paylaşmak istedim eğitim gerçekten bizim ilçede bir sorun gül mah bulunan lise ve sakarya i.ö o bu iki önemli okula yapılan ek binalar bence eğitimi biraz olsun düzeltecek gibime geliyor bu okulların yapımında emeği gecen devletimiz ve hayırsever iş adamlarımıza canı gönülden tşk eder daha nice güzel başarılı calışmalarda görmek dileğiyle herkese iyi günler
Kullanıcı avatarı
vuslat

Mesajgönderen Halit » 13-09-2009 14:57:55

vuslat yazdı:herkese iyi günler inş heppiniz iyisiniz değerli üye ve misafirler ben bişey farkettim yesillide onu sizinle paylaşmak istedim eğitim gerçekten bizim ilçede bir sorun gül mah bulunan lise ve sakarya i.ö o bu iki önemli okula yapılan ek binalar bence eğitimi biraz olsun düzeltecek gibime geliyor bu okulların yapımında emeği gecen devletimiz ve hayırsever iş adamlarımıza canı gönülden tşk eder daha nice güzel başarılı calışmalarda görmek dileğiyle herkese iyi günler

Allah hayırseverlerin hayırlarını kabul etsin.

eğitim için fiziki şartlar önemli tabi. ne kadar çok sınıf olursa ne kadar modern binalar olıursa o kadar rahat eğitim verilebilir.

fakat bunun yanı sıra; biraz da zihniyet değişimi olgunlaşması lazım. çocuk okula gittiği zaman gerçekten birşeyler öğrenmek için (iyi şeyler öğrenmek için) gitmeli. kötü aarkadaşlarından kötü alışkanlıklar edinmek yerine iyi arkadaşlarından iyi şeyler öğrenmeli; derslerine daha iyi kafa yormasını bilmeli. daha da önemlisi; buna alıştırılmalı.

demem o ki; binalar arttırılıp yenileliyor eywallah. biraz da kendimizi yenilememiz lazım sanırım.
Kullanıcı avatarı
Halit

Mesajgönderen vuslat » 13-09-2009 15:03:16

halit arkadasım gerçekten güzel bir konuya değindin sana orda hak veriyorum bakıyorsun gençler(sözüm bütün gençlere değil) okula gidiyor ama okulamı gidiyor baska yeremi gidiyor belli değil biraz bizde okuma isteği olmalı veliler çoçuklarıyla daha fazla ilgilenmeli inş zamanla düzelir hatta düzelme yolunda diye düşünüyorum iyi günler
Kullanıcı avatarı
vuslat

Önceki

Dön Yeşilli'de Konuşulası-Tartışılası Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir