Ziyaretçi Defteri

Hemşehrilerimize, gurbetçilerimize, askerdeki yakınlarınıza, uzaktaki eş dost ve akrabalarınıza buradan hitap edebilirsiniz!....

Ziyaretçi Defteri

Mesajgönderen Halit-D » 07-02-2009 00:03:13

herkese slm eder ve bir konuyu sizlere söylemek istiyorum.

yesilli belediyesi sitesine girdigimizde bakiyoruzki yesilli sevdalisi diye bir sahis agzindan cikani kulagi duymadan oyle bir yazi yazmiski tamamen iftira yalan dolu yazi yazmis. ama sunu diyimki yesilli sevdalisi deninlen kisi yalanin ve özelikle iftiranin nekadar büyük günah oldugunu bilmiyor galiba.

ve ayriyetende yesilli belediyenin sitesini okadar yazi yazdigimis halde hic biri yayinlanmiyor yesilli belediyenin editörüne burdan sesleniyorum biras tarafsis olsun bizim yazdigimiz yazilarin hic birini yayinlamiyor.
Kullanıcı avatarı
Halit-D

Ziyaretçi Defteri

Mesajgönderen mardini » 07-02-2009 23:06:04

bende aynen halit arkadasa katiliyom ne kadar belediyenin internet sitesine girmisek acikca taraf tutuldugunu görüyos özeliklede son aylarda seciminde yaklasmasiyla simdiki belediye yönetimi eski belediye yönetimine karsi karalama yalan camur at izi kalsin politikasina girmisler. ama normal simdiki belediye yönetimi kaybadeceklerini anladiklari icin ne yabacaklarini sasirmislar.
Kullanıcı avatarı
mardini

Ziyaretçi Defteri

Mesajgönderen zeyni_demir » 21-02-2009 14:39:02

Öncelikle yeşilli halkına en içten dileklerimle selamlarımı sunar ömür boyu sağlık başarı ve mutluluk temenni ederim. yeşilli beleidyesine ait yazıları yeni okudum cevap yazmak bana düşmez ama Y£şiLLi s£vdaLısı nickli arkadaş o kadar içten yazmış ki bir dayanamadım affınıza sığınarak bir iki şeyde ben yazmak istedim.

Öncelikle Y£şiLLi s£vdaLısı yazısı ve üslubu tamamen provokasyon içerikli bir yazı olduğu belirtmek isterim. Şimdi söylediği şeyleri tek tek kaleme alayım ve yorumu sizin vicdanınıza bırakayım.
Demiş ki Sy. Hayrettin DEMİR iki dönem belediye başkanlığı yapmış ve belediyeyi epey bir borçlandırmış. Mademki o kadar kötü biri nasıl iki dönem başkalık yapıyor kaldı ki ondan öncesi de var bu başkanlığın

Demiş ki belediye borçlandırmış doğrudur belediyeyi borç altına soktu ama hiç kimse çıkıp ta sen bu kadar parayı cebine koydun, vurgun yaptın, oğluna harcadın akrabana yedirdin diyemiyor diyemezde yaptıkları ortada şimdi kalkıp ta şunu yaptı bunu etti demenin âlemi yok herkes her şeyi biliyor saten

Yazı yazmakla olmuyor belki bu Y£şiLLi s£vdaLısı arkadaş belediye gelirlerinin nüfusa göre değiştiğinin farkında değil aynı zaman muhalefet veya iktidar olmanda belediye gelirini değiştiriyor. Sy. Hayrettin DEMİR muhalefet partilerde olmasına rağmen yeşilliye o hizmeti getirdi.
Gelelim parti değiştirme olayına hani sen her şeyi biliyorsun ama ben gene de söyleyeyim Sy. Hayrettin DEMİR’in AKP girme gibi bir isteği yoktu bu istekte bulunan bizlerdik yandaşlarıydık o mevcut partide seçime girmeyi tercih ediyordu ama bizim baskımıza dayanamadığı için Ankara’ya gidip görüşmelerde bulundu. Kaldı ki şuan AKP de milletvekili ve bakan olan isimler daha önceden hangi partide bulunuyorlardı bir düşün bakalım.
Hesaplaşma olayı gelince bir belediye başkanı yaptığı her harcamayı encümenlerine göstermek durumundadır ve bu kadar borcun hangi hizmetler karşılığında yapıldığını göstermekte bir belediye başkanın öncelikli görevidir. Herhalde taş örerek yapılmadı bu borç.

Yeşilli uyandı diyorsun bence hala uyuyor uyumuyor olsaydı eğer 5 yıllık süre zarfında neler kaybettiğini görür onlara isyan ederdi. Yeşilli yıllarca hizmet etmiş Sy. M.Emin DEMİR’in anısına yapılan bir parkını adını değiştirmekle yeşilliye hizmet getirilmiş olmuyor. Kaldı ki sen hangi dünyada yaşıyorsan bilmiyor ve farkında mısın ama şu an Sy. Hayrettin DEMİR aday olmasa yeşillide 10 belediye başkan adayı çıkar. Neden 10 belediye başkan adayı çıkıyor onu da sen düşün…
Gene belirtmiş Sy. Hayrettin DEMİR git bakanlık yap diye aslında bu gülünecek şey değil ağlanılacak bir durum yeşilli halkının bugün 5000 oyu var ama bugüne kadar bir milletvekili adayı bile olmadı neden?

Ben söyleyeyim çünkü içimizde Y£şiLLi s£vdaLısı nicki altına saklamış aslında yeşilliyi sevmeyen ve ilerlemesini istemeyen isimler var. Aramızda milletvekilliği koltuğuna oturacak bir isim yok mu yani bu kadar aciz miyiz biz.
Y£şiLLi s£vdaLısı nın dediği gibi yeşilli halkının gerçekten uyanmış olduğuna inanmak isterdim. ne yazık ki hala uyuyor. kendi kendinizle didişeceğinize daha büyük düşünün.

Şuan yeşilli parmakla sayılacak kadar az genç var neden?

Şuan gençler ailelerinde uzakta onlara hasret bir şekilde yaşıyorlar neden?
Şuan yeşilliyi ırak kapısına mahkûm eden zihniyet ne ve neden değişmiyor?
Neden parmakla sayılacak kadar az doktor, hakim, avukat var bizim ilçeden neden?
Konuşma olayı gelince şuan herkes biliyor ki Mardin de akıcı dili ve mantıklı konuşmalarıyla bu konudaki en iyi isimlerden biri Sy. Hayrettin DEMİR dir.

Ceket ilikleme olayı gelince saygıyı hak eden var hak etmeyen var herkese aynı değeri verirsen sen değersiz kalırsın gerektiğinde elini masaya vurmasını bileceksin.
Bak sonunda haklı olduğun bir noktaya işçiye hakkı vereceksin o konuda Sy. Hayrettin DEMİR suçludur.
Radyo olayına gelince Sy. Hayrettin DEMİR oraya Y£şiLLi s£vdaLısı gibi meraklı insanların ağzına laf vermemek için radyo yayınına çıkmış ve milletin kafasındaki soru işaretlerini gidermiştir. Hani sen her şeyi biliyorsun ya gene de ben bir hatırlatayım bir şeyleri açıklığa kavuşturmak için çıktığın bir programda telefonla dileyici alıp sorularını yanıtlamazsın onun yeri ve zamanı ayrıdır.
Y£şiLLi s£vdaLısı dediğini gibi iki başkanında yaptıkları ve yapmadıkları ortadadır o yüzden yorumu başta da dediğim gibi sizlere bırakıyorum.
Son cümlende yapmış olduğun açıklamayı kimin yaptığı herkesçe malumdur. Biz yeşilliyi yıpratacak yorumlardan kaçınıyoruz bizim amacımız ortamı germek değil hak eden hak ettiği yere getirmektir. O da kaldı ki ne benim ne de Y£şiLLi s£vdaLısı yorumuyla yapılacak şey değil o yeşillide oturan değerli vatandaşların bir seçimidir.

Y£şiLLi s£vdaLısı arkadaş kuyuya bir taş atmış haftalardır yorum yapılıyor kırıcı, kışkırtıcı ve alaycı tavırlar sergileyerek sadece kendimize ve yeşiliye zarar veririz. O yüzden herkesi sağduyuya çağırıyorum.

Keşke herkes reşoağa nickli arkadaşımız gibi ilçemiz için ne yapabileceğimizi konuşsa ve kaleme dökse…

Radyo nickli arkadaşımızda herhalde maliye de çalışıyor radyo borcundan bahsediyor. Bırak ta onu kanlın sahibi düşünsün.

Birde bazı yazılarda makbule demirle ilgili gerçek dışı ifadelere yer verilmiştir. Hayır için yapılan bir eylemin karşılığı olarak hiçbir zaman bir şeyler beklemedik beklemeyiz de bizim niyetimiz çocuklarımıza iyi bir gelecek sağlamaktır.
Son olarak hak edenin hak ettiği yerde olması temennisiyle saygılar sunuyorum.
YAŞANA BİLİR BİR YEŞİLLİ İÇİN EL ELE KOL KOLA……

Not. Sayın editör yazımı yayınlamayan temennisiyle saygılar sunuyorum aynı yazı yeşilli.org sitesinde de yer alacaktır.
Kullanıcı avatarı
zeyni_demir

Mesajgönderen yesillili » 08-03-2009 03:04:51

ÖNEMLİ DUYURU:

Ziyaretçi defterimizdeki tüm mesajları foruma aktarılmıştır.
Bundan sonra ziyaretçi defteri mesajlarımız forumdan takip edilip cevaplandırılabilecektir.

Sitemizde bakım ve güncelleme çalışmaları olduğundan bu işlem gerçekleştirildi. diğer çalışmlarımız da sona erdiğinde sitemiz daha kullanışlı ve modern bir siteye dönüşecektir.

Bilginize...
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen mAr_DiNli » 28-03-2009 18:31:36

sy. zeyni demir yazdığın yazı çok güzelmiş çok etkilendim emeğine sağlık inşallah yine hakeden, başa geçerde yeşilli halkı rahatına kavuşur sen diyosunki yeşilli halkı uyuyor. Uyumuyor. Herkes hata yapabilir önemli olan yapılan hataların farkına varmak zaten herkes hata yaptığını farketmiştir şimdide doğruyu bulmanın tam zamanı ALLAH ın izniyle 30 mart pazartesi günü syn HAYRETTİN DEMİR başkanlığıyla yeşilli yi yaşanabilir bir yeşilli haline getirecektir. o yeşilli sevdalısı da eğer gerçekten yeşilli yi seviyosa sussun. saygılarımla hayırlı günler dilerim
Kullanıcı avatarı
mAr_DiNli

seçim

Mesajgönderen sadullah » 30-03-2009 12:15:22

dün seçilen sayın belediye başkanımız enver saglamı tebrik ederim inşallah önümüzdeki beş yıl için yarıda bırakmış oldugu duvarları tamamlar simdilik benden bu kadar
Kullanıcı avatarı
sadullah

sa

Mesajgönderen sadullah » 30-03-2009 12:41:15

gökyüzündeki yıldızlar varya saati dakikası geldinde onlar bile kayar gider her ne kadar parlak olmarına ragmen
Kullanıcı avatarı
sadullah

Mesajgönderen mevlut » 31-03-2009 11:04:34

doğru netlik kazanmadı ama eğer doğrusysa şöyle bir sonuç
AKP İKTİDARI BASKIYLA KAZANDI =YEŞİLLİ KAYBETTİ
DURMAK YOK BAHÇE DUVARLARINA DEVAM KUMUNUZ BOL ÇİMENTONUZ ÇOK OLSUN
Kullanıcı avatarı
mevlut

SA

Mesajgönderen sadullah » 01-04-2009 11:36:05

KIRŞEHİR HALKININ SÖYLEDİGİ BİR SÖZ VAR NE ÖRÜYON BAŞKANIM SEÇİM ÖNCESİ YEŞİLLİ HALKINA VERMİŞ OLDUGUN SÖZLERİ İNŞALLAH YERİNE GETİRİRSİN GERÇİ UMUTSUZUM AMA NE YAPALIM BEŞ YIL BEKLEMEMİZ LAZIM ÇÜNKÜ BAHÇEBAŞIDA VERMİŞ OLDUGUN SÖZÜN VARDI O SÖZÜN ARKASINDA DURMADIN ŞİMDİDEN SANA TAVSİYEM SÖZ VERİRKEN ARKASINDA DUR BOŞVER SEN GENE YIKILMIŞ ESKİ DUVARLARIN VARSA VEYA BİTİREMEDİGİN DUVAR VARSA TAMAMLA DURMAK YOK DVAR ÖRMEYE DEVAM
Kullanıcı avatarı
sadullah

MERHABA

Mesajgönderen olcay » 01-04-2009 15:51:32

ALLAHA İNANAN TÜM İNSANLARI SELAMLIYORUM..ASLINDA SON DÖNEME GİRİLİRKEN YEŞİLLİ HALKININ ÇOK UTANÇ DUYDUĞU BİR DURUMLA KARŞI KARŞIYA GELDİ ...BEN BURDAN DİYORUM BAZI GERİ ZİHNİYETLİ İNSANLAR DOĞRUYU VE YALNIŞI AYIRT EDEMEYECEK KADAR KÖRLER...VE BU KÖRLER NASIL OLUYOR ÖLE ELİNİ KOLUNU SALLAYA SALLAYA İNSANLARI BERABERİNDE KÖRLEŞTİRİYOR ONU ANLAMADIM ..İKİ KELİMEYİ YANYANA GETİRİPTE BİR CÜMLE ULUŞTURAMAYAN BİR İNSANIN YARIN ÖBÜR GÜN ARKASINDAKİ İNSANLARI NASIL SAVUNUR NASIL ONLARIN ADINA HİZMETTE BULUNUR DİYE ÇOK DÜŞÜNÜYORUM .VE DÜŞÜNCEMDE SUKUNETİ BULUYORUM ..ÇÜNKÜ BU DAVA ÇOCUK İŞİ DEİL ADAM İŞİ ÇOCUK KAFALARIYLA DEİL BİR MİLLETİ YÖNETMEK BİR TAVUĞU BESLEYEMEZLER.İNŞ BU YAPILAN HAKSIZLIK EN KISA ZAMANDA ÇÖZÜLÜR YEŞİLLİ HALKI HAK ETTİĞİ İNSANI VE HAK ETTİĞİ HİZMETİ YERİNE GETİRİLMESİNİ TEMENLİ EDİYORUM... ALİHECCİ
Kullanıcı avatarı
olcay

Mesajgönderen maruf » 10-04-2009 17:43:16

Sayin editor siyasi konulari artik kapatirsaniz sanirim daha iyi olur.yoksa senin isin zorlasir .
Sende hic birine ne ceza veriyorsun nede ihtar ne yaparsan gerci bas edemezsin bunlarla.
Guzelligi iyiyi dostlugu ve barisi paylasmak umidiyle.
Kullanıcı avatarı
maruf

Mesajgönderen yesillili » 10-04-2009 18:31:56

maruf yazdı:Sayin editor siyasi konulari artik kapatirsaniz sanirim daha iyi olur.yoksa senin isin zorlasir .
Sende hic birine ne ceza veriyorsun nede ihtar ne yaparsan gerci bas edemezsin bunlarla.
Guzelligi iyiyi dostlugu ve barisi paylasmak umidiyle.

ben bazı mesajları sildim. bazılarını uyardım bazılarına da şerh düştüm.

benim temennim medenice ve adabınca tartışılması. zira bunlar hayatın gerçekleri bir yerde. burada tartışılmasa da gerçek hayatta tartışılıyor olmaya devam edecek.

iyi veya kötü bir yerde medenice tartışmayı öğrenmemiz lazım.
gerekli yerlerde ben zaten müdahele etmeye çalışıyorum.

sorun şu ki; mesaj yazan arkadaşlar kendi mesajlarını kusursuz başkalarınınkini hep kusurlu buluyor. benim ise burada sorumluluğum ortak paydayı korumaya çalışmak. bu sebeple bana sitemler eden arkadaşlar, laf atan arkadaşlar ve hatta yeri geldi mi hakaret eden arkadaşlar elbetteki oluyor. fakat ben bunlara takılıp kalamam; kalmamam da gerekir.

gün geldi akraba sayılabilecek kadar tanıdık (bazılarına göre yandaş) yeri geldi mi adı sanı belli olmayanlardan bile hakaretler de aldık övgüler de...

Bu sitede Hayrettin Demir tartışıldığı kadar Enver Sağlam da tartışılıyor. Almanyadaki derneği övenler olduğu gibi eleştirenler de oluyor. yeşilli'nin şuanki halinden razı olanlarda yazıyor; olmayanlar da... bunların hepsi var ve olmaya da devam edecek. kıstasımız kırıcı olmamak; hakaret etmemek ve medenice adabınca fikirlerini beyan edebilmek.

bu çerçevede paylaşımda bulunmak isteyen herkes yazmaya devam edebilir. Biz yine elimizden geldiğince hemşehrilerimize faydalı olmaya çalışacak ve elimizden geleni yapacağız.

Selametle...
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Re: Ziyaretçi Defteri

Mesajgönderen fahribey13 » 06-05-2009 17:39:52

Yaz geliyor çiçek açıyor nusaybin beyazsu dolup taşıyor yeşilli izliyor sizce neden? ben size söylüyeyim 28 mart 2004 te yapılan 1 hatadan.29 mart 2009 da yapılan (...) den dolayı. ŞİMDİ HATIRLA nufus düştü neden? ben söylüyeyim işsizlik.
Kullanıcı avatarı
fahribey13

Mesajgönderen fahribey13 » 06-05-2009 17:44:06

ÖNDERLERİNİN İZİNDEN (TURGUT ÖZAL-H.M.EMİN DEMİR) TECRÜBE VE BİRİKİMİNLE HAYRETTİN DEMİR SEN HER ZAMAN GÖNÜLLERİN VE YEŞİLLİNİN BAŞKANISIN.(: :)
Kullanıcı avatarı
fahribey13

Mesajgönderen SINBUR » 10-05-2009 00:30:48

ya bu zıyaretci defteri az tozlanmış
bende biraz tozunu silkeleyeyim dedim :D
umarım katılım olur buraya :lol:
sayın editörrrrrrrrrrrrr
detttttttt
Kullanıcı avatarı
SINBUR

ÖncekiSonraki