Ziyaretçi Defteri

Hemşehrilerimize, gurbetçilerimize, askerdeki yakınlarınıza, uzaktaki eş dost ve akrabalarınıza buradan hitap edebilirsiniz!....

Re: Ziyaretçi Defteri

Mesajgönderen Nurtekin » 12-05-2010 11:58:13

Saygi deger Yesilli.org Site ziyaretcileri,
Sözlerime baslarken öncelikle Yurt icinde ve yurt disinda ikamet eden bütün Dost ve hemsehrilerimize Almanyadan Sevgi ve Muhabbetlerimi gönderiyorum.
Mardin-Yesilli-Kültür ve Dayanisma Derneginin kurulusundan bugüne kadar, Bütün Haberlerimizi, ilanlarimizi yayinlamada büyük ugras ve fedekarlik gösteren YESILLI.ORG sitesinin Adminine,Moderetorlarina ve üyelerine Mardin-Yesilli-Kültür ve Dayanisma-Dernegi adina sonsuz tesekkürlerimi arz eder,Allahu teale razi olsun.
degerli dostlar;

Mardin-Yesilli-Kültür ve Dayanisma Dernegi, yaklasik üc haftadan beri kendi sitesini hizmete acmis oldugunu ve Dernekte olup biten faaliyetleri merak eden kardeslerimizin, bundan sonra www.mardin-yesilli-dernegi.de sitesinden gelismeleri takip edebilir.

Bundan sonra da Dernek olarak yesilli.org sitesiyle, kardes site olarak faaliyetlerimizi sürdürmede caba gösterecegimizi belirtmek istiyorum. Yesilli.org Adminine hayirli teskereler dilerim.

Selam ve Dua ile

Nurtekin
Kullanıcı avatarı
Nurtekin

Mesajgönderen fahribey13 » 25-01-2010 21:39:37

slm herkeze saygılar çok zamandır giremiyorum bi girdim baktımki site baya bi düzelmiş buda sevindirici bişey bütün üye arkadaşlarimızın siteyi argosuz güncellemesini istiyorum çünkü yeşilli çok gerilerde kaldığı için bişeylerin düşüncesini belki biraz akli irade kullanarak msj larıyla bişeyler yazarda yeşillinin ne halde olduğunu millet anlar saygılar M.BEŞİR...
Kullanıcı avatarı
fahribey13

Mesajgönderen mintas » 17-01-2010 21:14:42

SAĞOL VUSLAT KARDEŞİMMM .BİR ANNENİN YÜREĞİNE SU SERPTİNİZ.ÇOK YARDIMCI OLDUNUZ.İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA ORALARI GÖRECEĞİZ.YEMİN TÖRENİ İÇİN MARDIN E GELMİŞTİK.AMA O ZAMAN OĞLUM KIZILTEPE YOLU ÜZERİNDE BİR TÜMENDEYDİ VE DAĞITIMDA NEREYE GİDECEĞİNİ BİLMİYORDUK.MARDİN İN İÇİNİ KARIŞ KARIŞ GEZDİK.ÖZELLİKLE ESKİ MARDINI VE İNSANLARINI ÇOK SEVDİK. BİLSEK YEŞİLLİ YİDE GEZERDİK.KISMET;EN KISA ZAMANDA ORALARIDA GÖRMEGE GELECEĞİZ.SAĞOLUN KARDEŞİM!
mintas

Mesajgönderen vuslat » 17-01-2010 00:04:17

öncelikle aramıza hoş geldiniz ve inş en kısa zamanda oğlunuza kavuşursunuz gerçektende methettiği kadar güzel bir ilçedir yeşilli oğlunuz çok şanslı mardinde düşebileceği en iyi yere düşmüş bence bizim ilçeye ulaşım her yarım saate meydan basından(mardin merkez) kalkan minibüslerle yapılıyor sabah 7 den akşam 4 te kadar arac bulabilirsiniz otel malesef yok ilçemizde mardinde otel bulabilirsiniz mardinle mesafe az çok 15 dk sürer minibüsle minibüs olmadığı zaman taksi ile istediğiniz saatte gidip gelebilirsiniz inş yardımcı olmuşumdur baska merak ettiğiniz bişey varsa yazabilirsiniz< iyi günler
Kullanıcı avatarı
vuslat

Mesajgönderen mintas » 16-01-2010 22:28:44

MERHABA DEĞERLİ YEŞİLLİ LER....İSTANBUL DAN ARANIZA KATILDIM.OĞLUM ŞU AN ORADA ASKER . OĞLUMU ZİYARETE GELECEĞİM.MARDİN DE ÖĞRETMEN EVİ VAR BİLİYORUM AMA YEŞİLLİ DE KÜÇÜKTE OLSA TEMİZ,SICAK BİR OTEL VAR MI? BİRDE MARDIN DEN HER SAAT ARAÇ BULMAM MÜMKÜNMÜ? OĞLUM İLÇENİZİ ÇOK MET EDİYOR.BİZDE HEM OĞLUMUZU GÖRMEK HEM GEZMEK İSTİYORUZ...NELER ÖNERİRSİNİZ,
mintas

Mesajgönderen muraterdil » 15-01-2010 19:11:03

Ziver kardeşim, Allah sizlerden razı olsun. Mardin halkı gerçekten çok farklı.Kalplerini sonuna kadar açıyorlar insanlara.Birkaçgün kaldık eski ve yeni Mardin'i gezdik. Daha evvel isim yazmayayım gittigimiz bazı şehirlerde rahat hareket edemedik, tedirgin olduk. Mardin'de ise inanın İzmit'ten daha rahat ettik. Bizim İzmit'te belki terör olayları yok ama maalesef hırsızlık, kapkaç,cinayet oldukça fazla. Bu açıdan baktığımızda Mardin evet bizim buralardan daha güvenli.En güzeli ise güzel ve mert insanları. Allah nasip ederse bir iki ay içinde yine gelecegim oralara tabi özellikle YEŞİLLİ'ye. Tekrar sağolun varolun, işiniz hayırlı aşınız bereketli olsun, Selamlar.
Kullanıcı avatarı
muraterdil

Mesajgönderen ziver » 15-01-2010 18:12:14

herkese kucak dolusu selamlar murat erdil arkadaşımızada mrb der aramıza katılan asker yakını ve kendilerinede hoşgeldin diyoruz
güneydoğuda artan terör olayları olayları ve yeşillimizinde güneydoğuda olması nedeniyle zannedersem arkadaşımzın ve asker aileleririn kuşku ve paniikleri olduğu düşüncesindeyim fakat arkadaşımzın bizi bilgilendirin demesi üzerine bende yazayım dedim
sayın murat erdi,l kardeşim ben kısa ve ve öz olarak sana cevab verecem için rahat olsun izmit nasılsa yeşillide odur için rahat olsun hamdolsun ilçemiz ve sınırları içinde şuana kadar asla ne terörör nede terör yandaşları barınmış ve ayak basmış değildir çünkü ne yeşilli nin sosyal yapısı nede çoğrafi yapısı buna elverili değildir askerimiz emin yerdedir gönlünüz huzurla dolsun derken bize gelen her askerde bizim misafiririmizdir yeşillimizi zaten sitemizden takip etmişsinzdir başbakanları cumhurbaşkanlarını ve bir çok devlet adamına ev sahipliği yapmış devleti ve yurduyla barışık bir atmosferdir selamlar izmite
Kullanıcı avatarı
ziver

Mesajgönderen muraterdil » 15-01-2010 11:54:48

Selamlar, Çok sevdigim yegenim kısa dönem askerlik için Mardin kızıltepe yolundaki, Jandarma Komando Taburunda acemi askerdi.Şimdi dağıtımı Mardin YEŞİLLİ İlçesi Jandarma Hareka K.Lığına çıktı. Kısmetse bu akşam orada olacak.Ben Kocaeli İzmit'te ikamet ediyorum.Aralık 2009 sonu yemin töreni için Mardin'e gelmiştik. Çok beğendik oraları.İnsanların yardımcı olması, iyi niyeti,esnafın dogru ve dürüstlüğü bizleri çok etkiledi. Sayın Yeşilli insanları, bilhassa terör konusunda çok çekiniyoruz. Yeşilli nasıl bir yerdir, ilk izlenimimiz olumlu. Bilgilendirirseniz memnun oluruz. Allah razı olsun, hayırlı günler dilerim.15 OCAK 2010
Kullanıcı avatarı
muraterdil

Mesajgönderen vuslat » 11-11-2009 23:29:24

sevgili arkadasım siracmete sana dısardan öyle gözükebilir ama bildiğin gibi yürümüyor işler senin gibi milletin haberi oluyor ve yardımcı olmuyorsunuz o yüzden haber veremiyor editör kendisinin de dediği gibi yesillide ikamet etmediği için fazla bilgi alamıyor bunun suçlusuda biziz yani yeşillide yasayan lardır lütfen yardımcı olalım ve elimize ulaşan haberleri editöre gönderelim inanıyorumki gereken neyse sağlayıp haberi yayınlayacaktır saygılşar sevgiler
Kullanıcı avatarı
vuslat

Re: 2. MEZOPOTAMYA RALLİSİ

Mesajgönderen yesillili » 31-10-2009 21:39:23

siracmete yazdı:S.A forum yöneticilerine sesleniyorum.

bu forumu uzun zamandır takip ediyorum. hiçbir güncelleme yapılmıyor. haber eklenmiyor.. madem böyle bir işe kalkıştınız hakkını verin. mesela 30.10.2009 da mardinde içinde yeşilliyide ilgilendiren belkide yöremizi tanıtacak kalkındıracak bir gelişme oldu. 2. mezopotamya rallisi. belkide bundan haberiniz bile olmamıştır. ben haberi başka yerde okudum.ve bunada şahit oldum.

Mardin Mezopotamya Rallisi ve Off-Road Cumhuriyet Kupası" Bugün Mardin'de Start aldı

Mezopotamya Rallisi ve Off-Road Cumhuriyet Kupası Cumhuriyet meydanında başladı. Mardin’de İlk kez yapılan Off-Road Cumhuriyet Kupası için Cumhuriyet Meydanından Start alan yarışmacılar Kamor Bölgesinde Mardin valiliği tarafından inşa edilen kapalı etap olarak adlandırılan yapay ve doğal engellerden oluşan parkurdan geçti. 3 gün sürecek yarışmanın, Sancar, Koyunlu, Çağlar ve YEŞİLLİ parkurlarında gerçekleşeceği bildirildi.

adı geçen ralli sporlarını şu linkte zikrettik.
viewtopic.php?f=11&t=205&p=4566#p4565
hakkını verip vermeme konusunda bizi yargılamadan önce; acaba kaç tane hemşehrimizin bizlere haber konusunda yardımcı olduğunu bir düşünsen iyi olacaktır.

Yeşilli'de yaşamadığım halde; Yeşilli hakkında elime ulaşan tüm haberleri yayınlıyorum. sen nerede yaşıyorsun bilemiyorum ama; sence foruma katkıda bulunmayanların hiç mi kabahati yok. ? konuşmak biraz kolay sanırım. lütfen bu işin altına elinizi atın. ki sizler de diğer hemşehrilerimiz de istifade etsin.

Selametle...
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen siracmete » 31-10-2009 10:31:37

Bu ralli ve off-road yarışları çerçevesinde bu kadar sporcularımız buraya gelip yarışırken ayrıca civardaki köylerde ve parkurun geçtiği köylerde bazı köylerde giyiecek kitap ve kütüphane hazırlanması gibi oldukça büyük yardımlar oldu. Bugün öğleden sonra YEŞİLLİ kaymakamı tarafından bazı köylere bu yardımlar götürülecektir.
Kullanıcı avatarı
siracmete

2. MEZOPOTAMYA RALLİSİ

Mesajgönderen siracmete » 31-10-2009 10:30:16

S.A forum yöneticilerine sesleniyorum.

bu forumu uzun zamandır takip ediyorum. hiçbir güncelleme yapılmıyor. haber eklenmiyor.. madem böyle bir işe kalkıştınız hakkını verin. mesela 30.10.2009 da mardinde içinde yeşilliyide ilgilendiren belkide yöremizi tanıtacak kalkındıracak bir gelişme oldu. 2. mezopotamya rallisi. belkide bundan haberiniz bile olmamıştır. ben haberi başka yerde okudum.ve bunada şahit oldum.

Mardin Mezopotamya Rallisi ve Off-Road Cumhuriyet Kupası" Bugün Mardin'de Start aldı

Mezopotamya Rallisi ve Off-Road Cumhuriyet Kupası Cumhuriyet meydanında başladı. Mardin’de İlk kez yapılan Off-Road Cumhuriyet Kupası için Cumhuriyet Meydanından Start alan yarışmacılar Kamor Bölgesinde Mardin valiliği tarafından inşa edilen kapalı etap olarak adlandırılan yapay ve doğal engellerden oluşan parkurdan geçti. 3 gün sürecek yarışmanın, Sancar, Koyunlu, Çağlar ve YEŞİLLİ parkurlarında gerçekleşeceği bildirildi.
Kullanıcı avatarı
siracmete

Re: ÜZÜNTÜN ÜZÜNTÜME ÜZÜNTÜ KATTI

Mesajgönderen Halit » 29-08-2009 13:25:56

zeybek yazdı:....
Benim şöle bir teklifim var....
BİRLİK OLUP MEKTUPLA BELEDİYE MAKAMINA BU KONUDA YAZSAK BİR SONUÇ ALIR MIYIZ?
Bence denemekte fayda var. En azından bize beyaz kağıtları sunan yüce varlıklara varlık katmak için harcamış olacağız...
En derin saygılarımla...

tesir edeceğini sanmam; dilekçe verirsen en iyi ihtimalde çöpe atılan bir kağıt daha olur. sonuçta küçük bir yerleşim biriminde yaşıyoruz. öyle dilekçeyle toplu imzayla olacak şeyler olduğunu sanmıyorum.

ama illaki denemek istiyorsan sana tavsiyem; dilekçeden ziyade; bilgi edinme kanunundan yararlanarak; "o kaldırımlara neden ağaçlandırma yapılmadığı ve varsa bunu gerekçesini" sorabilirsin. ki; bilgi edinme kanunu çerçevesinde sorulan soruların cevaplanması kanunen mecburidir. aksi halde mahkemeye verip yaptırım uygulayabilirisin.
Kullanıcı avatarı
Halit

ÜZÜNTÜN ÜZÜNTÜME ÜZÜNTÜ KATTI

Mesajgönderen zeybek » 29-08-2009 10:28:11

Sevgili Sıraç METE ;
Bahsettiğin kaldırım yapılandırması benimde hoşuma gitti. Ancak ikinci bir konu vardırki gerçekten bende üzüldüm. Haklısın uzay çağında olduğumuz şu dönemde yeşile yer vermemek yanlış elbette. Bilimsel açıklamalardaki ağaçların nasıl bir doktor olduğunu sanırım biliyorsundur. Bilimsel olmasına bile gerek yok. Küçücük bir çocuğun bile yeşile ağaçlara duyduğu hayranlığı tepesine tırmanarak gösterir.
Sevgili kardeşim;
Malum biz doğup büyüdüğümüz topraklardan uzakta yaşıyoruz. Peki bu konuya dikkat çekip biri veya birileri çıkıpta büyüklerimize bu konunun yanlış olduğunu iletmiyor mu?
Oradan yürümekte olan bir dedemiz veya ninemiz yorulduğunda gölgesinde dinlenecek bir ağaç yoksa, güneşin kızgın anlarında baygınlık geçirip yere mi düşecek?
Birde senin dediğin gibi İlçemizin adı olan YEŞİLLİ'ye yakışır mı bu? Yakışmaz elbette!!!
Benim şöle bir teklifim var....
BİRLİK OLUP MEKTUPLA BELEDİYE MAKAMINA BU KONUDA YAZSAK BİR SONUÇ ALIR MIYIZ?
Bence denemekte fayda var. En azından bize beyaz kağıtları sunan yüce varlıklara varlık katmak için harcamış olacağız...
En derin saygılarımla...
Kullanıcı avatarı
zeybek

Mesajgönderen siracmete » 19-08-2009 13:35:53

Mardinin Yeşilli İlçesinden bu SICAK yaz günlerinden Öncelikle herkese hayırlı günler dilerim...

Ben Bahçebaşı mahallesinde oturuyorum ( kermuılmıksi)'de

Malumunuz bu günlerde bahçebaşındaki şeyh ahmet camisinden başlanarak yeşilli merkeze kadar kaldırım çalışması yapılıyor..

ben bir vatandaş olarak bundan çok büyük mutluluk duydum .. fakat bir taraftanda beni çok derinden üzmüştür. nedenine gelince... bu kadar masraf yapılıyor. HALK için kaldırım yapılıyor fakat bu hiç bir işe yaramıyor.. başlayalı 3 gün oldu ben şahsen işçilere gidip sorum.'' KALDIRIMLARIN ÜZERİNE AĞAÇLANDIRMA YAPILACAKMI DİYE'' aldığım cevap beni çok üzdü.. '' HAYIR!!!! AĞAÇLAR KALDIRIMI İŞGAL EDİYOR '' böyle bir zihniyet herhalde bizim yeşillide var.. merkezden bahçebaşı mahallesine kadar yürüyorsunuz ve ağaç yok. kupkuru çöl gibi.. '' BU BİZİM YEŞİLLİMİZİN ADINA YAKIŞMIYOR.'' her yerde yeşillik park olması gerekirken. ağaçlar kaldırımı işgal ediyor diye ağaç dikilmiyor... YAZIK ÇOK YAZIK. VERDİĞİNİZ VEYA VERECEĞİZİN PARA VE EMEĞE YAZIK....
Kullanıcı avatarı
siracmete

Sonraki

Dön Hemşehrilerimize....

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir