Avrupadaki Karikatür Edepsizliği ve Etkileri...

Dünyada olagelen önemli gelişmeleri ve etkilerini yazabilirsiniz!....

Avrupadaki Karikatür Edepsizliği ve Etkileri...

Mesajgönderen zekeriya » 10-02-2006 12:06:11

BEN TARAFIM

Hz.Peygamber'e hakaret karikaturleri ve
onlara yonelik tepkiler, dunyanin ve ulkemizin birinci gundemi olmaya devam ediyor. Aslinda
her sey konusuldugu, yazildigi icin benim soyleyecek pek bir seyim yok. Ama kendimi yazmaya
mecbur hissediyorum. Birincisi O "Guzeller Guzeli"ne vefa borcum oldugu icin. Ikincisi
Hz.Ibrahim'i yakmak icin hazirlanan atese su tasiyan karincanin dedigi gibi hangi tarafta
oldugumu tescillemek icin.
Herkes bilsin ki, her Musluman gibi ben de O'na yonelik
hakaretleri siddetle protesto ediyorum, lanetliyorum.

Tarih boyunca her
peygambere oldugu gibi Hz.Muhammed(sas)e de daha kendi doneminden itibaren bu tur
saldirilara yeltenenler olmustur. O'na karsi cikanlarin elebaslarindan amcasi Ebu Leheb'e, o
gunden beri Muslumanlar, Allah'in kelami (Tebbet Suresi) ile hak ettigi karsiligi veriyorlar. Bir
digeri olan Ebu Cehil'in konumunu da, en basitinden, evinin simdiki yeri acikca gosteriyor.

O donemin sairlerinin yerini gunumuz medyasi almistir. Hic unutmamak gerekir ki bu ilk
olmadigi gibi son da olmayacaktir. Ama bunlarin hicbiri O'nun gonlumuzdeki yerine en ufak bir
zarar vermeyecektir, O her zaman bizim "En Sevgili" miz olmaya devam edecektir. Her
Musluman O'nun adi anildigi zaman salavat getirmeyi (O'nu ovup dua etmeyi) kendine en
guzel bir vecibe bilecektir.

Tartisilan konulardan biri de, bu hakaret
kampanyasinin, bilincli bir sekilde planlanip planlanmadigidir. Her iki ihtimal de olabilir.

Eger, bilincli bir kampanya ise, bilinmesi gerekiyor ki burada kalmayacak, devami mutlaka
gelecektir. Bati'nin surekli olarak Islam dunyasiyla ilgili yeni senaryolar uzerinde calistigini
biliyoruz. Onun icin basta yoneticiler, alimler ve aydinlar olmak uzere akli basinda her
Musluman'in her zaman teyakkuzda ve hazirlikli olmasi gerekir.

Eger bu
kendiliginden gelisen bir surec ise, o takdirde de "sorumlular ozur dilese bile" gecistirilebilecek
bir olay degildir. Cunku Danimarka'da baslayip, tepkilere ragmen inadina diger ulkelere de
yayilan bu hakaret kampanyasi, Hiristiyan'i, ateisti, laigi ile Bati'nin Islam ve Muslumanlar
hakkindaki gercek dusuncesini bir kere daha gostermesi acisindan cok onemli ipuclari
vermektedir. Ayni gazetenin daha once Hz. Isa ile ilgili karikaturleri yayinlamadigini, butun
ulkelerde antisemitizmin(Yahudi aleyhtarliginin) yasaklandigini dusunursek mesele daha iyi
anlasilir. (Hemen belirtelim ki, Hz. Musa, Hz. Isa veya daha baska bir peygamber icin de en
ufak bir saygisizlik olsa bizim tavrimiz degismez.)

Demek ki bunlar Muslumanlara boyle
bakiyorlar. Aslinda Roma'dan beri boyleler. Ozellikle dunya uzerindeki son iki yuzyillik
hegemonyalari bu dusuncelerini daha da besledi. Kendilerinden olmayan herkes gibi
Muslumanlari da asagi, ilkel, dolayisiyla kole, asagilanabilir, hakaret edilebilir goruyorlar. Bu
yuzden ulkelerini isgal etmek, somurmek, vurmak, kirmak, hakaret etmek, alay etmek tabii
haklariymis saniyorlar.

Yine de yaptiklarini hakli gostermek adina son yillarda
Muslumanlari terorle ozdeslestirmeye calisiyorlar. Oysa en buyuk terorist onlar. En buyuk
katliamlari onlar yapti bugune kadar. Kizilderililerin kokunu kurutmadilar mi? Afrika'nin bugunku
halinin sorumlusu onlar degil mi? Butun dunyada hala ikinci sinif muamelesi goren zencilerin
musebbibi onlar degil mi? Cok eskilere gitmeye gerek yok, Birinci ve Ikinci Dunya Savaslari
onlarin eseri degil mi? Vietnam'i, Afganistan'i, Bosna'yi, Cecenistan'i, Filistin'i ve son olarak
Irak'i isgal eden onlar degil mi? Buralarda hala katliam ve zulum devam etmiyor mu? Daha
neler neler?
Islerine gelince demokrasi diyorlar, gelmeyince baskiya basvuruyorlar.
Cezayir'den sonra Filistin'de de ayni cifte standardi goruyoruz.

Oralari taniyanlar da
soyluyor, kendi durust aydinlari da itiraf ediyor ki, Bati icin deniz bitti. Manevi acidan bittiler.
Maddi acidan da bitmek uzereler. Kendi insanlarini kontrollerinde tutabilmek icin onlara bir
dusman lazim; bunun icin komunizmden sonra Islam'i koydular hedeflerine. Bu karikatur krizinin
arkasinda da bu var aslinda. Aleyhteki butun sartlara ragmen Islamiyet'in yayilmasi karsisinda
halklarinin tarihten kaynaklanan kin ve intikam duygularini korukluyorlar.

Peki,
tepkiler… Yapilan hakaretlere Muslumanlarin tepki gostermesi cok normal. Ama nasil?
Siddeti, vurmayi, kirmayi, hele hele oldurmeyi savunmak mumkun degil. Bu, tam da onlarin
istedigi bir sey. Insanlarina Musluman'i kendi istedikleri gibi tanitmak icin bu goruntuleri
malzeme olarak kullanacaklar. Onun icin Muslumanlarin bu provokasyona gelmemeleri gerek.
Tepkilerimizin de inanclarimiza uygun olmasi gerekiyor. Bunun en etkili yollarindan birinin
ekonomi oldugunu dusunuyorum. Bu ulkelerin mallarina yonelik ambargo uygulamasi gibi...

Ama daha onemlisi, Islam'i en guzel sekilde temsil edip, o ulkelerde yasayan gercek dine
yabanci insanlara Islam'in mesajini ulastirmaktir. Bize dusman olanlara bile aciyip, onlara her iki
dunyada da huzurun ve kurtulusun yolunu gostermek en onemli gorevimiz olmalidir. Her alanda
oldugu gibi bu konularda da egitim en onemli on sarttir.
mehmet sarmis
Kullanıcı avatarı
zekeriya

Mesajgönderen Halit » 10-02-2006 13:26:45

Peygamber efendimize,
Kutsla kitabımıza veya kutsal değerlerimize uzanana çirkin elleri şiddetle kınıyoruz. Bu olayı
tertipleyen (planlayan!) veya buna sebep olanlaraelimizden geliyorsa maddi veya fiili tepkimizi
koyalım. elimizden bişey gelmiyorsa en azından kalpten buğz edelim...

Güllerin Efendisi,
Alemlerin Efendisi, Hakk'ın Habibi, Hz İbrahim'i yakan ateşe su taşıyan karınca gibi bizde
tarafız.. Canlarımız sana feda olsun Ya resulallah....

konuyla ilgili Fethullah Gülen
Hoca Efendinin söylediklerini okumanızı veya dinlemenizi tavsiye ederim...

sesli
dinlemek için: http://tr.fgulen.com/a.page/multimedya/ ... 14522.html

okumak
için:
http://tr.fgulen.com/a.page/basindan/ha ... 14527.html

nSelametle....
Kullanıcı avatarı
Halit

Mesajgönderen ziver » 12-02-2006 00:31:43

:evil: sevgili
peygamberimize a.s karşı yapılan cahilane ve bilinçli terbiyesizlikte her zaman dünyanın önderi
olan terbiyesiz avrupa yine evvelden yaptığı gibi saygısızlılığına yine bir çirkinlik daha
eklemiştir
hubbu filleh ve buğzu billeh ALLAH'ın laneti islam dininin düşmanları üzerine
olsun fert olarak ve yeşilli.org sitesi sevenleri olarak bizlerde kınıyoruz mekanları narı cehenem
olsun hidayetleri olmayacaksa :evil:
Kullanıcı avatarı
ziver

Mesajgönderen yesillili » 14-02-2006 11:46:17

YALIN yazdı:değerli arkadaşlar bu konu gerçekten biz müslümanlar için
düzenlenmiş bir komplo.avrupalılar bakıyorlar ki bizler dinimizi yayma konusunda başarı
gösteremiyoruz.en iyisi biz müslümanları kötü bir şekilde yayarsak herkes bizim gibi satanist olur
diye.ama değerli müslüman kardeşlerimizin bu oyunlara alet olmaması ve olmayacak oluşu
onlara çok iyi bir ders verecektir.lütfen arkadaşlar mümkün olduğunca biz dinimize sadık
kalalım onların oyunları oyuncusuz kalınca onlarda pes edeceklerdir.
bir müslüman
olarak onları lanetliyorum.
Yüce Rabbim yar ve yardımcımız
olsun.....sevgilerimle

ilgili başlığa taşınmıştır...
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

karikatür krizi

Mesajgönderen murad » 08-07-2006 00:21:16

Danimarkalı
karikatürist öldü
Danimarka'da Peygamber Efendimizin karikatürlerini çizerek İslam aleminin
tepkisini çeken Jyllands Posten Gazetesi çalışanı karikatürist Kurt Westergaard çıkan bir
yangında diri diri yanak can verdi.
Kullanıcı avatarı
murad

Mesajgönderen yesillili » 13-07-2006 12:59:33

http://zaman.com.tr/?hn=305012&bl=haberler&trh=20060710

Karikatüristin
öldüğü haberi asılsız çıktı... ayrıntılar içni linke bakınız...
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen yesillili » 15-09-2006 20:05:23

Avrupadaki karikatür
edepsizliğinden sonra da hristiyanların ruhani llideri papanın Peygamber
Efendimiz(SAV)
ve dinimiz islam hakkında sarfettiği talihsiz sözlerden dolayı
kendisini kınıyor ve bütün islam aleminden ve Alemlerin
Efendisi(SAV)
'nden özür dilemesini talep ediyoruz...

Hoşgörü
Peygamberi olan Peygamberimiz Muhammed
Mustafa(SAV)
'ya yapılan bu pervasızca saldırılara da gönül koyuyoruz....
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen yaprak » 16-09-2006 01:46:24

Bence bu papanin bu
sacma konusmasinin ardinda islamiyeti cekememezlikte var. Son zamanlarda avrupa
gazetelerinde genclerin islamiyeti benimseyip muslumanligi secmeleri enine boyuna yazilip
tartisiliyordu.
Kullanıcı avatarı
yaprak

Mesajgönderen zekeriya » 18-09-2006 11:53:16

İslamiyete ve
Peygamberimize hakaret eden; Cahil, Kinli ve Zavallı Papayı nefretle kınıyor,
lanetliyorum.

Öncelikle Hz.Muhammed (s.a.v.)'in İnsanlığa ne getirdi ile ilgili bir kıssayı
aktarmak istiyorum;

Bir gün bir sahâbî, Allah Resûlü’nün huzuruna gelerek cahiliyeye
ait bu canavarlığı şöyle dile getirmişti: “Ya Resûlallah! Biz cahiliye devrinde kız çocuklarımızı diri
diri gömerdik. Benim de bir kız çocuğum vardı. Annesine ‘bunu giydir, dayısına götüreceğim’
dedim. (Kadın bunun ne demek olduğunu bilirdi. Ciğerpâresi, evladı biraz sonra bir kuyuya
atılacak ve orada çırpına çırpına can verecekti. Ne var ki, kadının böyle bir canavarlığın önüne
geçme hak ve selâhiyeti yoktu. Yapabileceği tek şey, için için ağlayıp gözyaşı dökmekti).
Hanımım dediğimi yaptı. Çocuk hakikaten dayısına gideceğini zannediyor ve cıvıl cıvıl
koşuşuyordu. Elinden tutup daha önce kazdığım bir kuyunun yanına getirdim. Ona kuyuya
bakmasını söyledim. O tam kuyuya bakayım derken, sırtına bir tekme vurdum ve onu kuyuya
yuvarladım. Fakat her nasılsa, eliyle kuyunun ağzına tutundu. Bir taraftan çırpınıyor, diğer
taraftan da: ‘Babacığım üzerin tozlandı’ deyip elbisemi silmeye çalışıyordu. Buna rağmen bir
tekme daha vurdum ve onu diri diri toprağa gömdüm.”

Adam bunu anlatırken Allah
Resûlü ve yanındakiler hıçkıra hıçkıra ağlıyorlardı. Orada oturanlardan birisi: “Be adam
Resûlullah’ı, hüzün içinde bıraktın!” deyince, Efendimiz, adama: “Bir daha anlat” dedi. Adam
hâdiseyi bir kere daha anlattı. İki Cihan Serveri’nin gözlerinden süzülen yaşlar mübarek
sakalından aşağıya akıyordu(1). Allah Resûlü hâdiseyi tekrar ettirmekle sanki şunu anlatmak
istiyordu: “İşte siz İslâm’dan evvel böyleydiniz. Tekrar tekrar anlattırdım ki, İslâm’ın size
kazandırdığı insanlığı bir kere daha hatırlamış olasınız!”

Yazıklar olsun sana Ey Cahil,
Kinli ve Zavallı Papa bu bir kaç soruya ne cevap veririsn acaba;

Hz.Peygamber(s.a.v)
insanlara özgürlüğü sunarken, Batı ve Hiristiyanlık ne haldeydi?

Hz. Muhammed (s.a.v)
kadınların haklarının olduğunu haykırırken Batı ve Hiristiyanlık ne diyordu?neyi
tartışıyordu?

Vatikan Bosna-Hersek'te insanların öldürülmesi için sırp çetniklere para
ödemedi mi?

Kızılderelileri siz katletmediniz mi?

Afrikalıları siz köleleştirmediniz
mi?

Sömürge devletlerini siz kurmadınız mı?

Endonezya'da 1 milyon açeliyi siz
katletmediniz mi?

Irak'ta sizin elinizle çocuklar öldürülmüyor mu?

Avrupa' da
dine aykırı diye bilim adamları sizin emirlerinizle öldürülmedi mi?

Kudüs Fethinide mi
bilmiyor bu zavallı insan,

Müslümanlar Kudüs'ü fethettiklerinde, hıristiyanlara eman
vermiş ve kan akıtmamışlardı. Hatta dönemin halifesi Hz. Ömer, kendisinden sonra
Müslümanların camiye dönüştürebilecekleri endişesiyle hıristiyanların gösterdiği kilisede namaz
kılmamış yakındaki bir arazide kılmayı tercih etmişti.

HER MÜSLÜMAN VATİKANA
TEPKİSİNİ DİLE GETİRMELİ, SESSİZ KALMAMALI...
Kullanıcı avatarı
zekeriya

Mesajgönderen Kadri » 18-09-2006 13:16:26

tepkimizi dile getirmemiz
lazım tabi ki... Alemlerin efendisine kin kusan cahil dillerin geri püskürtülmesi şart... ancak biz
bunları yaparken bile bir müslümana yakışır şekilde yapmalıyız. tepkimizi medenice vermeliyiz.
onların galeyanına gelirde şiddete başvurursak bu sefer arzuladıklarını onlara vermiş oluruz. o
zaman onları haklı çıkarmış oluruz...

bu sebeple tepkimizi bir müslümana yakışır şekilde
vermemiz lazım. bazı yerlerde meydana gelen istenmeyen olaylar var: kilise yakmak, gayri
müslümleri öldürmek vs... bunlar bir müslümana yakışmaz.

Zaman Gazatesi Yazarı Ekrem Dumanlı yazdı:

http://zaman.com.tr/?bl=yazarlar&alt=&t ... &hn=350377

“[
b]Papa Müslümanlardan özür dilemeli[/b]”

Hazreti
Muhammed’e karşı yapılan küstah yakıştırmaya elbette tepki gösterilmeliydi. Ancak
Peygamber’e gönül verenlerin göstereceği tepki de Muhammedî olmak zorunda.

....

Müslüman’a yakışan vakar ve ciddiyet, tartışmaya sebep olan bir konuyla direkt
ilgisi olmayan insanların kendilerine, ailelerine, ev ya da işyerlerine yapılan saldırıları mubah
kılmaz. Karikatür krizinde ölçülü ve duyarlı bir tepki ortaya koyamayan bazı ülkeler, İslam’a
zarar vermek isteyen zümrelere tam istedikleri mahiyette önemli bir koz (ve dahi poz) vermiş
oldu.
.....

Karikatür krizinden önemli dersler çıkaran Batılı aydınlar da bu sefer
vahametin farkında. O yüzden Batı basınından ve aydınlarından tepkiler geliyor. “Papa
Müslümanlardan özür dilemeli” diyen sadece Müslümanlar değil. Bu sevindirici bir durum. New
York Times başta olmak üzere Batı’nın en güvenilir gazeteleri bile Papa’nın yaptığını ayıp olarak
niteliyor ve mutlaka özür dilenmesi gerektiğini söylüyor. Müslümanların tepkisi de genelde
yerinde ve sağduyulu. Bu da sevindirici. Çünkü çılgınca ortaya konan tepkinin ne İslam’a
faydası var ne de sorunun çözümüne.

Görünen o ki önümüzdeki dönemde de
Müslümanlara karşı yürütülen ağır tahrik devam edecek. Beş-on yıl öncesinde dünyada en çok
meyledilen, en sempatik bulunan, en merak edilen İslam dini, bugün en çok korkulan, en çok
endişe edilen inanç haline getirildi. Belki de asıl amaç buydu. Bu maksadın gerçekleşmesinde
medyanın da rolü oldu maalesef. Medya, bir operasyon aletine dönüştü kimi zaman.
Müslümanlığı acımasız bir önyargıya mahkûm edenler, yaşanan bir kısım olaylar karşısında kıs
kıs gülüyor olmalı; çünkü beş yıl önceki Müslümanlık imajı ile bugünkü arasında büyük fark var.
Müslümanlar bu durumdan ders çıkarmak zorunda. Demokratik tepki yollarını tecrübelerle
öğrenmek, akıllı ve duyarlı metotlarla dünyaya doğru mesaj vermek zorundalar
çünkü.
....

Sözün özü şu: Tahrik edici olaylara aklıselimle yaklaşmak, doğru
zamanda doğru mesaj vermek, Müslümanlığa biçilen kötü imajı değiştirmek anlamına geliyor.
Oyuna gelmemek, İslam’ı yanlış tanıtmamak şart!
Kullanıcı avatarı
Kadri
Editör
Editör

hristiyan dünyasının hedefi

Mesajgönderen zeyni_demir » 20-09-2006 11:44:28

slm öncelikle sitede emeği geçen tüm arkadaşlara tşk ederim. bugüne kadar forumlara hiç bir
yazı yazmadıgımdan dolayı herhangi bir şuçu lisan edersem kusuruma bakmayın..
şimdi asıl
konumuza gelecek olursak bu konuda bir müslüman olarak konuya duyarsız kalmamız tabiki
mümkün değil.
ama bizim bu sözleri kullanan hristiyan dünyasnın bu sözleri kulanırken neyi
hedeflediğini iyi tartmamız ve tepkimizide ona göre vermemiz gerekir
hristiyan dünyasının
hedefi yeni yetişen nesli elde etmektir ve bu yönde de çalışmaları yıllardır sürüyor vede
sürecek...
hristiyan dünyasının açıkçası bizim gördüğümüz kadarıyla müslüman dünyasını
yeni yetişen nesle bir numaralı terör olarak göstermek basın yoluyla yapılan zulümleri sanki
müslümanlar yapıyormuş gibi aktarılıyor ve yetişen neslin müslümanlıga karşı nefretle
büyümüsine sebeb oluyorlar
bende bu hristiyan dünyasına bir kaç sorum olacak
...

1) Irakta saddamı başa getiren kimdi ve ıraka barışı getirecez diyerek ırakta meshep
ve ırk çatışmalarına sebeb olan ve milyonlarca müslümanın ölümüne sebeb olan
kim.?

2) 11 eylül tarihinde yapılan uçaklı saldırıda o bina da katolik hristiyan ve yahudi
bulunmaması acaba neyin işaretidir ?

3) lübnana yapılan saldırılarda askerler bahane
edilerek yapılan saldırılarda hedef neydi ?

4) siz ki dünya barışını sağlamak istiyoruz
diyebaz baz bagıran hristiyan dünyasısınız bu şekilde tabirlerle dinler arası savaşa sebeb
olmuyormusunuz ?

kısacası siz kendi idaalleriniz için dünyayı yok etmiyormusunuz.

burda yazdıgım yazıları okuyacak arkadaşların hemen hemen hepsi bu durumdan
haberdar olan kişilerdir gönül isterdi ki bu yazdıkalrımızı bu durumdan bihaber olanlar bilsin ama
elden birşey gelmiyor bizde tepkimiz bu şekilde dile getiriyoruz allah hepinizden razı olsun
Kullanıcı avatarı
zeyni_demir

Mesajgönderen ziver » 20-09-2006 12:32:57

zaman zman hayat
aşımında yaşam olarak insanların başını geçim sıkıntısı kadar kafa yoran farkılı dinsel stratejik
ve ekonomik bil cümle dünya tarihinde değişen ve gelişen olaylar hep gündemde yerini alıp
tarih boyunca biz insanların karşısındaki yerini almıştır
tarih boyunca islam dinimize
kurulduğundan beri zıtlıklar düşmanlıklar sataşmalar karalamalar olmuştur bunu yapan kişiler
belli maksatları belli
ve yapanların en başında şüphesiz islam dinini içine sinmeyen başta
hiristiyan avrupa ve asrın firaunu olarak tanımlanan ortadoğu ve islami ülkelerin başına bela
olmuş rezil A.B.D dir evet rezil diyorum çünkü rezilliğinde küstahlığında daha ötesinde bişey ne
denirse yerindedir

biz müslümanlar olarak şunun bilincinde olmalıyız
dost ve düşman
unsuru gurup ve zümreleri
bunu hiç şüphesiz mübarek kitabımz kuran ı kerimde çeşitli
ayetlerde yüce rabbimiz bizlere bir çok bölümde özellikle yahudi ve hiristiyanları dost
edinmememizi onlardan uzak kalmamızı onların kılık kıyafet hal ve hareketlerini kendimize
örnek almamamızı ve onlara karşı her zaman uyanık olmamızı söyliyor
onlar bir birilerinin
dostudur
onlar seni aralarında alırlarmı hey müslüman vallahi yüzbin sene uğraşsan onlar
seni dost görmezler nedir bu avrupa amerika hayranlığı uyanın be müslümanlar hayran
olduğunz size ve kardeşlerinize felaket yağdırmadımı bosnada ırakta pakistanda ve son
örneklerden biri utanç taplosu filistinde daha ne lazım anlatmaya bir müslüman dostunu ve
düşmanını evini tanır gibi tanımalı müslümanlar kendi aralarında merhametli ve kafire karşı
şiddetlidirler ilahi destur bunu gerektiriyor

bu gün medyada çıka gelen hiristiyan
cematin başı papa, islamın ta düşmanı bunu illa anlatmak mı lazım elerine gelsinki bu avrupan
zihniyeti yarın ikkinci bir haçlı seferi düzenlerler halbuki amerika elini çoktan sıvamış ve ıraktan
başlamış sırasıyla filistinl suriye hedef ve bahane aldığı iran ordan derken türkiye anlatymaya ne
hacet bu konuda tüm müslüman kardeşlerimzi duyarlı ve müslüman kardeşlerine sadık ve sahip
çıkmalarını arzu eder tedbirde elden bırakmamalarını temenni ediyorum allaha emanet olun
Kullanıcı avatarı
ziver

Mesajgönderen Kadri » 29-11-2006 08:32:56

Ziyaretçi Defterine glen mesajları buraya ekliyorum, burdan devam edelim:

sila yazdı:YA MILLET BU PAPANIN NE ISI VAR BIZIM ISLAM TOPRAKLARIMIZDA, DAHA DÜN ISLAM HAKKINDA BIR SÜRÜ SEY SÖYLEYEN PAPA, UTANMADAN KALKIP MÜSLÜMANLARIN VAR OLDUGU YERE GIDIYOR,,,ALLAH BIZI BU TÜR INSANLARDAN KORUSUN INS..

suskun47 yazdı:Degerli site üyeleri ve hemsehrilerim,,, Ve degerli SILA arkadasim.. Öncelikle hepinize hayirli günler, Öyle bir soru yöneltin ki arkadasim cevabini vermemek elimde degil,,, cok haklisin ve cokta haklisin ben ve benim gibi milyonlarca müslüman Avrupada hristiyan Aleminin topraklarinda yasayan nurlu ve onurlu müslümanlariz, ve insaallah bu güzel dinimizi iman icinde yasamak isteyen müslüman olmayan insanlara gösterecek ve elimizden gelen hayrlari esirgemiyoruz, tabiki biz burda ekmegimizide kazaniyoruz,, Papa wenedik in bir zaman önce hemde cok az bir zaman önce islam a ve sevgili peygamber (SAV) hakkinda yaptigi hatayi herkes biliyor, bir kac gün sonrada özürde dilemisti,,,, sizlere bir soru sormak istiyorum,,,, eger Papa böyle bir hakareti Mustafa Kemal ATATÜRK e yapsaydi , sayin tc Basbakani ve cumhurbaskani onu Tc devletinde davetini kabul edecekler miydi??Umarim Sila arkadasim bu sorumla sordugun soruya cevap vermis olmusum,,,

sila yazdı:YA SIZLERI ANLAMIYORUM BAK SIMDII BIR KAC GÜN ÖNCE BU PAPAYA KINIYORDUNUZ AMA SIMDI BISEY DEMIYORSUNUZ.. ÜRÜNLERI BOYKOT EDELIM DIYORDUNUZ AMA SIMDII PAPA KENDI TOPRAKLARIMIZDA AMA NE BOYKOT VAR NEDE PROTESTOO,, SONUCU BU MU OLACAKTI((

evet burdan devam edelim....
Kullanıcı avatarı
Kadri
Editör
Editör

Mesajgönderen Kadri » 29-11-2006 08:47:12

Arkadaşlar bir kaç noktaya değinmek istiyorum:

Papanın yaptığı hatayı kendi dininden bazı insanlar dahi olmak üzere kimse benimsemedi ve herkes tepkisini gösterdi. ha tepkiler yeterli oldu mu bilemem.

Peygamber Efendimizi, Atatürkle karşılaştırmak çok büyük hata olur. nitekim bunu yapmaya kalkışanlar olmuştu, olmaya da devam edecek.. iyice düşünecek olursak Peygamber Efendimiz değil Atatürk ile, diğer hiç bir insan ile karşılaştırılmamalıdır. Kanaatimce O'nu başkalarıyla karşılaştırmak O'nun yüca şanına hakaret olur...

Bir müslüman dinini protestolarla değil, en güzel şekilde yaşayayarak anlatır. Hakarete tepkimizi gösteririz, ama medeni bir şekilde bunu yapmalıyız. Zaten onların da amacı ve isteği olabilecek negatif bir olayı islamiyete yüklemek ve islamiyetin o aydınlık yüzüne leke çalmaktır. Bu sebeple ne kadar tahrik etseler de bizleri , bizler birer müslümana yakışır bir şekilde Hilm ile akıl ile olaya yaklaşmalı ve oyunlara, provokasyonlara gelmemeliyiz. Dinimizi en güzel şekilde yaşayıp örnek olmalı ve insanlara Allah'ı Peygamberi yaşantımızla anlatmalıyız...

Son olarak, misafirperlerlik de islamin gereklerindendir. size misafir gelene kötü davranamaz veya hakaret edemezisniz. (kaldı ki bir müslmana, kime olursa olsun hakaret etmek yakışmaz) Dinninize uygun misafirperverliğinizi gösterir ve dininzin güzelliğini gösterirsiniz...

evet bu konulardaki fikirlerinizi bekliyorum...
Kullanıcı avatarı
Kadri
Editör
Editör

Mesajgönderen sila » 29-11-2006 21:20:35

ARKADASLAR SIZIN VAR ETTINIZ KONUYLA ILGILI GÖRUSLERIMI YAZIM..
SAYIN SUSKUN KARDESE TSKLERIMI ILETIYORUM CEVABI ICINDE SAGOL..BIRDE SU ATATURK ILGILI SORUYA CEVAP VERIM..EGER BU HAKARET EGER ATATURKE EDILMIS OLSAYDI KESIN KIYAMET KOPARDI NEDE OLSA SAYIN KEMAL PASA COK ÖNEMLI BIR SAHS.. ONUN ICINDE PAPAYI DAVET ETMEZLERDI.. AMA SONUCTA TURKIYEDE ATATURKU SEVENLER VAR VE SEVMEYENLERDE, MUSLUMANDA VAR VE MUSLUMAN OLMAYANDA AMA ONLARIN MILLETINE LAF GELINCE KABULLENMEZLER AMA DINIMIZE LAF GELDI MI PEKTE CIDDIYE ALINMIYOR.. BIR KAC PROTESTO YAPTIKTAN SONRA KAPANDI KONU...SIMDI NASIL KONUYA GELEYIM
BEN SAHSEN PEYGAMBER EFENDIMIZI ATATURKLE KARISTIRMIYORUM, ATATÜRK TEK TURKIYEDE SEVINMIS VE ONDAN COK BAHSEDILMIS BIRI AMA PEYGAMBER EFENDIMIZI BÜTÜN MUSLUMAN KARDESLERIMIZ BILIYOR...NEYSE SIZCE BIZ YETERI KADAR SESIMIZI DUYURDUK MU ÖYLE MI SANIYORSUNUZ..PAPA ÖZUR DILEDI TAMAM AMA SIZCE BIZ OLANLARI UNUTACAKMIYIZ, BISEY OLMAMIS GIBI ONA SAYGI MI GÖSTERECEGIZ..
BIR LAF VARDIR HAVLAYAN KÖPEGI KIMSE SEVMEZ

AKLIMA SIMDI BISEY GELMIYOR, GELDIGI ZAMAN YAZARIM
Kullanıcı avatarı
sila

Sonraki

Dön Dünyadan Haberler & Konuşulası-Tartışılası Konular...

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir